Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 2.3.2019

samolet_vrezalsya_v_zhiloy_neboskreb1; Letadlo v USA narazilo do bytového mrakodrapu mezi 16. a 17 patrem. V důsledku havárie přišel pilot o život.

2; Strašlivý požár v Dagestánu. Začalo hořet množství obytných domů. Hašení rozsáhlého požáru se účastní i vojáci.

3; Božena Rynska byla po smrti svého muže hospitalizována. Malašenko byl 25. února nalezen mrtev ve svém domě ve Španělsku.

4; Může za to NATO. Lukašenko řekl, proč Bělorusko neuznalo nezávislost Abcházie. Přiznal, že to bylo ze strachu. Tehdejší nejvyšší představitel Aliance Javier Solana nevybíravě vyhrožoval a vydíral.

5; V Rusku chystají superdružici k vyvedení na oběžnou dráhu. Bude odpovídat za vysokorychlostní předávání dat a družicové spojení objektů Gazpromu a dalších uživatelů.

6; Polsko utratí rekordní sumu kvůli „zastrašení Ruska. Vidíme, jak se Rusko chová. Je agresivní.

7; Klimkin informoval o „těžkém historickém traumatu“ Ukrajiny. Na Ukrajině bez přestávky pokračují pokusy o přepsání historie a co největší vzdálení od Ruska.

8; Tanky a džihádomobily syrských ozbrojenců dorazily po Krymském mostě na poloostrov. Informuje o tom ruské ministerstvo obrany. Jedná se o putovní výstavku vojenské techniky ukořistěné v bojích proti džihádistům v Sýrii.

9; Ukrajina může kvůli chybějícímu boji s korupcí a nezákonným obohacováním přijít o bezvízový styk i o peníze MMF, říká Transparency International.

10; Kulminace komediálního představení. Něbezňa usadil USA v Radě bezpečnosti OSN. Američané navrhli uspořádat ve Venezuele předčasné volby pod mezinárodním dohledem.

11; Proč Ukrajina bude navždy pokračovat v sebelikvidační politice? Kdo jsou dnešní ukrajinští hrdinové? Cizinci Bandera a Šuchevič, kteří sloužili Hitlerovi. A také „kavalír Jidášského řádu“ Mazepa. A to je vlastně všechno. Každý národ by měl mít své historické území, které si uhájil před nepřáteli. Má Ukrajina nějaké takové? Každý národ by měl mít své jméno, ale je slovo Ukrajina (v podstatě „okraj říše“) názvem pro národ? Dnešní Ukrajina navíc nemá normální hymnu. To, co za ni vydávají, je prosyceno duchem smrti. Národ musí mít mimoto také nějakou jednotící ideu, ale co mají společného obyvatelé Západní Ukrajiny s Donbasem?

12; Vrazi,kteří skrývají své tváře. Američané, kteří trénují ukrajinské ozbrojence. Ukrajinští propagandisté neradi přiznávají, že celá ta historie s Majdanem je operace, která vůbec nebyla řízena z Ukrajiny.

13; Bylo zveřejněno hodnocení ekonomické situace Doněcké republiky za sto dní nového politického vedení. Doněcká republika pokračuje v integraci do politického, ekonomického a sociálního prostoru Ruska.

14; Na Kamčatku se řítí bouře s desetimetrovými vlnami. Blíží se pacifický cyklón, který přináší sněžení a bouřlivý vítr.

15; Země NATO odmítly prodávat ukrajinské armádě staré náhradní díly za směšné ceny, říká hlavní ukrajinský nacista Bileckij. Kromě toho prohlásil, že ruské náhradní díly, kvůli kterým vznikl korupční skandál na Ukrajině, jsou pro ukrajinskou armádu nebezpečné.

16; Ilona Stolje, exmanželka bývalého poslance Státní dumy Vitalije Južilina, údajně navrhla uzákonění zákazu vstupu „žebráků“ do restaurací. Ona sama tento návrh popřela a dokládá to tvrzením, že ruské slovo „niščebrod“, které bylo součástí údajné citace, vlastně ani nezná a nepoužívá. Její vysvětlení zní věrohodně. Jde o jemnou významovou nuanci („niščebrod“ označuje osobu, která se jen jako žebrák tváří), kterou herečka lotyšského původu opravdu nemusí znát.

17; Evropská unie zakázala Polsku prokopat kanál nedaleko Kaliningradské oblasti Ruska. Kanálem přes Viselskou kosu chtěla Varšava spojit přístavní město Elbląg s Baltským mořem.

18; Zemřel nositel Nobelovy ceny za fyziku Žores Ivanovič Alfjorov, vynálezce heterogenního tranzistoru.

19; Japonští pytláci dopadení v ruském Přímoří dostali pokutu ve výši 39 milionů rublů. Ruští pohraničníci zadrželi plavidlo „Nišino Maru 68“ u břehů Přímoří už koncem ledna.

20; Ukrajinská armáda zaútočila na okraje města Kominternovo. Hoří bytové domy. Informují o tom zdroje z místa události.

21; Porošenko se už musel totálně zbláznit a zdivočet. Tentokrát zase plácnul mladou ženu přes tvář kvůli jejímu „nevhodnému“ dotazu. Vznikají obavy, kam toto jeho chování za ty čtyři týdny do termínu voleb ještě dospěje.

22; Indie a Pákistán se vzájemně obviňují z vraždění civilních obyvatel. Obě strany tvrdí, že v důsledku ostřelování ze strany protivníka na linii kontroly ve sporném Kašmíru byly zabity děti.

23; Bylo zveřejněno mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky v souvislosti s agresí ukrajinské armády u Mariupolu. Informace o ztrátách na životech a zdraví obyvatel a o výši škod se upřesňují.

24; Ukrajinská armáda intenzivně ostřeluje sever Doněcka. Informuje o tom doněcké zastoupení ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří.

25; Vůbec nás nezajímáte. Porošenko se obořil na účastníky ATO. Zákonitý výsledek pro všechny, kdo se vypravil na Donbas vraždit za zájmy ukrajinských oligarchů. Porošenko se pohádal s „veterány ATO“, o kterých prohlásil, že se mají dobře. Na jejich hlasité protesty a žádosti o slovo Porošenko reagoval slovy, že to nikoho nezajímá.

26; USA budou útočit a opírat se o zrádce uvnitř země, říká náčelník Generálního štábu Ruské federace Valerij Gerasimov.

27; NASA slibuje, že zapojí Ukrajinu do procesu dobývání Měsíce. Ukrajinský velvyslanec v USA se setkal se šéfem NASA a projednal problémy ukrajinsko-americké spolupráce v kosmické sféře.

28; V USA vysvětlili,proč Ukrajina potřebuje jiného prezidenta. V USA si myslí, že Porošenko neprovedl žádní významné reformy a v zemi panuje korupce a bezzákonnost.

29; Do letadla s cestujícími nad Soči udeřil blesk. Do letadla Boeing 737 uhodil blesk, když se letadlo chystalo přistávat.

30; Ozbrojenci brigády Krále Daniela vzájemně po sobě stříleli. Konflikt v Krasnogorovce proběhl mezi vojáky 1. batalionu 24. samostatné mechanizované brigády ukrajinské armády.

31; Voják ukrajinské armády prodal ve městě Rovno desítky kilogramů výbušnin. Policisté zadrželi vojáka v momentě prodeje šesti kilogramů TNT a pěti elektrických rozbušek.

32; Nacisté vyšli do ulic a požadovali uvěznění Porošenkových „Svinarčuků“ (původní příjmení Olega Gladkovského, prvního místopředsedy Rady pro obranu a bezpečnost Ukrajiny) a vyhlásili další požadavky.

33; Čluny pro Ukrajinu, které byly vyřazeny z výzbroje USA, nedokázaly zatím doplout do cíle. Dva americké čluny, které USA předaly Ukrajině v září, dosud nebyly schopny na Ukrajinu doplout.

34; Venezuelské ministerstvo obrany vydalo pokyn, aby se Spojeným státům usnadnily sankce a byl jim poskytnut kompletní seznam vysokých důstojníků země.

35; Ukrajinského ministra zahraničí Klimkina pozvali na Krym na oslavy pěti let spojení s Ruskem. Pokud Klimkin pobude na poloostrově, určitě kardinálně změní své postoje, myslí si na Krymu.

36; Kudrin si postěžoval na chybějící pocit sebevědomí daňového poplatníka u Rusů. Podle jeho mínění to občanům brání v kontrole moci.

37; Na základě ukrajinské žádosti byl v Řecku zadržen ruský specialista ve sféře energetiky Jevgenij Kalinin. Oficiálním důvodem jsou jakési daňové nesrovnalosti, ale skutečným důvodem je jeho podpora Janukoviče v době Majdanu. Jeho jméno figuruje i na seznamu Mirotvorec. Jde o politické zatčení, prohlásil advokát Rachiotis.

38; Mimořádné prohlášení armády Luganské republiky, S9ly radioelektronického boje ukrajinské armády útočí na techniku OBSE. Na linii dotyku byly vyslány nové ukrajinské komplexy radioelektronického oje „Anklav“ a „Nota“.

39; U Kyjeva opilý policista srazil a usmrtil chodce a ujel od nehody.

40; Média informují o uvalení vazby v Rusku na bývalého vicepremiéra Doněcké republiky Timofejeva (přezdívka Taškent). Píší že byl již dopraven do Moskvy za účelem vyšetřování.

41; Ve Švédsku proběhla hromadná rvačka za účasti devadesáti lidé. Na třicet cestujících autobusu, který zastavil na parkovišti, se vrhlo šedesát útočníků. Útočníci házeli i kamení, autobus byl silně poškozen.

42; Porošenko vyžebral od EU 50 milionů euro na „bezpečnost Azovského pobřeží“. Hlavně se teď Ukrajinci nesmějí zaleknout a udělat chybu.

43; Byly zveřejněny podrobnosti z hospitalizace Boženy Rynské ve Španělsku, Po smrti svého manžela trpí hlubokými depresemi a vyjadřuje se značně nesouvisle.

44; V Rusku odpověděli na prohlášení o „geopolitických cílech výstavby Krymského mostu“. Ruští politici odpověděli na společné závěrečné prohlášení ze summitu zemí „Bukurešťské devítky“ v Košicích: Agónii vždycky provází fantazírování… Tzv. „Bukurešťská devítka“ je americký projekt pro Evropu vytvořený v roce 2014 Severoatlantickou aliancí za účelem přinucení členských zemí zvyšovat vojenské výdaje. Členy uskupení jsou Rumunsko, Maďarsko, Slovensko, Bulharsko, Polsko, Česká republika, Estonsko, Litva a Lotyšsko.

45; Vylamují dveře a odřezávají zámky. Na Ukrajině se místní politici aktivně účastní obsazování chrámů Ukrajinské pravoslavné církve, prohlásili v Informačním a osvětovém odboru Ukrajinské pravoslavné církve.

46; V Radě federace reagovali na zadržení ruského experta v Řecku. Senátor Klincevič prohlásil, že tento krok podkopává tradičně dobré dlouholeté vzájemné vztahy obou států.

47; Západní experti podcenili raketu Cirkon, píše časopis Stern. Námořní nadzvuková raketa překonala očekávání západních expertů. Během pěti minut může zlikvidovat Pentagon.

48; Ruský prezident navštíví vesničku zimní Univerziády v Krasnojarsku a popovídá si se sportovci.

49; Donald Trump se vysmál médiím, která vzala vážně jeho někdejší výzvu, aby se Rusko nabouralo do elektronické pošty Hillary Clintonové.

50; Velitel ukrajinské vojenské námořní flotily obvinil Rusko ze snahy přivlastnit si Černé moře.

51; Rakousko obvinilo německé sportovce z podílu na dopingovém skandálu při lyžařské soutěži.

52; Kreml je připraven jednat s Washingtonem o Venezuele při dodržení Stanov OSN.

53; Podle slov bývalého velitele Pozemních vojsk USA v Evropě Ben Hodgese může Ukrajina zapomenout na vstup do NATO, dokud nevyřeší svou jazykovou otázku s Maďarskem. Maďarsko může blokovat vstup třeba donekonečna.

54; V Ingušsku byli zadrženi dva pracovníci Ministerstva vnitra, kteří se pokoušeli okrást narkomana o peníze.

55; Indie zítra spouští společně s Ruskem výrobu samopalů Kalašnikov.

56; Více než 5.500 lidí se účastní protestů „žlutých vest“ ve Francii. Zadrženo bylo devět lidí.

57; Vladimir Putin prohlásil Univerziádu 2019 v Krasnojarsku za zahájenou.

58; Američané ocenili nejnovější ruský kulomet 21. století RPK-1.

59; V Turkménii se poprvé podařilo vypěstovat úrodu banánů.

60; V Rusku jsou připraveni odpovědět na kroky USA ohledně militarizace kosmu. Podobné kroky mohou vést k vystření vojensko-politické situace. Rusko bude odpovídat zrcadlovými i asymetrickými opatřeními.

61; Bývalý ukrajinský ministr obrany prohlásil, že ukrajinská armáda chystala v roce 2014 invazi na Krym, ale nakonec ukrajinské politické vedení zbaběle ustoupilo.

62; USA podezírají hackery z KLDR z aktivizace pokusů o krádeže financí u bank.

63; V Abcházii jsou přesvědčeni, že Bělorusko nakonec uzná její nezávislost.

64; Tálibové v Afghánistánu zaútočili na americkou základnu, Bylo zabito 25 vojáků.

65; Porošenko zvýšil platy vojákům na frontě.

66; U Kemerova vykolejilo dvacet vagónů nákladního vlaku vezoucího železnou rudu.

67; Kadyrov zachránil chlapce uneseného na Blízkém Východě. Politik zorganizoval záchrannou operaci.

68; Ljaško slíbil, že pojede na Eurovizi. Velmi ostře se vyjádřil na adresu Zubara Alasaniho, který předsedá ukrajinské národní společnosti pro rozhlasové a televizní vysílání.

69; V Rusku bude vytvořen seznam nesvědomitých rodičů. Dokument byl zveřejněn na stránkách vlády.

70; V USA zrušili víza pro 49 Madurových stoupenců.

71; Indický pilot sestřelený nad Kašmírem vyprávěl o své záchraně pákistánskými vojáky.

72; Avakov odpověděl na otázku ohledně své kariéry po prezidentských volbách slovy, že okolnosti vedoucí k odstoupení mohou vznikat kdykoli.

73; Klimkin oznámil společné hlídky s NATO v Černém moři.

74; Čína zaslala protestní nótu Kanadě v souvislosti s vydáním finanční ředitelky Huawei do USA.

75; Trump vyzval Čínu, aby zrušila cla na americkou zemědělskou produkci.

76; Na karnevalu v Riu de Janeiro bude vyzkoušen systém rozpoznávání tváří a poznávacích značek automobilů.

77; Ukrajinská televize zakázala vysílání předvolebního videa opozičního kandidáta kvůli slovům, že prezident mnohonásobně zbohatl. Opoziční platforma Za život vyzvala Televizní společnost „UA: Peršij“, aby skončila s cenzurou.

78; Patriarcha Bartoloměj odmítl diskutovat na všepravoslavné úrovni o ukrajinské církvi.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!