Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 18.3.2019

zelenskiy_141; Černá labuť ukrajinských voleb. Politolog a žurnalista Sergej Zavorotnyj píše o korupčním skandálu, který zamíchal všemi kartami v prezidentských volbách na Ukrajině.

2; Současná Ukrajina je zákonitý výsledek mutace. Ukrajinský politolog Vladislav Michejev píše o ukrajinském státě, ve kterém osobnost nemá žádnou hodnotu.

3; Kněz před výslechem u SBU: Nebojte se těch, kteří na nás dnes pořádají hony. Proti šéfovi oddělení pro urovnávání mezikonfesijních (náboženských) konfliktů v Rovenské eparchii Ukrajinské pravoslavné církve byla spuštěna pomlouvačná kampaň.

4; Nepolapitelný ruský Iskander: Stealth technologie a vysoká manévrovatelnost v akci. Ruské Iskandery jsou uznávány jako jeden z nejlepších operativně-taktických raketových komplexů na světě.

5; Hrdina potřebuje pomoc. Chtěl se pomstít fašistovi, který vraždil lidi 2. května 2014 v Oděse. A dostal deset let. Účastník tábora Antimajdanu na Kulikově poli v Oděse a politický vězeň Denis Šatunov byl odsouzen kyjevským režimem na deset let vězení.

6; Porcelán, krabi a alkohol. Za co všechno utrácí americký vojenský rozpočet? Americký politický časopis tvrdí, že zkorumpovaní úředníci přivedou USA k bankrotu.

7; První šéf Doněcké republiky o válkách, krvavém říjnu roku 1993 a mnohém dalším. Borodaj píše o svém otci, jeho příteli Lvu Gumiljovovi, o krvavém říjnu v roce 1993, o válce v Podnětří a dalších událostech.

8; Turkménie pomohla Tálibánu zmocnit se stovky vojáků vycvičených Spojenými státy, píší The New York Times. Západní média informují dokonce o 190 afghánských vojácích zajatých Táliby v okolí Bala Murgab.

9; USA se chystají ke zkouškám tajné zbraně proti Rusku. Rusko obviňuje USA z toho, že Smlouva o raketách krátkého a středního doletu už dlouho fungovala v jednostranném režimu.

10; Je to chaos. Patriotické síly Běloruska se obrátily na vedení své země kvůli Ukrajině. Byla zveřejněna Výzva levicových patriotických sdružení, která vytvořila Koordinační radu „Jedinstvo“ (Jednota).

11; Americký ministr ukázal Ukrajině, kde je její místo. Včera se média opět intenzivně věnovala tématu dodávek amerického zkapalněného plynu na Ukrajinu.

12; Krym bude navrácen, na žádné kšefty či pokoutní dohody Ukrajina nepřistoupí, říká Porošenko. Začít vracet Krym slibuje Petr Porošenko hned poté, co bude zvolen na druhé volební období.

13; Putin jel na Krym oslavit pět let od připojení. V Sevastopolu si Putin prohlédne pamětní komplex obrany národa v letech 1954-1955 a 1941 až 1944 „Michalov kurgan“.

14; Saúdský ministr varoval před následky nových protiruských sankcí pro celý svět. V únoru předložili senátoři do Kongresu USA návrh zákona o nových sankcích proti Rusku.

15; V případu výbuchu muničního skladu v Ičně není koho obvinit. O neexistenci viníka informuje vojenská prokuratura Černigovské posádky.

16; Mariupol v ohni. Vystrašení obyvatelé informovali o děsivých explozích a rachotu v podniku Azovstal. Oheň, který je vidět z různých částí města, je doprovázen hřmotem a opakovanými výbuchy.

17; Drony Kalašnikov budou chránit plynovody. Informuje o tom Státní společnost Rostech.

18; Prezident za tisíc hřiven. V Polsku vrazili Porošenkovi kudlu do zad. Ve vlivném polském listu Rzeczpospolita vyšel článek, kde je popsána síť fungující pro nákup hlasů voličů pro Porošenka založená a spravovaná jeho volebním štábem.

19; Kanadští vojáci zůstanou na Ukrajině. Kanadská armáda hlásí, že početní stav mise se nebude měnit.

20; Jak pracují Porošenkovi čmuchalové (seksot = tajný spolupracovník), kteří odhalují „separatisty“ v davu? Včera, 17. března se v Kyjevě konalo tzv. „Lidové shromáždění“ Petra Porošenka s voliči.

21; Rusko pokračuje v omezování investic do amerického dluhu. Rusko postupně snižuje investice do státních obligací USA.

22; Rusko dodá Egyptu desítky Su-35 za dvě miliardy dolarů. Kontrakt garantuje pokrytí kapacit leteckého podniku v Komsomolsku na Amuru na několik let dopředu.

23; Donbas: Velení ukrajinské armády informuje o ztrátách. Ve štábu OOS (kdysi ATO) tvrdí, že ukrajinská strana utrpěla ztráty kvůli ostřelování ze strany nepřítele.

24; Aksjonov: Ukrajina byla pro nás macechou, Rusko je skutečná matka. Kdyby poloostrov zůstal součástí Ukrajiny, situace by tu byla ještě mnohem horší než v Donbasu, myslí si nejvyšší představitel regionu.

25; Poláci žádají Trumpa, aby pomohl vymoci reparace od Ruska a Německa. Výplata reparací je prý nutná pro dosažení historické spravedlnost a je oprávněná z morálních příčin.

26; K Zemi se blíží velký asteroid. Dráha nebeského tělesa vede blíž k Zemi než je vzdálenost Měsíce.

27; Porošenkova slova, že Ukrajina se vymanila z ruské plynové závislosti, je čirý populismus, říká Medvedčuk. Ukrajinský politik dokonce zdůraznil, že dnes je cena plynu v zemi jednoznačně přemrštěná.

28; V Luganské republice byla odhalena skrýš se zbraněmi. Pracovníci Generální prokuratury Luganské republiky objevili zamaskovanou skrýš se zbraněmi nedaleko silnic vedoucí do Lugansku.

29; To je absolutně nemožné. Děripaska se vyjádřil k myšlence zlepšení vztahů Ruska a USA po Trumpovi. Za čtyři roky bude situace stejná, myslí si ruský podnikatel.

30; Byly zveřejněny nové podrobnosti z vraždy sedmatřicetiletého ukrajinského vojáka u Charkova. Jeho tělo bylo nalezeno 16. března. Podezřelá je trojice nezletilých a vraždu si objednala dívka, se kterou se voják znal.

31; Jižní Korea omylem odpálila raketu určenou k likvidaci stíhaček. Informace o obětech a škodách v důsledku exploze žádné nepřišly, utěšují se jihokorejští vojáci.

32; V ukrajinské armádě zoufale skrývají smrt vojáků v důsledku explozí minometu Molot. Každodenní ozbrojené potyčky mezi jednotkami ukrajinské armády a nacionalistickými jednotkami vedou k pravidelným ztrátám na živé síle ukrajinských ozbrojených sil.

33; Sociální důchody v Rusku budou od 1. dubna zvýšeny o 2%.

34; Tragédie na Sjamozeru. Soud udělal tečku za případem smrti čtrnácti dětí. Soud uznal za vinné několik pracovníků dětského tábora v Karélii, kde v roce 2016 během vodácké akce utonulo 14 dětí.

35; V Gruzii byla zahájena vojenská cvičení NATO. Dnes odstartovaly velitelské-štábní cvičení „NATO-Georgia Exercise 2019“ za účasti vojáků z 24 zemí.

36; Zvýšení cen železniční přepravy bude pro ukrajinské šachty katastrofou, říká poslanec Nejvyšší rady. Zvýšení nákladních tarifů učiní ukrajinský uhelný průmysl nekonkurenceschopným a silně poškodí ukrajinskou energetiku.

37; Neznámý pachatel střílel v Nizozemsku na tramvaj. Jeden mrtví několik zraněných. Náměstí, kde k události došlo, je obklíčeno, na místě zasahují ozbrojené složky.

38; Putin dorazil na Krym a zlikvidoval ukrajinskou výhrůžku tím, že spustil dvě tepelné elektrárny. Spouštění Balaklavské a Tauridské tepelné elektrárny s sebou přináší plnou energetickou nezávislost Krymu.

39; Ljaško: Nikomu nebudu sloužit! Jdeme do voleb, bychom zvítězili. Nejdeme ani žertovat, ani experimentovat, ale jen a jen zvítězit, ujišťuje hlavní ukrajinský radikál (předseda Radikální strany).

40; V Kyjevě hořel obchod Roshen. Neznámí pachatelé polili budovu hořlavinou a zapálili ji.

41; Obyvatelstvo čtyř oděských obcí se už pět let vyhýbá povolávání vojáků do ukrajinské armády. V Bolgradském okrese Oděské oblasti se pátrá po 1.709 potenciálních branců.

42; Porošenko informoval o plánu vstupu Ukrajiny do NATO. Mimochodem, chci zdůraznit, že není třeba se stydět za naše výsledky. Uděláno bylo opravdu mnoho.

43; Rubl zpevnil na maximum za posledních sedm měsíců. Zatímco rubl zpevňoval v důsledku prodejů cizích měn ze strany velkých exportérů, spekulanti skupují ruský dluh

44; Prezidentem Ukrajiny se nesmí stát žid, říká politolog a politický technolog Alexandr Palij. Tím postavil Ukrajince nejen proti Rusům, ale i proti židům. Čím se vlastně liší současný postoj od první poloviny 40. let minulého století?

45; Ukrajinský voják, který přeběhl k Luganské republice, informoval o špinavých tajemstvích ukrajinské armády. Voják 54. samostatné motorizované brigády informoval o činnosti ukrajinských novinářů, nacionalistických batalionech a situaci na frontě z ukrajinské strany.

46; V Kyjevě byl zapálen další obchod Roshen. Podle slov očitých svědků pachatelé do obchodu vhodili výbušné zařízení.

47; Na Krymu navrhli, aby byla Kalifornie vrácena Rusku. Jde o odpověď na americký nátlak předat Krym Ukrajině. Fort Ross spoluzakládali Rusové…

48; Na internetu se vysmívají Kličkově čepici, kterou si vzal, když šel kontrolovat v noci Šuljavský most. Vypadá jako kolchozník, co přišel zkontrolovat, zdali je dost osiva.

49; Putin podepsal zákon proti falešným zprávám. Prezident Ruska podepsal zákon o zákazu šíření nedůvěryhodných společensky významných informací.

50; Venezuela může do Ruska poslat ropu určenou pro USA. Venezuela bude samostatně rozhodovat o tom, kam bude dodávat svou ropu. A hlavním úkolem je upevňovat vztahy s Ruskem.

51; Byly vyčísleny ztráty Evropy v důsledku protiruských sankcí a ruských protiopatření. Sankční mašinérie byla spuštěna a setrvačník se roztočil natolik, že je už potřeba jej zastavit.

52; Na Ukrajině vozil pasažéry řidič autobusu, který předtím užil drogy.

53; Proč na Krym přesunuli dálkové bombardéry Tu-22M3? Rozmístění amerických prostředků protiraketové obrany v Rumunsku byla vážná výzva. Tento krok kardinálně změnil rovnováhu sil v regionu, což vyvolalo rozhodnutí ruského ministerstva obrany dislokovat na krymské letecké základně v obci Gvardějskoje eskadrilu dálkových bombardérů Tu-22M3schopných nést rakety.

54; Byla by to válečná katastrofa. Volker odmítl možnost navrátit Krym k Ukrajině silovou cestou. Spolu s tím vyjádřil názor, že je třeba si zachovat paměť o Krymu a pokusit se o vrácení ve vhodnou dobu.

55; Dluhy Rusů vůči mikrofinančním společnostem dosáhl svého rekordu. Objem zadluženosti Rusů po termínu splatnosti vůči organizacím se podle výsledků tohoto roku v lednu zvýšil.

56; Porošenkovo fungování připravilo Ukrajince o miliardu hřiven. V roce 2018 bylo na udržování činnosti prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka utraceno 1,034 miliardy hřiven.

57; Ukrajinská armáda je připravena porazit Maďarsko, říká bývalý velitel batalionu Ajdar. Dvě hodiny bud potřebovat 128. brigáda, aby se dostala k Blatenskému jezeru (Balatonu). A Maďaři s tím vůbec nic neudělají.

58; Žhářské útoky na Roshen: Vyšetřovatelé promluvili o podílu ruských tajných služeb. Muž, kterého zadrželi za podpálení obchodu Roshen na Kreščatiku v Kyjevě, patří k radikální extremistické organizaci, která plánovala zmaření voleb.

59; V NATO jsou vystrašení z rozmístění Tu-22M3 na Krymu. Odsuzujeme pokračující rozsáhlé navyšování ruské vojenské síly na Krymu.

60; Je dobře, že se jim nepodařilo nás vtáhnout do války se Západem pomocí Ukrajiny, říká Dmitrij Stěšin. Za nějakých deset let bude jasné, že to byla správná politika, pragmatická a realistická.

61; „Jste se zbláznili, či co?“ Vladimir Putin se v ukrajinštině obrátil na ukrajinskou politickou reprezentaci.Ruský prezident vyjádřil nelíčený údiv nad politikou prováděnou kyjevským režimem.

62; Na ruském ministerstvu zahraničí tvrdě odpověděli na prohlášení EU a NATO ohledně Krymu. Moskva v den pátého výročí opětovného spojení Krymu s Ruskem vyzývá EU a NATO, aby se přestaly zabývat politikařením.

63; Porošenko zveřejnil počty padlých ukrajinských okupantů v Donbasu. Podle jeho slov každý den na linii fronty dochází k ostřelování a provokacím. Od počátku bojových akcí v Donbasu padlo 2.955 ukrajinských vojáků.

64; Ruský prezident Vladimir Putin ironicky komentoval stížnost vůdce židovské komunity na Krymu Benjamina Volfa, že jsou finanční problémy při výstavbě synagogy. Doslova prohlásil: „Židé že mají problémy s financemi? Tak to se může stát opravdu snad jen na Krymu…“.

65; Porošenko odvolal zástupce velitele Nacionální gardy generálmajora Valerije Bondara.

66; Rosstat zaregistroval boom průmyslové výroby. Dotázaní průmyslníci však tvrdí něco jiného.

67; Rozšíření NATO je pro Rusko výhodné, říká Volker. Poznamenal, že Rusko ve skutečnosti získalo výhodu v důsledku členství Estonska Lotyšska a Litvy v NATO.

68; Ukroboronprom vysvětloval dodávku techniky do Ruska. Mluvilo se konkrétně o ukrajinských dodávkách motorů pro ruská vojenská letadla.

69; Erdogan nepodporuje přeměnu chrámu svaté Sofie na mešitu, protože to podle něho může vést k vážným následkům.

70; V Radě federace označili informaci o dislokaci Tu-22M3 za chybnou. Krym posiluje svůj vojenský potenciál od okamžiku spojení s Ruskem, ale informace o raketových komplexech Iskander-M a dálkových bombardérů Tu-22M3 byla rozšířena chybně.

71; Nebývalá záplava zatopila centrum vzdušné rozvědky USA. Více než třetina území letecké základny amerického letectva Offutt ve státě Nebraska zmizela pod vodou v důsledku rozvodnění řeky Missouri.

72; Ukrajinský boxer Alexandr Usik prohlásil, že je připraven bránit církev a hnát útočníky baseballovou pálkou.

73; Nejdostupnější země pro nákup nemovitosti pro obyvatele velkých ruských měst jsou Egypt, Abcházie a Estonsko.

74; V armádě USA se učí ovládat nová obrněná vozidla JLTV. Celkově americká armáda chce k roku získat 49.099 vozidel a Korpus námořní pěchoty USA 4.483 do roku 2022. Celková objednávka námořní pěchoty ale činí 9.091 kusů. Celková hodnota programu se odhaduje na více než 30 miliard dolarů.

75; V Bělorusku byla schválena Koncepce informační bezpečnosti. Alexandr Lukašenko podepsal rozhodnutí o zřízení Bezpečnostní rady „O Koncepci informační bezpečnosti Běloruska“.

76; Vojenský expert Pavel Kalmykov promluvil o předním postavení ruských systémů radioelektronického boje ve světě. Ruské novinky v oblasti systémů radioelektronického boje jsou nejlepší na světě, přestože existují i v USA a v zemích NATO.

77; Francouzské úřady zakázaly „Žlutým vestám“ vstup na Elysejská pole. Zákaz byl zaveden na neomezenou dobu.

78; Ruský laboratorní modul Nauka má být k Mezinárodní kosmické stanici vynesen v červnu 2020.

79; Média: Vučić požádal o omilostnění demonstrantů, kteří se nedopustili závažných zločinů. Za účast na protestech bylo v Srbsku zadrženo 18 lidí.

80; V Caracasu došlo k dalšímu hromadnému odpojení od elektřiny. Informují o tom převážně obyvatelé východní části města.

81; Podezřelý ze střelby na tramvaj v Utrechtu pocházející z Turecka byl zadržen. Prokázaly se jeho vazby na Islámský stát. Informuje o tom místní policie.

82; Obrat zahraničního obchodu Uzbekistánu vzrostl meziročně o 25,4%.

83; V těle zemřelé (zavražděné) svědkyně z Berlusconiho procesu Imane Fadil byl nalezen antimon, kadmium, molybden a chrom. Oznámil to milánský prokurátor Francesco Greco.

84; Putin Krymské jaro zahájilo v historii Rusko novou éru. Při přijímání rozhodnutí o návratu Krymu k Rusku se prezident Ruska řídil především celonárodními zájmy.

85; NASA: Nad Beringovou úžinou u břehů Kamčatky explodoval v prosinci meteorit o síle deseti Hirošim.

86; Putin informoval o převaze společných kořenů Rusů a Ukrajinců nad politikou. Ruský prezident zdůraznil, že úroveň vztahů mezi Ukrajinci a Rusy vždy byla, je a bude velmi důležitá. Hluboké kořeny společné historie a kultury časem převládnou.

87; Vladimir Putin se vyjádřil ke skutečnému cíli teroristického činu na Novém Zélandu. Šlo o pokus destabilizovat politickou situaci na Novém Zélandu.

88; Ukrajinské ministerstvo zahraničí vyjádřilo protest kvůli Putinově návštěvě na Krymu. Jde prý o hrubé porušení suverenity a teritoriální celistvosti Ukrajiny.

89; Výbor Evropského parlamentu schválil úpravy k Plynové direktivě EU. Výbor pro průmysl, výzkum, telekomunikace a energetiku (ITRE) schválil kompromisní variantu úprav Plynové direktivy.

90; Ve Státní dumě odpověděli na návrh NATO vrátit Krym Ukrajině. Konstantin Zatulin lakonicky prohlásil, že poloostrov se k Rusku připojil navždy.

91; Putin vysvětlil, proč některé potraviny (například mléčné výrobky) jsou na Krymu dražší ve srovnání s jinými regiony Ruska. Není to kvůli sankcím, ale kvůli celkově zatím nižší úrovni zemědělství na poloostrově.

92; USA jsou ochotny dodávat Ukrajině systémy protivzdušné a pobřežní ochrany. Ruská federace opakovaně varovala před plány dodávek zbraní na Ukrajinu, neboť takový krok jen povede k eskalaci konfliktu na Ukrajině.

93; Vladimir Putin zveřejnil podmínku pro zrušení sankcí proti EU. Italský sýr a španělská sušená šunka (jamón curado) se mohou opět objevit na ruských pultech, pokud Evropská unie zruší svá omezení.

94; Rekonstruované Boreje a Jaseně se stanou páteří Severní flotily. Nyní Severní flotila využívá jaderné ponorky deseti různých typů.

95; Šéf Čeljabinského regionu Boris Dubrovskij byl Federálním antimonopolním úřadem usvědčen z dvou spiknutí v oblasti výstavby a opravy silnic.

96; Putin pozval Erdogana na slavnostní otevření velké mešity na Krymu. Ten na pozvání reagoval kladně.

97; Konečný rozsudek nad Radovanem Karadžičem bude vynesen 20. března.

98; Ruské tajné služby předaly Vučičovi plán srbské opozice na vyprovokování srážek mezi demonstranty a policií v Bělehradě.

99; Šéfredaktora RIA Novosti Ukrajina drží v cele bez matrace a elektřiny. Kirill Vyšinskij byl převezen z Chersonu do Lukjanovské věznice.

100; USA předaly Estonsku vyřazené dopravní letadlo S-145A Skytruck.

101; Moskva nebude od Lukašenka požadovat uznání Krymu. S tímto prohlášením vystoupil dnes velvyslanec Ruska Michail Babič na tiskové konferenci v Minsku.

102; U Dněpropetrovska vykolejil vlak kvůli krádeži kolejí.

103; Více než polovina Ukrajinců v posledním roce nepřečetla ani jedinou knihu (ani elektronickou), vyplývá ze zveřejněného průzkumu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 18.3.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!