Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 19.3.2019

ssha_okkupirovala_germaniyu_flag_naruchniki1; Německo se vyslovilo proti USA kvůli ohledně sankcí vůči Mezinárodnímu trestnímu tribunálu. Německé ministerstvo zahraničí komentovalo rozhodnutí USA zavést sankce vůči zástupcům Mezinárodního trestního soudu.

2; Italský zpěvák Al Bano zažaluje Ukrajinu. Vynikající umělec požaduje po Ukrajině náhradu za morální újmu kvůli zařazení na „černou listinu“.

3; Lichotí to mému pocitu vlastní důstojnosti. Je to směšné a zároveň vlastně příjemné. Ozbrojenci ATO se dostali na seznam Mirotvorec.

4; Bartoloměj nemůže zákonnou cestou získat Porošenkem slíbené objekty. Konstantinopol může požadovat, co bude chtít, ale získat to nemohou, poznamenal právník.

5; Židé v šoku. Na Ukrajině byl odhalen pomník nacistických karatelů – vrahů civilního obyvatelstva. V Ivano-Frankovské oblasti místní úřady odhalily pomník nacistických kolaborantů, válečných zločinců a vrahů židů.

6; Kanadští žoldáci budou dále bojovat proti Donbasu. Dosud se tvrdilo, že kanadská mise bude prodloužena jen do 31. března 2019.

7; Oceánská plavba strašáka pro NATO – neviditelné ponorky s jadernými raketami. 19. března si Rusko připomíná Den podmořských vojsk.

8; Má Porošenko šanci vyhrát volby? Oleg Carjov píše o nadcházejících volbách na Ukrajině. Podle průzkumů za lídrem kampaně zaostává až o 20 procentních bodů.

9; Obhroublá demarše. Minsk nadává Moskvě. Tým běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka si dovoluje jít do otevřeného konfliktu s Ruskem.

10; Opravdu je třeba vyměnit vládu? Velitel brigády Vostok a známý vojensko-politický činitel Doněcké republiky Alexandr Chodakovskij píše o národu a politické moci.

11; Bývalý poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny Alexej Žuravko poblahopřál Krymu k výročí znovusjednocení s Ruskem.

12; Krym je pro Rusko nebezpečný, říká Klimkin. Kyjevu vlastně nezbývá než činit velkohubá, ale bezmocná prohlášení k výročí připojení poloostrova k Rusku.

13; Mezi Putinem a Porošenkem je osobní nepřátelství, říká Volker.

14; Co by svět dělal bez těchto vynálezů? Ve Španělsku připomněli roli ruských vědců ve vědě a technice. Ruští vědci mají podíl na vynálezu televize, vrtulníku, syntetického kaučuku a periodické tabulky chemických prvků.

15; Vjela jí do vlasů. Šílená rusofobka fyzicky zaútočila v Rize na řidičku autobusu za odmítnutí mluvit lotyšsky. Kdesi na Ukrajině určitě tleská Larisa Nicoj. Řidička nerozuměla pokynu v lotyštině a neotevřela na požadované stanici dveře a ženu s dítětem pak vysadila o kus dál na krajnici.

16; V Moskvě ve věku 93 let zemřel režisér Marlen Chucijev.

17; Abramovič se připravuje na sankce a rozprodává aktiva v Rusku. Miliardář Roman Abramovič aktivně rozprodává svá ruská aktiva. Na jaře loňského roku byl zařazen do „kremelského seznamu“.

18; Ruské ministerstvo obrany předvedlo testy raketové ponorky Borej. Dnes se v Rusku slavil Den podmořských vojsk.

19; Ukrajinská novinářka, která navštívila Krym, byla zařazena na seznam Mirotvorec. Olesja Medveděva si z toho na svých stránkách na sociální síti dělá legraci: Můžete mi gratulovat. Jsem v dobré společnosti.

20; Porošenko odmítl „vařit kaši“ s Putinem. Nehodlám s ním ani vařit kaší, ani s ním jít na ryby, prohlašuje ukrajinský prezident.

21; Nová brazilská moc pustila USA na svůj kosmodrom. Podepsaná smlouva povoluje Washingtonu komerční využití kosmodromu Alcântara ve státě Maranhão.

22; Dáreček od ukrajinské armády zaletěl do zahrady ke staršímu manželskému páru v Luganské republice. Vyšel jsem ven a podíval se: Díra A z ní trčí ocas nějaké miny nebo granátu…

23; Prezidenta Ukrajiny budou volit i v Antarktidě. Odpovědnost za zajištění procesu byla svěřena volební komisi složenou ze čtyř ukrajinských polárníků.

24; Učiníme naše bezpečná letadla ještě bezpečnějšími, říká ředitel Boeingu. Při dvou katastrofách Boeingu 737 MAX, které se odehrály během pěti měsíců v Indonésii a Etiopii, zahynulo celkem 346 lidí.

25; Zelenskij je absolutním lídrem prezidentské kampaně na Ukrajině. Obliba Julie Timošenko a Petra Porošenko setrvale klesá. Komik už má podporu takřka dvojnásobnou než oni.

26; V Kremlu informovali, jakého prezidenta na Ukrajině by Moskva potřebovala. Připomeňme, že prezident Ruska zalitoval, že s nynější ukrajinskou mocí „žádnou kaši vařit nelze“ (nedá se spolupracovat).

27; Do Státní dumy byl předložen návrh zákona o návratu k přetavování hodinek. Autor návrhu prohlásil, že dnes ve většině regionů Ruské federace slunce příliš brzy vychází a zapadá a obyvatelstvo je nespokojeno.

28; Rusko nebude likvidovat rakety 9M729, prohlásilo ruské ministerstvo zahraničí. Ruské návrhy ohledně urovnání situace se Smlouvou o likvidaci raket středního a krátkého doletu zůstávají v platnosti, ale „bušit na uzamčené dveře“ se Moskva nechystá.

29; Ve Státní dumě informovali o podrobnostech ohledně rozmístění Tu-22M3 na Krymu. Tato zpráva vyvolala u západních partnerů značné obavy.

30; Ruská centrální banka označila stavbaře za hlavní zdroj stínových operací. Centrální banka zhodnotila podíl pochybných operací za celý uplynulý rok.

31; Porošenko brzy nebude moci uvařit už vůbec žádnou kaši, poznamenal Puškov. Zaostávání za Zelenským už činí 20 procentních bodů. Aby Porošenko zvítězil, nestačí už ani prostá falsifikace výsledků, ale obludná falsifikace.

32; V Lugansku došlo k výbuchu. Explodoval automobil. Místo výbuchu bylo uzavřeno pracovníky Ministerstva pro mimořádné události a policisty. Začalo vyšetřování.

33; Armáda Doněcké republiky zlikvidovala palebná postavení ukrajinské armády,. Nepřítel utrpěl významné ztráty. Nepřítel cíleně pálí po životně důležitých infrastrukturních objektech.

34; Ruské ministerstvo financí slíbilo významné snížení počtu státních úředníků. V příštím roce chce vláda provést rozsáhlou reformu státní služby.

35; Porošenko avizoval testování nových útočných dronů. Prohlašoval, že využití tureckých dronů umožní minimalizovat oběti mezi civilním obyvatelstvem a vojáky ukrajinské armády.

36; Kazašský prezident Nazarbajev odstoupil z funkce.

37; Poslanec si tvrdě dobíral předsedu Nejvyšší rady za ukrajinštinu. K incidentu došlo během projednávání návrhu zákona o zajištění fungování ukrajinštiny jako státního jazyka.

38; Porošenko si udělal ostudu kvůli petrohradskému metru v Charkově. Porošenko se pravidelně ztrapňuje vykrádáním obrázků z ruských infrastrukturních projektů.

39; Nazarbajev informoval o svém nástupci. Poznamenal, že si vysoce cení profesionálních a osobních kvalit předsedy Senátu.

40; V Norsku žák prvního stupně základní školy v Oslo zranil nožem čtyři učitele.

41; Střílel z blízkosti a dobíjel pažbou. U Lvova voják ukrajinské armády zavraždil pohraničníka. Pachatelem je dvacetiletý voják.

42; Byl zveřejněn plný text Nazarbajevova prohlášení o odstoupení. V roce 2019 se dovrší 30 let jeho vlády.

43; Odstoupil šéf Čeljabinské oblastní administrativy. Informoval o tom na svém účtu na sociální síti.

44; Stal se zázrak. Prodej fotbalisty zachránil hřivnu před pádem.

45; Putin: Su-57 je nejlepší vojenské letadlo na světě. A to jak ohledně takticko-technických parametrů, tak i ohledně výzbroje.

46; Vojska už stojí na hranici. Porošenko informoval o připravenost Ruska přepadnout Ukrajinu. Vyzval, aby tato hrozba byla brána vážně.

47; Putin na Krymu: Rusko vrátilo Ukrajině protestní nótu bez projednání. Ukrajina protestovala proti Putinově nezákonné návštěvě „ukrajinského“ území.

48; V Radě federace vyzvali, aby se nedramatizovala situace v Kazachstánu. Vše probíhá v rámci tamní ústavy.

49; Je Pavel Gubarev zklamán výsledky Ruského jara? Probíhá široká veřejná diskuse věnovaná pátému výročí známých událostí.

50; Oděská lidové republika existuje! Ukrajinští „patrioti“ požadují zastavení „Ruského jara“. V Oděse probíhá skutečná válka mezi ukrajinskými „patrioty“ a „separatisty“.

51; V kyjevském mnohopodlažním domě došlo k výbuchu, v jehož důsledku byly poškozeny vstupní dveře a vytlučena okna v několika bytech až do čtvrtého patra.

52; V odborech pracujících migrantů informovali o „obrovském nebezpečí pro Rusko. V Jakutském vyšetřovacím výboru vyzvali, aby se obyvatelstvo zdrželo jakýchkoli akcí, které mohou mít za následek národnostní konflikty. Příčinou vzbouření je případ nelidského znásilnění ruské ženy z Jakutska násilníkem neruského původu ze Střední Asie, říká Renat Karimov.

53; „Patrioti“ proti „patriotům“. Na shromáždění došlo ke srážce mezi Nacionálním korpusem a Porošenkovými příznivci. Příslušníci nacistického uskupení se přišli zeptat, kdy Porošenko potrestá viníky, kteří rozkradli vojenský rozpočet.

54; Rusko se pokusí vyvolat plynovou válku, říká Klimkin. Zdůraznil, že kontrakty za starých podmínek nejsou možné ani z politických ani z právních důvodů.

55; V kazašských směnárnách po Nazarbajevově odchodu došly dolary. Poptávka po americké měně zůstává vysoká.

56; Pokles počtu obyvatel Ukrajiny se zrychluje. Jen za leden 2019 ubylo 30,5 tisíce lidí. Jedno středně velké okresní město.

57; Šojgu přivezl Asadovi vzkaz od Putina. Během rozhovorů s Bašárem Asadem byly projednávány otázky boje proti mezinárodnímu terorismu.

58; V Mariupolu byl zadržen muž, který vydíral policisty pornografií. Nyní se připravuje obvinění a zvažuje se uvalení vazby.

59; Trump promluvil o členství Brazílie v NATO. Prezident označil Brazílii za největšího spojence, který nepatří do NATO.

60; V Ruské gardě promluvili o zlikvidování veškerých aktivních ozbrojenců v Dagestánu. Aktivní ozbrojenci v Dagestánu už žádní nezbyli. Co zůstalo, je jen velká základna jejich přisluhovačů.

61; Třicet let reforem. Jak Nazarbajev přetvořil ekonomiku Kazachstánu. V souvislosti s odstoupením Nursultana Nazarbajeva se mluví o dalším osudu vztahů mezi Ruskem a Kazachstánem. Obě země mnohé spojuje.

62; Nazarbajev projednal své rozhodnutí o odstoupení s Putinem a Lukašenkem. Prezident Běloruska vyjádřil v souvislosti s tímto rozhodnutím lítost.

63; Vojenský expert odhadl škody vzniklé zatopením letecké základny v Nebrasce. Může se vyšplhat až na miliony dolarů.

64; Prezidentský kandidát Bojko avizoval v případě svého zvolení zrušení „jazykového fašismu“.

65; Ukrajina a Nigérie zahájí společné výzkumy v kosmické sféře. Bylo podepsáno memorandum o spolupráci při výzkumu vesmíru.

66; V Íránu začalo hořet letadlo se stovkou cestujících uvnitř.

67; Cestující v letadle z Glasgow do Tenerife se poprali kvůli bosé ženě.

68; Merkelová dostala právo vyhošťovat ze země migranty se špatnými životními podmínkami. Informuje o tom Deutsche Welle.

69; Pokuta 700 euro. V lotyšském parlamentu (Sejmu) chtějí veteránům zakázat veřejné nošení uniformy SSSR a nacistického Německa.

70; Prezidentský kandidát Vladimir Zelenskij označil zdravotnickou reformu Uljany Suprun za nejúspěšnější reformu v zemi.

71; V Chersonu vesničané chtěli lynčovat sedmačtyřicetiletou ženu nemocnou spalničkami. Zachránila ji hospitalizace.

72; Zařazení Rusů na západní a zvláště americké sankční seznamy vnímám jako znak dobře odvedené práce.

73; Ukrajinský ministr Vladimir Omeljan prohlásil, že americký raketový torpédoborec Donald Cook zničí veškerou Černomořskou flotilu Ruska v případě dalšího aktu agrese vůči Ukrajině.

74; V Bělorusku se sbírají podpisy za vyhnání ruského velvyslance ze země. Autory petice rozčílil velitelský tón, se kterým Michail Babič vystupuje.

75; Udělal by lépe, kdyby mlčel. Lavrov komentoval Volkerova hloupá slova o tom, že pro Moskvu je členství pobaltských států v NATO výhodné.

76; Zadržený ukrajinský námořník byl v Moskvě operován.

77; Porošenko prohlašuje, že z Kremlu přišel povel k silovým provokacím. Rusko se prý snaží mařit ukrajinskou volební kampaň.

78; Ukrajina oznámila další zvyšování cen energií pro obyvatelstvo. Od 1. května ceny za teplo a horkou vodu stoupnou o 20%.

79; Poslanec Bundestagu Stefan Keuter vyzval ke zrušení evropských sankcí vůči Rusku, které byly zavedeny v souvislosti s Krymem.

80; Arménie vyostřuje situaci v Organizaci Smlouvy o kolektivní bezpečnosti kvůli Bělorusku. Nový generální tajemník bude jmenován bez souhlasu Arménie.

81; Do funkce prezidenta Kazachstánu bude 20. března jmenován Kasym-Žormat Tokajev.

82; Viceprezident Bundestagu Wolfgang Kubicki prohlásil, že velvyslanec USA v Německu Richard Grenell musí být vyhnán ze země.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
4 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 19.3.2019

 1. .... napsal:

  Ze zvědavce

  dnes 2019-03-22 08:30:16
  Tak
  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 141.?.?.?
  ale optimalizaci lidských zd(st)rojů to nevylučuje, dle EU. I S / jasným trendem zde s mimikrujícími podkorporátníky v duchu poturčenec horší turka. (sluha je nejhorší pán) A již profláklé kalegriády která je ryze komunismem z tvorby vymírajících kontinentu pro islamisty na anexi těch nebohých to financujících prostřednictvím zvůle velkomožných arogance a korupce moci.
  https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ
  https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE

  Všechny znaky proti obyvatelům které exploatují na úkor zájmových naplňují na 100% zpronevěřením posláni které musí z principu dělat ale činí zjevný opak a za mne dostali již verdikt vinen bez možnosti prominutí a pokud si myslí že nenesou vinu jako komunisté ovšem své komuny na úkor plátců jistě jdou dohledat jednotlivá lasování a v případě že si v tom fukaní své polévčičky bezesporu je možné je sejmout za aktivní účasti za výsledky které jsou již až směšně vyrýsované.
  https://www.youtube.com/watch?v=3AzjN0M16TE

  http://www.zvedavec.org/komentare/2019/03/7861-prominentni-profesor-biochemie-varuje-5g-je-ta-nejhloupejsi-myslenka-v-historii-sveta.htm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!