Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 10.3.2019

zverstva_kolchaka1; V Paříži zemřel vnuk „nejvyššího vládce Ruska“ admirála Kolčaka. V sobotu zemřel v Paříži ve věku 85 let Alexandr Rostislavovič Kolčak, který nikdy neměl žádný vztah k Rusku.

2; Erdogan odpověděl na hrozby USA kvůli nákupu ruských S-400. USA opakovaně vyjadřují protesty proti nákupu ruských systémů protivzdušné obrany S-400 Tureckem. Dohoda Turecka a Ruska je hotová a nelze ji vzít zpět. Turecko nevylučuje ani nákup systémů S-500.

3; Maduro obvinil opozici a USA z útoku vysoce technologickými zbraněmi. Pravicoví extrémisté z opozice jsou autory i vykonavateli těchto útoků proti zemi.

4; Nejvyšší představitel Indie Rádžatnáh Singh informoval, že Indie uskutečnil tři úspěšné údery na Pákistánské území.

5; Američané mají zpoždění. V Moskvě informovali o odpovědích na agresi USA v Arktidě. V expertní komunitě se nyní bouřlivě diskutuje o pokusech USA zatlačit Rusko v arktickém regionu.

6; NATO buduje u hranic Ruska nebezpečný vojenský polygon. Vojáci obhajují nutnost rozšíření polygonu koupí nové techniky a stále novými cvičeními NATO.

7; Luganské ministerstvo vnitra vysvětlilo nutnost pořádku v registraci v dopravě. Všichni občané Luganské republiky využívající dopravní prostředky s ukrajinskou registrací jsou povinni absolvovat státní registraci.

8; Požár války se rozhořívá. USA vrhají do boje tajnou armádu. Washington není schopen dosáhnout potřebného výsledku při rozestavování svých šachových figur na politické šachovnici v Afghánistánu.

9; Archip Ljulka je ruský Kyjevan,který nahlédl do budoucnosti a změnil bojové letectví. Proč éra pístových motorů je už minulostí?

10; Ruské letectvo zahájilo operaci proti ozbrojencům v Idlíbu. Vojenská letadla ruského letectva uskutečňuje vysoce přesné údery na pozice ozbrojenců v Sýrii.

11; Špiónská síť v Ruské federaci: Západ chce zbavit Rusko páteře. Jak dříve informoval Vladimir Putin, za rok 2018 se na území Ruské federace podařilo odhalit téměř 600 špiónů.

12; V očekávání krvavých jatek. Bojovníci Luganské republiky na frontě informovali o agresi nepřítele. Bojovníci nacházející se na frontových pozicích informovali o operativní situaci na svém úseku fronty.

13; Kim Čong-un se chystá uštědřit Trumpovi exemplární facku. Severní Korea chystá další tréningový start balistické rakety.

14; Není na světě nic vznešenějšího než věřit ve všeobecné dobro a spravedlnost. Putin ale pravidelně zklamává stoupence někdejšího SSSR pohrdavými poznámkami na adresu Sovětského svazu. Prý „nesmíme opakovat chyby uplynulých desetiletí a čekat příchod komunismu“. Ale jeho navrhovaná opatření na zlepšení situace přesně kopírují to, co Rusové za trvání Sovětského svazu už měli: ochranu mateřství a dětství, dostupné zdravotnictví, prevence srdečních a oběhových chorob, zvyšování výstavby dostupných bytů, nemocnice, školy, školky, jesle, domy kultury atd.

15; Alexandr Lukašenko klade bombu pod Rusko. To, co má Lukašenko v plánu, může v konečném výsledku rozhádat bratrské národy. Chystá Lukašenko Bělorusku ukrajinský scénář?

16; Avakovovi nacisté zahájili hon na Porošenka. Z nacistů už těžko bude strhávat čepice nebo je fackovat, jak to dělá účastníkům svých předvolebních shromáždění.

17; Vědci informovali o tempu oteplování v Arktické zóně Ruska. Připomeňme, že do Arktické zóny Ruska patří Něnecký autonomní okruh, Murmanská oblast, Čukotka, Jamalo-Něnecký autonomní okruh.

18; Zemřelý umělec Vladimir Etuš osvobozoval Donbas od fašistů. Neměli bychom zapomínat důležité momenty jeho života. On byl nejen celonárodně milovaným umělcem, ale také frontovým hrdinou.

19; Ve Státním departmentu komentovali pokus diplomata pronést minu na letiště Šeremeťjevo. Mina objevení v zavazadle pracovníka amerického velvyslanectví nepředstavovala žádnou hrozbu.

20; Lotyšský prezident Raimonds Vējonis v interview pro německý časopis Der Spiegel vyzval Evropu, aby se sjednotila proti Rusku.

21; Byla zveřejněna série videí natočených v různých ukrajinských městech bezpečnostními webkamerami poté, co jejich prostřednictvím hackeři nechali zahrát sovětskou hymnu nebo Putinův projev. Nejdřív trochu rozpaky, ale hlavně pobavené úsměvy.

22; Vyvolává halucinace. Ve Velké Británii informovali o nové zbrani na fregatě Admirál Gorškov. Fregata proplula nedaleko od základy skotského letectva a zaskočil královskou vojenskou námořní flotilu a britské politiky.

23; USA mají v úmyslu vybírat peníze za pobyt amerických vojáků v zahraničí. Bílý dům chystá změny v oficiální politice USA pro rozmisťování vojáků v zahraničí.

24; Nad Etiopií havaroval nový Boeing 737 MAX. Zahynulo 157 lidí z více než 30 zemí. Obětí se stala i rodina slovenského poslance za SNS Antona Hrnka. Na palubě letadla byli také tři občané Ruské federace. Další obětí katastrofy byl i významný italský archeolog letící do Keni, kde se účastnil projektu UNESCO.

25; Prošlé konzervy z plastových talířků. Tak se stravují v ukrajinské armádě. Reakcí na stížnosti je návrh, aby si nádobí kupovali vojáci sami.

26; Rakouský novinář Christian Wehrschutz informoval, proč jej nepouštějí na Ukrajinu. Důvody pro nevpuštění jsou směšné a nepravdivé. Prostě si nepřáli, abych komentoval prezidentské volby.

27; Ukrajinský okupant v Kramatorsku srazil autem ženu s kojencem na přechodu pro chodce. Žena i dítě utrpěly středně těžká poranění a jsou v péči lékařů v nemocnici.

28; Na Ukrajině už vědí, kdy je Putin „znovu napadne“. Příští útok Ruska se určitě odehraje v momentě největšího oslabení Ukrajiny, myslí si poslanec Nejvyšší rady za Porošenkův blok Vladimir Arjev.

29; Rusové požadují zastavení natáčení filmu „Bratr-3“. Výzva je adresována Kinematografickému fondu a ministru kultury Vladimiru Medinskému. Jedním z důvodů protestu je, že tvůrci filmu chtějí angažovat skutečné osoby s kriminální minulostí.

30; Ve Lvově vichr strhl střechu. Na Ukrajině bylo vyhlášeno varování proti silnému větru.

31; Autobus ve Stockholmu zavadil plynovou bombou o zařízení měřící výšku vozidel a došlo k požáru, při kterém autobus celý shořel.

32; Rusko je každým dnem silnější. USA jsou vystrašeny Cirkonem“. Expert vyjádřil názor, že Cirkon je hrozivá zbraň, protože tuto raketu nelze zastavit.

33; První oběť vichřice na Ukrajině. Na dvanáctiletou dívenku spadl strom. Její život se nepodařilo zachránit.

34; Opilý policista srazil v Rovenské oblasti dvě děti na chodníku. Čtyřiadvacetiletý policista nezvládl řízení vozidla.

35; Jednou z „obětí“ řádění vichřice na Ukrajině se stala také Julija Timošenko. Vítr vyvrátil billboard s jejím předvolebním plakátem.

36; Už pronásledují i sami sebe. Nacisté, kteří se pokoušeli dostat k Porošenkovi na jeho shromáždění, byli zapsáni na seznam Mirotvorec do sekce „Očistec“. Jednou z takto „potrestaných“ osob je i vůdce Čerkasského oblastního oddělení neonacistického uskupení „Národní korpus“ Dmitrij Kucharčuk.

37; Byly zveřejněny záběry z testů ruské zbraně, která v doslovném smyslu tohoto slova oslepuje, tedy nejen oslňuje.

38; Kadyrov komentoval minu v zavazadle amerického diplomata. Jen testují ostražitost našich bezpečnostních složek.

39; Poslankyně Taťjana Čornovol byla vyznamenána řádem „Za odvahu“. Okamžitě se zvedla vlna protestů, zvláště ze strany vojáků ukrajinské armády, kteří denně nasazují své životy na frontě. Poslankyně řád obdržela za svou roli v Majdanu před pěti lety.

40; Na Kamčatce se probudila sopka Šiveluč. Erupce trvají už druhý den.

41; V Polsku šest mužů zmlátilo ukrajinského taxikáře společnosti Uber. Důvodem nebylo pochybné podnikání této společnosti, ale fakt, že šlo o Ukrajince.

42; Všechno je vlastně naprosto logické: Kdo všechno měl lebku jako symbol? Piráti a nacisté. A teď nově Pozemní vojska ukrajinské armády. Piráti loupili, mučili, znásilňovali a vraždili civilní obyvatelstvo. Fašisté loupili, mučili, znásilňovali a vraždili civilní obyvatelstvo. Ukrajinská armáda činí totéž – ovšem s tím rozdílem, že obětí jejich řádění jsou příslušníci vlastního národa.

43; Ve dvou oblastech Ukrajiny (Záporožské a Dněpropetrovské) není možné se dovolat záchranným složkám – záchrance, policii a hasičům.

44; Veselá budoucnost: Na Ukrajině se staví teplé domy z konopí. Jejich výhodou je, že mohou mít jakýkoli tvar.

45; Špatná muška karatelů zachránila Donbas před katastrofou na obou stranách fronty. Navzdory „Jarnímu příměří“ pokračují ukrajinští okupanti v ostřelování teritoria Doněcké republiky.

46; Problém Ukrajiny nikam nezmizí a my ho stejně budeme muset vyřešit. Neočekávané vyjádření Olega Carjova. Dnešní situaci nevnímáme jako konec historie, ale jako pauzu.

47; Zakažte „Prasátko Petra“ (Porosjonok Pjotr). Ukrajinský novinář Jurij Romaněnko na své stránce na sociální síti ironicky komentuje postavičku ruské spisovatelky Ljudmily Petruševské.

48; Roste úmrtnost Ukrajinců. Počet obyvatel Ukrajiny se v poslední době každoročně prudce snižuje. I tempo úbytku se zvyšuje: Zatímco za rok 2015 ubylo 183 tisíc obyvatel, v roce 2018 to bylo už 252 tisíc. Jde o přirozený úbytek bez započtení migrace. Na rok 2020 je stanoveno sčítání lidu. Nelze vyloučit velké překvapení. Počet obyvatel se může ukázat jako ještě podstatně nižší.

49; Dostihla ho karma. Náměstek ministra infrastruktury měl dopravní nehodu způsobenou najetím do výtluku v asfaltu. Jeho vozidlo vylétlo do příkopu poté, co mu upadlo kolo.

50; Nevratné škody na přírodě. V Zakarpatsku hoří suché lesní porosty. Záchranáři se snaží oheň hasit, ale ne vždy se daří zachraňovat ekosystémy.

51; Byla zveřejněna jména Rusů, kteří zahynuli při letecké katastrofě v Etiopii: Cestovatelé Alexandr a Jekatěrina Poljakovovi a profesionální parašutista Sergej Vjalikov z Tvreu, vyznamenaný medailí „Za navrácení Krymu“.

52; Evropa se izolovala od Ruska a zahájila po čertech nebezpečnou hru. Na počátku svého prezidentství byl Putin naladěn na sbližování s Evropskou unií. Byl dokonce připraven jednat o členství Ruska v NATO, říká pro Der Spiegel politika a politolog Horst Teltschik (narozen v roce 1940 v obci Kujavy v okrese Nový Jičín), bývalý poradce pro zahraniční politiku a bezpečnost bývalého kancléře Helmuta Kohla. Kritizuje Angelu Merkel, které od začátku chybí vůdcovské kvality.

53; Ne každý může mít takového bratra. Vitalij Kličko přiznal, že jeho bratr je chytřejší než on.

54; Rakousko má v plánu rozvíjet vztahy s Ruskem i v podmínkách sankcí, říká ministryně zahraničí Karin Kneissl. Vyprávěla o svém prvním setkání s Vladimirem Putinem.

55; Senátor USA Marco Rubio považoval jméno novináře German Dam za „německou přehradu“ a prohlásil, že příčinou odpojení elektřiny ve Venezuele byl výbuch transformátoru na této neexistující přehradě.

56; V Indii se budou konat nejrozsáhlejší volby na světě. Může se jich zúčastnit až 900 milionů voličů.

57; Asad: Válka proti Sýrii získává novou formu. Základem se stala blokáda a ekonomická válka. Prohlásil to na setkání s asistentem čínského ministra zahraničí.

58; V elitní restauraci „Under Wonder“ v Kyjevě byl okraden vojenský poradce z Velké Británie.

59; Po bitce s Porošenkovou ochrankou v Čerkassech zmizelo beze stopy pět nacistů. Oznámila to nacionalistická skupina Národní korpus.

60; Syrská opozice oznámila útok na poslední město nacházející se pod kontrolou Islámského státu – Baguz.

61; U japonských břehů došlo k zemětřesení o síle 5,8. Nejsou hlášeny žádné oběti.

62; V USA bude vytvořena protiradarová raketa dlouhého doletu. Kontrakt za 322,5 milionu byl podepsán s korporací Northrop Grumman.

63; V Jižní Koreji vzniká největší loděnice na světě. Společnost Hyundai Heavy Industries podepsala oficiální dohodu o získání druhé největší jihokorejské společnosti na stavbu lodí Daewoo Shipbulding & Marine Engineering (DSME).

64; Kubánský premiér obvinil USA z útoku na venezuelskou vodní elektrárnu, v jehož důsledku zůstala větší část země bez elektřiny.

65; Soudci, kteří soudili zločiny albánských ozbrojenců, už se s Albánci skamarádili. Český soudce Vladimir Mikula, jeden ze soudců pro zločiny teroristické organizace Kosovská osvobozenecká armáda, byl spatřen na večeři v prištinské restauraci ve společnosti Arianita Kociho, advokáta ozbrojenců z UCK Rustema Mustafy a Sami Lushtaku.

66; V Republice Srbské bude rozšířen „Nesmrtelný pluk“. Historická vítězství Rusů a Srbů navěky symbolizují slávu obou národů.

67; Milorad Dodik: Srbové si přejí přátelství s Ruskou federace a neakceptují vstup země do NATO. Na Balkáně vychází destruktivní vliv od NATO a jeho tajných služeb, kteří zde provádějí protisrbskou politiku.

68; Prezident Německa vyjádřil politování nad nárůstem antisemitismu v zemi.

69; Trump požádal Kongres o dalších 8,6 miliardy na výstavbu stěny na hranicí s Mexikem.

70; V americké armádě se objevila nová ochranná helma IHPS (Integrated Head Protection System), která má o sto procent zvýšit ochranu hlavy na bojišti.

71; Ruští novináři si chtějí popovídat s personálem nemocnici v Salisbury. Na ruském velvyslanectví ve Velké Británii se chtějí podívat na to, jak a čím léčili Sergeje a Julii Skripalovy.

72; Mdlá akce v Moskvě, kterou podpořili všemožní provokatéři. V centru Moskvy na prospektu Akademika Sacharova proběhlo povolené veřejné shromáždění. Zúčastnilo se ho zhruba 6.500 lidí, co ž je na moskevské poměry zoufale málo. Proestovalo se proti zákonu o ochraně ruského internetu před lživými informacemi.

73; USA jsou podezřelé z útoku na velvyslanectví Severní Koreje v Madridu ze dne 22. února. Informuje o tom španělský list El Confidencial s odkazem na své zdroje.

74; Vladimir Putin vyjádřil soustrast etiopské vládě v souvislosti s leteckou katastrofou.

75; Pro zvýšení nehlučnosti ponorek může být využit nový materiál. Inženýři propočítali rozměry a parametry materiálu, který by měl bránit šíření zvukových vln bez narušení proudění vzduchu.

76; Natalja Poklonskaja vysvětlila, zač je vděčná poslednímu ruskému carovi Mikuláši II. Jde ve stopách pradědů, kteří imperátorovi sloužili.

76; Indie oznámila další sestřelený pákistánský dron, který narušil vzdušný prostor státu Rádžasthán.

77; Litva zvýší počet videokamer na hranici s Kaliningradskou oblastí.

78; EU je připravena zesílit sankce proti Venezuele. Informoval o tom německý ministr zahraničí Haiko Maas v interview pro Tagesspiegel.

79; Bývalý ministr obrany Doněcké republiky Igor Strelkov řeší finanční problémy a nabídl k prodeji medaili, kterou ho vyznamenali v souvislosti s připojením Krymu k Rusku. Strelkov poznamenává, že s výjimkou krátkého období si Putina nikdy nevážil a od roku 2015 jím otevřeně pohrdá.

80; Prezidentský kandidát Bojko se rozpovídal o únavě Evropy z Ukrajiny. Poznamenal, že po volbách se na Ukrajině může objevit „evoluce ve vývoji“, protože během roku dostanou Ukrajinci nového prezidenta a nový parlament.

81; Senátor Sergej Cekov komentoval výzvu lotyšského prezidenta k sjednocení Evropy proti Rusku slovy, že by se měl kontinent snažit s Ruskem spíš spolupracovat. Rusofobní politika generuje pouze vážné komplikace.

82; Ukrajinská Doktorka Smrt Uljana Suprun poradila Ukrajincům, kolik vody a kdy mají pít.

83; Britský list se odmítl omluvit Jakovenkovi za pomluvu. Britská žurnalistika se dostala na novou úroveň. List Mail on Sunday, který bez důkazů obvinil před týdnem Alexandra Jakovenka ze špionáže, zveřejnil pouze dementi. Omlouvat se ale nechystá.

84; Proč se situace ve Venezuele nevyvíjí podle scénáře narýsovaného Západem? „Autoritářský“ režim ne a ne padnout a navíc přicházejí zprávy, které vyvracejí klišé šířená o Venezuele západními médii.

85; Trump požádá Kongres o zvýšení výdajů na dobytí Měsíce o 500 milionů dolarů. Celkově chce dosáhnout 21 miliard na celkové náklady na dobývání kosmu.

86; Podle průzkumu Ukrajinci nevěří ani jednomu státnímu orgánu.

87; V elektrárně El Guri na rozvodně Sidor ve Venezuele došlo 7. března večer k výbuchu. Problémy s dodávkami elektřiny má 23 ze 24 regionů (států) Venezuely.

88; V Kanadě se srazili dva nákladní vlaky. O obětech na životech není nic známo.

89; Erdogan ujišťuje, že nákup ruských S-400 neohrožuje bezpečnost NATO ani USA.

90; Íránský prezident vyzval Pákistán k rozhodným krokům proti teroristům, kteří spáchali 13. února teroristický akt v jihovýchodní íránské provincii Sístán a Balúčistán.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!