Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.3.2019

vybory_na_ukraine_pustaya_urna1; Ve štábu lídra prezidentských voleb na Ukrajině Vladimira Zelenského zveřejnili, kolik peněz utratí za volby: kolem 100 milionů hřiven. Podle Bakanovových slov jsou zdrojem financování obyčejní lidé, kteří vydělávají peníze.

2; Rusofobie vede ke zmaru, Jak se v Pobaltí mění vztah k protiruským sankcím. Obyvatelé zemí Pobaltí přestali podporovat myšlenku rozšiřování protiruských sankcí.

3; Z USA do Velké Británie přiletěly jaderné bombardéry. Letadla s přezdívkami DRYER91 a DRYER92 startovala z letecké základny Barksdale v Louisianě.

4; Ruské velvyslanectví zareagovalo na pochod legionářů SS v Rize. Každý rok 16. března se v lotyšském hlavním městě koná pochod členů lotyšské legie Waffen-SS a jejich stoupenců.

5; Porošenko jmenoval nového šéfa vnější rozvědky. Příslušný výnos č. 80/2019 byl zveřejněn v sobotu večer na prezidentových stránkách.

6; Válka rozkolníků začíná. Na Ukrajině rozkolnická pravoslavné církev Ukrajiny zabavuje chrám Filaretovu „Ukrajinskému patriarchátu“. Je známo, že náboženský rozkol stejně jako jiné zlo má tendenci se množit.

7; Opozice obsadila srbskou státní televizi. Specnaz uskutečnil zvláštní operaci. Desítky protestujících opozičníků obsadily spodní patra budovy státní televize.

8; Film, který byl očekáván od dob „Bratra-2“. Rusko-srbský snímek je věnován 20. výročí útoku na Prištinu.

9; Nové rekordy Ruska na světovém zbrojním trhu. Rusko si upevnilo druhé místo na světě ve výrobě a exportu zbraní.

10; Ohrožení budoucnosti Ruska. Jak jsou mrzačeny ruské děti. Braňme duše našich dětí před „duchovním puchem“ a ochráníme tím Rusko.

11; Den fašismu v Lotyšsku. 16. březen je nejostudnějším datem v historii tzv. nezávislého Lotyšska.

12; Nepřítel neprojde. Tanky Doněcké republiky překonávají překážky a zasahují cíle. Tankové posádky předvedly vysokou úroveň bojové přípravy.

13; Obyvatelé Krymu vsadili všechno na jednu kartu a vyhráli. 16. března si Krym připomněl 5. výročí Krymského referenda.

14; Vraždy na Euromajdanu. Ať to beru z kteréhokoli konce, vychází mi jedno: Ani po pěti letech od událostí není vůle zjistit pravdu, přestože generální prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko učinil senzační prohlášení o tom, že vyšetřování vražd účastníků Euromajdanu bylo ukončeno. Události z ledna a února 2014 dostaly zcela jiný, naprosto zpolitizovaný výklad vyhovující nynější nelegitimní kyjevské moci.

15; Nikdo se před tím neschová. Jaká je souvislost mezi biologickými zbraněmi USA a epidemií na Ukrajině? Je třeba prostě jasně pochopit, že tvé zemi a tvému národu byla vyhlášena vyhlazovací válka.

16; Nepřítel před branami: Afghánská hrozba pro Střední Asii. Otázka charakteru ohrožení bezpečnosti Střední Asie z teritoria Afghánistánu je čím dál více předmětem diskusí.

17; Nová porce „zrady“: Proč Ukrajinci nejsou proti autonomii Donbasu a účinkování ruských umělců? Ukrajinci nadále překvapují svým vztahem k těm nejspornějším tématům.

18; Americké vojenské letadlo uskutečnilo špionážní let nad Čukotkou. Informuje o tom monitorovací portál PlaneRadar.

19; „Horský útočník“ z jednoho z batalionů ukrajinské armády utrpěl těžká zranění, když pod ním explodovala protipěchotní mina. Informuje o tom oficiální představitel Národní policie Luganské republiky podplukovník Andrej Maročko.

20; V Radě federace se obrátili na přikyvující Evropu. Jak a čím skončí pokusy zalíbit se Američanům na účet Ruska, dost jasně vysvětlil senátor Konstantin Kosačov v komentáři výroků Manfreda Webera pro polský list Newsweek.

21; USA jsou na hraně bankrotu kvůli svým vojenským výdajům, píše americký tisk. Vláda a úředníci USA neustále obelhávají obyvatelstvo a požadují stále více financí pro vojenské potřeby.

22; Kámen na krk. V Doněcké republice nasbírali více než 400 kg střepin z nábojů na „Jidášův řád“ pro Porošenka. Jidášovým řádem se nazývá ocenění vyrobené v roce 1709 pro hejtmana Záporožského vojska Ivana Mazepu, který zradil Rusko a přidal se ve válce na stranu Švédů.

23; Co takhle zaletět z Ruska do Finska. Budou Ukrajinci hlasovat v zahraničí? Podle různých odhadů žije za hranicemi 9 až 10 milionů Ukrajinců, což je každý třetí až čtvrtý volič.

24; Krev z úst. Na Ukrajině je epidemie strašné choroby a vakcínu mají jen v Rusku. Vakcíny proti tularémii se dříve kupovala jen v Ruské federaci.

25; Vrtulníky německého Bundeswehru jsou v tristním stavu, píše německý tisk. Originální řešení: Od nynějška budou zprávy o stavu německé armády vydávány v režimu utajení.

26; Nostalgie? Puškov ocenil prohlášení ukrajinské novinářky o obyvatelích Krymu. Ukrajinská novinářka, která přijela na Krym, spatřila na vlastní oči pravdu, která je pro profesionální Ukrajince nesnesitelná.

27; Amerika chce nakoupit desítky tisíc raket, a to vše kvůli Rusku. Ve své vojenské doktríně Washington už dávno a otevřeně označuje Rusko za nepřítele.

28; Impérium chystá odvetný úder. Do obklíčeného centra Kyjeva jsou sváženi lidé. Setkání lidu s Porošenkem se stále více podobá „režimní akci“.

29; Šéf policie Oděské oblasti si neporadil s ukrajinštinou. A je za to pronásledován. K pronásledování se nyní připojili i neonacisté.

30; Setkání s Porošenkem se neobešlo bez potyček. Kolem 13:00 hod vyšel na scénu v centru Kyjeva Porošenko s manželkou.

31; Okupanti zaminovávají Mariupol. Ukrajinští vojáci nacvičují návyky pro odminovávání sociálních objektů, přičemž ve skutečnosti zaminovávájí železniční nádraží a obchodní centra.

32; Piloti Boeingu 737MAX se učili řídit letoun pomocí tabletů. Když Boeing 737MAX už připravovali k letům, nebyly k dispozici pro piloty trenažéry a letové simulátory.

33; Nedaleko Charkova byl nelidsky zavražděn příslušník ukrajinské armády Mrtvola byla objevena v lesíku nedaleko sídla vojenské jednotky. Mrtvola v lese ležela více než měsíc.

34; Zpěvačka Načalova byla už sedmou smrtí v pořadí v rámci záhadného řetězce úmrtí. Jedná se o soudy účastníků soutěže o přežití. Šest dalších účastníků soutěže rovněž zahynulo násilnou nebo jinak neočekávanou či podivnou smrtí. Další jména: Žanna Friske, Jana Volkova, Kris Kelmi, Vera Glagoleva, Sergej Bodrov mladší.

35; On (Putin) souhlasí. Porošenko slibuje rozhovory s Putinem. Toto halasné prohlášení učinil včera v průběhu tzv. setkání s lidem.

36; Voják ukrajinské armády přešel na stranu Luganské republiky. Další voják ukrajinské armády přešel na stranu Luganské republiky poté, co už nemohl vydržet nezákonné řádění velitelů a neúnosné podmínky vojenské služby. V Luganské republice vyprávěl o tom, co tají velení: Jak se zajišťuje přísun nových vojáků, jak jsou ukrajinští vojáci v armádě krmeni a oblékáni atd.

37; V Srbsku demonstranti prorazili ohrazení u prezidentského paláce. Jak informovala média, desítky protestujících opozičníků se pokusily obsadit budovu srbské státní televize v Bělehradě.

38; Ukrajinská armáda útočila ze severu. Hoří obytný dům. Ukrajinští okupanti zahájili palbu z minometů na obec Vasiljevka nedaleko Jasinovaté.

39; Pomohl nám Lavrov. Billy Six strávil 119 dní ve věznici v Caracasu. Rodiče dvaatřicetiletého zachráněného německého novináře děkují ruskému ministerstvu zahraničí. Ministerstvo zahraničí jeho vlasti podle jeho rodičů neudělalo pro jeho záchranu vůbec nic.

40; Voják ukrajinské armády 15. března v okolí obce Alexandrovka zblízka zastřelil svého kolegu ze samopalu. Ten zemřel na místě v důsledku utrpěných zranění.

41; Porošenko je přesvědčen o svém vítězství ve volbách. Porošenko na setkání s voliči informoval, že je naprosto přesvědčen o svém vítězství ve volbách a že to bude výhra čestná.

42; Vláda Nového Zélandu hrozí vězením za uchovávání videa z teroristického činu. Novozélandská vláda hrozí desetiletým vězením za video z teroristických činů v Christchurch.

43; Dnes jsou to tři roky od smrti důstojníka ruské armády Alexandra Prochorenka. Zemřel hrdinnou smrtí v Sýrii během navádění leteckých úderů na teroristy poblíž Palmýry.

44; Na Ukrajině místní majitel auta s evropskou značkou hodil granát na policisty, kteří jej stavěli kvůli kontrole. Proti zločinci policista použil služební zbraň. V důsledku incidentu došlo ke zraněním.

45; Vladimir Žirinovskij navrhuje nejen zrušení republiky a obnovu carského režimu, ale také zrušení federace a přejmenování všech republik včetně Krymu na oblasti. Pro Krym navrhuje pojem Tauridská oblast (Tavričeskaja oblasť).

46; Velení ukrajinské armády údajně ví, jak zvítězit nad Ruskem v případě rozsáhlé války. Velitel OOS (dříve ATO) Sergej Najev je přesvědčen, že „obránci“ Ukrajiny jsou každou minutu či dokonce vteřinu připraveni na jakékoli výzvy a hrozby.

47; To už je opravdu vrchol! Facebook zablokoval stránku s kuchařským receptem na „golubce“ (pokrm z mletého masa a zeleniny zabalených v zelném listu) kvůli neúctě k LGBT. „Goluboj“ je synonymum pro homosexuála. Název pokrmu ale nemá s homosexuály absolutně nic společného.

48; Ve Vinnické oblasti zbili rozkolníci věřící z Ukrajinské pravoslavné církve. Neznámí lidé bránili věřícím ve vstupu do chrámu, když se chtěli zúčastnit bohoslužby. Došlo k fyzickým potyčkám.

49; Bojovníci Doněcké republiky dodali humanitární pomoc školákům v Makejevce. Dobrovolnická skupina Moskva-Donbas spolu s Armádou Doněcké republiky uskutečnily humanitární akci.

50; Kyjevští nacisté šikanovali muže za větu „Krym je Rusko“. K incidentu došlo na centrálním nádraží v Kyjevě.

51; Ukrajina chce provést audit ztrát v důsledku války. Ukrajina iniciuje vytvoření mezinárodní pracovní skupiny pro audit škod a ztrát v důsledku vojenského konfliktu.

52; V Oděse vyhodili z okna občana Francie. Zraněný muž se zlomeninami obou pat se nachází v nemocnici.

53; V centru Kyjeva zmlátili pozorovatelku OBSE. Je zajímavé, že se něco takového stalo oficiální osobě přímo v Kyjevě, kde je plno policistů.

54; Kdo se přihlásí na výzvu „metropolity“ SCU (oficiální název pro rozkolnickou pravoslavnou církev Ukrajiny), aby se lidé hlásili na funkce kněžích? Ukrajinská pravoslavná církev varuje před nebezpečností nových „duchovních autorit“.

55; Timošenková oznámila svůj úmysl uzavřít novou smlouvu s MMF. V novém programu prý už nebude bod o zvyšování cen plynu.

56; Rusko a USA pošlou posádku na Měsíc za účelem studia stavu člověka v kosmickém prostoru. Projekt má trvat čtyři měsíce a naplánováno je kolem osmdesáti experimentů. Jedná se ale jen o simulaci letu na Měsíc.

57; Údaje z černých skříněk obou havarovaných letadel Boeing v Etiopii a Indonésii vykazují naprosto stejné parametry.

58; Protesty v Srbsku: Prezident opustil svou rezidenci. V Srbsku pokračují protesty proti politice prezidenta Vučiče.

59; Boeing s cestujícími, který hlásil problémy s křídlem, úspěšně přistál v Soči. Na palubw se nacházelo 106 cestujících.

60; V Pskovské oblasti vytvořili komisi kvůli pronásledování holčičky, která napsala Putinovi.

61; V Pravoslavné církvi by neměly být žádné ceníky, prohlásil metropolita Ilarion v komentáři informace, že v jedné z eparchií prudce zvýšili ceny obřadů.

62; Sýrie požaduje od Západu kompenzaci za následky agrese. Na syrském ministerstvu zahraničí prohlásili, že země nepotřebuje pomoc od států Západu, ale Damašek požaduje vyplacení kompenzací za škody vzniklé v důsledku vojenského vměšování koalice v čele s USA.

63; Vědci zjistili, kdo je chytřejší – zdali muži či ženy. Géniů je mezi muži více než mezi ženami, ale jen proto, že intelekt je mezi ženami rozložen rovnoměrněji.

64; To, co se děje v Bělehradu, se dá nazvat „postmajdanem“. Alexandr Kravčenko komentoval situaci s pouličními protesty v Srbsku.

65; Bulharská policie útočila sama na sebe. Nešlo ale o taktický přehmat, nýbrž o špatný odhad směru větru, který zanesl slzný plyn použitý policistou k jeho kolegům.

66; Předseda opoziční platformy „Za život“ Viktor Medvedčuk: USA uskutečňují na Ukrajině vnější řízení.

67; Puškov označil Boltonova slova o rozhovorech ohledně odzbrojení za „plevy“. Bolton nedávno prohlásil, že nevylučuje rozhovory mezi USA a Ruskou federací ve sféře kontroly jaderných zbraní, a navrhl, aby byla přizvána i Čína.

68; Patnáct let po nelidských pogromech v Kosovu. Situace v neuznané republice se nezměnila.

69; V Afghánistánu havaroval americký dron. Příčinou incidentu byly problémy s motorem.

70; V Bělehradě demonstranti obklíčili policejní oddělení. Požadují propuštění zadržených kamarádů.

71; V Rumunsku slavnostně uvedli do provozu jeden metr dálnice. Rumunský podnikatel Stefan Mandachi postavil dálnici o délce jednoho metru na znamení protestu proti slabé silniční infrastruktuře v zemi.

72; Poláci požádali Trumpa, aby jim pomohl dosáhnout reparací od Ruska a Německa z druhé světové války.

73; Soumrak Lukašenkovy epochy bude nejspíš uchvacující podívaná. Když se Lukašenko snaží urazit ruské vedení, nemívá sklon opatrně volit výrazivo, říká běloruský politolog Dmitrij Bolkuněc.

74; Írán uvedl do provozu čtyři části plynového naleziště „Jih“. Naleziště je považováno za jedno nejvydatnějších na světě.

75; Paříž tvrdě odpověděla Trumpovi na vměšování do francouzských záležitostí. My se nevměšujeme do vašich věcí, nevměšujte se vy do našich.

76; Porošenko: Kyjev nedopustí zmaření voleb na Ukrajině. Ukrajinu provokují k použití hrubé fyzické síly, myslí si ukrajinský prezident.

77; Na Ukrajině navrhují, aby se tvrdě trestala neúčast u voleb. Na stránkách prezidenta začal sběr podpisů pro povinnou volební účast.

78; Mise OBSE objevila vojenskou techniku ukrajinské armády v obytných oblastech Donbasu. Ukrajinští ozbrojenci se při realizaci provokačního ostřelování kryje civilním obyvatelstvem jako živým štítem.

79; Síly Antikrista. U Kyjeva se pokoušejí obsadit chrám Ukrajinské pravoslavné církve. V obci Pogreby v Brovarském okrese Kyjevské oblasti se radikálové pokusili obsadit svatouspenský chrám Ukrajinské pravoslavné církve, informuje kněz Igor Šumak.

80; Ve Lvově rozdělal Tatar oheň pod mikrobusem s cílem spáchat sebevraždu.

81; Média kritizovala „válečné impérium USA. Média překřtila USA na „Válečné impérium“ a předpověděla jim nevyhnutelný krach a bankrot.

82; V Doněcké republice varují před připravovanou provokací ukrajinské armády v Mariupolu.

83; Timošenková slíbila potrestat Porošenka a jeho kumpány za korupci v armádě.

84; V Sýrii v důsledku leteckého útoku zahynuli civilní obyvatelé Mezi zabitými jsou i děti, informuje Syria TV s odvoláním na místní zdroje.

85; Porošeno slíbil učinit po volbách rozhodné kroky pro návrat Krymu a Donbasu.

86; V Polsku při opravách hradu zemřel ukrajinský migrant v důsledku sesuvu půdy.

87; V Moskvě proběhla povolená demonstrace „Za Rusko, spravedlnost a nový kurs“.¨

88; V Kyjevě vyloupili o znesvětili chrám Ukrajinské pravoslavné církve. Stoupenci nové ukrajinské církve odnesli finanční dary, stříbrné kříže a další cennosti. Zbylé předměty rozházeli po interiéru chrámu.

89; Porošenko byl na setkání s voliči na Michajlovském náměstí vypískán.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.3.2019

 1. Rocco napsal:

  Bod 42; teroristický čin v Christchurch

  Odzbrojení obyvatelstva
  Jaris na Aeronetu upozorňuje na důsledek podobného masakru 28. dubna 1996 v Port Arthuru v Tasmánii, kdy blonďatý Australan Martin Bryant, mentálně zaostalý 28letý schizofrenik, který neuměl číst ani psát, postřílel 35 lidí. V důsledku toho byly všechny poloautomatické pušky a poloautomatické brokovnice zakázány a zároveň byly zpřísněny zákony o držení zbraní. Od roku 1996 se pak podobný masakr v Austrálii neopakoval.

  Jaris píše: „Je naprosto vylouceno, aby kluk ovladal strelbu jako sniper. Verim, ze tento clovek byl naprosto nevinny a sedi v base na dozivoti.
  Vysledkem bylo odebrani automatickych a semiautomatickych zbrani v cele Australii, a to byl ten pravy duvod. Mnoho hloupych lidi je odevzdavalo dobrovolne, jelikoz za to dostali penezni odmenu! Tenkrat se proslychalo, ze nebyly k dostani plasticke drenazni trubky, kam si moudri lide sve zbrane schovali.
  Dnes musite mit streleckou licenci i na vzduchovku a v obchode vam odpocitavaji patrony. Pokud si poridite flintu, je narizeni, ze musite mit specialni skrinku na zamykani a prijde vam to zkontrolovat policajt, coz muzu osobne potvrdit. Licenci si musite cas od casu obnovovat, samozrejme za penize. To same ted ceka Novy Zeland.“

  Tehdy měli určitě radost migrující paraziti a muslimové, že ti, kdo je živí, se nebudou mít vůči jejich kriminalitě čím bránit. Potom se naštěstí do funkce australského premiéra dostal v roce 2013 Tony Abbott díky volebnímu heslu „Zastavme lodě“ a skutečně se podařilo nelegální imigraci zastavit. Austrálie chránila hranice a přijímala jen vysoce kvalifikované imigranty. O omezení imigrace se však vede neustálý boj. Austrálie v listopadu 2018 podpořila v OSN globální pakt o uprchlících (Global Compact on Refugees) a v prosinci 2018 odmítla globální pakt OSN o migraci. Stejně udělalo i Česko, ačkoli premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí 10.12.2018 v rozhovoru s deníkem Právo prohlásil, že nechce, aby se Česká republika připojila nejen k paktu migraci, ale ani k paktu o uprchlících.
  Trumpovy USA hlasovaly proti oběma paktům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!