Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 4.3.2019

vsu_tehnika_btr1; Varovné informace přicházejí ze severu Doněcka: Ukrajinská armáda sem a od okolí Avdějevky stahuje velké síly.

2; Rusko odpovědělo na plány USA vytvořit koalici pro Venezuelu. Nynější administrativa USA není ta nejvhodnější pro uskutečnění svého agresivního plánu.

3; Arktida je naše! Byl zveřejněn text o ruském postupném ovládnutí regionu. V ruské Arktidě je vytvářena nejen plavební infrastruktura, ale i ledoborce a vrtulníkové zabezpečení.

4; Stalin nám chtěl ukrást naše hamburgery! V USA se dosud bojí a vzájemně straší komunisty. Uplynuly desítky let, ale v USA jsou nadále podělaní z komunistů.

5; Falešný stát. O dvou nových ukrajinských „vítězstvích“. Na ukrajinském území začíná místo obvykle banálního nefunkčního státu vznikat stát falešný.

6; K čemu USA vytvářejí laserové zbraně pro obrněná vozidla: V tuto chvíli nemá americká armáda ani jeden sériově vyráběný vzor laserové zbraně.

7; Jakmile se dotknete Žvaněckého, přijdete o Oděsu. Na internetu se hojně mluví o útoku neonacistů na satirika. Ukrajinští pseudopatrioti jsou rozzuření kvůli ruskému vyznamenání Žvaněckého „Za zásluhy o vlast“.

8; Ukrajina hrozí, že změní Černé moře v „Bermudský trojúhelník. Klimkin se pokusil přesvědčit své spoluobčany na oděské konferenci, že Krym bude vrácen pod kontrolu Kyjeva.

9; Na Ukrajině začalo cílené pronásledování Porošenka. Je evidentní, že za tím stojí přímí konkurenti prezidenta – oligarchy.

10; Kyjev přesunul na Donbas radioaktivní obrněnou techniku z Černobylu.

11; Jak se Napoleonův zajatý voják stal zástupcem Ruska a nejvlivnějším cizincem u perského šáha. Simonič byl ideálním velvyslancem v Persii mimo jiné i proto, že upřímně nenáviděl všechno, co bylo spojeno s Británií.

12; Porošenko učinil Moskvě tajnou nabídku. O politických krocích ukrajinského prezidenta se rozhodli informovat v předvolebním štábu Julie Timošenkové.

13; Velitelka tankové posádky Doněcké republiky údajně přešla na stranu ukrajinské armády. Jde o Svetlanu Drjuk, která se stala předlohou pro hlavní hrdinku filmu „Opolčenočka“ (Děvče z domobrany). Po skončení vojenské služby byla unesena v Moldávii, kam přijela navštívit své příbuzné, a nyní je v rukou ukrajinské SBU. Lze očekávat, že z ní dostanou i ta nejšílenější prohlášení.

14; Čínské rakety ohrožují Rusko, varuje německý ministr obrany. Předtím Trump nevyloučil podpis nové smlouvy o raketách středního a krátkého doletu, ke které se může připojit i Čína.

15; Byly zveřejněny detaily dohody připravované mezi USA a Čínou. USA a Čína přistoupily k finální etapě konzultací ohledně obchodních otázek.

16; Washington se pokouší bránit arabským zemím v navázání normálních vztahů s Asadem, píše americký tisk. Washington varoval, že jakékoli kroky ohledně účasti při obnově Sýrie povedou k sankcím ze strany USA.

17; Prodejci se obávají nedostatku alkoholu na pultech obchodů Rusku. Koupit alkohol bude složitější kvůli možnému hromadnému pozastavení licencí na prodej alkoholu.

18; Tornádo v USA. Jsou hlášeny oběti na životech. Mnoho domů je v troskách. Tentokrát se živel vrhl s ničivou sílou na Alabamu.

19; Kyjev nás nepouští na své volby, stěžuje si německý politik. Volby prezidenta proběhnou na Ukrajině 31. března. Ústřední volební komise zaregistrovala 44 kandidátů. Německý politik za stranu Die Linke (Levice) Andreas Maurer prohlásil, že mnoho zástupců jeho strany nedostávají akreditaci, a to včetně dvou poslanců bundestagu. Podle jeho slov se ukrajinská strana obává, že mezi pozorovateli mohou být němečtí politici a veřejní činitelé s proruskými názory.

20; Kronika bezvízového styku. Ukrajinci stojí v čele antiratingu. Proč „evropské Ukrajince nepouštějí do Evropy? Mezi těmi, koho nepustili do Evropské unie, je nejvíce právě Ukrajinců.

21; Na Sachalinu bude postaven největší dopravník na uhlí v Rusku. Linka bude měřit 28 kilometrů a bude jedna z nejmodernějších na světě.

22; Medveděv vyjmenoval cíle Ruska a USA ve Venezuele. Juan Guaidó, který se prohlásil za prezidenta, prohlásil, že jeho uvěznění se stane jednou z posledních chyb stávající moci.

23; Investice budoucích důchodců jsou požírány inflací. Nestátní penzijní fondy zatím nedokáží zajistit výnos vyšší než inflace.

24; Čtyři Arabové v bavoráku způsobili nehodu v Kyjevě. Cestující, který si sedl za volant po konfliktu s řidičem, nezvládl řízení a naboural do sloupu.

25; Na Ukrajině rozkolníci z tzv. Pravoslavné církve Ukrajiny a příslušníci Pravého sektoru zmlátili věřící a zmocnili se jejich chrámu. Za výkřiků „Rusáci tu nemaj co dělat!“ začali nacisté věřící bít a vyhazovat z kostela na ulici.

26; Německo je odsouzeno nakupovat více plynu od Ruska, píše Bloomberg. Heslo „Zachraň planetu a kupuj od Gazpromu plyn!“ už na pozadí mezinárodní pověsti ruského gigantu vypadá velmi perspektivně.

27; V Nikolajevě ukrajinský voják na mopedu z nepozornosti vletěl do zadního okna osobního automobilu. Zraněného hospitalizovali. Řidiči vozu Lacetti stačil ještě říct, že pospíchal do služby.

28; Putin, Kreml, FSB... Rusové v průzkumu prozradili, kdo je v zemi nejvlivnější. Role prezidenta, tajných služeb a kremelské administrativy se za poslední dva roky poněkud snížila.

29; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl na jihu Doněcké republiky zabit civilní obyvatel. V obci byly zaregistrovány škody na plynovodu a obytných domech.

30; National Interest se dověděl o nové „tajné zbrani“ USA. Američané se budou učit kopat tunely a v první etapě na tento výcvik bude utraceno 11 milionů dolarů.

31; V Naftogazu se bojí úplné ztráty plynového tranzitu. „Vždyť přijdeme o celý tranzit!“, chytá se za hlavu šéf Naftogazu Andrej Kobolev.

32; Funkcionář Roskosmosu označil obyvatele sovětských paneláků za dobytek. Doslova prohlásil, že kontingent z tzv. „chruščovek“ (bytovky a paneláky ze sovětských dob) „zaserou“ nové domy postavené v rámci programu renovace během několika málo let. Za tento výrok mu hrozí propuštění ze státní společnosti.

33; Medveděv očekává od prezidentských voleb na Ukrajině jen to nejhorší. Kyjev si počíná tak, že dělat jakékoli prognózy je krajně složité, říká premiér ruské vlády.

34; Rozpočet a ceny benzínu: Vláda se znovu pokusí dohodnout s naftaři. Ropné společnosti oznámily ztráty 55 miliard rublů kvůli novému daňovému systému.

35; Porošenko přiznal oficiálně téměř miliardu příjmů jen za poslední dva měsíce. Je známo, že příjmy prezidenta Ukrajina za rok 2018 mnohonásobně přesáhl jeho příjmy z roku 2017.

36; V Donbasu byl zabit dvacetiletý ukrajinský voják. Dnes v poledne byla situace hodnocena jako napjatá. „Ruská okupační vojska ostřelovala opěrné body jednotek OOS“,praví se ve zprávě ukrajinského velení.

37; Roskosmos se chystá propustit náčelníka odboru za slova o „dobytku z paneláků“. Vedení společnosti označilo jeho slova za „výrok neodpovídající stávajícím vysokým požadavkům kladeným na spolupracovníky“.

38; Porošenko oznámil další „vítězství“ nad Putinem, Tentokrát „vítězil“ v Nikolajevě.

39; OSN přikázala Velké Británii, aby vrátila okupované ostrovy. Rozhodnutí bylo schváleno takřka jednomyslně: Třináct soudců proti jediné zástupkyni USA. Británie musí předat Čagoské ostrovy (jižně od Indického subkontinentu) pod správu Mauricia.

40; V Donbasu kvůli šikaně velitele dezertoval seržant ukrajinské armády. Vojáci ukrajinské armády, kteří jsou již unaveni od neustálého ponižování, urážení a vymáhání peněz, svévolně opouštějí místo služby.

41; V Polsku havarovala stíhačka MiG-29. K havárii došlo v Mazowieckém vojvodství.

42; V Německu obvinili Polsko z rozkolu Evropy kvůli Rusku. Autor německého listu Neues Deutschland prohlásil, že Polsko je nejoddanějším členem NATO a poslušně rozviřuje protiruskou hysterii. Dále poznamenává, že celkově země NATO utratily na obranu 900 miliard dolarů. Polsko jako jedna z mála zemí dodržuje dvě procenta HDP na obranu a navíc je napříč politickým spektrem shoda na potřebě dalšího zvyšování vojenských výdajů.

43; Armáda Doněcké republiky se pomstila za smrt civilního obyvatele. Dnes byl v důsledku ostřelování obce Sachanka ze strany ukrajinské armády zabit muž narozený v roce 1959.

44; Putin podepsal výnos o pozastavení plnění raketové smlouvy. Dokument vstupuje v platnost dnem podpisu.

45; Bylo zveřejněno prohlášení Armády Doněcké republiky ohledně únosu „Velitelky tankové posádky“. Po ukončení vojenské služby v Doněcké republice ze zdravotních důvodů jela navštívit příbuzné v Moldávii, kde byla unesena. Protože je matkou, bude ukrajinská armáda tuto ženu vydírat a získá od ní prohlášení jakéhokoli znění.

46; Pokud je Krym váš, proč jste o něj nebojovali? Lukašenko vyjádřil zajímavý pohled na otázku, čí je Krym.

47; Rusové jako národ skončí v roce 2050, říká duchovní Ruské pravoslavné církve. Už za patnáct let bude třetina obyvatel Ruské federace muslimská.

48; SBU oznámila přeběhnutí důstojníka Doněcké republiky na stranu Ukrajiny. Jak se tvrdí ve zprávě SBU, přeběhnutí bylo závěrečnou etapou dlouhotrvající operace kontrarozvědky.

49; Ve Státní dumě vysvětlili,proč Rusko pozastavilo plnění „raketové smlouvy“. V posledních letech se Moskva a Washington pravidelně vzájemně obviňují z porušování smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

50; Opilý důstojník střílel na ulici v Chersonu. Policistům, kteří přijeli k místu události, oznámil, že má právo na nošení bojové zbraně.

51; Pavel Gubarev: „Taškent“ a jeho spolupachatelé, kteří se nacházejí nyní v Rusku, by se měli mít na pozoru. Ruský politik oznámil, za co bylo v Doněcké republice pozatýkáno nejbližší okolí bývalého ministra daní a poplatků Republiky.

52; Medveděv stanovil podmínku pro pokračování dialogu s Bulharskem ohledně „Tureckého proudu“. Rusko a Bulharsko mohou pokračovat v dialogu o realizaci projektu za předpokladu spolehlivých záruk ze strany Evropské komise.

53; Ukrajinská armáda oznamuje své ztráty v Donbasu. Palba z ukrajinské strany byla vedena od obcí Lebedinskoje, Širokino, Peski a Zajcevo.

54; V Kyjevě byl poničen pomník kozáků. K incidentu došlo na ulici Kňažij Zaton v Darnickém obvodě ukrajinského hlavního města.

55; Ukrajinu očekává totální monarchie, říká prezidentský kandidát. Porošenkovo vítězství ve volbách by vyvolalo pouliční protesty.

56; Letadlo amerických vzdušných sil bylo vyřazeno z provozu kvůli srážce s ptákem. K události došlo během letecké přehlídky Avalon, která probíhá v Austrálii.

57; Byly zveřejněny děsivé záběry, explodovala mina pod vojenským vozidlem syrské armády v okamžiku, kdy si voják v autě jedoucím před ním dělal selfie fotografii. Pár desítek metrů za sebou mimoděk natočil explozi pick-upu, kterou – včetně posádky – výbuch rozmetal na kousky.

58; Bylo zveřejněno rozsáhlé interview nejvyššího představitele Doněcké republiky Denise Pušilina o tom, co nejvíce trápí obyvatele země.

59; To máte za Ukrajinu. Trump prodloužil sankce proti Rusku. Ve zprávě pro Kongres se upřesňuje, že sankce, které uvalil Obama, budou platit ještě rok po letošním 6. březnu.

60; Trump způsobil pád měn zemí bývalého SSSR. Za období od 22. února do 1. března zachvátil měnové trhy rozvíjejících se zemí pesimismus.

61; Samozvanec Guaidó se vrátil do Venezuely. Šéf venezuelské opozice, který se označuje za dočasného prezidenta, informoval o svém návratu do Caracasu.

62; Rusko tím nejdrsnějším způsobem odpoví na ohrožení investic ve Venezuele. Vladimir Zajemskij poznamenal, že rizika skutečně existují.

63; Bývalý kongresman Harry Reid obvinil Rusko a Čínu, že si osvojují mimozemské technologie, a vyzval USA, aby nadále studovala fenomén UFO.

64; Lvovský starosta srovnal prezidentské volby s Velikonocemi. Vyjádřil naději, že Ukrajinci k volbám přijdou ve stejném počtu jako na velikonoční svátky a zvolí si proukrajinského a protikorupčního prezidenta.

65; Prezident Uzbekistánu vyzval policisty, aby se zbavili nadváhy.

66; Bolton vyhrožoval Kubě za její roli ve Venezuele.

67; Guaidó v rozhovoru pro Washington Post zveřejnil tři scénáře Madurova odchodu.

68; V SBU komentovali nález odposlouchávacího zařízení v těsné blízkosti Zelenského kanceláře. Operativně-technické kroky v Běloruské ulici v Kyjevě prý nijak nesouvisejí s prezidentskými kandidáty.

69; Ukrajina byla marketingovou společnosti Pensylvánské univerzity zařazena mezi čtyřicet nejvlivnějších zemí světa (na 39. místě).

70; Ruská Sberbanka investovala do KFC a získala 9,99% ve firmě, která se zabývá rozvojem obchodník značek KFC a Pizza Hut v Rusku.

71; Rusko zmodernizuje pro Indii jadernou ponorku.

72; Indická stíhačka Su-30 sestřelila pákistánský dron.

73; V Rusku bude v roce 2019 dokončeno testování námořního minového komplexu.

74; Motoristé v Moskvě a v Petrohradě budou rozděleni do kategorií podle emisí. Některé zóny budou pro určité kategorie nedostupné.

75; Viktorija Skripal: Nevím, kdo vlastně byl na té laičce v Salisbury otráven. Vůbec to nemuseli být její příbuzní.

76; Bělorusko už kráčí po ukrajinské cestě, říká expert. V Severoatlantické alianci chápou, že Plány Ruska zasahují nejen na Ukrajinu, ale na celou republiku Bělorusko.

77; Pro Ukrajinu je poskytnutí dvou nepoužitelných odepsaných bojových člunů ze strany USA jen ponížení.

78; Patriarcha Ruské pravoslavné církve Kirill se chystá navštívit Severní Koreu.

79; Venezuela začala přesouvat centra státních společností do Ruska. Oznámila to viceprezidentka země Daisy Rodriguez.

80; Zelenskij zvýšil náskok před svými rivaly. Hlasovalo by pro něho 25,1% voláčů. S velkým odstupem následují Petr Porošenko s 16,6% a Julija Timošenko s 16,2%. Zajímavé jsou očekávané výsledky případného druhého kola: Timošenko-Porošenko 31:24, Zelenskij – Porošenko 42:24, Zelenskij Timošenko 37:24.

81; Ukrajinský soud uznal ceny plynu v zemi za protiprávní.

82; Business Insider: Jaderná válka mezi Indií a Pákistánem vyvolá celosvětový hladomor.

83; Podle počítadla emigrace z Ukrajiny opouští zemí dva lidé za minutu kvůli výdělku v zahraničí. Vracet se chce málokdo.

84; Jepifanij z rozkolnické „pravoslavné církve Ukrajiny odevzdá Konstantinopolu všechny zahraniční farnosti Ukrajinské pravoslavné církve.

85; Podle průzkumu sociologů je se svým životem na Ukrajině spokojeno pouhých 12% obyvatel.

86; Wall Street Journal: V 21. století může svět zachvátit hluboká diktatura. SSSR se rozpadl a nacismus se stal starou noční můrou z minulosti. Polevila ostražitost.

87; Tři týdny před volbami se Porošenko musí rvát o třetí místo. Na záda mu dýchá Jurij Bojko.

88; Jepifanij je připraven kapitulovat před Rumunskem. Vůdce rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny souhlasí se splněním podmínek Rumunské církve pro své uznání.

89; V Srbsku se konal festival „ruského salátu“ (obdoba českého vlašského či bramborového salátu).

90; Vojska NATO se blíží k hranici Moldávie. Na podzim vojáci NATO navštíví polygon Bulboaka v Moldávii za účelem společných dělostřeleckých cvičení Fire Shield.

91; Zpěvačka Čičerina kritizuje Zuckerberga za uzavření jejího účtu.

92; Ruské rozvodné sítě plánují instalaci 22 milionů „chytrých elektrických hodin“

93; Plán Jurije Bojka Minsk-3. Nazývá to „nutností nerealizovatelného“.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
4 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 4.3.2019

 1. .lak napsal:

  Au, tomu říkám dydlace. Lídé mají naservírované ale úplně jiné představy a tedy vědomí???
  https://tadesco.cz/francuzsky-prezident-macron-zverejnil-naliehavu-vyzvu-aj-v-slovencine-europa-je-v-ohrozeni/ jirik 6.3.2019 (21:14)

 2. Rocco napsal:

  Ha, naléhavá výzva „Chránit náš kontinent“je opravdu třeba, ale ne od Macrona!

  V.I.Lenin, ten by ho odpálkoval něčím jako, parafrázuji: "Když takové řeči vycházejí z úst Emmanuela Macrona, jednoho z imperialistických dravců, tu si říkám, že je třeba být na stráži a vědět, že v tom případě jsou revoluční tribunály nezbytné!"

  Eurovolby se blíží a my, obyčejní lidé v Česku i ve Francii, chceme NACIONALISTICKOU EVROPU, která chrání evropské národy, evropské kultury a evropské ekonomiky.

  K čemu je republika Francie, když neplní základní funkci státu zachovávat nedoktnutelnost státního území před cizími státními příslušníky? K čemu platit daně státu, který nechrání své obyvatele?

  Pryč s liberálem Macronem a lidovci Merkelovou, Junckerem, Kalouskem a hydrocefalickým europoslancem Pavlem Svobodou - sluhové oligarchie, nadnárodních korporací a George Sorose!

  • proud napsal:

   S nacionalismem,tedy skorofasismem na strane jedny a s multikulti na strane drhy nechci mit nic spolecnyho,nacky si strc do prdele spolecne se slunickarema!Hodlam se kamaradit se vsema ostatnima a ctit jejich doma u nich,ale mit taky svoje doma jen mezi svejma!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!