Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 28.2.2019

russiasanctions1 (1)1; Nový návrh protiruských sankcí vystrašil západní banky, Západní banky začínají odmítat investovat do ruského dluhu.

2; Vůdce Islámského státu chrání vojáci USA, říká irácký poslanec. Poslanec tvrdí, že podpora vůdce Islámského státu je poskytována z vojenské základy Ajn al-Asad, kde jsou dislokována americká vojska.

3; Následky neúspěchu ukrajinské armády: Bojovníci Luganské republiky předali Ukrajině tělo diverzanta. Zástupci Luganské republiky ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří zajistili evakuaci těla ukrajinského vojáka.

4; Armáda Doněcké republiky a dobrovolníci ze sdružení „Moskva-Donbass“ uskutečnili důležitou misi v „přízračné obci“. Obec Stěpanovka byla po bojích v roce 2014 kvůli rozsáhlé devastaci označována za město duchů.

5; Rusové mohou bezplatně převádět peníze podle telefonního čísla. Systém rychlých plateb se od 28. února stane dostupným pro všechny klienty zúčastněných bank.

6; Dosavadní lídr prezidentského klání Vladimir Zelenskij slíbil, že Porošenka zavře do vězení. Zelenskij slíbil, že současného prezidenta Petra Porošenka v případě svého vítězství nechá zavřít do vězení.

7; Ukrajinci odrazili útok nacisty s velkým kladivem na pomník hrdinů Velké vlastenecké války. Místní obyvatelé, kteří se postavili na ochranu pomníku, zabránili svými těly útočníkovi v přístupu.

8; Prezident Francie zažaloval u soudu ruského spisovatele za práce na téma ochrany zdravé rodiny a obyvatel Eurasie. Anatoliĭ Livri se musí před pařížským tribunálem zpovídat ze své analytické práce.

9; Rusové přesedají z vodky na automobily. Ruská společnost, která si tak dlouho připadala ve stavu „bezčasí“, znovu spatřila budoucnost a začala ji aktivně budovat.

10; Ruští vojáci dobývají rakouské Alpy. O podrobnostech informuje Ministerstvo obrany Ruské federace. Jde o velkou mezinárodní soutěž ve vojenském skialpinismu „Edelweiss Ride“.

11; Kyjev prohrává plynovou válku. Ukrajina není schopna nabídnout alternativu pro ruský plynovodný systém. Ukrajinská sít plynovodů se stavěla před půl stoletím a nemá takovou kapacitu, která je využívána na moderních ruských systémech.

12; Sýrie: Vojáci USA proti ruské armádě. Američané koncentrují zbytky band Islámského státu. Spojené státy znovu demonstrují dvojakost své politiky.

13; Timošenková má plán B pro získání moci v případě své porážky v prezidentských volbách. Julija Timošenko v žádném případě neodevzdá své hlasy Petru Porošenkovi.

14; Děsivý tajný projekt USA na zotročení zemí bývalého SSSR se už realizuje. USA chtějí získat právo a reálnou možnost si vybrat, kdo z lidí na Zemi má právo žít a kdo zemře v mukách.

15; Nás nikdo nepokoří! Rusofobka Farion urážlivě hodila rukavici NATO. Bývalá poslankyně Ukrajiny Irina Farion kritizovala NATO za podporu Maďarska v jazykovém konfliktu s Ukrajinou.

16; Více než polovina Američanů označila Rusko za hlavní hrozbu pro USA, vyplývá z průzkumu. Jak ukazují autoři průzkumu, negativní vnímání Ruska Američany dosáhlo maximálních hodnot.

17; Trochu by je to nabudilo. Ukrajinský lékař o užitečnosti marihuany pro účastníky ATO. Ukrajinský lékař – neurofyziolog je členem neonacistického trestního batalionu Ajdar.

18; Od rána do večera ostřelování Gorlovky, Doněcka a Luganské republiky Ukrajinští okupanti znovu zasypávají Donbas palbou.

19; Města v Kalifornii se dostávají pod vodu kvůli rozvodnění řeky „Russian River“.

20; Bundeswehr se stal „brigádou penzistů“, píší německá média. Nedostatek kádrů dovedl německou armádu do takového stavu, že nyní skutečně připomíná důchodcovské jednotky.

21; V Rusku může silně zdražit chléb, ale i mléčná produkce a pohanka. Ačkoli potraviny jako celek se budou zdražovat v rámci hodnot inflace, ceny některých z nich porostou prudčeji.

22; Americký generál prohlásil, že USA nejsou schopny sestřelit ruské rakety. Největší nebezpečí představují nejnovější rakety s plochou dráhou letu a nadzvukové rakety, dále pak bezpilotní ponorka Poseidon.

23; Skandál: Rusofobka a takzvaná dětská spisovatelka Larisa Nicoj ze zastala účastníků soutěže, kteří odmítli účast na Eurovizi. Požadavek, aby se rodačky z Krymu vyjadřovaly negativně o své zemi, vlastně i o svých rodičích, je více než hloupý. Vždyť by se tam ani nemohli vrátit. V regulích soutěže není nic o tom, že minulost interpreta může mít jakýkoli vliv na výsledky konkursu.

24; Indii s Pákistánem prosti sobě poštval Londýn. Kořeny jedné z největších katastrof 20. století. Kašmírský konflikt byl založen britskou koloniální mocí.

25; Na ruském ministerstvu průmyslu a obchodu informovali, co se bude prodávat v ve stáncích a kioscích. Na ulice velkých měst se vrátí „malé formy obchodu“ – kiosky a stánky.

26; Ruské ministerstvo práce prognózuje masové propouštění už na jaře. Ministerstvo varuje před tím, že pracovníci bank, dopravních a automobilových společností mohou zůstat bez práce.

27; Dosáhneme fantastického úspěchu, tvrdil Trump před setkáním se „soudruhem Kimem“. V Hanoji skončil druhý den summitu USA-KLDR. Výsledky zatím žádné nepřinesl. Nebyla podepsána žádná dohoda a byl zrušen společný oběd. V Bílém domě ale označili rozhovory za konstruktivní.

28; Venezuela našla náhradu za export ropy na americký trh. Americké sankce nedokázaly rozvrátit ropný export Caracasu. Eyport ropy byl přeorientován do jiných zemí.

29; Agentura Bloomberg vypracovala žebříček nejzdravějších zemí světa. Použila k tomu údaje z OSN? Světové banky a Světové zdravotnické organizace. Za nejzdravější byly označeny Španělsko, Japonsko, Itálie, Island a Švédsko, následují země západní Evropy, Severní Ameriky a Austrálie. Špatně si nevedou ani některé středoevropské země jako Česká republika, Polsko. O něco hůře je na tom Slovensko, Maďarsko, západní Balkán, Čína, Turecko a jih Jihoamerického kontinentu. V horší polovině žebříčku se pak nacházejí země Pobaltí, Bělorusko a východní Balkán. Následují Rusko, Severní Afrika. Velmi špatných výsledků pak dosahuje Mongolsko, Indie, země Indočíny. Vyložen tragická je pak situace v rovníkové a Západní Africe.

30; Obchodní asociace požádaly ruský antimonopolní úřad, aby potrestal společnosti Visa a Mastercard za zneužívání svého monopolního postavení.

31; FSB zdržela osm lidí za prodej zbraní z dob Velké vlastenecké války. V bydlištích zadržených a jejich spolupachatelů byly zabaveny palné zbraně a tisíce kusů munice nejrůznějších ráží.

32; Jsou to totální sračky. Porotce z ukrajinské soutěže se vyjádřil ke skandálu s Eurovizí. Skladatel a sound producent tvrdě odpověděl „patriotům“, kteří jemu samotnému vyčítají jeho koncertní činnost v Rusku.

33; V Kyjevě vypadl z okna vysokopodlažního domu příslušník národní gardy. Muž žil v tomto domě ve čtvrtém patře, ale utrpěná zranění vypovídají o pádu z násobně větší výšky.

34; V Kyjevě proběhlo shromáždění na podporu impeachmentu Porošenka. Průvod demonstrantů se pohyboval od Kreščatiku k budově prezidentovy administrativy.

35; Soud v Německu vynesl rozsudek nad synovcem Dmitrije Kiseljova, který bojoval v Donbasu. Uznali jej za vinného z přípravy těžkého zločinu ohrožujícího bezpečnost státu.

36; Rozvědka USA dostala za úkol shromažďovat data o Putinových financích. Studium utajených financí prezidenta Ruské federace a jeho spojenců se má stát odpovědí na pokusy „oslabit demokracii po celém světě“.

37; V důsledku palby ukrajinské armády se ocitla část Gorlovky bez proudu. Energetici Doněcké republiky slibují provedení oprav v co nejkratším termínu, pokud ukrajinská armáda zastaví diverzní akce.

38; V Porošenkově administrativě se pokusili vysvětlit incident se sraženou čepicí. Ale vysvětlení se ukázalo jako velmi chabé a podivné. Prostě to označili za „náhodu“.

39; V Kyjevě došlo k výbuchu Neznámý pachatel hodil granát na automobil. Okolnosti události se prošetřují. Na místě výbuchu zasahují policisté.

40; Lehké motorové letadlo se zřítilo na chaty nedaleko Moskvy. Jsou hlášeny oběti na životech.

41; Krysy utíkají. Jedna z hlavních postav Majdanu Mustafa Najem odchází od Porošenka. Spolu s ním odcházejí z frakce Bloku Petra Porošenka i další dva poslanci.

42; Jestli zvítězí Rusko, Ukrajina se odmítne zúčastnit i další Eurovize. Pokud zvítězí Rusko, navrhuji zorganizovat soutěž „Nejlepší píseň Ukrajiny“, protože v takovém případě na Eurovizi nepojedeme, straší v Kyjevě.

43; Armáda Doněcké republiky neutralizovala minometné pozice, které ostřelovaly Gorlovku. Jeden ze zraněných ukrajinských vojáků později zemřel v nemocnici.

44; V Moskvě byl surově zbit generál. Jeden z účastníků pocházel z Ukrajiny.

45; Stovky ukrajinských námořníků byly uvězněny v Itálii a Řecku. Ve vazbě se v Itálii nyní nachází více než 150 ukrajinských námořníků a dalších 186 v Řecku. Ukrajinští námořníci jsou prý zneužíváni pro převoz nelegálních migrantů nebo pro pašování zboží.

46; V Kremlu reagovali na myšlenku kongresmanů USA odhalit Putinovy příjmy. Oni nemají dost své práce? Podobné jejich iniciativy nelze brát vážně.

47; Vzdušného souboje mezi Indií a Pákistánem 27. února se účastnilo celkem 32 letadel.

48; Srbská pravoslavná církev učinila tvrdé prohlášení ohledně situace na Ukrajině. Srbská pravoslavná církev žádá Nejsvětějšího Patriarchu Konstantinopolského, aby přehodnotil svá dosavadní rozhodnutí.

49; Major Černomořské flotily a jeho družka byli odsouzeni za špionáž ve prospěch Ukrajiny. Podle informací FSB během soudu Dolgopolov a Suchonosova svou vinu v plném rozsahu přiznali a vyjádřili nad svou činností lítost.

50; Výbuch automobilu v Kyjevě. Média oznamují, že se událost týká Alexandra Turčinova. Nepřátelé ať se neradují, zaznělo v prohlášení Turčinovovy tiskové služby.

51; Ukrajina může zrušit bezvízový styk s Izraelem. Kyjev takové rozhodnutí učiní v případě, že by práva ukrajinských turistů byly na hranicích nadále systematicky porušována.

52; USA radí Porošenkovi, aby se nepouštěl do dalšího dobrodružství v Kerčském průlivu. USA odmítly Petru Porošenkovi poskytnout podporu, pokud by znovu poslal vojenské čluny do Kerčského průlivu.

53; Plivnul mi do tváře a praštil mě holí. Na Krymu byl napaden poslanec Státní dumy. Michail Šeremet prohlásil, že během setkání s občany byl napaden agresivním mladým člověkem.

54; Pákistánská armáda znovu začala pálit na území Indie, hlásí agentura ANA. Pákistánští vojáci obnovili ostřelování obcí v severoindickém státě Džamu a Kašmír.

55; Protiruské sankce jsou úderem pro ropný průmysl. Další balík protiruských sankcí se může negativně odrazit na objemech těžby ruské ropy.

56; Ve Státní dumě ve verších odpověděli na kritiku kvůli zapojení Sergeje Šnurova do rady pro kulturu. Veřejná rada při výboru Státní dumy pro kulturu rozšířil počet svých členů.

57; Ukrajina doufá, že obdrží novou tranši úvěru od EU. Podle Grojsmanových slov se projednávají podmínky pro získání pomoci ve výši 500 milionů euro.

58; Přesvědčte se sami. Rusko oznámilo v OBSE dokončení integrace Krymu. Všichni, kdo hovoří o „anexi“ a nutnosti nacpat Krym zpátky na Ukrajinu, projevují extrémní neúctu k obyvatelům poloostrova.

59; Známá ruská herečka Viktorija Tarasova navštívila policii v Gorlovce. Informovala o tom tisková služba Gorlovské správy Doněcké policie.

60; Na letadlové lodi Admirál Kuzněcov byl vyměněn kapitán. Novým kapitánem letadlové lodi se stal Jaroslav Adamov.

61; Porošenko by měl být souzen za válečné zločiny, říká prezidentský kandidát Jevgenij Murajev.

62; Nový skandál s Porošenkem. Člen jeho ochranky vyrazil účastníkovi shromáždění bez zjevné příčiny z ruky mobilní telefon.

63; Americký generál Terrence J. O’Shaughnessy spočítal dobu letu ruského Avangardu k území USA. Během svého vystoupení v Senátu také uvedl seznam nových druhů ruských zbraní nejnebezpečnějších pro USA.

64; Naftogaz oznámil zvýšení dluhu Gazpromu i 200 milionů dolarů. Zadlužení ruského Gazpromu vůči ukrajinskému Naftogazu vzrostlo o téměř 200 milionů dolarů.

65; Rusko a Čína vetovaly v Radě bezpečnosti rezoluci USA ohledně Venezuely. USA ve svém dokumentu navrhly uskutečnění nových voleb prezidenta Venezuely pod mezinárodním dohledem.

66; V Nejvyšší radě navrhli faktickou likvidaci státního koncernu „Ukroboronprom“. Společnost bude zničena a všechny podniky se musí podřídit centrálnímu orgánu výkonné moci.

67; Rada bezpečnosti zamítla návrh rezoluce Ruska ohledně Venezuely. Rusko navrhlo zachování suverenity a územní celistvosti Venezuely a vyřešit situaci prostřednictvím „mechanismu Montevideo“.

68; Produktivita práce je slabé místo ruské ekonomiky. Šéf účetní komory Alexej Kudrin oznámil, že Rusko zaostává v produktivitě práce za zeměmi G7 o téměř čtyřicet let.

69; Obsadili jsme 100% chalífátu. Trump oznámil totální vítězství na Islámským státem v Sýrii.

70; Sberbanka avizovala snížení sazby z hypoték v roce 2020 na 8%.

71; Putin vyjádřil naději na brzké vyřešení konfliktu mezi Indií a Pákistánem.

72; Generální prokurátor se rozhodl obvinit Netanjahua z podvodů, úplatkářství a zneužití důvěry.

73; Ratnik třetí generace. Ministerstvo obrany se rozhodlo předat do vojenských útvarů zdokonalenou variantu nové bojové výstroje Ratnik. Jen v letošním roce by to měly být tisíce.

74; Ve Švýcarsku budou odměněni hackeři. Ve Švýcarsku bylo zahájeno testování nového systému elektronického hlasování, za jehož prolomení slibují zaplatit až 50 tisíc franků.

75; Turčinov popřel zprávy médií o odpálení jeho automobilu.

76; V Nejvyšší radě přikročili k projednávání návrhu zákona o totální ukrajinizaci. Jde o zákon o zajištění fungování ukrajinštiny jako státního jazyka.

77; Člen Pravého sektoru Stěrněnko pohrozil zamřením koncertů Žvaněckého v Oděse a Kyjevě. Vystoupení satirika Michaila Žvaněckého radikál Stěrněnko označil za „moskevskou provokaci s využitím nepříliš inteligentního umělce“.

78; Hybrid ručního protitankového granátometu a samopalu Kalašnikov se dostal na video. Zbraň má sílu granátometu a přitom je dostatečně kompaktní pro použití v uzavřených místnostech během městských bojů.

79; V zahraničí bylo za poslední rok adoptováno téměř 12 tisíc ukrajinských dětí.

80; Erdogan by se mohl stát prostředníkem mezi Pákistánem a Indií.

81; Evropská unie jmenovala nového zvláštního zástupce pro lidská práva. Stal se jím bývalý irský ministr zahraničí Eamon Gilmore.

82; Bývalý poslanec Nejvyšší rady Spiridon Kilinkarov: Porošenko se nachází v hluboké depresi.

83; Byly vyjmenovány plusy globálního oteplování pro Rusko. Změna klimatu bude přinášet Rusku hrozby, ale též výhody.

84; Demografové doporučují každé Ukrajince porodit čtyři děti, aby Ukrajinců zase bylo 52 milionů.

85; Ukrajincům byly znovu sníženy normy spotřeby plynu.

86; Německý časopis Der Spiegel píše, že summit v Hanoji skončil pro Trumpa hořkou porážkou.

87; Dívky z jízdní policie pozvaly Putina na návštěvu. Prezident si prohlédl perspektivní vzory zbraní ruské výroby.

88; Rusko dodá do Thajska šest SuperJetů (Sukhoi Superjet 100) v ceně kolem 300 milionů dolarů.

89; Ruské plavidlo s opilým kapitánem narazilo do silničního mostu v Jižní Koreji. Ruští námořníci byli po srážce zadrženi.

90; Vystoupení ruského zpěváka Sergeje Lazareva nebude na Ukrajině vystříháno z přenosu Eurovize.

91; Luganská republika informovala o hromadění sil ukrajinské armády v okolí obce Popasnaja.

92; Putin požaduje tvrdé potírání jakéhokoli porušení migrační legislativy.

93; USA odvezly ze Sýrie 50 tun zlata nakradeného teroristy. Americká armáda odváží ze Sýrie 50 tun zlata v celkové hodnotě 1,7 miliardy dolarů.

94; Rusko je připraveno poskytnout platformu pro dohodu mezi Indií a Pákistánem.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!