Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 8.3.2019

poroshenko1_321; Porošenko: Nesměřujeme do NATO s nataženou rukou. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko prohlásil, že Ukrajina sebevědomě směřuje do NATO a pokračuje ve vývoji nových zbraní.

2; Veterána ATO zmlátil patnáctiletý výrostek téměř k smrti. Nedospělec požádal muže o cigaretu, ale ten odmítl.

3; Co jsou to vlastně „fake news“ a jaké za ně budou postihy? Čím jsou falešné zprávy nebezpečné pro vlastní bezpečnost a jaký trest bude lidem v Rusku hrozit za jejich šíření? Kdo vlastně bude určovat, co je pravé a co falešné? Vše bude v rukou Generálního prokurátora Ruské federace.

4; Na ukrajinském ministerstvu vnitra si stěžují na nepřítomnost čarodějů. Vzájemné soupeření ukrajinských silových struktur nabírá na obrátkách.

5; Norové mají vztek. Rusové prohlásili, že norští lyžaři jsou asi všichni invalidé, když potřebují tolik terapeutických výjimek.

6; Tohle nás učil Bandera. Porošenko poštval Pravý sektor na lídra žebříčku obliby v prezidentských volbách za to, že slíbil dialog s Putinem. Obliba Vladimira Zelenského jsou stále nejvyšší.

7; Porošenko si to začal vyřizovat se svými konkurenty. Ukrajinská televize odmítlo informoval pravdivě o oligarchovi. Úroveň příjmů obyčejných Ukrajinců nadále padá, jen prezident země raketově navyšuje své příjmy a úspory.

8; Úder na DNA. Rusko je v hledáčku nového druhu biologických zbraní USA. Od července 2017 na objednávku amerického válečného letectva byla otevřena pro zájemce v Rusku možnost přivydělat si účastí na sběru vzorků biomateriálů zástupců evropského a kavkazského typu. Za jakým účelem se tyto údaje shromažďují?

9; Novináři budou muset prodávat své ledviny, aby mohli zaplatit pokuty za šíření „fake news“, říká známý vojenský dopisovatel o zákoně proti „fake news“. Za „fejk“ se dá prohlásit úplně cokoli. Záleží na libovůli těch, kteří to budou posuzovat. Stačí uvést vlastní (a tedy neozdrojované) myšlenky nebo se odvolávat na zdroje, které někdo prohlásí za neprověřené či jinak pochybné.

10; Běloruští nacionalisté chtějí rozervat zemi za podpory Ukrajiny. Západ byl přesvědčen, že to Lukašenko neustojí. Do země přicházely miliony dolarů.

11; Zvěrstva fašistů a popálené oči. Západ vyzval Ukrajinu, aby zastavila útoky na ženy kvůli 8. březnu. Tohle beztrestné řádění musí přestat.

12; Horký bod. Batalion Prizrak odráží útoky nepřítele na „město duchů“. Bojovníci batalionu Prizrak informovali o operativní situaci v jednom z nejžhavějších bodů Republiky.

13; Tajné rozhovory o nové autonomní republice na Ukrajině. Porošenko bude obviněn ze zrady. Novinka, která proběhla internetem, rozhořčila ukrajinskou společnost. Jde o možnost poskytnout Zakarpatsku autonomii.

14; Hrozná podívaná nevhodná pro osoby se slabým žaludkem. Opilý Porošenko šokoval internet. Čím blíže jsou prezidentské volby na Ukrajině, tím víc Petr Porošenko pije.

15; Jsou velkolepé! Elon Musk označil ruské rakety za nejlepší na světě. Ředitel americké společnosti SpaceX Elon Musk vysoce hodnotí ruskou kosmickou techniku.

16; Nový středověk: Ukrajinci se odpojují od plynu a přecházejí na topení dřevem. Lidé se vracejí do předminulého století.

17; Příslušníci ruské gardy poblahopřáli ženám úžasným „tankovým baletem“. Na strojích T-80U byly předvedeny ohromující piruety.

18; Jde o následky důchodové reformy? Důvěra v prezidenta Vladimira Putina pokračuje v pozvolném poklesu. Na přelomu února se jeho podpora pohybovala v koridoru 32,2 – 33,9% (Šojgu 14,6-14,7%, Lavrov 13,4-14,1%, Medveděv 7,5-8,1%, Žirinovskij 8,8-9,8%, Zjuganov 6,1%). Čísla jsou hodně ovlivněna zvolenou metodikou. Vezmeme-li v úvahu, že podle stejné metodiky se vůdce ruské opozice Alexej Navalnyj těší důvěře 1,3% lidí a Ksenija Sobčak dokonce „závratných“ 0,1%, můžeme opravdu klidně spát. Stejný průzkum říká, že činnost prezidenta podporuje 64,3% lidí.

19; Novinář Babčenko v reakci na nereálné předvolební sliby Julie Timošenko slíbil Ukrajincům „dva Krymy a pět Donbasů“.

20; Jarní příměří v Donbasu vydrželo méně než pět minut. Informovali o tom v doněckém zastoupení při Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří.

21; USA chystají zákon zakazující uznat Krym za součást Ruska. Přitom prezident bude mít možnost činit výjimky pouze v případě, že půjde o zájmy národní bezpečnosti Spojených států.

22; V Německu byl odsouzen muž, který po léta trávil své kolegy rtutí. Při domovní prohlídce v jeho bydlišti byla nalezena chemická laboratoř, ve které experimentoval s nejrůznějšími látkami.

23; V Doněcký došlo k výbuchu plynu. Na místě zasahují záchranáři.

24; Ksenija Sobčak odešla od Vitorgana. Anebo možná je to naopak. Kdysi populární pár v prostředí politických menšin to oznámil na svých stránkách v Instagramu.

25; Aktivista Majdanu Jurij Kasjanov avizoval domovní prohlídky u Porošenka. Připomínáme, že 31. března se na Ukrajině budou konat prezidentské volby. Tím je řečeno vše.

26; Nacisté zaútočili v Kyjevě na feministky. Jako protiváha feministek se sešlo na sto padesát ozbrojenců ultrapravicových uskupení.

27; Timošenková slíbila svým soupeřům, že jim obrátí žaludky naruby. Pretzidentská kandidátka na Ukrajině Julija Timošenko slíbila tvrdé potrestání těch, kdo okrádal zemi.

28; V Indii havaroval MiG-21 po srážce s ptákem. Stroj nenesl žádné zbraně.

29; Rusko a Turecko uskutečnily společná vojenská cvičení. Ukrajinští patrioti truchlí. Plavidla Černomořské flotily uskutečnila společná cvičení s tureckým vojenským námořnictvem.

30; Od Elona Muska požadují opětovné předložení dokumentů potřebných pro získání přístupu k důvěrným informacím. O toto privilegium může přijít kvůli kouření marihuany.

31; Trump si udělal ostudu na důležité schůzce. A hned se mu na internetu vysmáli. Došlo k trapné situaci, kdy hostitel nechal stát obě manželky státníků před vchodem bez přivítání. Melanii Trump nezbylo než jen s omluvným pohledem pokrčit rameny.

32; Rakousko si předvolá ukrajinského velvyslance kvůli zákazu vstupu na Ukrajinu pro rakouského novináře. Rakouská ministryně zahraničí má v úmyslu předložit otázku k projednání na schůzce ministrů zahraničí EU.

33; Ukrajinská armáda ostřelovala 16 obcí v Doněcké republice a dostalo se jí smrtící odpovědi. Porošenko ani další představitelé stávající ukrajinské moci už nejsou schopni krotit toto nezvladatelné stádo.

34; Na Ukrajině vyhrožují, že zruší svátek 8. března. Nacista a předseda Ústavu národní paměti Vladimir Vjatrovič znovu pohrozil zrušením tohoto svátku.

35; V Dněpropetrovsku našli mrtvého vojáka ukrajinské armády. Pracovníci hlídkové policie našli ve vnitřních kapsách jeho bundy vojenský průkaz a pas.

36; Na letišti Vnukovo zadrželi bývalého náměstka šéfa Rosgeologie. V tuto chvíli byl předveden k vyšetřovateli Vyšetřovací správy pro Moskevskou oblast k výslechu jako podezřelého.

37; U Žitomiru poblíž zastávky Berdičev házeli neznámí pachatelé kameny na projíždějící osobní vlak Ivano-Frankovsk – Nikolajev.

38; Bývalý ředitel krymského podniku chce v USA vysoudit na Rusku půl miliardy dolarů. Byl propuštěn koncem března 2014 a v žalobě tvrdí, že to proběhlo nezákonně.

39; Vždyť to není on! Pohřeb karatele Bogdana Slobody ve Lvově skončil skandálem. Šokovaní příbuzní padlého vojáka prohlásili, že muže v rakvi neznají, ale kněz trval na dokončení obřadu z důvodu úcty k neznámému mrtvému.

40; Po několika dnech v bezvědomí zemřel v novovolyňské nemocnici čtyřicetiletý „veterán ATO“ zbitý patnáctiletým výrostkem.

41; Česká republika zahrnula Rusko mezi hlavní hrozby pro NATO. Mezi jinými riziky pro vojensko-politický blok uvedl český ministr obrany terorismus a kybernetické útoky.

42; Ve věznici byl znásilněn „veterán ATO“, který byl vyznamenán řádem „Za odvahu“. Podle slov rodičů oběti chtěl muž po události ukončit život sebevraždou.

43; Italský premiér Giuseppe Conte prohlásil, že italská vláda pracuje na zrušení protiruských sankcí.

44; Americká ministryně vzdušných sil odchází z funkce. Heather Wulson prohlásila, že o svém úmyslu informovala Donalda Trumpa.

45; Poslanec Nejvyšší rady Vadim Rabinovič prohlásil, že nastal čas přiznat porážku v boji proti korupci na Ukrajině.

46; Kvůli protestům proti prezidentovi se v Alžírsku zastavily vlaky.

47; Univerziáda v Krasnojarsku vstoupí do historie. Na led poprvé vkročila krasobruslařka v hidžábu.

48; V USA byla uvalena vazba na informátorku WikiLeaks Chelsea Manning. Jedná se o důsledek jejího odmítnutí před velkou porotou v rámci vyšetřování věnovaného této organizaci.

49; Ve věku 19 let zemřela v Rakousku na srdeční záchvat modelka a držitelka titulu Miss USA junior za rok 2017 Lotte van der Zee. (V ruských zdrojích chybně uváděná pod jménem „Hendrik van der Zee“).

50; V Turecku odhadli ztráty v důsledku zrušení preferenčního obchodu s USA na 63 milionů dolarů.

51; V Rakousku vynesli v souvislosti s odmítnutím rakouského novináře rozsudek nad Ukrajinou: Nedozrála pro vstup do EU.

52; Ukrajinští pohraničníci pustili auto napěchované heroinem projet přes hranici v přednostním režimu.

53; Vladimir Zelenskij, který se polekal trestního řízení, učinil prohlášení, že očekává útoky ze strany poslance Nejvyšší rady za Blok Petra Porošenka.

54; Dodávky zkapalněného plynu z USA do EU vzrostly o 180% na 739 miliardy kubických metrů za rok. Oznámil to oficiální zástupce Eurokomise Alexandr Winterstein.

55; V Parlamentním shromáždění Rady Evropy kritizovali volební kampaň na Ukrajině. Vyjádřila nespokojenost se systematickým nakupováním voličů, angažovaností řady médií ve prospěch jednoho kandidáta a příliš velkým množstvím kandidátů, mezi nimiž je málo žen.

56; Automobil Porsche darovaný u příležitosti 8. března postavil tatarskou úřednici do svízelné situace. Šéfka agentury pro investiční rozvoj Republiky Tatarstán řekla, že dostala u příležitosti MDŽ darem od mladého muže Porsche.

57; Trump je přesvědčen, e soud v případu Manaforta potvrdil neexistenci spiknutí s Ruskem. Odvolal se na slova soudce a advokáta bývalého šéfa své volební kampaně.

58; Rogozin přiznal zaostávání Roskosmosu za NASA. Kritické zaostávání ruské společnosti za americkou NASA v technologickém ohledu nevidím, ale existují důsledky ztráty tempa rozvoje odvětví v posledních 10-12 letech, a to především ve finančním ohledu.

59; Senátor Oleg Morozov označil Klimkinova slova o stěhování zločinců na Krym za blábolení šílence.

60; National Interest zhodnotil ruský AK-203: Je smrtící a univerzální.

61; Turecko avizovalo instalaci S-400. V říjnu letošního roku bude zahájeno rozmisťování protivzdušných raketových komplexů S-400, prohlásil ministr obrany.

62; První let amerického bezpilotního letadla XQ-58A Valkyrie. 5. března se na zkušebním polygonu americké armády v Arizoně konal první let, který trval 76 minut.

63; Granátomety pro Ukrajinu a kolumbijské drogové kartely se dodávaly z jednoho s kladu v USA. Mají prakticky shodná identická čísla.

64; Foreign Policy ujišťuje, že S-400 a Iskandery nejsou tak strašné, jak se píše. Hrozba je silně od okamžiku začátku války na Ukrajině silně přeceňována.

65; Český prezident Zeman se zlobí kvůli zákazu vstupu pro ruského diplomata do České republiky. Prohlásil to za provokaci. Informuje o tom Deník N.

66; Skoro metr na délku. Ukrajinská ústřední volební komise potvrdila podobu volebního lístku pro prezidentské volby.

67; Turecko a Rusko přistoupí ke společnému hlídkování v Idlíbu. Podle informací tureckého ministerstva obrany bude Moskva uskutečňovat hlídkování podél hranic Idlíbu a Ankara v regionech, kde byly teroristům zabaveny zbraně.

68; Ukrajinské společenství na Krymu pozvala Klimkina, aby navštívil na poloostrově příbuzné. A také proto, aby se na vlastní oči přesvědčil, že nemá pravdu ohledně situace v regionu.

69; Generál USA avizoval reformu armády kvůli nárůstu hrozby ze strany Ruska a Číny. USA musí opustit brigádní systém boje a přejít na vytváření divizí, armádních sborů a polních armád pro vedení rozsáhlých bojů.

70; Ve Státním departmentu připustili možnost denuklearizace KLDR v roce 2021.

71; Ukrajina provede sčítání delfínů v Černém moři. Projektu, který bude trvat dva roky, se zúčastní vědci z Ukrajiny, Bulharska, Rumunska a Monaka.

72; Francouzští investoři otevřou na Krymu oděvní továrnu.

73; Byl zveřejněn seznam zemí, kde voda z vodovodu může být nebezpečná. Cestovní agentura Globehunters na základě informací Center pro kontrolu a prevenci chorob USA sestavila seznam 187 zemí (včetně Ruska a všech ostatních zemí bývalého Sovětského svazu kromě Estonska). Za nezávadnou ubyla voda označena pouze v USA (kromě Guamu), v Kanadě, Austrálii, Chile, Japonsku, Jižní Koreji, Saúdské Arábii, Velké Británii, Norsku a většině zemí EU (s výjimkou Balkánu).

74; Pochod žen v Kyjevě skončil hromadnou rvačkou. Během feministické akce „Pochod žen“ v centru Kyjeva došlo ke srážce radikálů s policisty.

75; V ozbrojených silách Ruské federace slouží přes 40 tisíc žen. Zájem stoupá rok od roku.

76; Politolog: Porošenko neměl šanci si udržet funkci ani před skandálem v obranném průmyslu. Sázet na Porošenka nemá smysl.

77; Velitel ukrajinské armády v Donbasu oznámil připravenost k útočným operacím. Podle jeho slov je třeba za ukrajinský národ bojovat a zvítězit.

78; V Uzbekistánu povolili ženám pracovat v metalurgii a v dolech.

79; Timošenková usvědčila Porošenka z ropných obchodů s Ruskem.

80; Kosovští Albánci chtějí všechno a hned. Parlament samozvané Republiky Kosovo hlasoval pro Platformu pro jednání se Srbskem.

81; Obchodní výměna Ruska se Srbskem prozatím ještě nedosáhla objemu z roku 2008.

82; V Mexiku havaroval kamion nacpaný migranty. Bylo hlášeno 25 mrtvých.

83; Na Ukrajině pohrozili Rusku vytvořením raketových zbraní. Ruský tlak na evropské členy NATO, jehož cílem je získání kontroly Moskvy nad širokým regionem od Baltského po Středozemní moře, vytváří vážnou hrozbu pro celý evropský kontinent.

84; Maduro: Energetická válka USA proti Venezuele je odsouzena k nezdaru.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!