Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 1.3.2019

velikobritaniya_ukraina_01; Londýnský soud zabavil dva byty ukrajinského oligarchy Dmitrije Firtaše a další majetek v hodnotě 50 milionů liber na základě žaloby ruské banky. Zajišťovací opatření byla proveden na žádost ruské banky VTB.

2; Konflikt mezi Indií a Pákistánem může skončit soubojem ruských a ukrajinských tanků. Je dost možné, že na pákistánské T-84 a indické T90-S brzy čeká první skutečná bojová zkušenost.

3; Nositelé nové pověry jsou viníky světové epidemie. Zprávy o nemocnosti na spalničky přicházejí prakticky každodenně a svými počty obětí připomínají svody z bojových akcí. V Evropě onemocnělo přes 82 tisíc lidí, což je třikrát víc než v roce 2017 a dokonce patnáctkrát více lidé než v roce 2016. Vloni na tuto nemoc zemřelo v Evropě 72 osob. Na Ukrajině ve stejném období (2018) onemocnělo 53 tisíc osob a zaznamenáno bylo šestnáct úmrtí na tuto diagnózu.

4; Ukrajinské volby: Kdy vystřelí puška? Rusko si musí opravdu dobře rozmyslet, zdali uzná výsledky voleb.

5; Vrácením vkladů obyvatel Krymu se budou zabývat na federální úrovni. Poslanec slíbil rozpracování možných zákonodárných mechanismů pro zajištění vrácení ztracených vkladů obyvatel Krymu.

6; Ozbrojenci USA vytvořili „peklo“ na syrských hranicích. Armádní zdroj komentoval situaci vzniklou v okupační zóně USA. UNICEF konstatoval prudké zvýšení úmrtnosti kojenců v táboře Al-Rukban. Od počátku roku tam každých pět dní umírá jeden kojenec.

7; Porošenkovi konkurenti bijí na poplach. Oligarcha vynašel způsob jak vyhrát volby. Stávající prezident může využít velmi sofistikované metody pro své vítězství ve volbách. Přestože podpora stávajícího prezidenta konverguje k nule, má Porošenko veškeré šance na sice nečestné, ale přesto vítězství.

8; Šéf Svazu dobrovolníků Donbasu odpověděl Maximu Ševčenkovi na jeho obvinění z fašismu. Autoritarismus není nutně spojen s totalitarismem, fašismem, nacismem, komunismem či dalšími „ismy“.

9; Zelenskij: Nemůžeme se vyhnout rozhovorům mezi Ukrajinou a Ruskem. Zelenskij si myslí, že Kyjev bude muset dříve či později vést rozhovory s Ruskem na účelem ukončení války v Donbasu.

10; Porošenko štípnul muže v Záporoží do nosu. Ukrajinský prezident se už totálně zbláznil a šokuje Ukrajince stále dalšími a dalšími excesy.

11; Ode dneška všechna kontrolní stanoviště v Donbasu mění harmonogram své činnosti. Od 1. března podle pokynu velitele „Sjednocených sil“ přecházejí všechny hraniční přechody na jiný harmonogram.

12; Průzkum ukázal podporu Němců pro výstavbu „Severního proudu – 2“, píše list Hannoversche Allgemeine. 56% Němců podporuje realizaci projektu. Proti výstavbě se vyslovilo pouze 16%.

13; Rada Evropy požaduje od Ukrajiny, aby neupíral Donbasu a Krymu volební právo. Kongres vyzývá ke schválení nutných zákonodárných opatření.

14; Skandál: Zraněné účastníky ATO přijímají ve Volnovaše rovnou v márnici.

15; Na Mezinárodní kosmické stanici poprvé využili hasicí přístroj. Na MKS byla prověřena funkčnost kosmických hasicích přístrojů.

16; Kongresu USA bylo navrženo, aby potrestal Rusko sankcemi za „vraždu Němcova“. Podle názoru autorů dokumentu ruská moc utajuje podrobnosti incidentu.

17; Rusko a Bělorusko vznikly z Ukrajiny, tvrdí Klimkin. Srdce Evropy bije na Ukrajině. Ukrajinci jsou jediní, kdo hájí evropské hodnoty se zbraní v ruce a kde v míru a pokoji koexistují všechna myslitelná náboženství.

18; Moskevští řidiči si budou muset dávat velký pozor na „vaflích“. Ode dneška budou za zastavení na křižovatkách s „vaflovým značením“ padat pokuty. Dosud bylo velkým problémem ucpání volného průjezdu automobilům jedoucím z příčného směru na zelenou.

19; Jak žijí Ukrajinci v obcích s podivnými názvy? Nám je jedno, že žijeme v „Moskalech“ nebo v „Gejevcích“. Odsuzovat nás za to mohou jen opravdu hloupí lidé.

20; V Chanty-Mansijské autonomní oblasti Ruska byli zadrženi islamističtí bandité, kteří plánovali sérii teroristických aktů. Plánovali vraždy policistů a výbuchy v místech hromadného výskytu lidí.

21; Ruské fregaty tísnily americký torpédoborec Donald Cook v Egejském moři. Zhruba b 8:00 moskevského času vyplul z Dardanel do Egejského moře Donald Cook a po deseti minutách následovala ruská fregata Admirál Essen.

22; V Rusku byly vytvořeny náboje schopné zapálit dieselové palivo. Kromě toho v rámci projektu Ratnik byly vytvořeny dva nové náboje ráže 5,45 mm se zvýšenou průbojností pancéřování.

23; Pedofilové donutili YouTube, aby vypnula komentáře k obrovskému množství videí. Ve společnosti prohlásili, že na zrušení komentářů k obrovskému množství videí budou potřebovat několik měsíců.

24; Lukašenko pohrozil ukončením odběru ruské ropy. K tomu dojde, pokud se Moskvě a Minsku nepodaří najít kompromis v tzv. „daňovém manévru“, který je v tuto chvíli největším balvanem ve vztazích obou zemí.

25; Lukašenko není proti jednotné měně s Ruskem. Prezident Běloruska Alexandr Lukašenko prohlásil, že ve Svazovém státě musí být jednotnou měnou rubl.

26; Ukrajinská armáda zaútočila na „Ruský kraj“ v Doněcké republice. Byla zabita žena. Pod palbou bylo hned několik obcí Doněcké republiky.

27; Ukrajinská ministryně financí zveřejnila podmínky pro získání 500 milionů euro od EU. Kyjev doufá v získání druhé úvěrové tranše od EU v březnu až dubnu.

28; Konflikt v Kašmíru. Pákistán souhlasil se prostředkovací rolí Ruska. Indie je proti. Předtím Sergej Lavrov prohlásil, že Rusko je připraveno poskytnout platformu pro jednání obou znesvářených stran.

29; Ruská centrální banka oznámila zpomalení tempa růstu mezd. Růst reálných mezd Rusů se v lednu zpomalil na 0,2%.

30; Za uplynulý týden bylo zabito nebo zraněno 38 ukrajinských vojáků. V ukrajinské armádě byly odhaleny masové krádeže zbraní a munice ze skladů raketového dělostřeleckého materiálu.

31; Lukašenko požaduje, aby Bělorusové nebyli označováni za „příživníky“. Nikdy jsme se na vás nepřiživovali a ani nebudeme.

32; Pompeo informoval, proč Trump odmítl zrušit sankce proti KLDR. Severokorejský prezident nebyl schopen říci, co za to. Dvoudenní summit USA-KLDR skončil bez jakýchkoli výsledků.

33; Ukrajina slibuje Rusku, že už nezopakuje své počínání s lodí Nord. Když se ruce ukrajinských patriotů dotknou rusko-ukrajinské smlouvy o Azovu, ukrajinští rybáři mohou zcela zapomenout na svůj byznys.

34; Německý ministr zahraničí uvázl v Mali kvůli poruše letadla. V posledních měsících se letadlo porouchalo i kancléřce Angele Merkel a prezidentovi země Franku-Walterovi Steinmeierovi.

35; Ukrajinská armáda ostřelovala Gorlovku z těžkých zbraní. Národní policie Doněcké republiky poskytla video.

36; Lukašenko vyzval, aby se Ukrajina nestala jen hříčkou při geopolitických hrátkách. Ukrajina nám rozhodně není lhostejná.

37; V Polsku bylo odhaleno schéma nelegální migrace Ukrajinců. Zločinci organizovali nezákonné přepravy do Evropské unie pro 263 lidí a dostali za to více než 130 tisíc euro.

38; V Kyjevě před budovou ministerstva vnitra proběhlo shromáždění prostitutek. V pátek 1. března se před budovou ukrajinského ministerstva vnitra konala akce na ochranu pracovníků sféry poskytování sexuálních služeb.

39; V Saratově metař zmlátil lopatou novináře. V důsledku incidentu utrpěl novinář četná poranění a rozbili mu kameru.

40; Ukrajinská policie bezdůvodně zatýká lidi při Porošenkových vystoupeních. Policisté odvezli mladou ženu, která zadávala otázky ohledně zadržení muže během Porošenkova vystoupení.

41; Průměrný plat státních úředníků v Rusku dosáhl v roce 2018 výše 126,6 tisíc rublů měsíčně (zhruba 43,3 tisíc Kč).

42; Pákistán propustil zajatého pilota sestřeleného MiG-21. Pilot se nachází na území indického velvyslanectví v Pákistánu a měl by se v nejbližší době vrátit domů.

43; V ukrajinském Chersonu vznikla hromadná rvačka mezi nacisty a účastníky ATO. Na radnici v Chersonu přerostl spor o přejmenování ulice v hromadnou rvačku.

44; Maduro přikázal, aby se ústřední kancelář státní ropné společnosti PDVSA přesunula z Lisabonu do Moskvy. Toto opatření je nutné proto, že Evropa negarantuje ochranu aktiv.

45; Možná mi to někdo bude vyčítat, ale ruský jazyk podle mě k Bělorusku patří. Lukašenko označil běloruský jazyk za pouhý nástroj opozice. Běloruský prezident poznamenal, že ruský prezident Vladimir Putin mu poděkoval za využívání ruštiny v Bělorusku.

46; Rusko odmítlo uznat rozhodnutí Haagského soudu v případu žaloby Nagtogazu.

47; Ve městě Rovno zahynul vůdce účastníků ATO. Zahynul Andrej Bertaš, šéf svazu účastníků ATO „Goryň“.

48; Lukašenko: Ruská vlád aby měla skončit s lobbováním pro zájmy oligarchů. V Rusku prorostl velký byznys s vládou a lobbuje pro své vlastní zájmy. Tato praxe paralyzuje rozvoj vztahů Moskvy a Minska.

49; Ukrajinci proti památníku, Ve Lvově se už druhý den nedaří demontáž Monumentu Slávy.

50; Byla zveřejněna zpráva s výsledky vyšetřování „chemického útoku“ v Sýrii. Organizace pro zákaz chemických zbraní zveřejnila výsledky vyšetřování incidentu v syrském městě Dúmá. Potvrzuje, že zveřejněné video byl podvrh.

51; Výhrůžka nebo přání otcem myšlenky? USA zveřejnily podmínky pro navrácení ruských investic ve Venezuele. Budou-li Rusko a Čína dále podporovat Madura, přijdou o své investice v této zemi.

52; Sýrie: Byly zveřejněny záběry z útoku. „Supervojáci“ vycvičení ruskou soukromou armádou v akci. Vojenský dopisovatel Oleg Blochin napsal novou reportáž o tom, jak ruští bojovníci ze soukromé armády trénují syrské domobrance.

53; Na Ukrajinu se vrací Nestor Machno. Probíhá vyřizování všech potřebných dokumentů pro převoz ostatků problematického ukrajinského anarchisty z Francie. Machno byl pohřben na hřbitově Père-Lachaise v Paříži.

54; Bartoloměj odmítl všepravoslavné projednávání Ukrajiny. Patriarcha to oznámil Představenému Antiochijské Pravoslavné církve.

55; Avakov obvinil SBU ze spolupráce s neonacisty. Avakov vysvětlil, že má na mysli spolupráci S14 s SBU.

56; Alexandr Jemeljaněnko se popral s policisty, kteří jej zadrželi kvůli řízení vozidla pod vlivem alkoholu.

57; Turecko pokračuje v jednání o nákupu protivzdušných raketových komplexů Patriot.

59; V USA oznámili termín odchodu vojsk ze Sýrie. O svém úmyslu už informovali Ankaru.

60; Saúdská Arábie zrušila občanství synovi Usámy bin Ládina.

61; Zemřel chlapec, jemuž Vladimir Putin 27. prosince splnil sen. Smrtelně nemocný chlapec (leukémie) toužil stisknout ruku prezidentovi.

62; Pozorovatelé OBSE zjistili nepřítomnost více než 300 kusů vojenské techniky ukrajinské armády na určených místech. Tyto zbraně jsou používány k pravidelnému ostřelování teritoria Luganské republiky.

63; Zpěvačka Maruv (Anna Korsun), která odmítla účast na Eurovizi, dostala vyznamenání ZD AWARDS 2018 v nominaci Průlom roku.

64; Řecká diecéze v USA odešla od Konstantinopolu kvůli událostem na Ukrajině. Upozornili na to, že Konstantinopolský patriarchát se v poslední době stále více vzdaluje pravoslavnému učení.

65; Venezuelský ministr zahraničí obvinil USA z tlaku na jiné země, aby podnikaly nepřátelské kroky vůči Venezuele.

66; Venezuelská viceprezidentka označila humanitární pomoc od USA za trojského koně a frašku roku.

67; Ukrajinská vláda si za tři měsíce půjčila jednu miliardu dolarů od Deutsche Bank.

68; Lavrov odhalil plány USA na ozbrojený vpád do Venezuely. Podle jeho slov americká strana plánuje přesun mobilních raketových komplexů a dalších zbraní k hranicím Venezuely.

69; Porošenko se „tvrdě rozhodl“ že otevře letiště v Mariupolu. Letiště bylo uzavřeno kvůli bojům v Donbasu.

70; V Nikolajevě se student přiznal k zakoupení diplomu v okamžiku jeho přebírání. Přiznal, že jej koupil za 350 dolarů. V době studia prý pracoval v Polsku.

71; V Rusku byl obnoven seznam profesí zakázaných pro ženy kvůli fyzické náročnosti. Nový dokument bude schválen během měsíce.

72; V roce 2019 očekávají v Gruzii vysokou aktivitu ohledně přijímání do NATO, prohlásil gruzínský ministr zahraničí David Zalkaliani.

73; Venezuela je připravena dodávat ropu do Ruska.

74; V Kyjevě veteráni Majdanu obsadili radnici. V ukrajinském hlavním městě to zase začalo zavánět Majdanem.

75; Lukašenko: Na tom, že uznávám Krym za ruský, se nic nemění.

76; Klimkin pohrozil, že změní Černé moře v „Bermudský trojúhelník“ a dobude zpět Krym.

77; Ve Vladivostoku se distancovali od záměru vybudovat 68 metrů vysokou sochu Krista.

78; Společnost Nord Stream 2 AG položila už více než 800 kilometrů potrubí.

79; Europarlament obvinil Rusko z podpory Brexitu.

80; V Kyjevě neznámý pachatel hodil po šestiletém dítěti z okna domu pomeranč a způsobil mu zranění, kvůli kterému dítě skončilo v nemocnici.

81; V Charkově šestačtyřicetiletý místní obyvatel převrátil stan agitátorů, rozházel agitační materiály, zmocnil se stolu a židle a odjel z místa činu nákladním automobilem.

82; Na hranicích mezi Běloruskem a Polskem byli zadrženi dva Arabové, kteří si popletli francouzský a běloruský Brest.

83; Lukašenko se chystá kandidovat na šesté volební období.

84; Jaceňuk promluvil o tom, jak se mu ruští špióni pokusili ukrást text jeho vystoupení v OSN.

85; Ukrajinská nacistická spisovatelka Larisa Nicoj kritizovala příliš velkou volnost národnostních menšin. Návrh zákona o státním jazyce č. 5670-d prý obsahuje příliš mnoho práv pro zástupce národnostních menšin.

86; USA rozšířily sankce proti šesti občanům Venezuely.

87; Britská vláda vyplatí 43,7 milionů dolarů společnosti Eurotunnel kvůli Brexitu.

88; Dluhy Ukrajinců za energie dosáhly absolutního rekordu. Nejvyšší dluhy za plyn, topení a horkou vodu byly zjištěny v Charkovské, Dněpropetrovské a Oděské oblasti, ale také v Kyjevě.

89; Na Ukrajině sílí fáma, že Porošenko odstoupí z prezidentské volby.

90; Gazprom snížil dodávky do Evropy. Dodávky do jednotlivých zemí se přitom zvýšily.

91; Lvovský starosta Andrej Sadovyj se rozhodl odstoupit z prezidentských voleb.

92; Lukašenko varoval před katastrofou ukrajinské státnosti v případě rozmístění raket na svém území.

93; Porošenko už podruhé v tomto týdnu jede do Oděsy.

94; Turčinov varoval před hrozbou zmizení ukrajinského národa. Reagoval tak na znepokojivé zprávy o úbytku počtu obyvatel země a o nízké porodnosti.

95; Indie zformulovala podmínku pro deeskalaci konfliktu s Pákistánem. Pákistán má podniknout nezbytné kroky proti teroristickým uskupením na svém území.

96; Zacharova: Na jaře 1999 NATO v Jugoslávii definitivně pohřbilo mezinárodní právo v Evropě.

97; Další průzkum na Ukrajině. Zelenskij vítězí. Zelenskij – 18,3%, Timošenková – 15,4%, Porošenko – 12,1%, Bojko – 11,2%. Další kandidáti mají pod 7%.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!