Když polovina je víc než celek

multikulti„Slyším-li slovo kultura, sahám po pistoli“, pravil kdysi žertovný maršál Třetí říše.

Slyším-li já dnes slovo multikultura, myslím, že pistole by nestačila. Pro ty, co pokládají vše nové za pokrok, stala se i tahle splácanina, míněna více multigeneticky než multi-„kultůrně“ symbolem pokroku, a ten se zastavit nedá, jen se musí odstranit balvany na cestě k němu. Jedním z nich je stará tmářská Evropa. To je ta co jim dala jejich auta, iPhony i splachovací záchod s toaletním papírem. Ten toaletní papír proto, že v Evropě Prorok ani jeho následníci svoje „sůry“ nepsali ani netiskli, a tak se papír mohl používat nejen ku psaní! Že to pokrokáři netuší? To je jedno, stejně je Evropa tmářská a musí utonout ve vlastní tmě, aby nový rozsvit mohl nastat s příchodem oné jaré kultury, přicházející zpoza Arábie a subsaharské Afriky. Orwell neměl fantazii. O žertovném maršálkovi s pistolkou ani nemluvě.

Třebaže multikultura má v mainstreamu frekvenci slušně vysokou, nemůže v kulturní frontě zůstat osamocena, a tak jsou tu bratříčkové pomocníčkové: lidská práva, liberalismus, politická korektnost, pozitivní diskriminace, atd. I největší z bratříčků, spíše velký bratr bez nějž se žádné zaklínadlo neobejde-humanismus. Při jeho vyslovení se i hora zatřese jako kdysi ta na Sinaji. Jak bychom se mohli netřást my maličcí evropští, když se jeho jménem přesouvají kontinenty a pod jeho vlajkou přistávají lodě u břehů Evropy, aby se jí dostalo kulturního i rasového osvěžení.

Kdyby slovo toaletní papír bylo mainstreamem fedrováno stejně masivně jako slovo humanismus, dostalo by se i toaletnímu papíru cti vystoupat na piedestal vedle huspeninového humanismu, který by konečně dostal tvar i lidský rozměr; vždyť i klasik přiznal, že nic lidského mu není cizí. Pak by i humanista teoretik zvěděl, co že to je humanismus v praxi i z jakých „segmentů“ se také skládá, a že nejen automobily a iPhony patří do civilizace. Podaří-li se ale humanismu a multikulti dobýt (i dobít) tmářskou Evropu, nebudou auta ani iPhony ani ten, pardón, hajzlpapír.

Malování prstem po zdi jako nový směr ve výtvarném umění? To je ale stejně povzbudivé, jako chytit hůl za špatný konec, jak říkali ve starém Římě, zvláště, supluje-li ten špatný konec úlohu toaletního papíru. Kavárenští sluníčkáři, Sorošovi (ne)ziskovkáři a další paraziti jsou však přesvědčeni, že oni chytli hůl za ten správný konec. Nu, zdrávi byli a dobře došli.

Obdiv k Západu v době, kdy u nás vládnul socialismus se dá porovnat s obdivem k ženě lepých tvarů a hezké tváře, aniž by kdo tušil, kolik má tato tvář za sebou plastických operací a jak jsou „lepé tvary“ vylepšeny silikony.

Po třiceti letech od chvíle, kdy jsme se prý vraceli do Evropy (jako by se strom s pevně zapuštěnými kořeny mohl někam vracet), je tu místo obdivované krásky babka o holi, vrásčitých tváří. Tak se vystřízlivělému pozorovateli jeví dnešní Západ po morálním kolapsu a invazi sarančat. Kam se poděli všichni ti celuloidoví supermani a Bondové. Kam hrdinové Eddy nebo dávní hrdinové eposů, Siegfriedové, Rolandové, kdysi opěvovaní trubadúry a minensengry? Zmizeli, aniž by zanechali sebemenší stopu v genech svých potomků. Těm dnešním na západ od nás, už ani nemluvím o Západu, by bylo třeba stejné sebereflexe v postavě podobné našemu panu Broučkovi, který zabloudil do patnáctého století. Jejich pan Brouček by mohl zabloudit ještě dál. Na křesťanské nebe nevěří a ani do Valhaly se nedostanou. Tak kam s nimi?

Sebevražda Západu přímo vyzývá k diplomové práci o ohroženém druhu, jménem Evropan. Ta smutná událost byla vždy spojována s jednotlivci, teď se však prvně mluví o civilizaci. Z povrchu Země sice mnohé civilizace zmizely, ale to buď přírodní katastrofou anebo za řinčení zbraní. Nač ale zbraně, je-li tu humanismus? Politicky korektní sociolog (a to jsou všichni) i když zde je práce spíše pro psychiatra, vysvětlí, že nejde o sebevraždu, ale o projev humanismu, vycházejícího z nejlepších evropských hodnot a tradic(asi z bolševismu a nacismu a dvou světových válek?).

Za posledních třicet let vyrostla v Česku početná, spíše nadpočetná elitářská třída, složená z korporátních a státních byrokratů, sedících na ministerstvech, ve správních radách, ve stovkách ne-li tisícovkách bohulibých, spíše zbytečných, institucí. Patří sem i (ne)ziskovkáři, politologové, sociologové a podobní. Všichni nadměrně placení, chytří a arogantní. Oduševňují se penězi, chlubí se kontakty, jsou hrdí na své názory a volí Drahoše.

Tvoří jádro sluníčkářské Kavárny a jsou přesvědčeni o nutnosti své existence a snad i o tom, že zde vládnou. Jen několik zasvěcených ví, na který stupeň tuzemské pyramidy jsou postaveni a že s jejich vládnutím je to jako s pány Novákem či Jonášem, když míní, že jsou bankéři, třebaže každý sedlák ví, že osel není kůň a že bankéř Jonáš není bankéř Rothschild. I naše kavárnička, ať jakkoli přesvědčená o své velikosti, je jenom kolečkem v systému, budovaném po staletí, abychom konečně mohli dokřepčit k multikulti a ke globálu.

I velké věci začínají od malých a všedních. Tady to začalo lavicí. Když bradatý půjčovatel peněz v renesanční Florencii vytáhl po ránu svoji „banku“, tedy lavici, někam do průčelí a začal s půjčováním peněz(také se tomu říkalo lichva), personál nepotřeboval, „administrativu“ si obstarával sám. Když se ale z „banky“ dřevěné stala kamenná, personálu bylo třeba, a to loajálního. Ten se sice shání dost špatně, ale uznalým „ohodnocením“ to jde posléze dobře. Tím se zaměstnanci stávají „jedněmi z nás“. I korporacím bylo třeba loajálních zaměstnanců, „co jsou jedněmi z nás“.

Od doby, kdy jsou jedněmi z nás jsme jedna rodina, kterou pojí stejný způsob myšlení, stejná ideologie a monetární bratrství. Prostě rodina, která táhne za jeden provaz. To potom i tatynek bankerš má radost a má-li radost tatynek bankerš, má ji i každý z rodiny i z Kavárny. Také altruisté z (ne)ziskovek, cestovatelé v gumových člunech, humanoidi i bratříci v zástěrách ji mají. Radost tu poletuje jako motýlek… A jak by ne, když ideál multikulti Evropy je skoro za rohem. Stane-li se tak, možná se splní i sen party z pražské Kavárny stát se novou třídou, nejlépe aristokratického uspořádání a dědičného léna.

Mají sice ambice i ctižádost, ale ne budoucnost-nemají děti. Mít děti, nemohli by po vzoru Merkelové, Macrona a nebo opilce v čele EU předstírat radost nad záplavou, valící se do Evropy a nad ztrátou vlastní země. Té země, která se vždy nazývala pro vás neslušným slovem Vlast, ale je to také Domov. To je slovo, které snad vaše globalistické ucho neurazí?

Máte právo zbavit se svého domova, nemáte ale právo spolupracovat na zničení našeho Domova. Přestaňte s tím nebo běžte-třeba do Anktartidy, nebo ještě někam jinam… Tohle monetární bratrstvo, v holportu se zástěrovými bratříky, má snad opravdu dojem, že obsadí-li některou z horních příček tuzemské pyramidy, zátopa jim může tak maximálně obšplouchnout paty, protože pro tuhle místní elitu, ovšem celosvětového významu, bude na kopci vystavěna (po amerikáňském způsobu) obezděná rezidence, hlídaná zvláštními agenty FBI. No nevím, naši milí mouřenínkové, nejste důležití pro nás, natož pro jakési americké cosi. Proto raději než spolehnout na obezděnou rezidenci, naučte se dobře plavat! (ti pitomci si snad opravdu myslí, že z toho vyjdou jen s „obšplouchlejma patama“).

Když v padesátých letech minulého století přišel známý malíř František Tichý na ministerstvo kultury se žádostí o doporučení k cestě do Paříže, kde se měla konat jeho výstava, tamnější soudruh ouřada mu řekl, že nikam nepojede, což milého Františka, který byl jako obvykle „pod parou“ natolik „dojmulo“, že dotyčného takto oslovil: „Tak Vy, pane poloh…..o, mě nepustíte na mou výstavu, kam mě pozval francouzský ministr kultury? Tak to si povíme.“ František Tichý do Paříže jel. Krása té příhody tkví v oslovení: Vy pane polo…., atd. Kdyby dotyčného soudruha otituloval celým výměškem, příhoda by ztratila na kráse i razanci, neboť někdy polovina řekne víc než celek!

Jelikož naši kavárenští takovými velikány, za jaké se vydávají, nejsou, nemají na celý titul nárok, ale stejně jako onen soudruh ouřada, pouze na jeho polovinu! A protože pro nedodělané se rezidence, hlídané agenty FBI nestavějí, moje rada ohledně plavání i nadále platí, neboť je logická a upřímně míněná.
29 Komentářů k Když polovina je víc než celek

 1. martin bareš napsal:

  Pan autor se rozpovídal.

  „Za posledních třicet let vyrostla v Česku početná, spíše nadpočetná elitářská třída, složená z korporátních a státních byrokratů, sedících na ministerstvech, ve správních radách, ve stovkách ne-li tisícovkách bohulibých, spíše zbytečných, institucí. Patří sem i (ne)ziskovkáři, politologové, sociologové a podobní. Všichni nadměrně placení, chytří a arogantní. Oduševňují se penězi, chlubí se kontakty, jsou hrdí na své názory a volí Drahoše.

  Tvoří jádro sluníčkářské Kavárny a jsou přesvědčeni o nutnosti své existence a snad i o tom, že zde vládnou.“

  A neopomněl pan autor oddělit „kavárnu“ od těch, podle něj správnejch pravičáků, neboli zmr+ů a zmrd+čků. V první řadě Klause staršího a mladšího a po něm plejádu dalších správných, kteří se vymezují proti tzv. Kavárně, havloidům, sluníčkům, např. Hájkův Protiproud a celé hejno Tykačů, Bakalů a dalších Forbesem respektovaných individualit. Ti se budou za Velkého Krypla (VK) bít hlava nehlava, neboť on jim dal privatizací vše, aby si vytvořil svou společenskou třídu a mohl žvanit o všem a do všeho.

  Hra na hodnou, správnou zásadovou pravici a na tu odpornou, je na tzv. alternativě už hodně nudná a hlavně jetá. Ještě je třeba pane autore, když jste se tak ftipně rozkecal, zamíchat multi-kulty s neomarxismem, eurosojúzem, bolševiky a guláš je ready to serve.

  A tak jako slunce, co na východě vychází a na západě zapadá, vynoří se ti další správní následovníci Klausů, Zemanů, aby odešli ne do věčných lovišť ale k soše svobody Trumfovi, co jim kyne ze za oceánu.
  Hlavně dneska je to aktuální. Už se vlastně pan Babiš vrátil ze své významné zahraniční cesty? Společnost mu tam nedělali žádní žudlaři, ale Pompeo a další esa.

  • proud napsal:

   Nezapomen taky napsat za ci prostredky si jel na ten vyplachovaci vejlet,a kdo to vsechno zmrdum,takovejm i makovejm,vlastne umoznuje a plati.

  • weissbach napsal:

   No a hlavně k čemu nás tam v „zemi neomezených možností“ bez našeho souhlasu zavázal a co se brzo určitě dozvíme.

   • proud napsal:

    Ono to je weissbachu uplne jedno,po dobrym,nebo po zlym,od toho tady ti „zastupitele“ jsou,proto je to tak zarizeny.Celej narod,paklize bude rozhodovat a mit patricny znalosti,nezblbnes,neuplatis,ani nezastrasis,jednotlivy „zastupitele“,obzvlast zakukleny ne-Cechy,levou zadni.

    • Jan napsal:

     Moravak starostou Prahy uz rusi rozhodnuti zastoupeni pod Krnacovou a vyvesuje fanglicky Tibetu! Priste musi nesilnejsi strana postavit starostu a ne nejaci Moravaci a ceska hovada se sfilcovanymi vlasy! Slovak Babis rika, ze pracuje pro nas. To uvidi ted jeho volici s cim prijel z Juesej! To vam otevre oci!

   • .lak napsal:

    Jo, vor landi. :-)

  • Jan napsal:

   Uvazujte radsi co dal. Normalni cesky volic se o politiku skoro nezajima, ma jine starosti nebo ho zajimaji jine veci jako kamaradi, konicci, zensky. Voli vetsinou podle kamosu, ci emoci, ovladanych fake news, lzemi. v mediich. Ta obvykle vytvari ikony z grazlu a hovad vseho druhu, aby nas oklamali. Je tezke uspet mezi kandidaty elit, majicich pytle penez na volby a media za sebou. Takhle je tezke je porazit, zejmena kdyz neustale pomlouvaji a vysmivaji se tem, kteri pro nas a nase zajmy pracuji.
   4 roky mezi volbami je dlouha doba neco zmenit. Musime po vzoru Svycarska uzakonit pravo obcanske iniciativy a Referenda. Ty nam umozni zvratit nase otroctvi a odvratit jeste vetsi zotroceni. Dovoli nam opustit NATO a EU, ktere jsou vytvoreny v zajmu globalistu proti nam!
   K tomu je ovsem zmena politickych pomeru a zase chce uvedomele volice nekompromisne jdouci proti soucasnym stranam ve vlade i v opozici. Vzdyt to je stale ta sama banda zlodeju, cekajicich na svou prilezitost si nakrast!

 2. proud napsal:

  Zajimava sajta a zajimava analyticka Sichtarova….. https://ulozto.cz/hledej?q=%C5%A0ichta%C5%99ov%C3%A1

 3. Jan napsal:

  Svetu vladnou elity a jejich kapital v prumyslovych a financnich korporacich. Tyto urcuji, bude-li valka a s kym, kdo bude jmenovan (ne zvolen!) jako sekretar EU, ktery kadidat bude protlacen penezi na kampan, uplatky politiku a medii, lzemi a dezinformaci volicu na misto treba ted prezidenta na Slovensku.
  Elity drzi pohromade. Uz ozebracily stredni tridu, chudi se stavaji chudsimi, bohatstvi se stale rychleji presouva k bohatcum. Ti nemaji nikdy dost a tak planuji valku, na ktere zbohatnou jeste vic. Ze je to bohatstvi na mrtvolach lidi i deti maji nekde. Ve svych bunkrech chteji redukci populace, krizi a zamoreni celych zemi zarenim pretrvat, prezit v prepychu. Pomahaji jim v tom jejich lide, ktere maji vsude v poltice, mediich, bankach, korporacich, neziskovky, ktere vytvorili, ale ktere my financujeme, aby pracovaly v jejich zajmu.
  Ta bezmoc lidi, ktere je jejich voleni zastupitele v politice a vladach neustale zrazuji povede casem ke svetove revoluci.

  • proud napsal:

   Povypravej o tom treba takovymu Sasinovi a jemu podobnejm,kterej s nima doufa v hodny bohatce,naivka :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  • Petr C napsal:

   Nadavate tkz elitam. Kolik jich je? Proc si neuvedomite ze vse je jen nase vina. Jsme masy proti par jedincum a stejne prohravame. Neumime se spojit, tak trpme. Co si zasluhujeme kdyz nas je milion na jednoho a stejne ho neporazime?

 4. Petr C napsal:

  Lide se neprobudi. Nemaji o to ani zajem. Velka vetsina je rada ze je o ne postarano. Neco ve stylu jak chodili ve vojne dobrovolne na popravu. Vedeli ze zemrou a prece poslouchali. At se podivate kde chcete, lide si voli sve katy a jeste jsou schopni se za ne rvat. Treba u nas. Vlada schvaluje vselijake jedy v potravinach, chemicke postriky treba brambor(aby neklicily), strikani dalsiho ovoce aby vypadalo pekne. Nebo dodavani barviva do masla aby i v zimnim obdobi vypadalo zlute. Jinak by to nekoupili. Deckam do bombonu barvivo, jen aby to vypadalo atraktivne. Jinak by to lide nekoupili.
  Politika je to same. Vi ze jim lzou a presto si vyberou toho nejvetsiho lhare. O ekologii a ekonomii ani nemluvim. Ti kteri si ji berou nejvic do huby ji take nejvic zneuzivaji. A lide kteri reknou pravdu nemaji sanci na nejake zvoleni. Lide si sami rikaji o oblbovani. Tento stav vice mene trva od nepameti. Minimalni procento lidi ma oci otevrene a zajem neco zmenit ovsem ten zbytek se za sve otrokare pujde jeste bit.

  • proud napsal:

   Jenze na vine je hloupost a nevedomost jednotlivcu,kazdyho jednoho,a to ucil,uci a bude ucit system do ty doby,dokud to nezmenime,on to nezmeni na 300%.Ale doba se zmenila,v soucasnosti je takovej pristup k vedomostem,jako jeste nikdy,to musi bejt casem nekde znat.A bude.

   • Petr C napsal:

    Proude, clovek ktery ma rad sve deti nikdy je nenecha vychovavat systemem. Od vychovy jsou rodice a prarodice. Ne skola a ne stat.
    Ten pristup k vedomostem ? Pokud by lide meli pristup k vedomostem svet by byl na uplne jine urovni. Moudry a vedomy? clovek si nebude nicit svoje zivobyti neboli planetu. Jedine co je znat tak ze svet je cim dal vic ve srackach.

    • proud napsal:

     Proc mi to prijde jakoze nemas sajn o tom co je to system? Predstav si „rusky babusky“,jednu ve druhy,je jich asi 5-7,nevim,ale pro priklad to staci,ta nejvetsi,je system,to znamena ze vsechno co je uvnitr je jim chte nechte dotceny,protoze ridi uz prvotni chovani,prizpusobovani,tedy i vychovavani,coz je logicky,jinak by to „neprezilo“.

     • Petr C napsal:

      Vy berete lidi jako pocitace. Jenze tak to nefunguje. Vetsina lidi je jak vitr, kde je silnejsi tam jde. A system na nich mohl pracovat jak chtel. Zcela urcite bylo dobre poznat ruzne systemy. Ja ac vyrustal v socialismu uprednostnuji system kapitalisticky ac vim ze je to svinstvo. Jenze mi dal vice osobni svobody a k tomu mne vedli moji predci. Ty babusky jsou jedne jak druha a to lide nejsou. System nejvic podmani ty kteri ve jmenu lepsiho zitrku sveri sve decka do vychovy statu a jdou vydelavat penize. Hodne to ma vliv u malych decek, ktere vidi sve rodice par hodin tydne. Ja to vidim tady. Je tu hodne Cechu, Rusu a nebo rusky mluvicich s detma, kterym se venuji. Ty deti maji take rozdilne chovani a jednani oproti deckam vychovavanych v Canade systemovym skolstvim.To je proste radost si povidat s tema detma.

      • proud napsal:

       Je pouze jeden system,krome destnyho pralesa: FINANCNI a majetkovej,od kteryho se odviji hierarchie !, a od toho se vsechno odviji,valky,konkurence,zlodejny,vcetne vychovy at chces,nebo nechces! Jestlis byl vychovanej jinak nez podle tohohle systemu,pak si s nama pises z basy!!!!!!!!!!!!!!!!

       • Petr C napsal:

        To mate pravdu. Jenze jsou ruzni lide. Nekteri lide nevi kdy maji dost a financnimu systemu propadnou a pak jsou lide kteri vi kdy maji dost a otrokarskemu systemu se vyhnou. Samozdrejme vsichni penize potrebujeme jenze nekteri pro ne obetuji vse a nekteri jen to nejnutnejsi. Pokud vy zijete pro penize je vase vec. Jenze ja se jako otrok necitim. Ja system neobhajuji, co se deje je svinstvo, ale to je diky te prvni skupine , ktera nikdy nema dost. Konkurence a zlodejiny je velky rozdil. Prode nemit konkurenci ziji si jak prase v zite a krast bych nemusel.

        • proud napsal:

         Celej problem je financni system,to je duvod konkurence,niceni zivotniho prostredi,valek i kriminalni cinnosti z 90%. Mame jako lidstvo hodne co napravovat,zatim ale maj gauneri(svetovyho meritka) Eldorado a z nas ohromnou prdel.Kdo si nakradl prvni nejvic a koupil si za to FED,ten jede,pokrevnich 13 rodovejch linii.A tak nam to financnictvi,pro nas jen olizovani prdeli a kosticek,narvali do hlav,ze se cehokoliv jinyho vyslovene bojime a odmitame to jako nemozny,nakonec i k tomu jim poslouzil trockismus za komunismu.Jsou to geniove,zadni pitomci.

        • Petr C napsal:

         Ano Proude. Jenze na zmenu jsme mali pani. Takze nezbyva nic jineho jen vychovavat sve potomky tak aby byli na tomto systemu cim jak nejmin zavisli.
         Dnesni system mi nemusite vysvetlovat. To musite vysvetlovat vasim potokum a tim jim dat sanci tento system oslabit. Proto se vam snazim vysvetlit ze vychovou deti muzeme vliv systemu oslabit.

        • proud napsal:

         To se mi snazis vysvetlit neco co oba dobre vime.Proti systemu nemuzes vychovavat,kdyz v nem musi zit a nema na vyber,tim posles potomka akorat do basy,kdyz to dobre dopadne,ale muzes vychovavat k pouzivani vlastni hlavy a rozeznavani nastrah systemu,to bohate staci,az se sejde s ostatnima podobne vychovanejma,mame zaklad na lepsi budoucnost.

 5. Eschatolog napsal:

  pr_oude škoda žes neradil husákovi :-)
  a neber si sasina do huby bo jsi kapitalisticky vepř s komunistickym xichtem – typicky jid , chlasta cognac a káže chcánky

  • proud napsal:

   Vas si oba dva blby curaky namazu na chleba kdy si vzpomenu! Staci ti to takhle,kretene?……………..

  • proud napsal:

   Jen tak mimochodem,vocase,Sasin aspon premejsli a dava k dobru co delat,i kdyz vselijak,ale snahu ma a piluje to,ty jen debile provokujes,takze zavri zobak,at ti z nej kretene nepada zrni,kdyz delas hovno.Splet sis sajtu.

  • proud napsal:

   Ale co cekat od hnupa se zidackym nickem,ze?……….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!