Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 14.3.2019

vezhlivye_lyudi_71; Francouzský poslanec neočekávaně odpověděl na otázku o „okupačním vojsku“ na Krymu. Na poloostrově je podstatně méně vojáků než v Paříži, prohlásil kandidát pro volby do Evropského parlamentu Thierry Mariani.

2; Bez brzd. Obrněný transportér naboural do automobilu vojenské inspekce. Zástupci armády odmítli incident komentovat.

3; V Nejvyšší radě označili zákon o státním jazyku za likvidační pro ostatní jazyky. Ukrajinský parlament 28. února přikročil k projednávání zákona o státním jazyku ve druhém čtení.

4; Konstantinopol může opět padnout. Tentokrát kvůli Ukrajině. Konstantinopolská církev by měla už začít odvolávat svého patriarchu, pokud si chce udržet prvenství mezi rovnými.

5; Volyň takové věci neodpouští. V Lucku byl vyvěšen obrovský transparent na stěně šestnáctipodlažního domu.

6; Tajná dohoda. Výměnou za „tomos“ se Porošenko zavázal předat Bartolomějovi „budovy, místnosti a další majetek“. 3. listopadu 2018 Porošenko a Konstantinopolský patriarcha Bartoloměj podepsali dohodu o spolupráci.

7; Ruské letectvo odvrátilo útok na základnu Hmeimim tím, že uskutečnili vysoce přesný cílený nálet na ozbrojence.

8; Francie se otřásá. Vláda schválila tvrdý zákon proti „Žlutým vestám“. Podle slov politiků je zpřísnění namířeno výhradně na odvrácení výtržností během protestních akcí.

9; Studená válka 2.0: Rusku usvědčilo Spojené státy z drzých manipulací s „raketovými zprávami“. Washington záměrně falšoval informace ve zprávách podle Smlouvy o strategických útočných zbraních (START III.)

10; Fašistickou Litvu zachvátila vlna obludných politických represí. Etnokratickou Litvu v poslední době ovládla vlna nehezkých politických represí. Informuje o tom Benes Ojo, aktivní účastník krymských událostí a bojů v Donbasu. Vězněni jsou například antifašista Algirdas Paleckis nebo jednasedmdesátiletý ruský historik a publicista Valerij Ivanov. (Etnokracie je totalitní systém vládnutí jednoho etnika v zemi s mnohonárodnostním složením populace).

11; USA flagrantně lžou o Krymu. Prý jsou na poloostrově běžnou záležitostí únosy, věznění a mučení lidí, vměšování do jejich osobního života. Nikdo z USA ale nepřijel na poloostrov, aby se lidí na tyto věci zeptal…

12; Amerika se už totálně zbláznila. Poslední perly rusofobních zákonů USA připomínají jakousi hloupou show – seriál, ve kterém se všechno podřizuje jedinému cíli – zaujmout diváka.

13; Ruská letadla proletí nad Varšavou a Berlínem. V NATO vyprávěli o strašlivých hrozbách útoku ze strany Ruska. Hrozby, které nás zotročovaly po více ne 40 let, se dnes znovu vracejí, jen v malinko pozměněné podobě.

14; Vědci srovnali škodlivost znečištěného vzduchu a cigaret. Většina znečištění vzduchu pochází ze spalování fosilních paliv. Ve výsledku má toto znečištění horší dopady na lidské zdraví než kouření tabáku.

15; Ukrajinský soud vynesl rozsudek nad příslušníkem ukrajinské armády za jeho příspěvky na sociálních sítích „Odnoklassniki“ a „VKontaktě“. Obviněný v plném rozsahu doznal svou „vinu“ a požádal soud, aby potvrdil dosaženou dohodu.

16; Ruská centrální banka zrušila licenci Banky pro rozvoj technologií a úspor“ (RTS-Bank).

17; Ukrajinský viceadmirál přiznává neúčinnost „komáří flotily“. Bývalý hlavní velitel ukrajinské vojenské námořní flotily vyzývá ukrajinskou vládu, aby uvažovala realisticky. („Komáří flotilou“ Ukrajinci nazývají způsob boje proti velkým – samozřejmě ruským – vojenským plavidlům v podobě útoku většího množství malých útočných člunů“).

18; USA otestují rakety zakázané smlouvou o raketách středního a krátkého doletu, tvrdí zdroje. Dále byly vyjmenovány podmínky pro zrušení testů nových zakázaných raket.

19; Odejít se nedá a zůstat taky ne. Velká Británie hlasuje proti tvrdému Brexitu. Theresa May připomněla, že pokud současná slepá ulička zůstane neřešena, bude třeba požádat EU o odložení termínu Brexitu.

20; V Rusku spočítali cenu všech zásob ropy a plynu. Dále byly spočítány zásoby uhlí, železné rudy, zlata a diamantů. Rusko je velmi bohatá země.

21; Kanada dá Ukrajině peníze na „čestné volby“. Kanadská ministryně zahraničí prohlásila, že Ottawa vždy bude vystupovat na podporu Ukrajiny, její suverenity a územní celistvosti.

22; Poslanec Nejvyšší rady Nestor Šufrič promluvil o „maximálním svinstvu“ na Ukrajině. Kromě toho podle poslancových slov nehrozí Ukrajině v nejbližších 25 letech nějaká „eurointegrace“. Největším svinstvem ze strany ukrajinské moci je nutit lidi létat do Ruska přes Minsk.

23; Studenty pod pohrůžkami nahánějí na Volyni na shromáždění na podporu Porošenka. Kontrolovat účast studentů na akci se údajně chystá sám rektor. Ulejt se prý nebude možné.

24; Porošenko: Letím na frontu. Oznámil to, když vystupoval na slavnostních akcích u příležitosti „Dne ukrajinského dobrovolníka v Kyjevě“.

25; Na Ukrajině informovali o tom, proč odposlouchávali kancelář Vladimira Zelenského. V Národní policii potvrdili fakt objevení krabičky se „speciálními technickými prostředky tajného získávání informací“.

26; Ukrajinka se odmítla políbit s Porošenkem na shromáždění. Prezident Ukrajiny se během předvolebního setkání s voliči v Černigovské oblasti dostal do trapné situace.

27; Tanky Armády Luganské republiky jsou připraveny k bojům. Národní policie Luganské republiky poskytla video.

28; V Kyjevě byl zavražděn pracovník Porošenkovy administrativy. Oběť je pracovník odboru informační politiky prezidentovy administrativy.

29; Do ukrajinské armády přišlo za čtyři roky 170 tisíc dobrovolníků, říká šéf generálního štábu. Lidé, kteří jsou připraveni bránit Ukrajinu před ruskou agresí, jsou zárukou obrany její nezávislosti, raduje se Muženko.

30; Ukrajinské ministerstvo obrany chystá mimořádnou mobilizaci. V jednotkách ukrajinských ozbrojených sil dislokovaných podél linie dotyku, lze pozorovat katastrofální podstav vojáků.

31; Na doněckém ministerstvu informací informovali o podrobnostech z útoku na oficiální stránky Republiky.

32; Voják ukrajinské armády přešel na stranu Luganské republiky. Služební dokumenty předané vojákem do ruskou Luganských ozbrojených sil jsou v Lugansku pečlivě studovány.

33; Prankeři Vovan a Lexus si popovídali s Juanem Guaidó. Venezuelský samozvanec si myslel, že hovoří se švýcarským prezidentem Maurerem. Během rozhovoru schválil návrh převedení Madurových finančních prostředků zablokovaných ve Švýcarské bance na svůj účet.

34; Někdejší komunistický prezidentský kandidát Pavel Grudinin se vrací do politiky.. V nejbližší době získá poslanecký mandát.

35; Výdaje na vědu vzrostou v Rusku do roku 2024 o 54%. Informovala o tom vicepremiérka Taťjana Golikova při ceremoniálu předáváním vládních cen Ruské federace za rok 2018 v oblasti vědy a techniky.

36; Byly zveřejněny výsledky výzkumu názoru obyvatel Krymu na spojení s Ruskem po pěti letech. Výzkum byl proveden v předvečer pátého výročí krymského referenda. 93% prohlašuje, že vstup Krymu do Ruské federace považuje za pozitivní. Kategoricky proti bylo 1%, spíše proti byla dvě procenta dotázaných. Zbytek na položenou otázku nedokázal odpovědět.

37; Ve Stavropolu zlikvidovala FSB bandity, kteří chystali teroristický útok. Pokračují vyhledávací operativní akce a zjišťují se další možní komplicové zločinců.

38; Železniční koleje byly položeny až doprostřed Krymského mostu. Budovatelé mostu nyní připravují k vyzdvižení posledních oblouků na nosné pilíře.

39; Šéf Sberbanky German Gref označil za největší a vlastně jediný problém Ruska neefektivní systém státní správy.

40; Města a vesnice budou zpustošeny. Vůdce nacistů vyzývá k dobytí Krymu a Donbasu. Podle jeho názoru prostě neexistuje jiná varianta navrácení těchto území pod kontrolu Ukrajiny.

41; Refat Čubarov vyprávěl, jak se jej Poklonskaja snažila svádět. Čubarov vyprávěl o setkání, během něhož Poklonskaja byla ve velmi krátké sukýnce a síťovaných punčochách.

42; Z předvolebního setkání s Porošenkem vyhnali novináře za plakát s otázkou o rozkrádání v obranném průmyslu. Prezidetnova ochranka vyhnala novináře ze shromáždění v Černigovu za ukazování plakátu, na kterém byl napsán tento dotaz.

43; Otrokáři. Velitelé ukrajinské armády pronajímají vojáky farmářům na práci. Tento byznys je velmi rozšířený ve všech jednotkách 54. brigády.

44; Mimořádná situace v Dněpropetrovsku. Do školy nepřišlo 500 žáků. Dvanáct z nich bylo už hospitalizováno. Většina školáků si stěžovala na nevolnost. Za nejpravděpodobnější příčinu se považuje pití závadné vody z kohoutku.

45; Na Ukrajině byl zadržen vysoce postavený pracovník SBU. Vyšetřovatelé GBR odhalili náčelníka odboru SBU, jeho podřízeného a dvě civilní osoby.

46; Státní department kritizoval ukrajinské nacisty. Státní department USA považuje ukrajinské neonacistické uskupení S14 a Národní korpus na „skupiny nenávisti“.

47; Porošenko odvolal šéfa vnější rozvědky. Jegor Božok stál v čele vnější rozvědky méně než dva roky a dříve byl šéfem ukrajinské mise při NATO.

48; Hnuly se ledy? Ve Francii navrhli zavedení sankcí proti Ukrajině. Kandidát pro volby do Evropského parlamentu si myslí, že Evropská unie by měla zavést sankce proti Ukrajině za neplnění Minských dohod.

49; V Německu promluvili o renesanci (znovuzrození) Krymu po spojení s Ruskem. Novinář německého listu Der Globus Deutschland Henry Saint George píše o „renesanci Krymu po znovuspojení s Ruskem.

50; USA přesouvá do Evropy strategické bombardéry. V nejbližší době na leteckou základnu Fairford přiletí několik dalších bombardérů. Jejich celkový počet bude činit osm kusů.

51; Kanál YouTube zablokoval účet nejpreferovanějšího prezidentského kandidáta na Ukrajině Vladimira Zelenského. K zablokování došlo údajně kvůli spamu, podvodu a uvedení uživatelů v omyl.

52; Všichni američtí diplomaté již opustili Venezuelu. Informoval o tom státní tajemník Mike Pompeo.

53; V Moskvě si pedofil bral děti z dětského domova, znásilňoval je a pak je vracel zpátky. Během vyšetřování trestního případu bude hodnocena právní stránka počínání funkcionářů odpovědných za péči v domově.

54; Byla by to přímá cesta k Třetí světové válce. Proč Ukrajinu nevezmou do NATO? Aliance slibuje Ukrajině členství jen proto, aby neurazila. Ve skutečnosti jí v přijetí Ukrajiny brání probíhající a uměle udržovaný vojenský konflikt v Donbasu.

55; Ukrajinci stárnou rychleji než obyvatelé většiny ostatních zemí, říkají vědci. Vědci nashromáždili údaje o zdravotním stavu obyvatel během 27 let – od roku 1990 do roku 2017.

56; V Kerčském průlivu uvízlo na mělčině plavidlo z Mariupolu. Loď Maryland pod vlajkou Libérie, která mířila z mariupolského přístavu do Itálie s nákladem kovu, uvízla na mělčině.

57; Porošenkova obdivovatelka se poprala s odpůrcem prezidenta na jeho shromáždění. K incidentu došlo nedaleko místního dramatického divadla, kam má dnes přijet Porošenko.

58; Generál NATO: Rusko může uskutečnit jaderný úder na sousední země ještě před příjezdem vojsk USA.

59; Gojko Mitić srovnal Majdan na Ukrajině s bombardováním Jugoslávie.

60; V Rusku bude do konce roku 2019 obnovena činnost Vojensko-politické akademie. Kdysi byla považována za nejprestižnější školu Sovětské armády.

61; Z kosmodromu Bajkonur odstartoval pilotovaná kosmická loď Sojuz MS-12“. Na oběžnou dráhu míří nová posádka Mezinárodní kosmické stanice Alexej Ovčinin a američtí kosmonauti Nick Hague a Christina Cook.

62; Trump slíbil, že bude vydírat EU zavedením nových obchodních cel, pokud Evropa nebude ochotná jednat s USA o obchodu. V Moskvě poznamenali, že Trump zastrašuje země EU už nejméně tři roky. Poté, co americké požadavky překračují určitou hranici a odporují evropským zájmům, snaží se Evropa emancipovat.

63; V důsledku havárie v Etiopii bude společnost Boeing každý měsíc přicházet o 1,8 miliardy dolarů.

64; Medvedčuk varoval před hrozbou třetího majdanu na Ukrajině. Podle jeho mínění rozsáhlé pouliční protesty s použitím násilí mohou vést k tomu, že Ukrajina úplně přestane existovat.

65; Důvodem pro odvolání šéfa vnější rozvědky bylo odmítnutí Jegora Božka sledovat Porošenkovy konkurenty v rámci předvolebního boje. Ten se stal Klimkinovým náměstkem.

66; Šéf rady pro lidská práva Michail Fedotov vystoupil s návrhem, aby byl zaveden institut přijímacích rodin pro starší a invalidní osoby bez bydliště.

67; V Ruské federaci spočítali, kolik lidí samostatně podniká. Zaregistrováno je 40 tisíc samostatně výdělečně činných osob bez zaměstnanců.

68; Ruští poslanci a ministři přijeli do Simferopolu na oslavy pěti let Krymského jara.

69; Senát USA může vstoupit do konfliktu s Trumpem kvůli Saúdské Arábii.

70; Německo předalo Ukrajině Listinu Petra I z roku 1708 o jmenováni kyjevského metropolity. Listina se od 50. let nacházela v knihovně Institutu pro studium historie Východní Evropy.

72; Sergej Lavrov předpověděl některým zemím drogové peklo. Ruský ministr zahraničí na 62. zasedání Komise OSN pro otázky drog prohlásil, že pokus některých zemí legalizovat užívání marihuany jako rekreační drogy vyvolává hluboké obavy.

73; Ukrajina utratí na obnovu výstavby plotu na hranici s Ruskem téměř půl miliardy hřiven. Od 1. března byly na Ukrajině obnoveny práce na výstavbě plotu na hranici s Ruskou federací.

74; V New Yorku poprvé za 34 let zastřelili šéfa zločineckého gangu. Zločinecké gangy mezi sebou bojují navlas stejně jako v minulosti.

75; Nad Ruskem byl zakázán provoz Boeingů 737 MAX.

76; Natalija Poklonskaja vyjádřila údiv nad sexuálními fantaziemi Refata Čubarova. Čubarov předtím prohlásil, že bývalá prokurátorka Krymu se ho snažila svádět krátkou sukní a síťovanými punčoškami.

77; Na Ukrajině zakázali kanadskému novináři vstup kvůli jeho návštěvě Krymu. Novinář má mimoto ruské občanství.

78; Americká armáda koupí několik tisíc minirobotů od britské společnosti QuinetiQ North America.

79; Šéf Evropského parlamentu Anotinio Tajani byl usvědčen ze sympatií k fašismu. Měl prohlásil, že „italský diktátor Benito Mussolini udělal i některé správné věci“.

80; Rada federace odsoudila agresi NATO proti Jugoslávii. Horní komora ruského parlamentu schválila zvláštní prohlášení věnované 20. výročí začátku zvěrského bombardování Jugoslávie ze strany NATO.

81; Vladimir Putin: Pracujeme na zlepšení podmínek pro investory.

82; Šéf policie Oděské oblasti se pokusil promluvit v ukrajinštině. Na internetu se objevilo video, jak se náčelník oděské policie Dmitrij Golovin neúspěšně snaží číst text v ukrajinštině na kameru.

83; Ukrajinský astrolog Vlad Ross prorokuje „kosmická měřítka“ falšování při ukrajinských volbách.

84; Starosta města na Korsice označil změny na Krymu za fantastické. Včera dorazila na Krym francouzská delegace.

85; Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní stíhání kvůli pokusu rehabilitace nacismu proti ukrajinskému historikovi a šéfovi ukrajinského ústavu národní paměti Vladimiru Vjatrovičovi.Ten od konce roku 2014 do dnešního dne systematicky popírá fakta daná rozsudkem Mezinárodního vojenského tribunálu v Norimberku vůči válečným zločincům.

86; Demografický propad v Rusku bude kompenzován ruskojazyčnými přistěhovalci z blízkého zahraničí. V Kremlu tvrdí, že počet obyvatel Ruska se v nejbližších letech zvýší o 10 milionů lidí.

87; Turecko kritizovalo ostudnou zprávu Evropského parlamentu, ve kterém se vyzývá k pozastavení rozhovorů o vstupu Turecka do EU.

88; USA podezírají Čínu ze špionáže prostřednictvím podvodních telekomunikačních kabelů. Američtí specialisté z oblasti bezpečnosti vyjádřili znepokojení v souvislosti s účastí čínské společnosti Huawei na pokládce podmořských telekomunikačních kabelů, píše The Wall Street Journal.

89; Ljaško se chystá učinit důležité prohlášení ohledně své další účasti ve volbách ukrajinského prezidenta.

90; Bankovní lupiči ve Venezuele demonstrativně spálili bankovky s výkřiky, že stejně nemají žádnou hodnotu.

91; Ministerstvo zemědělství Ruské federace chce letos překonat rekord z roku 2018 ohledně sklizně obilovin.

92; Počet onkologicky nemocných se v Rusku za posledních 10 let zvýšil o 14%. Odborníci si ale myslí, že se spíše jen projevuje lepší schopnost rakovinu diagnostikovat.

93; Saakašvili vyzval ukrajinskou moc, aby si začala balit kufry. Slibuje, že na Ukrajinu přijede 1. dubna.

94; Indie bude vyrábět chipsety (čipové řady) pro Glonass. Prezident nekomerčního partnerství systému Alexandr Gurko vysvětlil, že financování projektu bude z ruských zdrojů jen částečné.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!