Ivan David o budoucnosti: Společnost se rozdělí na bohaté a jejich sluhy

ivan_david„Je zřejmé, že povaha a podoba euroatlantické civilizace se mění takřka před očima a že se celý svět dostává do nového pohybu. Je také zřejmé, že tento pohyb má a bude mít vliv na kvalitu života každého z nás a naše národní bytí uprostřed Evropy,“ zaznělo tradičně v pondělí večer česky na vlnách slovenského Slobodného vysielače. Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval psychiatra, publicistu, exministra zdravotnictví, bývalého ředitele Psychiatrické léčebny v Bohnicích, klinického farmakologa a soudního znalce Ivana Davida.

Hned na začátku pořadu padla z úst Stanislava Novotného zajímavá otázka: Jak jste se dostal do ÚV ČSSD? (Pro později narozené - zkratka ÚV znamená ústřední výbor, nejčastěji se tato zkratka používala ve spojení s KSČ.) Zajímavější ale spíš byl důvod, proč odtamtud zase vystoupil. „Nejprve jsem působil ve zdravotní komisi ČSSD, nakonec jsem se přihlásil do strany. V roce 2015 jsem vystoupil, protože jsem se stal v ÚV bizarní postavou. Ostatní si při projevu předsedy něco četli a neposlouchali, o čem se tam jedná. Důležité bylo jen včas zvednout ruku ke správnému návrhu, protože jiné než správné návrhy už tam potom nebyly. Takže jsem shledával, že jsem tam zcela zbytečný – rozhodli se, že tam místo mě nominují někoho, kdo umí lépe souhlasit.“

Ivan David působí jako introvertní intelektuál, ale ve svých komentářích či proslovech velmi často používá ironii a suchý anglický humor, což ocenil i Stanislav Novotný.

Řeč přišla také na koncepci zdravotnictví, kterou se Ivan David snažil ve funkci ministra v roce 1999 za menšinovou vládu prosadit, ale se zlou se potázal. Nešlo totiž o obsah, ale o to, kdo ji předkládá. „Naivně jsem se domníval, že je třeba vytvořit koncepci resortu. Ale jeden nejmenovaný poslanec Unie svobody řekl, že bude hlasovat proti, protože to předkládá doktor David.“ A takových bylo víc... „Přihlásil se i jistý Vladimír Špidla a řekl, že je proti koncepci, protože pokud by byla přijata, tak by se podle ní muselo postupovat, a proto navrhuje, aby se jenom vzala na vědomí.“

Vzápětí doplnil Ivan David tuto vzpomínku citátem, který bývá připisován Winstonu Churchillovi, dokázat se ale její autenticita nedá. Churchill prý vzal jednou do parlamentu svého vnoučka, který se ho ptal: „Ti pánové, co sedí tamhle naproti, jsou naši nepřátelé?“ – „Ne, to jsou naši političtí oponenti. Nepřátelé, ti sedí tady za námi.“

Ivan David přiznal, že má problém s tím, aby se choval „v souladu s obecními požadavky, pokud je nepokládá za správné“. „Tak jsem nepřizpůsobivý,“ prohlásil muž, který inicioval založení spolku Nová republika, který publikuje alternativní zpravodajský web. Původní záměr byl ale mnohem širší. „Chtěl jsem vytvořit skupinu lidí, která by mimo stranu racionálně řešila společenské problémy. Oslovil jsem řadu odborníků a všichni by na to kývli a tam začali říkat: Víš, já pracuju v soukromé firmě, a měl bych s tím problémy. Další: Víš, já učím na vysoké škole, a kdyby se ukázalo. Někdo zase říkal, že má pořad v České televizi. To nejpodstatnější se nakonec nerealizovalo, lidi se báli.“ Jako za starých časů...

Když se téma vrátilo opět ke zdravotnictví a jeho neutěšenému stavu, Stanislav Novotný podotkl, že reformy zdravotnictví, které se ujaly od revoluce, dopadly katastrofálně. Zde Ivan David reagoval ironicky stylem, který jako by vypadl ze seriálu Jistě, pane ministře: „Já bych řekl, že to hodnocení, že ty reformy nebyly úspěšné, není správné, protože ty reformy byly úspěšné – otázka je jen pro koho.“ Špatný stav ve zdravotnictví a rozpad sítě kvalitní péče je podle Ivana Davida důsledkem chamtivosti a „ideologického tlaku, který nebyl jen důsledkem chamtivosti, ale i prosté lidské blbosti“. „Síť je dnes rozvinuta velmi nestejnoměrně. Vyhlídky do budoucna jsou velmi nepěkné. Vývoj zdravotnických zařízení dospěl do takového stadia, kdy dnes nelze lidem garantovat v řadě oborů a na řadě míst zdravotní péči.“ Exministr zdravotnictví přidal i jednu zkušenost ze své praxe. „Lékařů před atestací se ptám, kdy byl zaveden systém obvodních lékařů. Říkají, že po roce 48, v 50. letech a podobně. No tak obvodní lékaře zavedl ten starý fanatický komunista Franz Josef I. už v roce 1888. Prostě proto, že existoval státní zájem na tom, aby existovala síť zdravotní péče,“ podotkl opět sarkasticky.

V dnešní společnosti přituhuje a opět, jako za komunismu, se dělí na ty, kteří chtějí riskovat pro nějakou změnu, a na ty, kteří se bojí cokoli říct nebo si myslet. „David Riesman napsal někdy v 50. letech knihu Osamělý dav, kde dělí lidi na dvě skupiny. Na lidi s kompasem, to jsou ti, kteří sledují cíl, za kterým jdou bez ohledu na překážky, a potom existují lidi s radarem, kteří zkoumají, jestli se kolem nich neděje něco, co by je ohrožovalo, a vyhýbají se překážkám.“ A pokračoval: „V oblastech společenských změn se vždy prosadí lidi s kompasem, kteří svůj názor prosadí a řeknou, udělá se to takhle, a potom nastoupí lidé s radarem, kteří se to postavení snaží udržet, tak se bojí rozhodovat, aby nenaštvali tu či onu vlivovou skupinu a snaží se hlavně nenarazit.“

Dnešní situace pomalu spěje ke střetu, pokud se problémy nezačnou urychleně řešit. U nás, v Evropě, ale i jinde ve světě. „Pokud se nahromadí neřešené problémy, problémy si vynutí řešení revoluční. Pokud je někdo neřeší průběžně, aby odstraňoval nějaké společenské pnutí, tak dojde k tomu, že nespokojení lidé vyvolají pruskou revoluční změnu, která řadu věcí změní, ale přinese zase nové problémy,“ myslí si Ivan David, který za SPD kandiduje do Evropského parlamentu.

Ten ale nemá dostatečné kompetence, které by mu umožňovaly rozhodovat o zákonech, jež formují fungování Evropské unie. „Hovoří se o demokratickém deficitu s tím, že politiku EU řídí Evropská komise, respektive ti, kteří rozhodují o jejím obsazení a fungování. To nejsou komisaři, ale ti, kteří je úkolují,“ vysvětluje politik. Proč tam tedy chce jít, když parlament o ničem nerozhoduje? „Je dobré to tam aspoň korigovat, aby nebylo hůře.“ Pozitivního to sice nic nepřinese, ale může to podle něj zabránit negativním změnám.

šifra logo web

Budoucí vývoj přesto nevypadá úplně vábně. „Věci spějí k tomu, že na vrchu bude malý počet velmi bohatých lidí, prostřednictvím svého bohatství též vlivných. Pak bude skupina obslužná, to budou úředníci a sloužící, kteří budou obsluhovat tuto vrstvu. A pak bude masa anonymních občanů, kteří nebudou mít žádné větší možnosti, jak dosáhnout společenského vzestupu,“ nastínil Ivan David. „Společnost může fungovat za předpokladu, že je možný společenský vzestup vlastní iniciativou, vlastními silami. Brzy to dojde tak daleko, že to půjde jen v byrokratické vrstvě.“ Pokud si to lidé nechají líbit...

Pořad Na prahu změn, který si můžete poslechnout zde, každý týden poslouchá a shrnuje Milan Vidlák, šéfredaktor, vydavatel a jediný autor časopisu Šifra. Nezávislý měsíčník vychází v tištěné i digitální podobě, www.casopis-sifra.cz
43 Komentářů k Ivan David o budoucnosti: Společnost se rozdělí na bohaté a jejich sluhy

 1. HVzV? napsal:

  PANU NOVOTNÉMU POSLALA KONSTITUUJICI SE ČESKÁ SPOLEČNOST VOLIČŮ

  zkratka ČSV,která je nepolitická dotaz a vzkaz,zda by nám všem nedal své zkušenosti ze zakládánim Křesťanské strany,které prý má či snad měl a jak to dopadlo.
  Křesťané přeci nemohou jen nečinně čekat až je zavali FRANKOGERMÁNSKÝ proud afrikacorpsu který už způsobuje rozval nejen FRANCIE, ale celé Evropy,pokud se nebude bránit.

  ČSV navrhuje inicializovat Křesťansko Sociálni Demokratické Hnuti/KSDH/,které by nahradilo svým programem blízkým Národnimu programu voličů, neschopné padajici strany ČSSD,KDU a dokonce i ksčm,kterou tahaji jeji diversanti ve vedani jako Lumiky do propasti zapomněni,kdy se tam ani nevi co je to neomarxismus a nido ho nechce odsoudit a ani to nesmi.
  Kdovi,zda by to voličům a dalšim křesťanům nepomohlo,nebot rozvalem těchto stran včetně ODS nemaji na výběr.

  PODMINKOU BY MOHLO BÝT PROBRÁNI JEDNOTLIVÝCH ČLÁNKU Národniho programu s cilem dosáhnout většiny ve sněmovně.

  Pokud to pan Novotný uvidi,doporučuji mu ozvat se třeba i tady,kde diskuse znamená demokracii /TGM/

  • HVzV? napsal:

   ČSV Společnoat voličů nám sdělila,že občané zkusit prý zkusit

   tvořit tzv virtuálni doporučeni jak z těch sraček ven.
   Tedy jakýsi plán A a čekat jak tento plán bude přijat a poté hledat pro něj B.
   tedy sily k jeho uskutečněni..
   Je tu i návrh dělat vše najednou paralelně a pokud to půjde,pak bude dobře,pokud ne tak se na takový národ slouhů a domorodývch sračkomilů radši vykašlat a nechat je,aby byli dojeni jako krávy dál!

   Uvedeme přiklad.

   Náš majitel moci BABIŠ nasliboval,že povede ČR jako FIRMU!
   Zapomněl k tomu dodat slovo ÚSPĚŠNOU FIRMU.
   No a co dělá?
   Namisto,aby dal přikaz svému tisku a TV,aby začal okamžitě propagovat vznik

   SOLIDÁRNI SPOLEČNOSTI,KDE VLÁDA PŘEJIMÁ ZODPOVĚDNOST ZA POLITICKOU,EKONOMICKOU A SOCIÁLNI PROSPERITU

   tak na to sere jak na placatý kámen!
   Přitom tu společnost dobře zná od sousedů,kteři prohráli válku,nyni plati mastných 10 eur na hodinu ,má v ni celou továrnu,která mu vydělává hafo peněz a nám to protože tato společnost u nás neexistuje dovolitr neumi.
   Je to hrozný sobec.
   Takže nic by se nestalo,kdyby vzniklo prozatim virtuálni pravicové hnuti KSDH,.kde by hrála svoji roli cirkev,která plave v našich penězich a takový stát je,na což ještě nikdo snad nepřišel ,jeji skrytý sen!
   Kdyby to napadlo Klause musel by jit proti svému tatikovi,který přiležitost k vzniku mohutné Středni třidy a toho státu zazdil a ted na tom tancuje dál jak na karnevalu bláznů,které by mihl ten doktor,kdyby chtěl začit léčit!

   Tak co vy lidovi komentátoři,kterým selhaly v ČR ty elity a sedi zaraženi v děrách, na to řikáte,má někdo chut to vůbec komentovat namisto,aby jsme se tu bili mezi sebou ostrými myšlenkami a brodic se po kostky ve vlastni krvi dolezeme domů s pocitem dobře vykonsané práce a tam teprve zjistime.že nám kdosi vykrad kapsy!

 2. martin bareš napsal:

  Pane lékaři, psychiatře, ministře a bůhví co ještě:

  "V dnešní společnosti přituhuje a opět, jako za komunismu, se dělí na ty, kteří chtějí riskovat pro nějakou změnu, a na ty, kteří se bojí cokoli říct nebo si myslet."

  Abyste se neposral. Bojíte se jako ti, které kritizujete, že: Pracují u soukromníka, učí na univerzitě a tak dále.

  Pár takovejch hrdinů je tam v té Nové Republice několik. Hlavně se vymezte proti "komunismu", který tady nikdy nebyl, abyste dostal legitimaci povoleného kritika. Stejně blbě si pletl společenská zřízení i vševěd nad vševědy jistý Václav Klaus starší se svým povedeným synáčkem.

  Ale zpět. Lidé se vždy za všech režimů dělí na pár statečných (vás tam nepočítám) a na lhostejnou šedou menšinu. A je jedno, zdali čtou letáky Kauflandu, kradou miliardy, koukaj na Tajemníka na severu, či horlí v hospodě pro Mladočechy.

  Zatím to vypadá, že spokojeně chrochtáte z pozice mírného kritika s ručením omezeným a chodíte okolo horké kaše. Jste podprůměrný cirkusový artista na hrazdě, nic víc. V Evropském parlamentu najdete spoustu kamarádů. přeju úspěch,osmi seti-členné mega těleso je k seberealizaci skvělá šance. O portmonce pomlčím.

  Zdraví celoživotní nestraník, který ví co to je, i když jenom trochu v té paletě státem uznaných trpitelů, být společenským outsiderem.

  • Josef Švejk napsal:

   Lidé se dělí na mnohem více skupin. Někteří ztratili schopnost orientovat se v realitě. Jiní ztratili soudnost, další jsou zřejmě podplaceni. A mezi tím vším se ještě navíc pohybují i naprostí idioti. Ostatně, život je blbec. Proč zrovna Vy byste měl být výjimkou, žeano? Však také psychiatři říkají (a to pan doktor je), že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu. Takže pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec budete Vy.

   • .lak napsal:

    Podle toho mustru udělali ksicht knihu? Jenom že buďto prostě otupí na ignoranty čehokoliv a to se již dá sledovat u formantů nebo holt citovější mají deprese, stresy, specializovaní závist s dalším animozitami. Kdyby to byli roboti sledovali by rez a hladinu oleje a toho na suchu by shodili ze skály. Ropučíku du..be. :-)

  • .lak napsal:

   Lepší roboti, jak pro koho.
   _________________________
   Zmeráci °!° °!° :lol:

  • Rocco napsal:

   Bareši, za R-U, první republiky i socialismu bylo dobrým zvykem Čechů SPOLKOVAT, BÝT ČLENEM POLITICKÉ STRANY NEBO SE JINAK ZAPOJIT DO VEŘEJNÉHO ŽIVOTA .

   • Paul Durham napsal:

    tam moc čechů nebylo , a když tak jen za užitečné idioty, a kromě toho pokud je tu nějaký blbec dle josefa švejka , tak autor článku

   • martin bareš napsal:

    Rocco: spolkuje se i teď. Byl jsem donedávna ve dvou.

 3. martin bareš napsal:

  oprava: "většinu", místo "menšinu"

 4. .lak napsal:

  Tak to budou otroky mamona.

 5. Fůůůj Mostecká uhelná napsal:

  Voliči SPD, kroužkujte a kroužkujte. Generála Blaška umístil Okamura až na 8. místo kandidátky. Ale máte dva preferenční hlasy, tak doufejme, že chazarský lump David se do EP nedostane.
  https://www.facebook.com/tomio.cz/posts/2472592436084890

  Úplně stačilo, že Ivan David jako ministr zdravotnictví ČSSD v roce 1999 hlasoval na vládě pro ukradení Mostecké uhelné společnosti státu a ČSSD za to obdržela úplatek 5 milionů dolarů na bankovní účet na Gibraltaru.

  Jak vyplývá ze švýcarského rozsudku, Ivan David řekl v roce 2013 švýcarským vyšetřovatelům, že kdyby byl býval věděl, že za Appianem jsou rozkradači-manažeři mosteckých dolů, tak by býval pro privatizaci nehlasoval! Páni!
  https://www.denik.cz/z_domova/svycarsky-soud-exmanazeri-mus-podvedli-ceskou-vladu-20140710.html

  20 let uplynulo, je rok 2019 a tuneláři Mostecké uhelné byli odsouzeni jen ve Švýcarsku v roce 2013, v Česku ne. Naše hnědé uhlí na Mostecku za biliony korun stále kradou, jenom už ne bývalí manažeři Mostecké uhelné Koláček & spol., ale další tunelář Pavel Tykač (Czech Coal).

  Česká policie a justice chrání tuneláře, Českozlodějsko jede dál a David byl přijat za člena SPD!

 6. Fůůůj Mostecká uhelná napsal:

  Mostecká uhelná společnost (MUS) byla privatizována v rámci druhé vlny kuponové privatizace. Od kupónové privatizace Mostecké uhelné (v roce 1994) až do Zemanovy privatizace (23. srpna 1999) držel stát (Fond národního majetku) v MUS konstantní podíl 46 % akcií (úplně přesně 46,29 % akcií). Obce na Mostecku držely 5 % akcií MUS. Celkem tedy stát + obce společně držely majoritu 51 % akcií MUS (kontrolní balík akcií). Až do roku 1998, kdy hřebík do rakve majority státu a obcí zarazily mostecké obce: akcie MUS města Most prodal vlivný poslanec ČSSD Hojdar, starosta Mostu. Pomáhal přemlouvat i ostatní obce, aby svoje akcie MUS také prodaly. Josef Hojdar byl blízký spolupracovník Miloše Zemana. Fond národního majetku obdržel v roce 1998 řadu zneklidňujících informací: Že manažeři MUS skupují akcie MUS na burze. Že skupují i podíly od obcí. Že manažeři MUS ke skupování podílů využívají miliardy vykradené z MUS. Že se v operaci aktivně angažuje osobně ředitel MUS Antonín Koláček.

  Podala Zemanova vláda na tunelářské manažery trestní oznámení a chránila majetek státu? Ne, naopak. Vláda Miloše Zemana prodala 23. srpna 1999 státní podíl 46 % akcií MUS za pouhých 650 milionů korun švýcarské společnosti Investenergy SA, kterou kontrolovali tehdejší manažeři MUS v čele s Antonínem Koláčkem (jejich společnost Appian Group).

  650 milionů byla i tak neuvěřitelně nízká, směšná cena, jako by jim to Zeman prodal za jednu korunu. Vždyť MUS měla jen na účtech u bank uloženo několik miliard korun, k tomu zásoby uhlí za stovky miliard, těžební kombajny, stroje, budovy. Navíc tehdejší velvyslanec ve Švýcarsku Jaroslav Šedivý zaslal 19. srpna 1999 faxem Zemanově vládě několik stran varujících, že majitelem Investenergy je Jiří Diviš a obě firmy, Investenergy a Appian Group, jsou značně podezřelé.
  https://www.novinky.cz/domaci/253154-privatizace-uhelnych-dolu-byla-podezrela-od-pocatku-rika-byvaly-velvyslanec.html

  Necelé dva týdny po privatizaci poslala Investenergy 5 milionů dolarů (v té době 174 milionů korun) na bankovní účet firmy Torrence Trading na Gibraltaru a platbu označila jako provizi - „success-fee“. K účtu měl přístup zbrojař a lobbista blízký Grossovi Pavel Musela (dnes mrzák po "pádu z posedu"). Musela peníze dál přerozděloval. Provize byla přes Kypr převedena na účty lidí z ČSSD - Jiřího Martinka a Antonína Sýkory a jeho syna Roberta Sýkory, který v té době pracoval jako náměstek ministra průmyslu Miroslava Grégra (ČSSD) a na účet firmy Nomainvest, také blízké ČSSD.

  Shrňme si tedy celou transakci: vláda Miloše Zemana prodala státní podíl v Mostecké uhelné společnosti za 650 milionů korun, na gibraltarský účet pro ČSSD bylo zasláno 5 milionů dolarů (v přepočtu 174 milionů korun), úplatek tedy činil 27 procent z ceny, hmmm, dobrej vývar, Zemane. I když kleptooligarch Babiš by se tomu zasmál, to jsou pro Babiše drobné.

  9. prosince 2002 prodali premiér Špidla (ČSSD) a ministr financí Bohuslav Sobotka (ČSSD) státní podíl 48 % akcií Škody Holding této partičce Appian Group za 350 milionů korun. Za zbývajících 52 % akcií, které držel správce konkursní podstaty Škody, a. s., zaplatil Appian Group 450 miliónů v březnu 2003. K odkoupení obou podílů dala kladné stanovisko Špidlova vláda.

  V roce 2005 se tunelářští manažeři Mostecké uhelné společnosti s nakradenými miliardami rozešli: Marek Čmejla a Jiří Diviš si ponechali Appian Group, peníze a Škodu Holding (tj. vlastníka Škody Transportation). V červenci 2018 prodali Škodu Transportation za 8 miliard korun dalšímu tuneláři, Petru Kellnerovi PPF. Druhá parta, Antonín Koláček a spol. si ponechali Mosteckou uhelnou společnost (Antonín Koláček 40 %, na golfu zesnulý Luboš Měkota 40 %, Vasil Bobela 10 % a Petr Pudil 10 %), kterou přejmenovali na Czech Coal a prodali Czech Coal v roce 2006 dalšímu trestně stíhanému tuneláři, Pavlu Tykačovi.

  • martin bareš napsal:

   Děkuju ti.
   Věřím, že děkuju za všechny normální lidi, kterejm prasárny nejsou lhostejné jako chytrolínům zn. Švejk a pod., kteří se zmůžou na rádobyvtipné slovní průjmy bez myšlenky, pro potlesk plebsu.
   Info uchovej, ať jsi jakéholiv vyznání. Prasárna je prasárna za každého režimu.

   • proud napsal:

    Za co dekujes? Uz je to napraveny,ze dekujes? Co se zmenilo tim ze se to dostalo mezi ovcany?...........Jste jen ubohy placalove co ani nepremejslej,ze by neco udelali v reale,krome klapani do klavesnice.Pochlebujete si a dekujete,cekate az vas ovcani pozvou ke korytum,jako piraty a dalsiho lhare,Okamuru.Neslysel a necetl jsem jeste nikoho kdo by rekl ze je potreba si ty veci vzit co nejdriv zpatky,vsechno o cem se narod rozhodne ze mu patri ZNARODNIT a nechat pro sebe pracovat! Jedinej kdo kdy prisel s referendama a i neco konkretniho pro to delal byl pan Ponert s par lidma co mu pomahali,vcetne Honzika co pro vas dela tenhle web, co tady na nej nektery umite tak akorat kydat,jinyho nejste schopny niceho.

 7. Fůůůj Mostecká uhelná napsal:

  Psychiatr se občas hodí!

  Stíhání Musely v kauze MUS bude zřejmě přerušeno, podle znalců má vážnou duševní poruchu
  Policie zřejmě nebude dál stíhat Pavla Muselu. Ten je obviněn kvůli podezření z korupce při privatizaci Mostecké uhelné společnosti a hrozí mu trest až pět let vězení. V roce 2008 spadl z posedu, měl těžký úraz hlavy. Od té doby tvrdí, že ztratil paměť. Lékaři se přou, zda tomu tak skutečně je.
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/stihani-musely-v-kauze-mus-bude-zrejme-preruseno-podle-znalcu-ma-vaznou-dusevni-poruchu_201604180500_lkrejcarova

 8. NECHCEME ORTEL napsal:

  Okamurovci si fakt chtějí pozvat na koncert na Václavák neonacistické prase Ortela, Ortel není žádný vlastenec, ale neonacistický německý kolaborant! NECHCEME ORTEL!!!!!!!!! Proč nezahrajete na Václaváku lidové moravské písničky v krojích!!!!!!!

  Proč nevystoupí dechovky Kozlovka a Moravanka (Petr Vrzáň SPD) a Argema (manažer Argemy - poslanec SPD Rozner)!!!!!!!!!!!

  Nejenže Ortel před lety napsal obdivnou píseň o Rudolfu Hessovi (Rudolf Hess, svoboda za celou Evropu), ale 20. 4. 2018 se Ortel ženil v den narozenin Adolfa Hitlera na zámku Zbiroh, kde za války sídlilo velitelství SS........!!!!!!!!!!!!!

  Kontroverzní zpěvák Ortel se oženil v den narozenin Hitlera! Nechyběla policie
  https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/538224/kontroverzni-zpevak-ortel-se-ozenil-v-den-narozenin-hitlera-nechybela-policie.html

  „Přijďte do Prahy na Václavák na koncert skupiny Ortel, ve čtvrtek 25. dubna 2019 od 16:00 pod koněm, vstup zdarma! A od 17:00 na stejném pódiu vystoupí Marine Le Penová, Geert Wilders, Tomio Okamura a Matteo Salvini pošle přes velkoplošnou obrazovku zdravici!“ oznámil událost roku Okamura na Facebooku.

  Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty
  https://www.expres.cz/tomio-okamura-spd-ortel-marine-le-pen-matteo-salvini-f93-/zpravy.aspx?c=A190322_124356_dx-zpravy_stes

  • proud napsal:

   Pis za sebe,zmrde!

  • proud napsal:

   "Proč nezahrajete na Václaváku lidové moravské písničky v krojích!!!!!!!"...............protoze nejhorsi,nenavistny a podvodny prasata jsou prave moravaci!!!

   • proud napsal:

    Na ty nejde zapomenout,jakejch jsou schopny svinaren mezi sebou navzajem a v Praze na urade vlady obzvlast,ale nejvic rvou ze to prazaci!Nejvetsi zlodeji a spodina je na morave,vecnej hlad za kazdou cenu.O vas v Americe jednou napisu knihu,ceho je vase mladez schopna ..........

   • houbeer napsal:

    drz picu debile.

    • proud napsal:

     Jen co te chytim....................budu ji drzet!

     • houbeer napsal:

      sak vis kde me hledat jeytli si chces neco ujasnit s moravakem-upresnuji ze jsem nikda ba to nedal,rozdily v matici ale vnímám a to xo tu opakovane pises o moravacich je pytlovani.jses jako ty ovce,hodi do pytlu kolonky a maj to jasny.ubohost

      • proud napsal:

       Tak trochu pravda,mel jsem pripsat az na vyjimky co potvrzujou pravidla,ale ty jsou ve vsem a vsude.V tomhle je to celkem pech,protoze ja byl primo v centru deni a vim co jste si navzajem vyvadeli,kluci z jedny vesnice,hosi,zazil jsem ledacos,ale takovou primitivni hnusnou a ohavnou vzajemnou sprostost a podrazactvi,pro pra dolaru,nebo kundu,to me teda dostalo,nechalo me to stat beze slov a to je teda u me zatracene co rict!!!

       • houbeer napsal:

        ja mam v pici nejaky moravaky v usa.ve svete jsem poznal i cechy i mor.rozdily jsou.mozna jsme primejsi,deme na dřeň rychle,prachy vladnou vsem...cesi jsou studeni,neuprimni,taky srdicko jim chybi...pisi naprosto obecne moji zk.jsem v kapitlu ale cajzli neodsuzuji na potkani.....pekny vecer vsem

 9. NECHCEME ORTEL napsal:

  Když je někdo obdivovatel Hitlera a Rudolfa Hesse, tak je nácek. Takových je na Ukrajině spousta, no a v Česku to je Ortel.

  SPD končí, pošpiněná, infiltrovaná zednáři i hitlerovci a rozložená před volbami do Evropského parlamentu........

  Opět budou v Evropském parlamentu vysedávat a hlasovat proti Čechům parazitičtí zločinci ANO, ODS, TOP09, KDU-ČSL, PIRÁTI, kteří mají tvrdé (natvrdlé) voličské jádro, co je přijde volit vždy, i kdyby ukradli státní hrad Karlštejn.

  Protože voliči SPD k volbám nepřijdou........

  • .lak napsal:

   Chtěl jsem zkusit skousni stýve nebo vyšilovači ale u formantů to vím že po naprogramování mají konflikt a neřeší co je "zdopovali a s tradicí kanonenfutrů dělají díru kde končí.
   https://www.youtube.com/watch?v=rLGLAkNQuGw

  • proud napsal:

   Mozna zkus jednou poslouchat jeho texty,multikulti idiote!

   • Rocco napsal:

    ??? Aby se SPD družila s neonacisty ukrajinskými nebo neonacisty českými, bych já nerad viděl.

    Jinak já jsem starý metalový fanoušek, Krabathor a tak.

    • proud napsal:

     Vsechno je to jen o tom,jestli se zene stado,nebo jestli je to o obcanech,ti jedou na vedomostech a je podstatne tezsi je oblbnout,od urcity chvile dokonce nemozny.

     • houbeer napsal:

      jo a co za prevratne ,,vedomosti" ortel hlasa?ja to poslouchal,je to presbe o hnani stada,vidis proude.myslis si,jak nejsi osobity,ale i ty jsi stado-nacka ortela

      • proud napsal:

       Kdyby hnal stado urcite by to nikomu neuteklo.Zpiva svoje nazory a jak je videt podle jeho umisteni,lidi mu rozumej,az na "vyjimky",pochopitelne:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).Rozhodne po nem pujde kazdej kdo sem nepatri,nebo je nejak poskozenej,rozumej "vypatlanej" :-)))))))))))))))

       • houbeer napsal:

        ovce mu rozumej.zadny lidi nevidim.svet jde kazdym dnem do hajzlu a nekdo se ukaji ortelem,ze jako to spasi?picu-jen hnani stada vrchnosti....clovek probuzeny k odpovědnosti nemusi vypadat jak nacek....nybrz muze byt i slusny,snazit se zaujmout VSECHNY takovymi texty,ktere jsou jasne reseni....ne rasistickymi bílými kecy

        • proud napsal:

         Copak je rasistickyho na tom ze v Cechach negr nabizi Cechovi asiatskou kurvu????......to je konstatovani holyho faktu! Napriklad.Co tam mas dal?:-))))

        • proud napsal:

         Me taky nedavno zkousela morka lizt do postele a ze jsem ji "dal kosem" ze me dela rasistu?:-)))))))))))))))))))))))

      • proud napsal:

       ...........a to jsem mel za to,ze jeho texty pochopej i ti "pomalejsi",ze nechapou Landu,dobra,ten je malinko "tezsi". :-))))))))))))))))))))

 10. BANDEROVEC ORTEL napsal:

  Landa je Ortelův vzor. Možná si vzpomínáte, jak si pořadatelé ČESKÉHO SLAVÍKA MATTONI & americká televize NOVA v roce 2012 pozvali do televize NOVA k proslovu na ČESKÉM SLAVÍKU neonacistu Daniela Landu - kouzelníka Žito 44 neboli anagram Žido SS, který jako ideový vůdce českých skinheadů v 90. letech měl na svědomí několik rasových vražd a fyzické napadání zahraničních vysokoškolských studentů. Všechna trestní oznámení na Daniela Landu v 90. letech Policie ČR vždy odložila, včetně toho, které na něj podal právník Jiří Vyvadil (ČSSD) v roce 2012. Landa četl na NOVĚ svůj proslov z papíru:"Dvacet let dělám hudbu a stejně pak se tady volí komunisti, k čemu to je, akorát pro mě přijdou dva pánové v koženejch kabátech, na to se můžu ********, slušnej člověk se Žita bát samozřejmě nemusí." Všichni ti normalizační Gott, Lucie Bílá, Lucie Vondráčková si mohli pacičky utleskat.

  Žito44 se vysmál advokátu Vyvadilovi, který ho žaluje za proslov na Českém Slavíku (prosinec 2012)
  https://www.youtube.com/watch?v=NfeI6UDGoRk

  Zvát si neonacisty na pódium nebyl od televize NOVA žádný omyl (spolumajitelem televize NOVA je Ronald Lauder, předseda Světového židovského kongresu WJC), ale úmyslná politická propaganda. Jako jsou na Ukrajině oslavováni Banderovci. Mladí stoupenci Bandery přece na Ukrajině pomohli udělat Euromajdan na přelomu let (listopad 2013 - únor 2014).

  Komunistický svaz mládeže se vyjádřil k Ortelovi v roce 2015:
  "Je to jednoduché, dochází k hnědnutí společnosti a tyhle zdánlivě radikální bojovníky si kapitalistický systém pěstuje. Buržoazie začala ztrácet kontrolu nad davem, a tudíž začala v lidech vyvolávat strach a ze zálohy si vytáhla všechny ty Konvičky, Bartoše, Okamury a Ortely, kteří si dav podchytili, a proto dnes lidé místo toho, aby se organizovali proti kapitálu, tak hystericky panikaří z migrantů a lečí si svoje mindráky na muslimech. U Mattoni to ovšem není překvapením, když tam v minulosti vyhrával Slavíky zpěvák Daniel Landa, který na začátku 90. let hrál v rasistické a xenofobní kapele Orlík.

  Je jasné, že ta tolerance k neonacismu mezi lidmi pramení z dnešní reakční politiky samotné. Evropská unie toleruje na svém území srazy veteránů SS, ztotožňuje viníky a oběti druhé světové války, podporuje potomky ukrajinských fašistů. Europoslanec TOP09 a "komunistobijec" Jaromír Štětina zve otevřeného neonacistu Bileckého a "Bílého vůdce" vůdce praporu Azov, do Evropského parlamentu. EU a NATO, kterých je Česká republika členem, používají starou koloniální politiku v zemích Blízkého východu a Afriky, a mimo jiné tím vyvolaly migraci. Na školách je nám ukazovaný nevědecký pohled o druhé světové válce jako souboj dvou totalit. Kapitalismus si pěstuje fašisty, aby svalil vinu za mizerný život na někoho jiného (muslimy, cikány, komunisty, Židy) a aby mohl v případě nutnosti v zájmu sebezáchovy zavést otevřenou diktaturu."
  http://www.ksm.cz/kultura/kdo-vyhral-ve-slavikovi-treti-misto.html

  • proud napsal:

   Udelej si poradek v makovici,multikulti-imbecile a dopln si znalosti o tom kdo je nacek,neonacek,vlastenec,fasista a kde se fasiti berou............... a pak,a to je pro tebe dulezity kretene,si zjisti kdo jsou pojebany multikultislunicka. Protoze jen siozidozasran muze kydat na Landu,nebo Ortela,protoze z takovejch ma nejvetsi vichr!!!

 11. proud napsal:

  Zitra se hlasuje o cenzure internetu,svuj e-mail jsem uz poslal: "Nedopust se dalsi zrady na vlastnim narodu,muzes bejt zapsanej v bily knize ceskyho naroda,nebo v cerny,ZASTUPCE.Co to znamena ,se jednou kazdej zradce dozvi.Hlasuj proti cenzure!". https://zachraninternet.cz/svoboda.html

  • proud napsal:

   A prvni odpoved: "Re: Hlasuj za svobodnej internet,

   Dobrý den,

   Děkuji za Váš email. Zasazuji se o vymazání článku 13: https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/252371-sporny-clanek-13-dostane-stopku-europoslanci-objevili-klicku/ .

   S pozdravem,

   Tomáš Zdechovský" ...............toho pana si zacnu vsimat vic,mozna jedna z prvnich holubic...........

  • proud napsal:

   A dalsi:"RE: Hlasuj za svobodnej internet,

   Pěkný den z Bruselu,

   předně bych Vám chtěla poděkovat, že dění kolem směrnice aktivně sledujete a toto téma Vám není lhostejné.

   V navrženém textu směrnice, který byl dohodnut mezi členskými zeměmi a Evropským parlamentem stále spatřuji některé problematické body, a proto schvalování finální dohody nebude v žádném případě černobílé.

   Vývoj i nadále pečlivě sledujeme a pracujeme na vyváženém výsledku.

   Se srdečným pozdravem

   logo

   Martina DLABAJOVÁ

   Member of the European Parliament

   Alliance of Liberals and Democrats for Europe"

  • proud napsal:

   A dalsi,tady uz dochazi ke korespondenci:"Re: Hlasuj za svobodnej internet,

   Dobrý den!

   V dílčím hlasování o pozměňovacím návrhu na vymazání sporného článku 13 ze směrnice budu hlasovat PRO tento POZMĚŇOVACÍ NÁVRH. Bude-li pozměňovací návrh přijat, dohoda z trialogu se zruší. Návrh se pak vrátí zpět do parlamentního výboru a začne proces druhého čtení. Ačkoliv jsem a stále budu zastáncem zásadní reformy autorského práva na internetu, souhlasím s tím, že článek 13 je v aktuálním znění nevhodný, a tento postup akceptuji.
   Hezké pondělí!

   Stanislav Polčák MEP

   ASP 06F254
   Rue Wiertz 60
   1047 Brussels"

   Re: Hlasuj za svobodnej internet,
   Zdravim,jsem zvedav kdy jako napr. elektrikar budu mit na svou praci autorsky pravo a budu placenej za kazdy pouziti vypinace,zasuvky ci svetla,ktery jsem kdy instaloval.Jak by se Vam to zamlouvalo? Pritom by kazdy pouziti bylo original a nikoliv v mizerny kvalite jako napriklad avi,nebo mp3,paklize chce nekdo autorsky pravo na takovej "hnus".Cejtite jak je to postaveny na hlavu a zneuzivany k prosty cenzure ,zneuziti a utahovani obojku? ;-)..........
   Re: Hlasuj za svobodnej internet,
   Autorsky pravo ,soucasny,neni nic jinyho nez nuceni lidi ke kupovani zajicu v pytli!!! Protoze kdyz si opatrim sice nekvalitni a mizernou kopii abych vedel o co vlastne jde,v pripade spokojenosti si dilo koupim v nejlepsi mozny kvalite a zaradim do svy knihovny,nebudu tedy podvaden!!!

   --
   proud

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!