Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.3.2019

zaderzhanie41; Byl zadržen podezřelý z vraždy pracovníka Porošenkovy administrativy. Podezřelí zasadili své oběti nejméně čtyři rány do hlavy.

2; Rusové nadále zvyšují své dluhy vůči mikrofinančním organizacím. Zadluženost Rusů vůči mikrofinančním organizacím podle výsledků roku 2018 dosáhla výše 39,403 miliard rublů.

3; Porošenko po útoku Nacionálního korpusu odjel blahopřát pluku Azov. Prezident poblahopřál ukrajinské karatele ke „Dni ukrajinských dobrovolníků“.

4; NATO se chystá k rozmisťování vojsk na hranici s Ruskem. NATO oživuje systém transatlantických přesunů vojsk z USA a Kanady do Evropy, která byla vytvořena během „studené války“.

5; Ukrajinskému „aktivistovi“, který zmrzačil svého oponenta kvůli vlajce, hrozí dlouhé vězení. V Důsledku rvačky kvůli ukrajinské vlajce přišel jeden z účastníků o slezinu.

6; Turecko neustoupí Spojeným státům v otázce nákupu S-400, říká Erdogan. Erdogan znovu potvrdil úmysl Ankary získat ruské protivzdušné raketové komplexy S-400.

7; Kyjevské sny: Ukrajina vytlačí Rusko z plynového trhu EU. Ve svých fantaziích se zástupci Ukrajiny rozhodli vytlačit Rusko z evropského trhu s plynem.

8; Ukrajina zahnívá. Zbraně pro bandy a nacisty, kovy a dřevo z Černobylu – impérium Porošenka a jeho generálů. Po celém světě probíhá tvrdý a nekompromisní boj proti korupci, někde úspěšně a důsledně, někde latentně a výhodně.

9; Oni potřebují válku. Důstojník ukrajinské armády Alexej Arestovič informoval o tajných cílech provokace USA a Ukrajiny v Kerčském průlivu.

10; Šok z Pentagonu: Vojáci USA prohlásili, že Ukrajině už za rok hrozí strašlivá katastrofa. Politické vedení Záporoží mimořádně uzavřeli průjezd přes Dněpropetrovskou hydroelektrárnu.

11; V Bělorusku byli odhaleni polští agenti pracující na vyrvání země z Ruského světa. Píše o tom politolog Semjon Uralov na svém blogu.

12; Případ o obrovském rozkrádání v Ukroboronpromu. Podobný skandál ve vojensko-průmyslovém komplexu země by dokázal rozkolísat kterýkoli stát, nejen Ukrajinu.

13; Žádné slitování Vůdce nacistů se tvrdě vyjádřil na adresu všech obyvatel Donbasu. Pokud je považujeme za poddané druhé kategorie, pak tím méně se o ně musíme starat.

14; Tajemství specnazu Doněcké republiky. Voják speciální jednotky Ministerstva vnitra Doněcké republiky vypráví o méně viditelných aspektech služby.

15; Osobní válka. Jak ruský důchodce vystupoval proti tisícům nacistů v Rize. „Dědek Žora“ z ulice Kalto chodil do svého zákopu s akordeonem bez přestávky pět let za sebou.

16; Krvavý boj 9 května v Mariupolu Velitel batalionu Vostok informoval, co se tenkrát skutečně odehrávalo Alexandr Chodakovskij (Skif) informoval o krvavých událostech z 9. května 2014 v Mariupolu.

17; Ozbrojení lidé útočili na mešitu na Novém Zélandu. Desítky mrtvých. V okamžiku střelby bylo v budově kolem tří set lidí.

18; Ruští „zabijáci letadlových lodí“ proletěli nad neutrálními vodami Černého moře. Podrobnosti sdělilo ruské ministerstvo obrany.

19; CIA a Pentagon budou spolupracovat s vojenskou rozvědkou Ukrajiny. Informuje o tom tisková služba Hlavní správy rozvědky ukrajinského ministerstva obrany.

20; Ukrajinu opustilo více než 10 milionů, říká poslanec a bývalý šéf ukrajinského ministerstva pro mimořádné události.

21; Velké ruské banky připravují plán pro případ zavedení sankcí. Velké ruské banky od loňského roku vypracovávají schéma akcí pro případ zavedení sankcí.

22; Dodávky zkapalněného zemního plynu pro Kyjev jsou ohroženy kvůli konfliktu v Kerčském průlivu, zní z USA. Toto prohlášení učinil na půdě energetické konference CERAWeek první náměstek ministra energetiky USA Dan Bruillett.

23; Generální prokurátor označil Ukrajince, kterého potkal v Římě, za dobytek. Ukrajinský generální prokurátor byl v tu chvíli oblečený v bundě za dva tisíce euro.

24; „Severní proud – 2“ podkopává bezpečnost Evropské unie, říká ministr energetiky USA. Prezident Donald Trump a jeho administrativa vystupují rozhodně proti realizaci projektu „Severní proud – 2“.

25; Sojuz dopravil na Mezinárodní kosmickou stanici novou posádku. 15. března ráno se pilotovaná vesmírná loď Sojuz MS-12 úspěšně připojil k ruskému segmentu MKS.

26; Ruská centrální banka varovala Rusy před růstem cen. Roční inflace v únoru vzrostla na 5,2%, ale v centrální bance varují, že vrcholu růstu ještě nebylo dosaženo.

27; V Pentagonu si chtějí pro USA vyhradit právo zasadit jaderný úder jako první. Za určitých okolností musí taková varianta přijít k posouzení prezidentovi, myslí si generál Danford.

28; Na ruských letištích a v metru se objeví přístroje na záchranu života. První pomoc při náhlé zástavě srdce bude moci brzy poskytnout kterýkoli člověk.

29; EU zavedla sankce proti osmi Rusům kvůli incidentu v Kerčském průlivu. Sankce kvůli incidentu mohou zavést i USA.

30; Majdan aneb restart v zájmu třetích zemí. V Rusku nemusí nikdo nikoho strašit majdanem. Nic takového zde nebude. Přece jen nejsme Ukrajinci.

31; Bylo zveřejněno šokující video. Vrah natáčel masakr v mešitě na Novém Zélandu. Podle posledních informací stoupl počet mrtvých na 49 osob.

32; USA jsou připraveny potrestat Visa a Mastercard kvůli Venezuele. Administrativa USA zvažuje nový balík omezení proti Bolívarské republice.

33; Poklonskaja odpověděla Čubarovovi, který prohlásil, že se ho pokoušela svádět. Já si jen pamatuju, jak tento „macho“ zapomněl ruštinu na hranicích, kde jsem mu předčítala varování. Nyní je vidět, že se to jen zhoršilo.

34; Ukrajina skupuje vepřové maso v Polsku. Vlastní prasata na Ukrajině podle všeho už docházejí.

35; Ukrajina musí nahradit ztráty Krymu za 25 let, říká předseda Státní dumy. Předseda ruského parlamentu vyzval k tomu,k aby se co nejdříve spočítalo, kolik peněz bude třeba od Kyjeva požadovat.

36; U příležitosti Porošenkova příjezdu vysadili na Zakarpatsku do děr v silnicích květiny. Podél trasy, kudy pojede prezidentská kolona se spěšně látají jámy, čistí se příkopy od odpadků. A snaží se opravovat i mosty.

37; Netypický úhel změny výšky a abnormální zrychlení. Co je známo o katastrofě Boeingu 737 Max 8 v Etiopii. Během tří minut po startu kapitán letadla rozrušeným hlasem požádal o povolení k přistání.

38; Terorista, který postřílel lidi v novozélandské mešitě, může být napojen na ukrajinské fašisty. Sám vyjmenoval země, v kterých pobýval, mezi nimi i Ukrajinu.

39; Ekologové vyjmenovali nejznečištěnější regiony v Rusku, Byl zveřejněn rating ruských regionů podle údajů z letošní zimy 2018/2019.

40; Varovný signál. Velvyslanectví USA varovalo před nebezpečím pobytu v centru Kyjeva v době konání voleb. Velvyslanectví doporučuje americkým občanům, kteří se ocitli v ukrajinském hlavním městě, aby se vyhýbali davu a sledovali informace v médiích.

41; V Kyjevě zmlátili televizní moderátorku kvůli jejímu drahému kožichu. Ty se tu producíruješ v drahém kožichu, když všichni ostatní trpí hlady!, křičel místní obyvatel, když ženu mlátil.

42; Vyšetřovací výbor zadržel poslance Státní dumy Vadima Belousova za úplatek ve výši 3,5 miliardy rublů. Předtím ho Státní duma zbavila poslanecké imunity a povolila zahájení trestního řízení.

43; Ukrajinská armáda ničí důležité objekty civilní infrastruktury. Ukrajinská armáda nadále cíleně ostřeluje civilní obyvatelstvo a životně důležité objekty infrastruktury.

44; Všichni chcípnete! V Kyjevě muž s mačetou napadal kolemjdoucí. V Kyjevě v okolí Rusanovky muž s mačetou běhal po ulici a napadal kolemjdoucí.

45; Jatka na Novém Zélandu. Terorista informoval o svých motivech. Podezřelý vysvětlil své motivy jako pomstu.

46; Bulharský novinář prozradil, co jej překvapilo na Krymu. Podle jeho slov dnes bulharští výrobci hledají způsoby, jak se vrátit na ruské trhy.

47; Skandál: Mirotvorec označil nacisty za „zbabělé krysy“. Centrum Mirotvorec se drsně vyjádřilo ohledně posledních protestních akcí.

48; V Borispolu v Kyjevské oblasti skupina čtyř banditů v maskáčích a se samopaly vyloupila klenotnictví u Kyjeva.

49; Porošenko poděkoval Ukrajincům za „ochranu nepřítele“. Toto podivné prohlášení učinil nejvyšší představitel státu během akcí na počest 80. výročí vyhlášení „Karpatské Ukrajiny“. (Karpatská Ukrajina byl neuznaný „stát“, který vydržel pouhý jeden den – 15.-16. března 1939).

50; Čína zveřejnila zprávu o porušování lidských práv v USA. Zpráva o objemu 12 tisíc znaků demaskuje porušení lidských práv v USA.

51; Na Ukrajině ozbrojení lupiči přepadli kancelář společnosti Coca-Cola. Dva neznámí ozbrojení muži přepadli kancelář společnosti v Mukačevu.

52; SBU nastražila „nálože“ a připravuje se odpálit centrum Kyjeva. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko připravuje rozsáhlou provokaci proti nacistům.

53; Jak demokratické! USA zavedly sankce proti Mezinárodnímu trestnímu soudu kvůli tomu, že soud vyšetřuje válečné zločiny Američanů a jejich spojenců v Afghánistánu.

54; USA zpřísnily protiruské sankce ohledně Ukrajiny. Do sankčního seznamu bylo zařazeno šest osob a osm společností.

55; Více než polovina Ukrajinců se vyslovila pro autonomii pro Donbas, vyplývá z průzkumu provedeného v období od 28. února do 11. března.

56; Teroristický akt na Novém Zélandu: Tajné služby sledují i možnou polskou stopu.

57; Tahle otázka je dávno rozhodnuta. Klimkin se vyjádřil o pozorovatelích z Ruska. Pozorovatelé za Rusko nebudou zaregistrováni pro volby prezidenta Ukrajiny.

58; Novozélandský terorista vystrašil hrozbami ukrajinské muslimy. Muftí Sáíd Ismagilov poznamenal, že připomínka Ukrajiny znepokojila muslimy, kteří přišli na páteční modlitbu.

59; Z ruské abecedy prý zmizí sedm písmen. Internet zachvátila zpráva o „nové reformě“. Už několik týdnů koluje po fórech, blozích a sociálních sítích „senzační“ text. Jedná se ale o „satirickou utopii“, kterou mnozí nepochopili.

60; Co vyvolává hrdost, co zklamání a co bolest? Šéf Doněcké republiky Denis Pušilin vyjádřil vlastní pocity ohledně Ruského jara po uplynutí půl desetiletí.

61; V Nikolajevě došlo ke střelbě kvůli frontě na McDonalds. Podle slov očitých svědků se řidič fordu a cestující taxíku začali hádat, kdo z nich jako první zajede na McDrive.

62; Nové oběti ukrajinského „Molotu“. Na cvičeních bojové přípravy zahynuli další ukrajinští vojáci. Už tradičně se tato fakta budou utajovat před velením brigády.

63; Ruský admirál, runy, hrdinové. Co měl ozbrojenec na Novém Zélandu napsáno na pušce? Na jeho zbrani byla jména vládců a vojevůdců, kteří bojovali proti muslimským zemím, mimo jiné i proti Turecku.

64; V Kyjevě zadrželi prodejce „červené rtuti“. V současné době probíhá vyšetřování. Zabavená látka byla poslána na expertízu. („Červená rtuť“ je napůl mýtická látka, která se podle nepotvrzených informací vyráběla v bývalém Sovětském svazu a měla sloužit k výrobě jaderných bomb).

65; Proč nechtějí Ukrajince pouštět za hranice? Byl nalezen hlavní důvod: Podle slov experta nikdo nezrušil povinnost přípravy na cestu. Pod tímto pojmem se skrývá například povinnost prokázat cíl cesty.

66; V Ruské gardě reagovali na kanadské sankce proti Zolotovovi. Kanada zavedla sankce proti 114 Rusům a 15 společnostem kvůli incidentu v Kerčském průlivu.

67; Ruský miliardář zažaloval americké ministerstvo financí za sankce. Ruský podnikatel Oleg Děripaska zažaloval americké ministerstvo, aby ochránil své společnosti.

68; Trump poprvé využil práva veta na rezoluci Senátu USA. Kongres může přehlasovat Trumpovo veto, pokud získá dvě třetiny hlasů v každé z komor.

69; V Nejvyšší radě žádají SBU, aby zakázala italskému zpěvákovi Toto Cutugnovi vstup na Ukrajinu. Je třeba připomenout, že zpěvák se těší velké popularitě na celém území bývalého Sovětského svazu.

70; V Rusku slíbili nevyhnutelnou odpověď na sankce Západu. Na ministerstvu zahraničí poznamenali, že nic nového nebo neočekávaného v další porci sankcí ze strany Západu není.

71; Na Ukrajině připadá na jedno volné pracovní místo v průměru pět osob. Na Ukrajině opět roste nezaměstnanost a zaměstnavatelé mají stále větší problém sehnat kvalifikovanou pracovní sílu.

72; Nejspíš vzniká nová tradice: Dva američtí vojáci se vymočili na Pomník Svobody v Rize. Dostali pokutu ve výši 400 euro.

73; Porošenko požádá na summitu NATO v roce 2019 o akční plán pro členství Ukrajiny v Alianci. Summit se bude konat v Londýně v prosinci letošního roku.

74; Čečenský poslanec za Jednotné Rusko Magomaed Chanbijev prohlásil, že nemá rád Rusy. Čečenský minstr pro národnostní politiku a mezinárodní vztahy Džambulat Umarov zmírnil jeho slova upozorněním, že v čečenském jazyce slova Rus a voják jsou vnímána jako synonyma, takže funkcionář vlastně řekl, že nemá rád generály a vojáky.

75; Média informují o tom, že ruští důstojníci se v Sýrii dostali do pasti. Ruské ministerstvo obrany o smrti svých vojáků 22. února nic nehlásilo.

76; Nacionální korpus pozval Ukrajince na nový majdan. Politická síla nacistické povahy přivede 16. března lidi na protestní akci proti korupci v ukrajinské armádě.

77; Během prezidentovy návštěvy Zakarapatska poděkoval místní obyvatel Porošenkovi ironicky za svou bídu. Incident byl v médiích překroucen tak, že stařík děkoval Porošenkovi za boj s bídou.

78; Podle průzkumu je většina Ukrajinců proti zákazu ruských filmů.

79; Jaderný bombardér USA se přiblížil k ruským hranicím. Ministerstvo obrany varovalo Spojené státy před podobnými operacemi, ale Washington reagoval odmítnutím.

80; Rusko pozvalo členy Rady bezpečnosti OSN na Krym. Před námi jsou lidé, kteří neznají o Krymu víc než nějaké pohádky, prohlásil první místopředseda ruského velvyslance při OSN Dmitrij Poljanskij.

81; Ve Státní dumě komentovali nové sankce proti Rusku. Poslanec zdůraznil, že USA nejen samostatně provádějí sankční politiku vůči Ruské federaci, ale zatahují do toho i všechny své spojence.

82; Britské ministerstvo zahraničí uvítalo zavedení nových protiruských sankcí. Předtím EU? USA a Kanada zavedly sankce proti Rusům kvůli incidentu v Kerčském průlivu.

83; Příslušníci srbského a amerického specnazu uskutečnili společná cvičení,. Spolupráce Srbska s americkými jednotkami zvláštního nasazení probíhá už čtyři roky.

84; Postavím se na stranu Eurasie. Režisér Emir Kusturica jde do velké politiky.

85; Rvačka o prémie. Výkonný ředitel Naftogazu Ukrajiny Jurij Vitrenko se dostal do sporu s premiérem Grojsmanem.

86; Srbsko požádalo Rusko o nový úvěr na železnici. Srbsko požádalo Ruskou federaci o úvěr ve výši 172,5 milionu euro na výstavbu Jednotného dispečerského centra.

87; Žirinovskij v Sevastopolu vyzval k obnovení monarchie v Rusku. Volby nepotřebujeme, je třeba obnovit tradiční formu vládnutí v Rusku.

88; Evropská vysílací unie pohrozila Ukrajině sankcemi kvůli neúčasti na Eurovizi.

89; Ukrajinská ústřední volební komise: S videokontrolou na ukrajinských prezidentských volbách se nepočítá.

90; Těžká duševní práce byla vědci prohlášena za jednu z příčin diabetu. V každém případě se to týká žen, tvrdí autoři studie.

91; Varšava nepřemluvila Spojené státy k vytvoření stálé vojenské základny na území Polska. Varšava je ale zneklidněna možnou ruskou agresí a není si jistá, zdali evropští spojenci dokáží zemi ochránit.

92; OBSE navzdory neměnnému postoji Ukrajiny zahrnula 24 Rusů do seznamu pozorovatelů voleb na Ukrajině.

93; Zacharova: Experti informují o podílu Londýna na incidentu s minou na letišti Šeremeťjevo. Cesta pracovníka velvyslanectví USA do vlasti vedla přes Velkou Británii.

94; Ukrajinci se nepochopitelně vrhají pod vlaky v Oděse. Strojvůdci Oděské magistrály registrují zvýšení počtu sebevražd mezi obyvatelstvem. Za první dva týdny března skoncovalo tímto způsobem se svým životem už sedm osob.

95; Tajné služby hledají v Novozélandském masakru i ruskou stopu. Na pušce bylo mezi jinými i jméno ruského vojevůdce, který bojoval proti muslimskému Turecku.

96; Ukrajinci byli varováni před epidemií a neexistenci léků proti ní. V Sumské oblasti zjistili lékaři zvýšený výskyt tularémie, na kterou v zemi nejsou léky ani vakcíny.

97; Při požáru muzea Andreje Rubljova shořela nenahraditelná díla.

98; Grojsman: Z vítězství nad Gazpromem jsme nedostali ani kopejku.

99; V Kaliningradské oblasti začaly fungovat S-400. Informují o tom v Baltské flotile.

100; Rosstandart navrhuje, aby mléko v Rusku bylo povinně zbavováno antibiotik.

101; Ve Francii už děti nebudou mít ani otce ani matku. Jen rodiče 1 a rodiče dva. Iniciátoři zákonné úpravy tvrdí, že jde jen o technickou změnu pojmu.

102; Bývalý poslanec Nejvyšší rady požaduje vyřešení „problému“ s ruským občanstvím hlavního rozkolníka na Krymu. Alexej Žuravko zveřejnil otevřený požadavek na obvinění arcibiskupa „Pravoslavné církve Ukrajiny“ na Krymu Pavla Kušče z pokusu o narušení teritoriální celistvosti a vlastizrady.

103; Ruský prezident vyjádřil soucit s příbuznými obětí masakru na Novém Zélandu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
9 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.3.2019

 1. proud napsal:

  „4; NATO se chystá k rozmisťování vojsk na hranici s Ruskem. NATO oživuje systém transatlantických přesunů vojsk z USA a Kanady do Evropy, která byla vytvořena během „studené války“.“…………………..uzijte si poskoci zapadu svejch poslednich chvil,kdyz jste si nedokazali doma udelat poradek a vyprodukovali Petricky a jim podobnej dobytek………….

 2. Petr C napsal:

  Proude Amerika to je NATO. Zbytek je jenom do poctu. Velka vetsina amiku je presvedcena jak je NATO dobre. U Evropanu to je spis opacne.

  • proud napsal:

   Vidime to podobne :-)

  • proud napsal:

   Jen s tou velkou vetsinou amiku si nejsem az tak jistej,aspon podle tech se kterejma jsem se bavivaval v Illinois,Wisconsinu,Minnesote,Indiane a v Michigenu,ja.

   • Petr C napsal:

    Vetsina jich je presvedçena ze USA delaji svetu tu spravnou sluzbu. Co jim vadi jsou naklady. Nejspokojenejsi by byli pokud by jim tu agresivni politiku platil cely svet. A jestli si vsimate pomalu, ale jiste amici zadaji vypalne uz po kde kym. Presne tak jak to dela mafie.
    Pokud se bavim s amikama a snazim se jim jim vysvetlit ze to jejich politici jsou parchanti, oni odporuji ze Amerika za nic nemuze, ze to vse ridi NATO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!