Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 12.3.2019

estonskie_soldaty_01; Estonsko se rozhodlo sebrat Rusku území. Ve Státní dumě považují návrh za provokační útok. Jde o město Ivangorod v Leningradské oblasti a část Pskovské oblasti, které dříve patřily Estonské sovětské socialistické republice.

2; Neopouštějte domovy! Okupanti se obrátili na obyvatele Mariupolu s výzvou, aby se zdržovali doma, protože ve městě budou probíhat „preventivní opatření na boj proti teroristickým a diverzním hrozbám.

3; Velvyslanec Ruska varoval před chmurnými následky odstoupení USA od Smlouvy o raketách. Poznamenal, že zpočátku americká administrativa podporovala Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu, protože byla pro USA výhodná.

4; Smrticí „Ničitelé“: Do výzbroje ruské armády přišla nová várka bojových vrtulníků. Ministerstvu byly předány dva dopravně-bojové vrtulníky Mi-35M, dva výcvikové Mi28UB a tři Mi-28N „Noční lovec“.

5; Sežehlá srdce. Paměti Hrdiny Donbasu Alexeje Mozgového. 3. dubna si připomeneme den narození skutečného patriota a hlavně skutečného člověka – Alexeje Mozgového. Při této příležitosti proběhne soutěž v psaní básní. Sám Mozgovoj byl autorem mnoha zdařilých básní.

6; Pobaltí bylo doporučeno, aby zavřelo ústa v tématu Krymu. Ruský diplomat tvrdě usadil představitele států, kteří se bezdůvodně snaží obviňovat Rusko z anexe Krymu. Přitom odtržení pobaltských republik od Sovětského svazu bylo v rozporu s ústavou i mezinárodním právem, zatímco v případě Krymu bylo vše podle zákona.

7; Vědci odhadli okamžik klimatické katastrofy v USA: Od počátku 20. století se spotřeba vody zvýšila na devítinásobek.

8; Byl zveřejněn text rozebírající okolnosti vytvoření tzv. „Karpatské Ukrajiny“, která přečkala pouze jediný den od 15. do 16. března 1939. Karpatská Rus byla historická geografická oblast ve Střední Evropě, ale „Karpatská Ukrajina“ prakticky nikdy neexistovala. Příznačné je, že stoupenci nezávislosti Ukrajiny viděli svou budoucnost výlučně po Hitlerově boku.

9; Velitel batalionu Vostok Alexandr Chodakovskij (Skif) komentuje situaci kolem Krymu a Donbasu. Těm obyvatelům Krymu, kteří jsou nespokojeni se svou situací, nabízí, aby se přijeli podívat na Donbas. Určitě změní názor.

10; Volby ukrajinského prezidenta se změnily v lov na ubožáky. Co říci o existenci lidí, kteří nejsou pro nikoho důležití? Volby na Ukrajině se změnily ve frašku, protože ani jedno z uskupení, které se voleb účastní, nedisponuje suverenitou.

11; Nepříjemné překvapení pro Lukašenka: Rusko získává strategickou nezávislost na Bělorusku. Odtud Lukašenko úder neočekával. Snižuje se jeho vyděračský potenciál vůči Rusku.

12; Specnaz ukrajinské armády verbuje bojovníky Doněcké republiky přes seznamky, píší ukrajinská média. V Brovarech je umístěno centrum informačně- psychologických operací, ve kterém pracuje 146 lidí.

13; Německo nechá Ukrajinu bez tranzitu plynu, říká šéf Naftogazu. Ukrajina může zůstat bez tranzitu ruského plynu kvůli Berlínu, Moskvy a části ukrajinského politického prostředí.

14; Musk se vyjádřil k roli Ukrajiny v kosmonautice SSSR. Profesionální Ukrajinci útočí na Elona Muska na sociálních sítích.

15; Uragán na Ukrajině. Nadále umírají lidé. Připomeňme, že ve Vinnické oblasti vyvrácený strom spadl na dvanáctiletou dívku. Její život se nepodařilo zachránit.

16; Ekonomice Krymu slibují růst až o 6%. Ekonomika Krymu bude v letech 2020 až 2030 růst průměrně o 5-6% každý rok.

17; Státní department obvinil Rusko z venezuelské krize. Státní tajemník Mike Pompeo obvinil Rusko a Kubu z toho, že hrály hlavní roli při vytvoření nynější krize ve Venezuele.

18; Šetření už nepomáhá Rusům vyrovnávat se s růstem cen. Každodenní výdaje Rusů v únoru 2019 vzrostly ve srovnání s lednem o 1,9%.

19; Krůček od katastrofy. Následky akce ukrajinské armády. První den tzv. jarního příměří zahájili ukrajinští okupanti palbu. Jen špatná muška zabránila velké tragédii.

20; Utíkej Petře, utíkej! Na internetu se vysmáli Porošenkovu útěku před neonacisty v Žitomiru. Uživatelé internetu nemohli nechat bez povšimnutí fotografii Porošenka utíkajícího přes kaluže.

21; „Severní proud – 2“ rozkmotřil USA a Německo. Pokud chcete, abychom vás chránili před (ruským) medvědem, proč ho pak krmíte? Asi tak by se dal vyjádřit postoj USA k projektu plynovodu z Ruska do Německa.

22; Porošenko označil Vladimira Vernadského za ukrajinského filozofa. Ukrajina si v poslední době přivlastňuje mnoho různých vynikajících osobností na základě sebemenších vztahů dotyčných s územím dnešní Ukrajiny – v tomto případě s městem Charkov.

23; Venezuelský black-out organizoval Trump, prohlásil Maduro. Poznamenal, že jen vláda USA disponuje technologiemi, které byly využity proti Venezuele.

24; Ve Švédsku označili Rusko za „poraženou vojenskou supervelmoc“. Technologické výhody, které Rusku zůstaly po rozpadu SSSR, se brzy vyčerpají, myslí si ve Švédském institutu obranných studií.

25; Rusko jasně vyjádřilo svůj postoj ke Kurilám. Rozhovory o otázce uzavření mírové smlouvy mezi Ruskem a Japonskem byly aktivizovány koncem roku 2018.

26; Puškov označil viníky skutečnosti, že Rusové dvojnásobně přeplácejí náklady na energie a bydlení. Federální antimonopolní úřad nejen pojmenoval problém, ale zveřejnil i způsoby boje s nadměrnými platbami.

27; Z oken Odvolacího soudu uletěly tisíce stránek soudních dokumentů. Kvůli silnému větru vypadly v Kyjevě z oken tisíce stran se soudními dokumenty a zasypaly chodníky i vozovku.

28; Rusko zaslalo Ukrajině nótu o porušení Smlouvy o přátelství. Na ruském ministerstvu zahraničí vyjmenovali ustanovení Smlouvy, která byla Kyjevem hrubě porušena.

29; Ukrajinská zpěvačka MARUV bude fandit Lazarevovi na Eurovizi. Současně tato vítězka konkursu na účast v Eurovizi oznámila své hostování v Rusku.

30; V Číně havarovalo vojenské letadlo. Jsou hlášeny oběti na životech. Čínské ministerstvo obrany už ztrátu letadla potvrdilo.

31; Znásilnili ho kvůli řádu. Byly zveřejněny podrobnosti z šikany účastníka ATO v nápravném zařízení. Nyní se znásilněný „veterán ATO“ nachází doma, ale dosud je hlavně psychicky v těžkém stavu. Svou matku oslovuje jménem a otčestvem.

32; Kapitán zabaveného plavidla s ruskými námořníky vyhrožuje, že uzavře Bospor. Požaduje od turecké společnosti, aby vyměnila posádku a vyrovnala se s námořníky ohledně dluhů.

33; Drželi okno, ale nedokázali pochytat odlétající papíry. Byly zveřejněny podrobnosti z „přírodní krádeže“ u kyjevského soudu. V kyjevském odvolacím soudu zjišťují, kolik stran trestních případů odnesl vítr oknem.

34; Autor snímku „prchajícího“ Porošenka tvrdí, že prezident naopak kráčí vstříc shromáždění tisíců účastníků shromáždění.

35; Porošenka na předvolebním shromáždění praštili balónkem po hlavě. Anatolij Šaríj zveřejnil video z události.

36; Ukrajinský voják vrhl granát do vlastního zákopu. Výsledkem jsou dva mrtví a jeden těžce zraněný.

37; Na Ukrajině zavádějí poplatek za návštěvu Lvova. Za každých 24 hodin pobytu musí turisté platit až 0,5% minimální mzdy.

38; Ukrajinská národní banka vydala pamětní mince věnované „tomosu“. Tři mince různých nominálního hodnot jsou pokračováním série „Duchovní poklady Ukrajiny.

39; Evropský parlament odmítl považovat Rusko za partnera a vyzval k novým sankcím. Evropský parlament vyzval k zastavení realizace „Severního proudu – 2“ a k zavedení nových sankcí proti Rusku, které nelze považovat za strategického partnera.

40; Výprask, mučení, zastřelení… Jak trestají korupčníky v zahraničí? Byl vydán text obsahující přehled toho, jaký je osud korupčníků v zemích Východu a Latinské Ameriky.

41; Na Ukrajině zatkli izraelského narkobarona. Zároveň policie zadržela i 42 členů zločinecké organizace.

42; V administrativě ukrajinského prezidenta komentovali informaci o Porošenkově alkoholismu. Představitel štábu prohlásil, že kdysi hrál sport v Porošenkově životě velkou roli, dnes se mu věnuje jen 15-20 minut denně.

43; U Kadyrova komentovali slova předsedy parlamentu o krevní mstě bloggerovi žijícímu v Polsku. Tiskový tajemník čečenského prezidenta komentoval situaci kolem výroku předsedy čečenského parlamentu.

44; Oficiální zástupce Správy Národní policie Doněcké republiky major Daniil Beznosov vystoupil s mimořádným prohlášením ohledně přípravy dezinformační kampaně ze strany ukrajinské armády. Velení Národní policie má být obviněno z tragédie, ke které došlo 23. února v Jelenovce.

45; Okupanti utrpěli ztráty. Pod automobilem ukrajinské armády explodovala mina u obce Zolotoje-4. Dva kyjevští okupanti zahynuli, další tří utrpěli zranění.

46; Venezuela dala americkým diplomatům ultimátum. Zástupci diplomatických úřadů USA mají opustit zemi během tří dnů.

47; V Rusku reagovali na rezoluci Evropského parlamentu proti „Severnímu proudu – 2“. Vůbec bych se nedivil, kdyby v květnu voliči ze zemí Evropské unie důkladně pročistí řady nynějšího protievropského „Europarlamentu“, napsal Kosačov na Facebook.

48; Letecká katastrofa v Etiopii. Svět odmítá Boeing 737 MAX. Kolem 25 leteckých společností v různých zemích světa zastavilo využívání letadel Boeing 737 MAX 8 po katastrofě v Etiopii.

49; V Evropě vyzývají Nejvyšší radu Ukrajiny, aby odložila jazykový zákon. Komisařka Rady Evropy pro lidská práva Dunja Mijatović vyzvala ukrajinské poslance, aby o předloze nehlasovali.

50; Lékaři obsadili budovu městské rady ve Lvově a vykonali potřebu do karafy stojící na předsednickém stole. Podle slov šéfa tiskové služby Lvovské městské rady byly všechny záchody otevřené a stomatologové je mohli využít.

51; Předseda Nejvyšší rady vypnul poslanci Vasiliji Nimčenkovi za Opoziční blok mikrofon za to, že mluvil v ruštině a ignoroval žádost přejít na ukrajinštinu.

52; Evropská unie zakáže využívání Boeingu 737 MAX 8. Evropská agentura pro leteckou bezpečnost se chystá zakázat využívání letadel tohoto typu.

53; Gazprom přeruší v roce 2020 tranzit plynu přes Ukrajinu do Turecka. Bulharsko obdrželo oficiální dopis, ve kterém se píše o plánech přerušit tranzit plynu přes Transbalkánský koridor.

54; V Nikolajevě došlo k útoku na stan Porošenkových agitátorů. Útočníci utekli, nyní je hledají hlídkoví policisté a pracovníci vyšetřovací operativní skupiny.

55; Nejvyšší rada Ukrajiny projedná petici o legalizaci marihuany. Petice získala za méně než šest týdnů na stránkách parlamentu potřebných 25 tisíc podpisů.

56; Rusko se chystá na velkou válku, říká estonská rozvědka. Analýza estonských tajných služeb ukázala, že Rusko neustále provádí cvičení pro případ vojenského konfliktu s NATO.

57; Politika Ruského federálního antimonopolního úřadu je nejlepší propagací socialismu. Díky krokům úřadu podniknutým v době šéfování bývalého předsedy Bena Bernankeho s objevila nová generace socialistů.

58; USA mají v úmyslu vyčlenit čtvrt miliardy dolarů na vojenskou podporu Ukrajiny. Analogický objem pomoci byl naplánován v rozpočtu na rok 2019.

59; Francouzský policista zastřelil kolegyni, když si s ní hrál na „Divoký Západ“. Pařížský policista náhodně zabil svou kolegyni, když s ní soutěžil v tom, kdo rychleji vytáhne zbraň z pouzdra.

60; Krvavé fiasko ukrajinské armády. Speciální skupina se pokusila probít do Luganské republiky. Skupina se dostala na minové pole a utrpěla ztráty v počtu tří lidí. Těla dvou byla již evakuováno. Jedno tělo zůstalo během útěku ležet na místě.

61; Vyšlo najevo, zač chtěl Porošenko vyměnit Krym.. Byl přesvědčen, že na Krymu budou fungovat Krymští Tataři. Michail Saakašvili prohlásil, že Porošenko byl ochoten se vzdát Krymu výměnou za vstup Ukrajiny do EU a NATO.

62; Doktorka Smrt (Uljana Suprun) prozradila Ukrajincům, co mají dělat pro své štěstí. Ukrajinská ministryně zdravotnictví „vyvrátila“ mýtus o působení hormonu dopaminu.

63; V Centru ukrajinského města Chmelnickij pustili hackeři na obrazovce u budovy Filharmonie pornografické video.

64; V Lucku ve Volyňské oblasti byli zadrženi Ukrajinci, kteří mířili gumovými imitacemi penisu na policejní automobil.

65; Vyšlo najevo, kolik utratil Porošenko za televizní reklamu v roce 2018. Výdaje byly vyčísleny na 174,9 milionu hřiven.

66; Na Ukrajině byl vytvořen manuál pro účastníky nenásilných protestních akcí. V Kyjevě se konala prezentace tohoto materiálu.

67; EU zařadila patnáct zemí na černou listinu daňových rájů.

68; Trump v souvislosti s havárií v Etiopii promluvil o přílišné složitosti současných letadel. Řízen vyžaduje od pilotů příliš mnoho technických znalostí.

69; Bývalý tělesný strážce Achmata Kadyrova odsouzený za teroristický akt spáchal sebevraždu. Byl odsouzen za teroristický čin a napadení vojáků na 24 let.

70; Ústavní výbor Rady federace se vyslovil proti zákazu hostelů v obytných domech a poslal ho Státní dumě k dopracování.

71; Ruským novinářům byl omezen přístup k volbám prezidenta Ukrajiny. Novináři, kteří plánují komentovat volby nového ukrajinského prezidenta z místa událostí, mohou narazit na problémy.

72; Arašukov podezřelý z rozsáhlých podvodů byl dočasně zbaven funkce senátora.

73; Tvůrce internetu Tim Berners-Lee zveřejnil otevřený dopis, ve kterém vyjadřuje obavy o jeho budoucnost. Ne všichni jsou přesvědčeni, že celosvětová pavučina představuje sílu dobra.

74; Ukrajinská armáda propustila učitele Oděské námořní akademie za protiukrajinské myšlenky. Byl obviněn z toho, že provádí „placenou propagandistickou činnost ve prospěch země-agresora“.

75; Média informovala o padesátiprocentním snížení těžby ropy kvůli black-outu.

76; Za první dva měsíce roku 2019 bylo z Ruska vyvedeno 18,6 miliardy dolarů. Čistý vývoz kapitálu soukromým sektorem vzrostl na 2,1-násobek oproti analogickému období loňského roku

77; Německo se vyslovilo proti změně hranic Kosova.

78; Boeing 737 letecké společnosti Norwegian se otočil a vrací se do stockholmského přístavu. Příčina je zatím neznámá.

79; Podněsterské ministerstvo zahraničí poradilo prezidentovi Moldávie, aby nezasahoval do cizích záležitostí. V Podněstří kritizovali prohlášení prezidenta Moldávie Igora Dodona o brzkém definitivním politickém urovnání konfliktu na Dněstru.

80; Rakouské ministerstvo zahraničí odpovědělo na kritiku Washingtonu ohledně „Severního proudu – 2“. Možné použití sankcí proti společnostem účastnícím se energetického projektu „Severní proud – 2“ vzbuzuje otázky z hlediska mezinárodního práva.

81; USA a Tálibán se domluvili na stažení amerických vojsk z Afghánistánu. Americká delegace a zástupci (v Rusku zakázaného) radikálního hnutí Tálibán uzavřeli během rozhovorů v Dauhá dohody o stažení amerického vojenského kontingentu z Afghánistánu.

82; Učinili jsme preventivní opatření. Avakov slíbil, že nacionalisté nebudou znepokojovat Porošenka.

83; Konal se závěrečný ceremoniál Zimní univerziády v Krasnojarsku.

84; Ruské ministerstvo zdravotnictví představilo plán na vytlačení tabáku z legálního obchodování v Rusku.

85; Klimkin odpověděl na nótu ruského ministerstva zahraničí ohledně odstoupení od Smlouvy o přátelství. Prohlásil, že Ukrajina postupuje správně, když odstupuje od smlouvy o přátelství s Ruskem.

86; Západní média: Ukrajina se noří do politického chaosu. V zemi sílí radikálové nespokojení s politikou Kyjeva.

87; Porošenko jmenoval místo odvolaného Olega Gladkovského do funkce místopředsedy Rady pro obranu a bezpečnost Ukrajiny prezidentského kandidáta Sergeje Krivonose.

88; Nejvyšší rada Ukrajiny přikročila k projednání dvou tisíc změn zákona o totální ukrajinizaci. Předseda parlamentu nedokázal říci, kolik zasedání toto projednání zabere.

89; V Rusku se naučila posádka ovládat ponorku ještě dříve, než bude předána do výzbroje. Oznámil to velitel Severní flotily admirál Nikolaj Jevmenov.

90; Téměř 80% Ukrajinců vyjádřilo sympatie k Rusům. Většina občanů Ukrajiny (přesně 77%) mají kladný vztah k obyvatelům Ruska. Vyplývá to z průzkumu provedeného Kyjevským mezinárodním institutem sociologie.

91; Před 79 lety, 12. března 1940, skončila válka mezi SSSR a Finskem. V důsledku války bylo dosaženo hlavního strategického cíle – zabezpečit severozápadní hranici. Zhoršilo se ale mezinárodní postavení Sovětského svazu.

92; Dánský politik a bývalý poslanec Evropského parlamentu Klaus Riskær Pedersen si myslí, že by Evropa měla konečně přestat hádat s Ruskem a nechat si Rusko a Ukrajinu vyříkat si vzájemné problémy mezi sebou.

93; Stavět Turecký proud v Srbsku bude subdodavatel Gazpromu „Gazstrojprom“. Smlouva prozatím není uzavřena, ale práce už probíhají.

94; Medveděv slíbil, že prověří projekt závodu na distribuci vody na Bajkale, zdali odpovídá normám.

95; Britské matky natočí „slušné“ porno pro děti. Mámy z Velké Británie byly šokovány po zhlédnutí filmu pro dospělé. Když se vzpamatovaly z šoku, rozhodly se, že natočí svůj vlastní pornofilm, který bude možné promítat vlastním dětem.

96; Peskov označil výhrůžky USA ohledně „Severního proudu – 2“ za výpalnictví. V Kremlu považují zavedení sankcí USA proti výstavbě plynovodu za nepřijatelné a odporující férové konkurenci.

97; Sergej Gavrilov: Albánská pravoslavná církev je daleko samostatnější než Bartoloměj. Svatá synoda Albánské pravoslavné církve neuznala novou ukrajinskou náboženskou strukturu.

98; Ruští důchodci začali více jezdit do Dominikánské republiky a do Thajska.

99; Putin navrhl předání vyšších pravomocí Vyšetřovacímu výboru.

100; V Řecku ujišťují, že na území státu se nenacházejí žádné jaderné zbraně.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!