P.C.Roberts: Pracovníci Microsoftu protestují proti profitování z války

thesiliconreview-us-army-is-buying-around-100000-hololens(Budou propuštěni z práce?)

Globální koalice zaměstnanců společnosti Microsoft žádá, aby nejnovější kontrakt společnosti na práci pro armádu byl zrušen. Někteří ze zaměstnanců – nevíme, kolik procent z nich – zaslali jak své koalici, tak prezidentu Microsofu otevřený dopis, vyjadřující znepokojení nad tím, že Microsoft poskytuje americké armádě zbraňovou technologii, čímž s použitím prostředků, které vyvíjíme, pomáhá vládě jedné země ohrožovat životy lidí ve světě.

„Nepodepsali jsme, že budeme vyvíjet zbraně a žádáme, abychom mohli říct své slovo jak a k čemu má být naše práce využita“.

Zmínění zaměstnanci dále uvádějí, že Microsoft už před časem poskytl americké armádě svou licencovanou technologii, avšak až do uzavření kontraktu posledního nespolupracoval s armádou přímo na vývoji zbraní. A právě to se teď s posledním kontraktem chystá. Aplikace systému IVAS je vyvíjena za účelem zabíjení lidí. Bude jej použito ve válce a jeho smyslem je přeměnit válečné hrůzy v cosi jako „videohru“. Budou se v ní jen tlačit tlačítka, což má vojáky oddálit od ponurých obrazů prolévání krve.

Zmínění zaměstnanci sdělují Microsoftu, že „úmysl zraňovat není takovým využitím naší technologie, který by bylo možno přijmout“ a že „ se nechtějí stát těmi, kteří z války profitují“.

Žádají proto, aby kontrakt na vývoj systému IVAS byl zrušen a aby Microsoft přestal vyvíjet zbraňové technologie. A dále aby ustavil externí komisi pro přezkum etiky, který by zajistil, aby Microsoft nezvyšoval schopnost americké armády způsobovat škody a násilí.

Trošku se člověk diví, proč se ve výzvě pracovníků Microsoftu mluví jen o americké armádě a mlčí se o zbrani letecké, námořní, o CIA nebo NSA (Národní bezpečnostní agentura). Je nicméně povzbuzující, že po 20 letech vražedného chaosu, vytvořeného ve světě kriminálními režimy Clintona, Bushe, Obamy a Trumpa, se našli lidé dost odvážní na to, aby zvedli svůj hlas.

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2019/03/13/microsoft-workers-protest-war-profiteering/
2 Komentářů k P.C.Roberts: Pracovníci Microsoftu protestují proti profitování z války

 1. .lak napsal:

  Zajímavý postřeh z PP

  Bagrista 20.3.2019 07:07:24 Odpovědět
  “Politická korektnost a snížená schopnost vnímání reality jsou daleko větším problémem a nebezpečím, než se od počátku zdálo. Střelba na Novém Zélandu, ale i v Utrechtu, jsou jejich pouhým důsledkem. A výsledkem vládnutí liberálních demokratů.”

  Tady musí být nastolena demokracie bez přívlastků. Demokracie, která bude diktaturou většiny, ve které nebude možné, aby muslimský zaprodanec a kolaborant Hadži All Hamajída, se 7,27%, dělal ministra vnitra a vyhrožoval 96% lidí, kteří ho nevolili.
  Tkzv. “liberální domogradcije” musí být zničena!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!