Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 3.3.2019

ministr_zdravoohraneniya_ulyana_suprun1; Ukrajinská ministryně zdravotnictví „Doktorka Smrt“ Uljana Suprun učinila pro občany převratný objev: Neexistuje bezpečná dávka alkoholu.

2; Co bude po „Baťkovi“ Lukašenkovi? Jak se bude předávat moc následníkovi? Jde mu prý jen o to, aby jeho následník pokračoval v jeho díle a neničil to, co on vybudoval.

3; Proč se Američané začali nejvíce ze všeho bát Ruska? Řadoví Američané se bojí Ruska nesrovnatelně více než Číny nebo Severní Koreje. Vyplývá to z průzkumu Gallupova ústavu. Protiruská státní propaganda hraničící až s hysterií nese své nechtěné plody.

4; Před 274 lety se narodil neporazitelný admirál Fjodor Ušakov. To, že si Rusko připomíná nekulaté výročí narození této nepřehlédnutelné osobnosti ruských dějin, vypovídá o jeho významu.

5; Málem jsem zemřel. Byl zveřejněn šokující příběh přijímání od dětství invalidního Ukrajince do řad ukrajinské armády. Na základě podvržených lékařských zpráv byl Bogdan Ševčuk přijat a musel nastoupit službu. Takřka okamžitě musel na marodku a vznikl kolem toho velký skandál.

6; Proti „Triumfu“. Pentagon se snaží přesvědčit Turecko, aby odmítlo ruské S-400. Americký ministr zahraničí prohlásil, že Washington nadále přesvědčuje Ankaru, aby odmítla nákup ruských S-400.

7; Lidé se už otevřeně smějí Petru Porošenkovi za jeho pokrytectví a zveřejňování naaranžovaných fotografií s rádoby spokojenými obyvateli okupovaného regionu.

8; NATO se musí chystat na mír s ruskými raketami, říká generální tajemník Aliance. Přitom poznamenal, že v organizaci se snaží zachránit Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu a vyhnout se závodům ve zbrojení.

9; O rozvoji finančního systému Doněcké republiky. 1. března se konalo zasedání Národní rady Doněcké republiky, na kterém byly představeny zprávy o výsledcích práce na budování finančního systému země, centrální banky, o státním rozpočtu, daních a poplatcích.

10; Porošenko se chystá zvítězit ve volbách pomocí Donbasu. Porošenkův vratký vor je hnán dravým proudem prezidentské kampaně k volbám. V Donbasu ale nikdo krvavého prezidenta Porošenka nepodpoří. Daleko spíše vůbec nepůjdou k volbám, protože necítí vůbec žádnou vazbu na současnou vládnoucí moc na Ukrajině. Hrozí ale, že nízkou účast využijí podvodníci v Porošenkových službách a místo voličů, kteří zůstanou doma, hodí do uren lístky oni, samozřejmě s Porošenkovým jménem. Dvě mouchy jednou ranou: Zvýší se volební účast, a tím i legitimita voleb, a prezidentem se stane ten, který je už stejně dávno určen... Podpora v Donbasu pak bude připsána úspěšné práci vyslaných agitátorů.

11; Rusko a NATO – boj o Arktidu. USA a NATO stupňují úsilí o dobytí Arktidy.

12; Tajná mise jaderných ponorek K-133 a K-116. V roce 1966 sovětské jaderné ponorky uskutečnily během 52 dní takřka nepozorovanou 39 tisíc kilometrů dlouhou plavbu bez jediného vynoření po málo prozkoumaných oblastech světových oceánů.

13; Odmítnutí Ukrajiny účastnit se Eurovize je začátek konce. „Vojíni světla a dobra“, jak se ukrajinští hurápatrioti rádi sami nazývají, odradili nakonec i ty, kterým účast na soutěži ani nenabízeli.

14; V USA zlomili nad Porošenkem hůl. Spojené státy už se od prezidenta a oligarchy Porošenka definitivně odvrátily. Už v roce 2014 byl pro ně spíše řešením z nouze. Majdan nebyl dobře připraven, Američané, kteří jen zneužili přirozenou nespokojenost části obyvatelstva k uspořádání krvavého převratu, neměli připraveny varianty dalšího vývoje ani dobře připravené kádry. Američané vlastně nikde nevítězí, ale účelu je vždy dosaženo – ekonomicky a politicky rozvrátit vyhlédnutou zemi.

15; Jak ukrajinská armáda „likvidovala“ živou sílu a tanky Doněcké republice u frontové linie. Byly zveřejněny záběry z dronu s příslušným komentářem přímého účastníka. Akce vypadala, jako by shromáždili všechny nemocné a vypustili je ze řetězu.

16; Ukrajina bojkotuje zimní Univerziádu v Krasnojarsku. Sportovního svátku se účastní zhruba tři tisíce studentů z 59 zemí světa a budou bojovat o 76 sad medailí. Ukrajina svou výpravu do „země-agresora“ nevyslala. Ukrajinské sportovce na akcích v Rusku nepodporují ze státního rozpočtu a sportovci nemají tolik peněz, aby ze své vlastní kapsy financovali své vystoupení a za své peníze reprezentovali svou zemi. Vlastně to hodně připomíná situaci s Eurovizí...

17; V Nejvyšší radě informovali, jako samo Rusko může pomoci Ukrajině získat zpět Donbas. Politik Jurij Bojko (jeden z prezidentských kandidátů) navrhl, aby byly vedeny přímé rozhovory s Doněckou a Luganskou republikou. Prohlásil, že je zapotřebí nového referenda, které by vedlo k podpisu mírové smlouvy a vrácení teritorií i lidí politickou cestou.

18; Bylo zveřejněno video ukazující následky ostřelování obce Kominternovo ze strany ukrajinské armády. Kominternovo bylo ostřelováno z minometů a podomácku vyrobené zápalné munice.

19; V Londýně bude uvedena divadelní hra o homosexuálech Petrovovi a Boširovovi, kteří zachraňují svět před jadernou válkou. Název hry bude „Spatřit Salisbury“.

20; Herec Serebrjakov odpověděl na obvinění z rusofobie. Je hrdý na to, že je Rus, ale neznamená to, že nepociťuje muka a podráždění ze situace v zemi, včetně vzteku na sebe samého i na to, co jej obklopuje.

21; Velitel Válečného námořnictva NATO: Jsem přesvědčen, že s Rusy bojovat nebudeme. Clive Johnston prohlásil,že NATO nikdy nebude bojovat o Černé moře, ani kdyby si to všichni přáli.

22; V okamžiku Putinova příjezdu do Krasnojarsku zmizel na kopci s obrovským křížem nápis Rossija. Návrší s nápisem a křížem vyvolával asociace s hrobem a pohřbem.

23; Němečtí politici znovu spatřují v „Severním proudu -2“ hrozbu. Přerušení tranzitu plynu přes Ukrajinu po uvedení nového plynovodu do provozu může zhoršit vztahy Ruska a Evropy.

24; Novičoku navzdory. Příliv turistů z Velké Británie do Ruska vzrostl za poslední rok o 10%. Vyplývá to ze statistik Pohraniční služby.

25; Na třetí pokus. Ve Lvově se „konečně“ podařilo demontovat Monument slávy. Učinili tak pod rouškou noci. Prý proto, aby neohrožovali chodce a automobily.

26; Ukrajinská armáda utrpěla ztráty i ve Lvově a Charkově. Jde o vojáky, kteří byli obětí vzájemných potyček v rámci ukrajinské armády a dopravních nehod.

27; Učinil zázrak. Kadyrov shrnul dvanáct let svého působení ve funkci nejvyššího představitele Čečny. Slíbil, že se nezastaví na tom, co už dokázal a bude nadále tvrdě pracovat pro blaho lidu a celé vlasti – nejen Čečny, ale celého Ruska.

28; Ruský svět utrpěl v Donbasu porážku, říká Porošenko. Ukrajinský prezidenta ujistil, že jacísi lidé z okupovaných teritorií mu důvěrně sdělili, že Ruský svět určitě nemá budoucnost.

29; Jen on může pomoci. Mladý Brit napsal dopis Putinovi. Syn údajné oběti Novičoku požádal o pomoc při dosažení spravedlnosti a obvinil vládu své země z lhostejnosti a chybějící podpory.

30; „Pravý sektor“ proti „Homosektoru“. Sexuální skandál v Kyjevě. Skupina hochů s dámským líčením přišla do pizzerie navštěvované účastníky ATO a položila na stůl erotické hračky. Poté, co je vlastník restaurace vypakoval se slovy, že do lokálu chodí i děti, které se na ty věci musejí koukat, vyšlo najevo, že mladíci byli pro tuto provokaci kýmsi najati. Přistoupili na to jen proti, že si mysleli, že jde o nějaký sociologický průzkum reakcí hostů.

31; Střelba na hranici Indie a Pákistánu – jedenáct mrtvých. Od poloviny února se prudce vyostřují vztahy mezi Indií a Pákistánem.

32; Kosmická loď Dragon-2 se v automatickém režimu spojila s Mezinárodní kosmickou stanicí. K operaci došlo ve výšce zhruba 400 kilometrů, když stanice prolétala nad severem Nového Zélandu.

33; Žádné hrátky s alkoholem. Během zasedání Rady regionálního rozvoje Oděské oblasti dodali Porošenkovi pětilitrovou láhev čisté vody.

34; Armáda Doněcké republiky zlikvidovala palebná postavení nepřítele. Odvetnou palbou ze zbraní nezakázaných Minskými dohodami byly rozprášeny palebné body nepřítele.

35; V Indii začal fungovat podnik na výrobu samopalů Kalašnikov. Nejprve se plánovala výroba v rámci kapacit indického podniku AK 100, ale pak došlo na jinou variantu – AK 200.

36; Považuje lidi za dobytek. Co říkají o Porošenkovi zajatí ukrajinští vojáci. Ukrajinští váleční zajatci odpověděli na otázky Národní policie Doněcké republiky o jejich vztahu k Petru Porošenkovi.

37; Vymaňují se zpod kontroly USA. Jak Turecko vyvíjí vlastní stíhačku páté generace. Na tureckém projektu se podílejí i zahraniční společnosti, ale Ankara má v úmyslu samostatně vyvinout jak motor, tak i zbraně.

38; Na Moskevské univerzitě budou uskutečněna „Skripalovská čtení“ o moderních informačních válkách.

39; Elon Musk promluvil rusky. V ruštině odpověděl na gratulace z Ruska.

40; Ve fotbale budou zavedena nová pravidla, která potvrdila Mezinárodní rada fotbalových asociací. Mimo jiné nebudou smět hráči trestaného mužstva narušovat obrannou zeď při pokutovém kopu a střídající hráči budou muset opustit hrací pole v nejbližším místě.

41; Příslušník Domobrany Luganské republiky se účastnil akce „žlutých vest“ v Paříži. Bývalý opolčenec Luganské republiky Alexej N. se podělil o své dojmy z této události.

42; Student přímo z pódia prozradil šokující pravdu o tom, kolik stojí diplom z ukrajinské vysoké školy. Poté se přiznal, že svůj diplom koupil, protože místo studia si vydělával v zahraničí. Po tomto doznání byl vytlačen z pódia.

43; Ukrajina už úplně zešílela. V Žitomirské oblasti demonstroval starosta města sám proti sobě. Nikdo z ostatních účastníků protestu si jej v davu nevšiml.

44; Netanjahu informoval, že se domluvil s Putinem ohledně Sýrie. Izrael a Rusko budou úzce spolupracovat v otázce odchodu zahraničních vojsk ze Sýrie.

45; „Královna krásy a peněz“. Božena Rynská se ocitla na hranici chudoby. Novináři se spojili s tetou Boženy Rynské a ta komentovala vzniklou situaci. Vznikly určité problémy s převozem těla jejího zemřelého muže ze Španělska do Ruska. Protože nebyly zjištěny kriminální okolnosti, převozu těla by nemělo nic bránit. Rynská na to ale nemá peníze a žádá o solidární příspěvky. Její zemřelý manžel Malašenko byl mimo jiné mediálním manažerem Borise Jelcina. Říká se o něm, že by se bez něj Jelcin nikdy nemohl stát prezidentem Ruska. Odpůrci Boženy Rynské říkají, že se jí zachtělo popularity a přeje si, aby ona byla hlavní postavou pohřbu svého muže. Jako by ona sama byla tím nebožtíkem.

46; Ruský lid je jako nová ropa. Rusové by se měli bránit tomu, aby se stali jen novým zdrojem něčích zisků poté, co ropa přestane vynášet. Jde hlavně o reformu školství. Vládnoucí elita dopustila prorůstání kapitálu a státní moci. Nyní začne vydělávat na migrantech, na sociální nerovnosti a v důsledku válek.

47; Neonacisté útočí na rezidenci zástupce šéfa Rady pro obranu a bezpečnost Ukrajiny Olega Gladkovského.

48; V Ivano-Frankovsku zemřel ve svých 65 letech národní umělec Ukrajiny, herec Sergej Romaňuk.

49; V Estonsku skončilo hlasování v parlamentních volbách. Estonské zákony neumožňují hlasování osobám žijícím na území Estonska, kterým nebylo uděleno estonské občanství. Tím estonský režim zbavil ruské menšiny jednoho z nejzákladnějších politických práv. Vytvořil dvě kasty obyvatel: občany a neobčany.

50; Arcibiskup rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny Kliment zadržený na Krymu byl propuštěn. Oznámila to zplnomocněnkyně Nejvyšší rady Ukrajiny pro lidská práva Ljudmila Děnisova.

51; Poslanec nejvyšší rady Ukrajiny Vadim Rabinovič prohlásil, že Ukrajina se přibližuje hranici, za které už přestává být státem.

52; Film „T-34“ vidělo v Kanadě a USA už zhruba 2 tisíce lidí. Film byl prezentován ve dvaceti městech od 17. do 27 února.

53; Bulharský prezident zdůraznil roli ruských bodáků při osvobození země před 141 lety. V Centru Sofie proběhl ceremoniál za účasti jednotek bulharské armády u pomníku ruského imperátora Alexandra II.

54; Ruská Centrální volební komise avizovala změnu systému sčítání volebních lístků. K regionálním volbám, které se budou konat 8. září, obnoví Ústřední volební komise 5.758 komplexů pro zpracování volebních lístků vyrobených v roce 2010.

55; V Amsterdamu došlo k výbuchu v obchodě s marihuanou.

56; Syrská armáda odrazila už druhý dnešní útok ozbrojenců. Idlíb zůstává poslední provincií Sýrie, kterou kontrolují teroristé a nezákonné ozbrojené bandy.

57; Štěstí nespočívá v ropě. Proč utíkají Ázerbajdžánci do Ruska? Experti upozorňují, že řadoví obyvatelé země postrádají stabilitu a emigrují do jiných zemí, převážně do Ruska.

58; Organizátoři Eurovize pozastavili prodej vstupenek. Jde o zabránění spekulacím se vstupenkami na sekundárním trhu.

59; Byl dokončen vývoj procesoru Elbrus-8SV. Projekt na vytvoření ruského univerzálního 64 bitového osmijaderného mikroprocesoru byl završen.

60; Fyzická bariéra. Mikroprocesorům hrozí chmurná budoucnost. Při přechodu na výrobu polovodičů s normami 5 nm a méně může světový průmysl narazit na neřešitelné problémy.

61; Bojový modul Desert Spider s 57-mm sovětským dělem S-60. Byl vyvinut především ve variantě stacionárního (taženého) zařízení určené pro pozemní a protivzdušnou obranu důležitých objektů.

62; Ruský velvyslanec požaduje od britského listu omluvu za pomluvu. Alexandr Jakovenko očekává oficiální omluvu za pomluvu na jeho adresu zveřejněnou listem Mail on Sunday. Nedělní vydání Daily Mail napsalo, že Jakovenko byl vyhoštěn z New Yorku,kde pracoval jako velvyslanec SSSR při OSN kvůli špionáži. Ve skutečnosti odjel v souvislosti s běžným ukončením své mise. Marija Zacharova označila tuto pomluvu za pomstu za odhalení, že případ v Salisbury byl otevřeně zinscenovaná lživá hra.

63; Porošenko využívá v Donbasu starou obrněnou techniku z Černobylu. Před ukrajinskými vojáky se utajuje fakt, že jsou každodenně vystavováni účinkům vysoké úrovně radiace. Dozimetry jsou v armádě přísně zakázány.

64; Na východě Sýrie bylo „Syrskými demokratickými silami“ propuštěno kolem tří set stoupenců Islámského státu. Prý nemají na rukou krev a neúčastnili se žádných bojů.

65; Automobil s pěti ukrajinskými vojáky najel v okolí Širokina na minu. Zranění byli převezeni do mobilní vojenské nemocnice v Mariupolu.

66; Západ ztratil zájem o „ukrajinský Krym“. V Německu si začínají uvědomovat nevratnost integrace poloostrova, a proto téma postupně utichá.

67; EU plánuje zmaření pokládky „Tureckého proudu“ na Balkáně. Vztahy mezi Ruskem a Srbskem v energetice se dostaly na novou úroveň, což Evropská unie nelibě nese. Federica Mogherini prohlásila, že Balkán je oblasti evropských zájmů a že tam nemá Rusko co pohledávat.

68; Agrese proti Jugoslávii je v jedné řadě se zvěrstvy nacistů. 24. března uplyne dvacet let od barbarské agrese zemí NATO vůči Svazové republice Jugoslávie.

69; Porošenko vyprávěl o turistickém potenciálu Ukrajiny. Dodal, že Oděsa se musí stát lídrem východoevropského turistického průmyslu.

70; Varování: Množství natištěných volebních lístků na Ukrajině je téměř dvakrát tolik co voličů. Upřesňuje se, že společnost musí natisknout 60,359.600 volebních lístků, zatímco maximální počet voličů činí 35,602.855 osob.

71; Loď s obilím pro Írán najela u Astrachaně na mělčinu.

72; Trump slíbil úplné vítězství nad Islámským státem do pondělka.

73; Při náletech na Sýrii byly v roce 2017 zpozorovány americké stíhačky F-117 vyřazené před deseti lety z výzbroje, píše nizozemský letecký časopis Scramble.

74; V Černé Hoře požadovali demonstranti odstoupení prezidenta. Organizátorem protestu bylo občanské hnutí „Odpor 97 tisíc“, které shromáždilo lidi prostřednictvím sociálních sítí.

75; Média vysvětlila skutečnou příčinu neúspěchu rozhovorů Trumpa s Kim Čong-unem. Ukázalo se, že prezident KLDR zatajil existenci závodu na obohacování uranu.

76; U lotyšského hlavního města Rigy odstartovala vojenská cvičení NATO „Dynamic Front 19“ pod vedením USA.

77; Ukrajinský novinář Kazarin: Jedinou variantou, jak získat zpět Krym je vojenské vítězství nad Ruskem. Jen krajně nepravděpodobné, že by Rusko přestalo Krym hájit nebo ho zlomily sankce.

78; Lavrov: Spojené státy negativně ovlivňují palestinsko-izraelské urovnání. Jednostranné akce USA v palestinsko-izraelském urovnání mají negativní vliv. Je zapotřebí kolektivních úsilí a zahájení přímých rozhovorů mezi znesvářenými stranami.

79; Juan Guaidó oznámil svůj návrat do Venezuely po ukončení své návštěvy v Ekvádoru, kde se setkal s prezidentem Leninem Morenem.

80; Zhruba jeden milion Ukrajinců nebude moci hlasovat ve volbách kvůli chybějící registraci.

81; Nov prezident krajanského spolku v Donbasu: Naším cílem je návrat Ukrajiny do lůna Ruské federace. Gennadij Oniščenko nahradil ve funkci zemřelého Iosifa Kobzona.

82; Grojsman: Ukrajina může těžit více vlastního plynu, Cílem energetické strategie je zajištění vlastního plynu pro Ukrajinu a stát se čistým vývozcem plynu.

83; Ukrajinci se musí léčit jitrocelem. Prezidentský kandidát Alexandr Vilkul prohlásil, že současná vládní moc provádí „genocidní zdravotnickou reformu“.

84; Zpěvačka Valerija kvůli sporům odstranila ze svého účtu příspěvek o tom, že kdyby byla občankou Ukrajiny, hlasovala by pro Zelenského.

85; Bývalý Zacharčenkův poradce popřel zprávy o zatčení „Taškenta“ (Alexandra Timofejeva).

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!