Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 20.3.2019

su-35_istrebitel1; Ruské ministerstvo obrany ukázalo, jak Su-35 chránily Sergeje Šojgu nad Sýrií. V úterý ruský ministr obrany jednal s prezidentem Bašárem Asadem.

2; Rusko varovalo Spojené státy před vojenským řešení krize ve Venezuele. Rusko se staví kategoricky proti použití vojenské síly pro vnější intervenci.

3; Je to čistý plagiát. V Rusku usvědčili USA z krádeže duševního vlastnictví. Informační válka proti Rusku se pro Západ stala čímsi větším než obyčejná propaganda. Profesor MGU už v roce 2016 začal přednášet studentům o hybridních válkách proti Rusku. Jeho přednáškový program ukradly USA a zaměnily v něm USA a Rusko. Pachatelem je pracovnice CIA Molly MacKay.

4; Ruské jaro, nepopulární zákony a nálady obyvatel Krymu pět let po připojení k Rusku. Na oslavu do Simferopolu se sjeli obyvatelé různých krymských měst.

5; Nová hrozba pro NATO: Ruské rušičky (jammer). K široce přetřásaným ruským hackerům se v nejbližší době připojí noví „zločinci“ – ruské rušičky.

6; Putin na Krymu vyvolal vlnu nesouhlasu na Ukrajině. Na Ukrajině se podle očekávání zvedla vlna hysterie.

7; Sýrie: Bitva u Hadži proti Islámskému státu jako největší bitva naší doby. Jen globální strategie může zajistit efektivní politické řešení.

8; Ruský velvyslanec odpověděl na otázku o opatřeních Ruské federace kvůli Lukašenkovu postoji ohledně Krymu.

9; Plápolající Azovstal v Mariupolu. Co skrývá Achmetov? V Mariupolu vzniká konflikt. Oheň,m který je vidět z různých míst města, je doprovázen velkých hlukem a opakovanými explozemi.

10; Proč má Donbas právo být součástí Ruska? Historie Krymu a historie Donbasu – to je jen jedna historie.

11; Puškov komentoval Trumpovo přání poskytnout Brazílii status hlavního spojence mimo NATO. Kdekomu by se to nelíbilo. Trump chce poskytnout Brazílii status hlavního spojence USA mimo NATO. Ale Brazílie není ani čekatel na členství v NATO.

12; Porošenko obvinil Rusko z brždění rozvoje ukrajinského metra. Připomeňme, že už včera si Porošenko udělal ostudu s metrem, když obrázek z Petrohradu vydával za charkovské metro.

13; Ve státní dumě odpověděli na Klimkinovo prohlášení ohledně plynové války. Ruská federace se prý pokusí zorganizovat „novou plynovou válku“ po vypršení dohody o tranzitu plynu přes Ukrajinu. Poslanec Igor Ananskich označil prohlášení za provokaci a pokus o politický tlak.

14; Anglie se za 25 let může dostat do sevření smrti, píše britský tisk. Za 25 může Velká Británie zůstat zcela bez vody. Příčinou je změna klimatu.

15; Chápu, proč se Donbas bouří. Řidič autobusu nastříkal účastníkovi ATO plyn do obličeje. Další dobrovolník a účastník ATO byl vytrestán ve veřejné dopravě.

16; Popadnu baseballovou pálku a poženu je. Usik slíbil, že bude chránit církev na Ukrajině před útoky nacistů na pravoslavné chrámy.

17; Rosstat změní metodiku počítání příjmů Rusů. Od dubna se přestane s každoměsíčním zveřejňováním údajů o reálných disponibilních příjmech Rusů.

18; Nazarbajevův nástupce se ujal funkce prezidenta Kazachstánu.

19; Vojáci Armády Luganské republiky byli zabiti v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády. Informace o škodách na civilní infrastruktuře v důsledku ostřelování se upřesňuje.

20; Ruský program „mateřského kapitálu“ (sociální program pro matky se dvěma a více dětmi) může být prodloužen i na dobu po roce 2021, hlásí ruské ministerstvo práce.

21; Nový prezident Kazachstánu chce přejmenovat Astanu na Nursultan. Kasym-Žomart Tokajev vyzval, aby všechny centrální ulice měst v Kazachstánu byly pojmenovány po odcházejícím prezidentovi.

22; Rusové mají stejně špatný vztah k Ukrajincům i k Američanům. Počet Rusů, kteří mají negativní vztah k USA, se zcela shoduje s počtem spoluobčanů, kteří mají negativní vztah k Ukrajině.

23; Vrátí se v rakvích. Erdogan urazil Austrálii. Vláda zuří. Australský premiér označil Erdoganovo prohlášení za urážlivé a nesoudné. Zdůraznil, Canberra schválí odvetná opatření.

24; Džemilev: Z Krymu jsou vysídlováni Krymští Tataři. Je to stejná strategie jako za Kateřiny II., kdy byl krymskotatarský národ vysídlen a nastěhovali se Rusové.

25; Rozpárané břicho. V Kyjevě byl nelidsky zavražděn účastník ATO. Tělo „veterána ATO“ s mnohačetnými hlubokými bodnými ranami od nože bylo nalezeno v koupelně jeho bytu.

26; Stádo divokých prasat způsobilo nedaleko Lvova dopravní nehodu. Stádo kanců přebíhalo silnici Kyjev – Čop. Jeden z projíždějících automobilů narazil do divokých prasat. Nehodu řešila policie.

27; Joe Biden se chce stát prezidentem USA. Bývalý viceprezident USA prohlásil, že má v úmyslu kandidovat na funkci prezidenta USA v roce 2020.

28; Výzkumníci vytvořili žebříček nejšťastnějších zemí světa (World Happiness Report). Čísla hovoří za vše: Na prvních pozicích Finsko, Norsko, Dánsko, Island, Švýcarsko, Nizozemsko, Kanada, Nový Zéland, Švédsko, Austrálie, Izrael. Poté následuje skupina západoevropských zemí (Rakousko, Velká Británie, Irsko, Německo a Belgie) a Spojené státy. Na 20. místě se nachází Česká republika, na 24. místě Francie, 30. Španělsko, 36. Itálie, 38. Slovensko, 40. Polsko. Následují Litva a Slovinsko, Rumunsko, Kypr, Lotyšsko a Estonsko. 58. Japonsko, 62. Maďarsko, 66. Portugalsko, 68. Rusko, 70. Srbsko, 75, Chorvatsko, 79. Turecko, 81. Bělorusko, 79. Turecko, 82. Řecko, 93. Čína, 97. Bulharsko, 133. Ukrajina (v sousedství zemí jako Etiopie a Čad), 149. Sýrie.

29; Kazašský parlament schválil přejmenování hlavního města na Nursultan.

30; Ve Lvově zapálili pobočku ruské banky.

31; Nazarbajevova dcera byla zvolena předsedkyní kazašského Senátu.

32; Ljaško vtrhl na zasedání vlády a změřil její činnost. Došlo na velmi hlasitou výměnu názorů mezi Grojsmanem a Ljaškem.

33; Putin přijal demisi dvou šéfů ruských regionů. Na řadě jsou podle všeho ještě další gubernátoři.

34; Ukrajinská armáda zahájila palbu na školu v Gorlovce. Nepřítel utrpěl další nebojové ztráty.

35; Rusové přicházejí kvůli zvýšení sazby DPH z 18% na 20% o 460 miliard rublů.

36; Český prezident vyzval Ukrajinu, aby změnila ústavu a poskytla Donbasu autonomii. Je zapotřebí decentralizace, aby nejen ruskojazyčné, ale i další regiony měly velkou autonomii, říká Miloš Zeman.

37; FSB objevila skrýš se zbraněmi bandy lupičů, na jejím kontě jsou únosy a vraždy lidí, ale také vydírání a výpalnictví.

38; Den před havárií Boeingu v Indonésii zachránil toto letadlo před katastrofou pilot cestující jako pasažér, který poradil pilotovi letadla, jak mají vypnout nebezpečnou MCAS.

39; Evropská komise pokutovala Google astronomickou sumou za porušení evropských norem ohledně konkurence při umisťování reklamy na internetu.

40; Průzkum ukázal, kdo se stane za jakýchkoli okolností prezidentem. Zelenskij podle průzkumu s velkým přehledem zvítězí i v druhém kole proti komukoli.

41; Firma Roshen prohrála soudní spor s Ruskem. Proces trval od října 2015.

42; Reforma policie se vydařila Chuligáni zmlátili Krivorožské policisty a sebrali jim zbraně. Vedení policie v Krivém Rogu je podezíráno z utajování informací o útoku neznámých pachatelů na její příslušníky.

43; Haagský tribunál odsoudil Radovana Karadžiče k doživotnímu trestu vězení.

44; Rusové, kteří vyloupili směnárnu, byli v Bali zastřeleni při přestřelce s indonéskou policií.

45; Rusko odmítá tranzit plynu přes Ukrajinu. Ruský Gazprom začal oficiálně informovat země, kam dodává plyn, o přerušení tranzitu přes Ukrajinu.

46; Ukrajina zavedla sankce proti Rusku za Krymský most, kerčský incident. Sankce se týkají 848 fyzických a 294 právnických osob.

47; V Radě federace tvrdě odpověděli na Porošnekovo obvinění z narušování rozvoje metra.

48; Donbas může zůstat bez vody. Společnost Voda Donbasu informuje o hrozbě odpojení dodávek elektřiny u velmi důležitých vodárenských objektů.

49; Porošenko popohání Poltoraka s nákupy Javelinů. Přikazuji vám, pane ministře, abyste urychlil rozhovory o nových nákupech u naších amerických partnerů.

50; USA předaly generálnímu prokurátorovi Ukrajiny seznam nedotknutelných osob, proti kterým nelze vést vyšetřování.

51; Ukrajinský premiér se zabývá opravami záchodů na nádražích. Děsivý stav hygienických zařízení komentoval už ministr Omeljan v roce 2017, když se nacházel na návštěvě v Nikolajevě.

52; Ukrajinec se pokusil dát úplatek 5 euro v Lotyšsku kvůli chybějícímu pojištění při překračování hranic – a dostal za to pokutu ve výši 4.300 euro. Bylo zahájeno trestní řízení.

53; Protiruské sankce se dotkly i ukrajinského politika, jehož otec vlastní firmu Demosena Investments Ltd. na Kypru.

54; V Rosněfti se vysmáli sankcím Ukrajiny proti Sečinovi. Tiskový tajemník Rosněfti Michail Leonťjev komentoval nově zavedené sankce proti šéfovi společnosti Igoru Sečinovi.

55; Ukrajinská ústřední volební komise odmítla OBSE registrovat ruské pozorovatele u voleb.

56; Všichni už přišli o rozum. V Rusku zhodnotili nové ukrajinské sankce, které nazvali nezákonnými a bezdůvodnými.

57; Trump slíbil zlikvidovat poslední baštu Islámského státu v Sýrii ještě dnes večer.

58; V ukrajinské Nejvyšší radě bude vypracován zákon o legalizaci marihuany.

59; Na Ukrajině bylo zahájeno trestní řízení proti Lucenkovi. Státní vyšetřovací kancelář zahájilo řízení proti generálnímu prokurátorovi Juriji Lucenkovi.

60; Do Kyjeva přijela velká delegace z USA v čele se senátorem pro bankovní otázky.

61; Vyšetřovatelé uložili zadrženému námořníkovi ukrajinského vojenského plavidla psychiatrickou expertízu. Obhajoba protestuje.

62; Nikdo nepřežije! V Itálii řidič unesl školní autobus a zapálil ho i s dětmi uvnitř. Některé děti se nadýchaly zplodin, ale ničí život není ohrožen. Učitel, který se nacházel v autobuse spolu s dětmi, řekl, že řidič často vyjadřoval nespokojenost s migrační politikou Itálie.

63; Na základě výsledků zasedání federálního antimonopolního úřadu rubl při večerním obchodování výrazně zpevnil.

64; Polsko vysvětlilo, proč nepozvalo Rusko u příležitosti výročí začátku Druhé světové války. Na ruském ministerstvu zahraničí už dříve prohlásili, že polská vláda systematicky falsifikuje historii Druhé světové války.

65; Turecké tajné služby odvrátily v Istanbulu teroristický akt.

66; V EU připustili odložení Brexitu.

67; FSB překazila činnost buňky Svědků Jehovových v Jaltě. Tato náboženská skupina je v Rusku zakázaná.

68; Írán varoval, že si vyhrazuje právo na obranu proti Izraeli, pokud se Izrael pokusí uskutečnit své výhrůžky blokovat export íránské ropy po moři.

69; Ukrajinský generální prokurátor ukázal zabavený pytel peněz určený k nákupu voličů.

70; Komik Zelenskij prohlásil, že by byl ochoten odstoupit z voleb pouze ve prospěch svého kolegy Svjatoslava Vakarčuka, kdyby ve volbách kandidoval.

71; Přesune Vokswagen svůj podnik z Ukrajiny do Srbska? Majitel společnosti Avto Čačak, který pracoval jako zástupce Škody, prohlásil, že je vysoká pravděpodobnost přesunu výroby.

72; Ruská federace bude pokračovat v očišťování srbského území od munice NATO z doby před dvaceti lety.

73; Vojislav Šešelj označil rozsudek nad Karadžičem za skandální.

74; Nelegální hledač pokladů, který u Vladimiru našel poklad s tisíci starobylých mincí, zaplatí 65 tisíc rublů pokuty.

75; Letadla ukrajinského letectva proletěla s plnou zbrojní výbavou nad Azovským mořem.

76; Míra dožití se v Rusku přehoupla přes 73 let.

77; Šéf petrohradské zločinecké bandy Barsukov dostal 24 let vězení.

78; Od 1. dubna může 3,3 milionu obyvatel Donbasu zůstat bez dodávek vody. Společnost Voda Donbasu dluží miliardu hřiven dodavatelům elektřiny.

79; Sberbanka v létě spustí službu na vyzvedávání hotovosti na pokladnách obchodů. Podle Forbesu tato největší ruská banka nepatří do trojice nejspolehlivějších ruských bank.

80; Se spuštěním tepelných elektráren se energetické možnosti Krymu zdvojnásobily. Do krymského rozpočtu přibude miliarda rublů od těchto elektráren.

81; Lavrov: Americká protivzdušná obrana v kosmu hrozí zničením ruských kosmických objektů.

82; Šéfovi Naftogazu snížili plat o polovinu.

83; Putin odstartoval plnohodnotné využívání unikátního plynového naleziště na Jamalu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
6 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 20.3.2019

 1. Paw napsal:

  Mne by zajimalo kam do Evropy hodla Trump nastehovat toho noveho clena NATO , Brazilii ? Ze by Ukrajina ?
  Autobus , plny deti !!! unesl a zapalil nikoliv jeho ridic , ale zlocinec islamu ze Somalie..
  Duvod , byl nespokojen..
  Ja myslel,ze Lidsky prava jsou pro lidi…

 2. proud napsal:

  „2; Rusko varovalo Spojené státy před vojenským řešení krize ve Venezuele…..“…………….zrejme „nahoda“(neexistujou),Two Steps from Hell nahrali skladbu Venezuela uz v roce 2009……

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!