Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 7.3.2019

edinaya_rossiya1; Ve straně Jednotné Rusko se omluvili za buranský výrok poslance-milionáře na adresu nízkopříjmových vrstev. Veřejně činné osoby by měly víc přemýšlet, než něco plácnou.

2; Donbas je nástupní plocha Ruského světa. 2. března se v Rostově na Donu konalo setkání organizace „Patriotické síly Donbasu“ a bojovníků brigády Vostok s majorem A.S. Chodakovským, aktivním účastníkem bojů v roce 2014.

3; Erdogan připustil možnost nákupu komplexů S-500 v Rusku. Prezident Turecka znovu potvrdil záměr nakoupit ruské systémy protivzdušné obrany.

4; Vynikající kosmický novinář ze SSSR předpověděl dobytí Měsíce a Marsu. Všichni hosté hovořili o neocenitelném přínosu Golovanova pro popularizaci kosmonautiky.

5; Ukrajina má plán B pro soupeření s Ruskem. Ukrajina se hodlá uchýlit k plánu B v případě přerušení tranzitu ruského plynu do EU.

6; Ukrajinský „tomos“ je pastí pro světové Pravoslaví. Byl zveřejněn analytický text o rozkolu v Pravoslavné církvi, o chybách Konstantinopolu a o reálné situaci na Ukrajině.

7; Obyvatel Luganské republiky odevzdal na policii plamenomety, granátomety, kulomety, samopaly a výbušniny.

8; Vězení se nebojím. Jen kočky mi budou chybět, říká opoziční ukrajinský novinář Vladimir Skačko. Ve skutečnosti se to, co se mnou udělali, rovná zákazu výkonu povolání. Mnohahodinová domovní prohlídka, předvolání k výslechu a zcela reálné uvěznění vnímá novinář jako pokus současné ukrajinské moci zastrašit ho a donutit ho mlčet.

9; Kyjev „našel osm ponorek ruské vojenské námořní flotily“ a byl okamžitě usvědčen ze lži. Propaganda na Ukrajině se stala čímsi větším než je obyčejné lhaní politiků.

10; Kyjev poslal do donbaských „kotlů“ vlaky s tanky, říká bývalý poslanec Nejvyšší rady. Petr Alexejevič si moc přeje ukázat svému lidu, že je „vítězem bez bázně a hany“.

11; Putin uštědřil Lukašenkovi „ránu pod pás“. Alexand Lukašenko přišel o možnost dopravovat pašované zboží do Ruska.

12; Americká zbraň proti Číně: sekta „Fa-lun-kung“ na zasněžených prostorách Ruska. Východní sektářská exotika se ocitla na ruských pláních. Přičemž se objevila relativně dávno a snažila se zdomácnět.

13; Nová strategie globálního úderu USA na Rusko a odpověď generálního štábu Ruské armády. Zvláštní pozornost zasluhuje nová strategie Trojského koně.

14; Poslední varování z USA: Americká velvyslankyně ponížila Ukrajince. Kyjev dost často krmí lidi pohádkami o nezávislosti, ale je nezávislá země, která si nechá mluvit do obsazování politických funkcí? Velvyslankyně prohlásila, že je třeba provést kádrové změny kvůli nedostatečnému boji proti korupci v zemi.

15; „Ruský útok po křídle“. Su-27 zastavil letadlo amerického letectva u ruských hranic. Su-27 je mnohocílová klimaticky univerzální stíhačka čtvrté generace.

16; Medveděv odsoudil amerického velvyslance za prohlášení o Krymu. Americký velvyslanec v Lucembursku začal diktovat lucemburským úřadům, jak si mají počínat během návštěvy ruské delegace.

17; Putinova limuzína vytvoří konkurenci pro Bentley a Rolls-Royce, říká americký motoristický portál. Na nynějším ženevském autosalónu se konala premiérová prezentace ruské značky Aurus.

18; To je trestuhodné! Poslanec, který ponížil důchodce, se omluvil, ale může být ještě drsně potrestán. Čtyřiašedesátiletý milionář, který po mnoho let stál v čele podniku Gazprom transgaz Volgograd, uznal svá slova za nekorektní.

19; Nápoj budoucnosti. Kvas proniká na stoly Američanů. My, Američané, bychom si měli vážit ruských výrobků, píše novinář.

20; Ruská centrální banka zrušila licenci Roskomsnabbance.

21; Ukrajinský historik označil velvyslance Ukrajiny v Rakousku za šaška kvůli jeho slovům o Krymu a Evropě. Velvyslanec Alexandr Ščerba, prohlásil, že jeho země stála u kolébky Evropy. A pak přidal historické nesmysly o pokřtění kněžny Olgy na Krymu.

22; Poklonskaja vyprávěla, jak ji už v roce 2010 málem otrávili na Ukrajině. Poslankyně Státní dumy Natalja Poklonskaja informovala, jak jí v Oděse vyhrožovali bandité a snažili se ji otrávit.

23; Uljana Suprun proti superbakteriím. Ukrajinci si už nekoupí antibiotika bez receptu. Důvod: Harmonizace legislativy Ukrajiny s EU.

24; Evropská unie spouští propagandistický ruskojazyčný televizní kanál. Jeho úkolem je dostat západní interpretaci světových událostí k ruskému obyvatelstvu.

25; Ukrajinská armáda zaútočila na oblast „Russkij kraj“. Byly zničeny domy. O devastaci informuje starosta Gorlovky Ivan Prichoďko a zastoupení Doněcké republiky ve Společném centru pro koordinaci a kontrolu příměří.

26; V Novorossijsku byli zadrženi dva mormoni z USA. Občané USA už byli deportováni z Ruska.

27; Poklonskaja informovala o bankovním účtu na Ukrajině. Poslankyně Státní dumy poznamenala, že nyní v každém hlášení o příjmech musí uvádět tento účet nacházející se v zahraničí.

28; Mimořádné prohlášení Ministerstev obrany Ruska a Sýrie. USA cynicky obětují vlastním zájmům životy desítek tisíc prostých Syřanů.

29; „Dear Mr. Putin…“: Velvyslanectví Ruské federace ve Velké Británii zveřejnilo dopis od syna „oběti Novičoku“. Dvacetiletý muž říká, že se obrátil osobně na prezidenta Ruska, protože necítí podporu od britských úřadů.

30; USA zabrání Madurovi v rozkrádání bohatství venezuelského lidu, říká Bolton. Pokud Washington uvede své hrozby v život, odrazí se to na činnosti ruských a čínských bank.

31; Když už nic jiného, tak se aspoň zasmějeme. Západní média spekulují o budoucím prezidentství Vladimira Zelenského. Západ udivený rostoucí volební oblibou Zelenského už není tak kategorický ve svých sázkách na ukrajinské volby.

32; Top manažer Gazpromu vyčinil svým podřízeným za ukradenou rouru. 6. března prokuratura zahájila trestní řízení ve věci podvodu při výstavbě potrubí v Leningradské oblasti.

33; Bývalá příslušnice armády Doněcké republiky údajně předala SBU 16 giga tajných informací. O nové „senzaci“ ukrajinských médií. Ukrajinští propagandisté tvrdí,že žena utekla od ozbrojenců a zmocnila se flešky s osobními údaji bojovníků tankové roty. Korespondent Správy Národní policie Doněcké republiky se osobně setkal s Margaritou Ponomarenko a požádal ji, aby komentovala tuto „senzaci“. Video bylo zveřejněno na internetu.

34; Státní duma zpřísnila tresty za urážku státu. Ve třetím a konečném čtení byly přijaty zákony o trestu za znevažující texty o společnosti, státu a státních symbolech.

35; EU brzy narazí na „nacionalistickou noční můru“, říká bývalý belgický premiér. Proevropským centralistům zbývá poslední šance vybojovat si na nacionalistech a populistech nějaké pozice, varoval politik.

36; Ukrajinské železnici už odmítají prodávat palivo. Předtím přepravce předal všem svým regionálním filiálkám telegramy s požadavkem co nejvíce šetřit palivem.

37; Velmi chytrá důstojnice s bezvadnou reputací, říkají kolegové o Svetlaně Drjuk, která byla unesena ukrajinskou armádou. Oni nepochybují, že její „přechod na stranu Kyjeva“ byl uskutečněn pod velkým tlakem.

38; Zelenskij: Bylo proti mně zahájeno trestní řízení. Současná moc už překročila představitelné meze. Začali odposlouchávat mou kancelář.

39; V Donbasu byl zabit jednadvacetiletý ukrajinský voják. Poručík Bogdan Sloboda přijel bojovat na Donbas ze Lvovské oblasti.

40; Byla zlikvidována palebná postavení ukrajinské armády, která ostřelovala jih Doněcké republiky. Ztráty ukrajinské strany: dva zabití, sedm zraněných.

41; Čína avizovala „nevyhnutelné vypuštění“ nové kosmické stanice. První modul stanice, která se má stát mezinárodní platformou pro výzkumy, bude vynesena na těžké raketě Long March-5B.

42; Nacisté poškodili obchod firmy Roshen u Kyjeva. Ozbrojenci Národního korpusu a Nacionálních družin vyrazili na protestní akci k obchodu Roshen v centru Borispolu.

43; Timošenková se písemně zavázala, že Ukrajině vrátí Donbas i Krym. Podle jejích slov své závazky vydá písemně a v případě, že je nesplní, odejde z funkce prezidenta.

44; V Polsku spočítali Ukrajince pomocí smartphonů. Stačilo zjistit, kolik smartphounů má nainstalovánu ukrajinský nebo ruský jazyk a aspoň jednou ročně se připojuje k ukrajinským mobilním sítím. Výsledkem je číslo 1,27 milionu. Jedná se o spodní odhad, protože tento počet nezahrnuje Ukrajince, kteří již používají polštinu na svých mobilních telefonech a/nebo nekomunikují s vlastí.

45; Bělorusko zastavilo dodávky leteckého paliva na Ukrajinu. Běloruská ropná společnost pozastavila dodávky reaktivního paliva na Ukrajinu kvůli problémům při splácení daňových směnek.

46; Reálný efektivní kurs rublu vzrostl ve srovnání s lednem o 2,4%.

47; Poklonskaja informovala o kompromitujících materiálech, které shromáždila o poslancích. Shromáždit se je podařilo v době, kdy vedla komisi pro etiku a kontrolu příjmů.

48; To hoří můj automobil po mém setkání s Porošenkem. Ukrajinec přišel o své auto poté, co zadal prezidentovi nevhodnou otázku. Po oficiální části svého vystoupení se prezident podle nově vzniklé tradice fotografoval se svými voliči.

49; Ukrajinská armáda intenzivně ostřeluje okolí Gorlovky. Ostřelování pokračovalo celý večer.

50; Zásoby zlata v Rusku dosáhly absolutního rekordu. V únoru činily 91,64 miliardy dolarů. Za uplynulý měsíc vzrostly o 2,4%. Zvýšil se i podíl zlata v rezervách, a to na 19%. Celková výše rezerv pak činí 482,8 miliard dolarů.

51; Americkou senátorku Marthu MacSally v armádě znásilnili. Nikdo nic neřešil. Stejně jako mnoho dalších obětí i já jsem cítila, jako by mě ten systém znovu a znovu znásilňoval.

52; Za mučení koťat odsoudili Ukrajince na sedm a půl roku do vězení. Koťata si opatřoval z inzerátů, kde lidé hledali odpovědné nové vlastníky koťátek.

53; V Donbasu bylo vyhlášeno nové příměří. Podskupina pro bezpečnost v Donbasu schválila datum, kdy nové příměří vstoupí v platnost: 8. března 01:01 hod. moskevského času.

54; Rusko předá Indii do pronájmu novou jadernou ponorku, píší média. Oficiálně tato informace nebyla potvrzena ani z indické, ani z ruské strany.

55; Stalin přivedl Hitlera k moci. Svérázný výklad historie z úst místopředsedkyně Nejvyšší rady Oksany Syrojed. Stalin plánoval likvidaci ukrajinského obyvatelstva a za tím účelem kupoval v Německu vyřazené tanky, aby z nich nadělal traktory a připravil tak ukrajinské rolníky o obživu.

56; U Oděsy zmlátil vězeň bachaře. Ve věznici v Oděské oblasti zadržený muž zaútočil na pracovníka vazební věznice a způsobil mu tělesnou újmu.

57; Na tiskové konferenci se Lucenko pomstil Timošenkové za její výroky o jeho nízké inteligenci. Použil k tomu na tiskové konferenci výjev ze staré americké komedie.

58; V Saúdské Arábii informovali o gigantických zásobách plynu v Rudém moři. Rudé moře omývá břehy Egypta, Súdánu, Eritreje, Saúdské Arábie a Jemenu.

59; Ukrajinský ministr zahraničí označil Krym za „horší verzi Ruska“. Ministr také prohlásil, že FSB každodenně zastrašuje obyvatele Krymu.

60; Doktorka Smrti (Uljana Suprun) vyprávěla na své stránce v sociální síti Ukrajincům, jak mají bojovat se slabomyslností.

61; Merkelová odmítla provokovat Rusko na žádost USA: Německá kancléřka Angela Merkel odmítla provokovat Rusko v Kerčském průlivu.

62; Asie překonává rekordy v počtu miliardářů. Rumunsko a Ukrajina jsou jediné dvě země, které se dostaly do první desítky Knight Frank ohledně tempa růstu bohatství u nejbohatšího segmentu obyvatelstva.

63; Rakousko tvrdě kritizovalo Ukrajinu za zákaz vstupu pro novináře, V Rakousku odsoudili zákaz vstupu pro novináře Christiana Wehrschütze a vyzvali k jeho zrušení.

64; DO Trestního zákoníku Ukrajiny chtějí doplnit články o porušení mezinárodního práva. Cílem návrhu zákona je kriminalizace tzv. základních prohřešků proti mezinárodnímu právu.

65; Na Ukrajinu přijíždí více migrantů než odjíždí Ukrajinců. Množství migrantů uvnitř země roste díky přílivu ze Střední Asie a Kavkazu.

66; V Srbsku byl zveřejněn termín zahájení výstavby větve „Tureckého proudu“. Stavět se začne v dubnu, prohlásil srbský ministr Alexandr Antić.

67; Generální tajemník NATO prohlásil, že neexistují plány na rozmístění raket v Evropě.

68; Timošenková oznámila svůj záměr setkat se v případě svého vítězství s Putinem.

69; Pašiňjan: Nemáme se na základě ukrajinské zkušenosti čemu učit. Nejdůležitějším cílem arménské zahraniční politiky je posilovat nezávislost země, hájit suverenitu a bezpečnost.

70; Porošenko slíbil, že korupčníci přinesou nakradené peníze zpátky v zubech.

71; Odposlech kandidáta Zelenského. SBU obvinila ministerstvo vnitra ze zmaření operace.

72; Agentura VCIOM zaznamenala snížení důvěry v prezidenta Ruska Vladimira Putina. K 3. březnu měla důvěra činit 32%.

73; Gazprom poprvé prodal plyn do Evropy za rubly. Gazprom uskutečnil na své elektronické obchodní platformě první obchod na základě cen stanovených v ruských rublech.

74; První zasedání v případu Kirilla Višinského se bude konat 26. března. Proces povede Podolský soud v Kyjevě.

75; Rakousko promluvilo o nepřijatelné ukrajinské cenzuře v souvislosti s nevpuštěním svého novináře na území Ukrajiny.

76; Ruské ministerstvo zahraničí požaduje od pozorovatelů OBSE zprávu o válečných přípravách ukrajinské armády. Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova prohlásila, že kyjevská moc se nadále tváří jako oběť imaginární „ruské agrese“ a sabotuje přitom minský „Soubor opatření“.

77; Manželky teroristů slíbily „věčný Islámský stát“. Manželky ozbrojenců z teroristické organizace Islámský stát se pohádaly s novináři a prohlásily, že Islámský stát bude nadále pokračovat ve své existenci.

78; Rusové se tu zakopali. Ukrajinská novinářka Olesja Medveděva informovala o své cestě na Krym a komentovala změny, ke kterým došlo na poloostrově od okamžiku připojení k Rusku.

79; Ruský premiér Medveděv „vynadal“ nechápavému Lukašenkovi za jeho postoj ke Krymu.

80; Murajev se vzdal své kandidatury ve prospěch Alexandra Vilkula.

81; SBU informovala o „agentovi FSB“, který pracoval na charkovské radnici.

82; Timošenková se tváří, že může úplně všechno: zlikvidovat oligarchy, všechny nakrmit a vrátit Ukrajině Krym a Donbas.

83; V Islámábádu vyloučili z přepravy cestujícího, který se modlil za leteckou katastrofu.

84; Rusko likviduje pořadník na byty pro vojáky. Má se přejít na hypotéční a spořící systém.

85; Nikdo nemá tušení, co se skrývá na ukrajinských vojenských skladech. Ukroboronprom není ochoten udělat inventuru.

86; Metody volebního boje: Zelenského obviňují z praní špinavých peněz, ze separatismu, dopravní nehody.

87; Na jihu Itálii byl zlikvidován největší nezákonný tábor migrantů ležící ve městě San Ferdinando.

88; V Černovické eparchii oznámili pokus o obsazení dalšího chrámu. Věřící zavolali policii, protože aktivisté „nové církve“ byli agresivně naladěni.

89; Hackeři z Íránu útočili během posledních dvou let na více než 200 společností po celém světě.

90; Ukrajinská ústřední volební komise nedokázala sehnat jednotné krabice na přepravu volebních lístků. Budou se dopravovat v tom co přijde pod ruku.

91; Generální prokuratura Ukrajiny usvědčila štáb Julie Timošenkové z angažování lesbičky s ruským občanstvím.

92; Rusko kvůli sankcím utratí 2,7 miliardy rublů na vývoj křídla pro MS-21.

93; Tank Armata byl vybaven toaletami.

94; Společnost Huawei zjistila nezákonné akce USA na svých serverech.

95; Facebook opustilo 15 milionů uživatelů. Největší úbytek je ve věkové skupině od 12 do 24 let.

96; V USA uznali Rusku vinnou z únosu vlastních dětí. Bogdana Osipova svou vinu neuznala a vzdala se závěrečného slova.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 7.3.2019

 1. Rocco napsal:

  Novou hlavu státu budou Ukrajinci volit 31. března 2019. Favority ukrajinských prezidentských voleb jsou Židák KOMIK ZELENSKYJ, nastrčený Kolomojským, a Židák TYMOŠENKOVÁ, též podporovaná Kolomojským.

  Kolomojskij je kleptoman – oligarcha s ukrajinským a izraelským pasem, Porošenko odvolal Kolomojského z funkce gubernátora v roce 2015. V roce 2018 Kolomojskému soud v Londýně podle žaloby ukrajinské vlády obstavil majetek za 2,5 miliardy dolarů a majetky na Krymu Krym znárodnil.

  Další prezidentská uchazečka, populární poslankyně Nadija Savčenková, je od 23. března 2018 ve vazbě, obviněná z pokusu o puč. Savčenková řekla v televizi v roce 2017: „Nemám nic proti Židům (jevrejiv), ale nemám ráda židáky (židiv).“ „Na to, že máme na Ukrajině dvě procenta Židů, je jich ve vládě 80 procent.“ Řekla, že sice židovský původ nikdo nepřiznává, ale důkazem jsou příjmení. Jmenovala přitom premiéra Volodymyra Hrojsmana, Valcmana, což je původní jméno prezidenta Petra Porošenka, nebo expremiérku Julii Tymošenkovou, za jejíž stranu Otčina (Baťkivščina) se Savčenková dostala do parlamentu. Podle ní sice mohou být ve vládě představitelé různých národností, ale jejich krev by měla být ukrajinská, čímž zřejmě myslela, že mají planout pro Ukrajinu.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/433709-zidaci-vladnou-ukrajine-tvrdila-savcenkova-v-televizi.html

  Tito tzv. Židé nejsou blízkovýchodní Židé, jsou středoasijští Chazaři, kočovný národ geneticky blízký Tatarům a Turkům. Judaismus ani neuznává konvertity.

  Chazarka Tymošenková měla od dětství do roku 2001 tmavé vlasy, tmavé šikmé oči. V roce 2000 byl zatčen manžel Tymošenkové s obviněním, že jako předseda Spojených energetických systémů Ukrajiny ukradl několik set miliónů dolarů. Tymošenková založila stranu Otčina (Baťkivščyna), zašla na plastiky, odbarvila si vlasy, připla falešný cop a začala hrát ultrapravicovou Ukrajinku. Aby se jí lépe kradlo. Její otec se jmenuje Vladimir Abramovich Grigyan.
  The queen of Ukraine’s image machine
  http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/7025980.stm

  Tymošenková chce jaderné zbraně a dostat zpátky Krym. „Ukrajina potřebuje posílit armádu a jednání v budapešťském formátu, aby dostala zpátky Krym“, prohlásila poslankyně, předsedkyně strany Otčina Julia Tymošenková v červenci 2018.
  https://www.hlavnespravy.sk/tymosenkova-navrhla-sposob-vziat-rusku-krym/1461644#

  Budapešťské memorandum je mezinárodní dohoda podepsaná 5. prosince 1994 v maďarském hlavním městě Budapešti ukrajinským prezidentem Leonidem Kučmou, ruským prezidentem Borisem Jelcinem, americkým prezidentem Billem Clintonem a britským premiérem Johnem Majorem. Budapešťské memorandum připravilo Ukrajinu o jaderné zbraně.

  Ukrajinci nalítli chazarské (židovské) kleptokracii, která se snaží rozpoutat třetí světovou válku s Ruskem.

  Ale Češi jim nalítli vlastně taky. Babiš, Zeman, Klaus, Havel si ani nepotřebovali odbarvit na blond. :-(

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!