Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 21.3.2019

polsha_rossiya_11; Polsko vysvětlilo, proč nepozvalo Rusko u příležitosti začátku Druhé světové války. Předtím na ruském ministerstvu zahraničí prohlásili, že polská vláda systematicky překrucuje historii Druhé světové války. Polsko nepozvalo ruské zástupce kvůli porušení mezinárodního práva Sovětským svazem v roce 1939.

2; Stíhacího letce francouzského vojenského letectva letoun katapultoval při startu. Policie vyšetřuje neobvyklý incident.

3; Policejní funkcionář si zřídil vývoz radioaktivních ryb z Černobylské zóny. Do vývozu radioaktivních ryb zapojil policejní úředník i pracovníka ochranného pluku.

4; Ukrajinskou otázku je třeba naléhavě řešit, říká kyperský hierarcha. Poskytnutí autokefalie rozkolnické Pravoslavné církvi Ukrajiny otrávilo vztahy v rámci pravoslaví.

5; Jak z Ruska unikají tajné informace. Proč je z hlediska informačních technologií Rusko unikátní země? Zveřejněné video odpovídá na mnoho dalších zajímavých otázek.

6; Donalde, my jsme neučinili Ameriku znovu velikou! USA ztratily prvenství v kosmu ve prospěch Číny a Ruska.

7; jaký je vlastně Haagský tribunál? Soudci tři roky hledali smyšleného srbského válečného zločince. Teprve v roce 1998 ho vyškrtli ze seznamu hledaných osob.

8; Ukrajina začíná uznávat Krym za Ruský. Kyjev se dopouští právnických omylů a nechápe, že tím uznává Krym za ruský.

9; Skutečná válka. Rusko proti „černému internacionalismu“ Čečenské vojenské kampaně, jak se může dnes ukázat, nebyly pro Rusko žádnou procházkou.

10; Začíná to smrdět střelným prachem. Slovní hříčka: poroch (střelný prach) je také Porošenkovou přezdívkou. Jak se Porošenko odvděčí Polákům za volby? Porošenko se nehodlá vzdát. Po Maďarech ze Zakarpatska se zaměřil na početnou polskou diasporu na Ukrajině.

11; Západní prognózy ohledně Ukrajiny. Na Západě čím dál častěji mluví o tom, že se současným tempem reforem bude Ukrajina potřebovat desítky let na to, aby dohnala byť jen východ EU. Dohnat Polsko: 50 let. Dohnat Německo: 100 let.

12; V Kyjevě byl zapálen další obchod Roshen.

13; USA přesunuly šest bombardérů B-52 do Evropy. Televizní stanice CNN hodnotí tento krok jako jasný signál pro Rusko, které oslavuje páté výročí „vojenské anexe Krymu“.

14; Ruská kosmická společnost ruší zákaz ukrajinských raket Zenit. Ruská soukromá společnost S7 Space disponuje plovoucím kosmodromem Sea Lunch.

15; Dne 20. března zemřel pod koly vlaku ve stanici Nikolajev Děstroskij jednadvacetiletý místní obyvatel, který se později ukázal jako voják ukrajinské armády.

16; Porošenko nemá v úmyslu odevzdávat prezidentské křeslo. SBU bude kontrolovat převod údajů z volebních lístků do elektronického systému. Nejsou to náhodou „volby pod namířenými hlavněmi samopalů“, jak s oblibou popisují referendum na Krymu profesionální Ukrajinci?

17; V Kyjevě byl nalezen účastník ATO s rozpáraným břichem. Tělo objevil otčím, který se nemohl dostat do bytu.

18; V Novosibirsku bude zřízen Stalinův pomník. Odhalení chtějí stihnout 9. května.

19; Rusko a Čína propojili most přes Amur. Vlaky tudy projedou už letos. Nižněleninskoje – Tung-ťiang je prvním železničním mostem mezi Ruskem a Čínou.

20; V USA zhodnotili šance stíhačky F-15C proti Su-57. F-15C Eagle je dost zastaralý model, ale přitom jedna z nejrozšířenějších stíhaček amerického letectva.

21; U požáru Zimního stadionu v Doněcku zasahovala vozidla ministerstva pro mimořádné situace.

22; Ukrajince, který spolupracoval s ukrajinskou armádou, vyhnali ze Zabajkalska. Občan Ukrajiny se pokoušel získat v Rusku status běžence a dokonce uzavřel fiktivní manželství.

23; Ukrajina ostřelovala Doněck. Pod palbou byla škola a obytné domy. O nových zločinech ukrajinské armády informoval šéf administrativy Doněcka Alexej Kulemzin.

24; Avakov poradil, aby si země vážila Ukrajinců mluvících rusky. Ministr vnitra zdůraznil, že má na mysli ukrajinské a nikoli ruské občany.

25; Bývalý majitel Magnitu Sergej Galickij stanul v čele žebříčku miliardářů s nejvyššími příjmy. Vloni obsadil první místo Kirill Šamalov, tentokrát se nedostal ani do první deístky.

26; Bloomberg: Existují scénáře pro udržení Putina u moci. V Kremlu prý aktivně projednávali i scénář shodný s tím, co se dnes děje v Kazachstánu.

27; Stíhačka Su-27 vytlačila strategický bombardér amerických ozbrojených sil ze vzdušného prostoru nad Baltským mořem. Poté, co strategický bombardér B-52H změnil dráhu letu, se ruské stíhačky vrátily na letiště.

28; Pacient s gangrénou si sám uřízl nohu a vyhodil ji pod mostem. Ministryně zdravotnictví Ukrajiny Uljana Suprun jistě nadšeně tleská.

29; Ústřední volební komise odmítla vydat Grudininovi mandát poslance Státní dumy. Situace je unikátní: Dříve bývala procedura předání mandátu kandidátovi nominovanému stranou technickou formalitou. Důvodem odmítnutí je fakt, že Grudinin disponuje zahraničními účty.

30; Na americkém velvyslanectví obvinili Lucenka ze lži. Američtí diplomaté popřeli zprávu o předání seznamu nedotknutelných osob ukrajinskému generálnímu prokurátorovi.

31; Sadovyj už nechce být starostou Lvova. Nyní chce pracovat na celostátní úrovni.

32; Americká krasobruslařka úmyslně zranila svou jihokorejskou soupeřku na světovém mistrovství 2019.

33; Medveděv: Lidé nesmějí trpět v důsledku růstu cen benzinu. Podle jeho slov je důležité udržovat na trhu rovnováhu.

34; V Kremlu komentovali článek Bloombergu o „scénářích zachování Putina u moci“. Jeden ze scénářů prý předpokládá i spojení Ruska s Běloruskem, což by umožnilo Vladimiru Putinovi postavit se do čela nového státu.

35; V Rusku se gubernátor rozplakal po otázce o matce s mnoha dětmi. Přerušovaným hlasem nejvyšší představitel Zabajkalska prohlásil, že regionální vláda není schopna pomáhat všem.

36; Do Kyjeva přiletěla další várka těžce zraněných ukrajinských vojáků. Ukrajinští „patrioti“ vyzývají k pomoci pro zraněné karatele.

37; Poslanec za „Jednotné Rusko“ v souvislosti s návrhem na zákaz nákupu drahých automobilů pro funkcionáře prohlásil, že Ruský národ nenávidí úspěšné, bohaté a chytré lidi. Dostal pádnou odpověď: Když jste tak úspěšní a bohatí, jezděte si za své. Proč byste si měli vozit zadky na účet daňového poplatníka?

38; Grojsman definoval hybnou sílu ukrajinské ekonomiky. Podle jeho slov by jí měl být zemědělsko-průmyslový komplex.

39; Janukovič se těšil třikrát vyšší důvěře. Ukrajina se znovu stala mistrem v nedůvěře vládní moci. Ukrajina už druhý rok v řadě vykazuje světově nejnižší úroveň důvěry občanů vůči vládnoucí moci – pouhých 9%.

40; Armáda Doněcké republiky se pomstila ukrajinské armádě za ostřelování školy v Doněcku. Dnes ráno ukrajinští karatelé zahájili palbu na školu na západním okraji Doněcka.

41; Porošenko zavedl sankce proti Alessandře Mussoliniové, vnučce italského diktátora. Důvodem však nebyl její původ, ale fakt, že byla jako pozorovatelka u voleb v Luganské a Doněcké republice. Ukrajina blokuje její majetek a účty, odmítá poskytnout víza a zakazuje jí vstup do země.

42; Ostřelování ze strany ukrajinské armády přerušilo dodávku proudu do předměstí Doněcka. Střepiny granátů poškodily vedení vysokého napětí a vedlo ke zkratu.

43; Lavrov: Odmítnutí Ukrajiny připustit ruské pozorovatele k volbám je nelegitimní. Problém s ukrajinskými volbami je známý.

44; Zahraniční dluh Ukrajiny se podle výsledků za 4. čtvrtletí 2018 blíží 115 miliardám dolarů, což je o polovinu více, než činí dluh České republiky. HDP obou ekonomik je podle oficiálních čísel srovnatelný.

46; Soud pozastavil blokování aktiv Gazpromu. Soudní proces ve Velké Británie je pozastaven do ukončení procedur v odvolací instanci švédského soudu.

47; V Kyjevě opilý řidič automobilu s evropskou registrační značkou zmlátil policistu. Během kontroly policisté zjistili v automobilu silný zápach lihovin a vyzvali řidiče k testu na alkohol.

48; SBU informovala o operaci, která je v historii Ukrajiny bezprecedentní. Pracovníci tajných služeb za jediný den provedli 80 domovních prohlídek ve čtyřech oblastech a zadrželi 20 představitelů velkého obchodu s drogami.

49; Šéf řeckých katolíků dal budoucímu prezidentovi dvě podmínky: Chránit zemi a udržet kurs vedoucí do Evropy.

50; Je Babčenko ochoten se plazit po kolenou do Ruska s pokáním? Skandální ukrajinský propagandista neočekávaně vychválil Moskvu.

51; Lídr ukrajinského předvolebního klání je připraven na rozhovory s Ruskem. Zelenskij prohlásil, že je v případě svého zvolení připraven s Moskvou jednat.

52; Operace „Svoboda“. Guaidó se chystá uzurpovat moc ve Venezuele. Opozičník prohlásil, že administrativa prezidenta Venezuely Nicoláse Madura odpočítává své poslední dny.

53; USA urychleně přesouvají vojáky do Evropy. Příkaz k rozsáhlé redislokaci byl vydán zhruba před týdnem.

54; Rusko se chystá masově vydávat pasy obyvatelům Donbasu. Rusko zahájí přípravu k rozsáhlému vydávání pasů obyvatelům republik Donbasu.

55; Pod autem s ozbrojenci z ukrajinské armády explodovala mina. Jeden zahynul a dva jsou zraněni.

56; Ukrajinskou armádu v Donbasu zachvátila totální narkomanie. Tajné zpovědi z fronty. Jaké drogy je možné u ukrajinské armády získat? Toto téma je stejně populární u vojáků i důstojníků.

57; USA musí uznat suverenitu Izraele nad Golanskými výšinami, říká Trump.

58; Moderátor NTV vyhnal ze studia agresivního ukrajinského politologa. K incidentu došlo při projednávání jednoho interview ukrajinského ministra vnitra Arsena Avakova.

59; V Pentagonu prohlásili, že neočekávají od Ruska útok na NATO. Pro spojené státy je nyní složitější plánovat přesuny vojenské síly v Evropě než před deseti či patnácti lety.

60; Trump odmítl informovat Kongres o rozhovorech s Putinem. V Trumpově administrativě zamítli žádost kongresmanů ohledně obsahu Trumpových rozhovorů s ruským prezidentem Putinem.

61; Vláda Ruské federace prodloužila zmrazení cen benzinu.

62; Kudla do zad: Rusko a Maďarsko dohodly dodávky plynu bez Ukrajiny. Rusko a Maďarsko se dohodly na dodávkách ruského plynu na rok 2020.

63; Estonec je souzen za zotročení Ukrajinců. Poprvé v estonské historii probíhá soudní proces v souvislosti s otrockou prací Ukrajinců.

64; Ukrajina reagovala na rozhodnutí londýnského soudu slovy, že to z Gazpromu nesnímá povinnost nevyvádět aktiva z Anglie a Walesu.

65; Porošenko: Mně v sovětské armádě zakazovali se často mýt. A to my v ukrajinské armádě nezakazujeme.

66; Facebook přiznal, že pracovníci mají přístup k heslům uživatelů sociální sítě.

67; Úroveň chudoby v Rusku je na minimu od roku 2014. Pod hranicí chudoby žije 12,9% populace.

68; Ruské ministerstvo obrany plánuje nákup více než stovky letadel Il-76 MD-90A.

69; Bolton pohrozil Madurovi odpovědí na „zadržení Guaidóova stoupence“.

70; Maďarský ministr zahraničí označil „Severní proud“ za příklad dvojího standardu na Západě. Západní Evropa má s Ruskem daleko těsnější vztahy než Maďarsko. Naoko kritizují Rusko a na druhou stranu s ním uzavírají obrovské obchody.

71; Uljana Suprun varovala Ukrajince před „předvolebními psychickými chorobami“.

72; Psychiatrická vyšetření byla nařízena všem 24 námořníkům, kteří narušili státní hranici Ruska.

73; EU hned po Spojených státech zahájila obchodní válku s Čínou. Ekonomická síla Pekingu děsí už i Evropu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
4 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 21.3.2019

 1. .lak napsal:

  18. Jel bych tam s pokorou …. ale nemám s volským zápřahem na zhýralosti :-) I tak poklona

  • Jan Kowak napsal:

   Aá ti_chou počtou dej dál – gde sou Wosí hníz-dá ..
   Tichou počtou dej dál.. teď newim gdo hwíízdá
   .. ti-chá počta křid-la má , křid-la má..

   Můůj wzkaz je být tam.. tam gde být má : ))

   áá tichou počtou dé ej – gdo házel křídou ?

   Já ssu newinný.. kříd_la mam , já křídla mam..

   ps : Hongowá manŽelka mi neska we-ce : Nowáku dondi my
   koupiti za 2 stow-ky
   U Řezníka..
   .. křídel ku kuřecích : Q

   Sem se stawil cestou u „ U Krále Jiří “ a prašu-le ssem propil : (

   • John_Pitralon napsal:

    To bylo prej: Pane vedoucí $$ my chceme pribiňáky. My chcem naše mléčný potřeby. A v tom na mě volá Šašin vod pokladny: Knihu přání a stížností! A jak jsem se zvednul vod těch triček s Putinem, tak mě luplo ti tak v kříži, soudruhu. Ilumináti zkurvený, chemtrailsy zajebaný.

    Pramen zdraví z Posázaví! https://www.youtube.com/watch?v=siIUmeb7iBg

 2. martin bareš napsal:

  Pokud by Polsko nebylo pátou kolonou USA v Evropě, což normálně myslící člověk ví, tak by vztahy s Ruskem urovnalo, či na nich pracovalo.
  Přepadení Polska Německem po provokaci v Gliwici a následný postup Sovětské armády ke Curzonově linii, aby si Sověti vytvořili předpolí s jasným vědomým, že budou napadení, zase může každý někde nastudovat(ne na Wiki, která jako produkt západních půlmozků Gliwici vůbec nezmiňuje a mluví o napadení Polska Stalinem), zvlášť pokud abslovoval vojnu a základní vojenská školení. Nemyslím na političeskije rukovoditeli. I včetně dobré obrany Poláků, mrtvých několika tisíc sovětů a společné přehlídky po „vítězství“ tanků Guderiana a Sovětských sil v Brest Litevsku. Bez nějaké nenávisti a zášti vůči někomu, jako historickou skutečnost v dané době.

  Ale bratři Slované z Polska chtějí válku za každou cenu a vlajku Velkopolska nad Moskvou. Jenže král Sigismund je už 400 let po smrti a duch Minina a Požarského žije stále.

  Velmocenské ambice jsou silnější než trpká zkušenost holých prdelí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!