Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 22.3.2019

klimkin_291; Zatím se zdržím jakýchkoli blahopřání. Klimkin vysvětlil, proč nepoblahopřál Ukrajincům ke „Dni štěstí". Ukrajina se v žebříčku šťastných zemí World Happiness Report umístila na jednom z posledních míst.

2; Trumpův poradce vyhrožuje, že finančně zadusí venezuelskou vládu. Washington vyhlásí přísnější sankce, pokud se Nicolás Maduro nevzdá moci, prohlásil poradce amerického prezidenta.

3; Trapná situace. Proč Polsko nepozvalo Rusko na výročí začátku Druhé světové války? Během osvobozování Polska zahynulo více než půl milionu sovětských vojáků. Ale polská vláda tvrdí, že jim je Ruská federace ještě něco dlužná.

4; Rusko a Japonsko. Neočekávaná aliance v Arktidě. V posledních letech stále větší zájem o Arktidu projevují nearktické země jako Japonsko, Čína či Jižná Korea.

5; Čeho je schopen ženský čínský specnaz? Ženy ve zvláštní jednotce Čínské lidové republiky
provádějí týdenní polní výcvik na upevnění svých bojových návyků.

6; Ekonomický skok. Rusko se stalo největším dodavatelem zemědělské produkce na světě. Během několika let předvedl zemědělsko-průmyslový komplex obdivuhodnou dynamiku růstu exportu.

7; Američtí generálové jsou zděšeni. USA ukončují program zadržování Ruska. Pod tento termín mohou spadat i programy v zemích Pobaltí, v Bulharsku, Rumunsku, Polsku a dalších zemích EU potvrzené Kongresem.

8; Svět po SSSR. Proč se neosvědčilo SNS a nedaří se ani Eurasijské ekonomické unii? V období rozpadu SSSR nebyla situace v bývalých svazových republikách pro Rusko ani vnitřní ani zahraničně-politickou záležitostí.

9; Poslanec-milionář, který označil důchodce za alkoholiky a příživníky, byl zbaven funkce. Poslanec nedávno prohlásil, že důchody ve výši 8 tisíc rublů pobírají jen paraziti a alkoholici.

10; Avakov zuří. Porošenko mu sebral zvláštní prostředky pro lásku lidu. Avakovova moc se opírala o ozbrojené složky ministerstva vnitra (zhruba 330 tisíc mužů ve zbrani). Porošenko odvolal jejich velení a dosadil na jeho místo svého člověka.

11; Byl zveřejněn seznam možných Lukašenkových nástupců obsahujících desítku pravděpodobných kandidátů. Rozebírají se jejich silné a slabé stránky. Je mezi nimi i čtrnáctiletý mladší syn Alexandra Lukašenka.

12; Dusivý zápach smrti, Útok a hnusná jatka na východě Sýrie, Kurdové zveřejňují záběry z bombardování a útoků na vesnici.

13; Bude další Majdan, říká Zelenskij. Kandidát a „showman“ promluvil o hrozící válce.

14; Porošenko vyprávěl, čemu se armády zemí NATO učí u ukrajinské armády. Porošenko se opakovaně vyjadřoval o úspěších ukrajinské armády a označoval ji za nejsilnější v Evropě.

15; USA chtějí koncem července vyslat svou vesmírnou loď s posádkou na Mezinárodní kosmickou stanici.

16; Obludný výbuch v Číně. 700 mrtvých a zraněných. K výbuchu došlo ve čtvrtek kolem dvou hodin odpoledne místního času na v chemičce Jiangsu Tianjiayi.

17; Porošenko vyzkoušel v Chmelnické oblasti turecké bojové drony Bayraktar TB2 zakoupené pro ukrajinské ozbrojené síly.

18; Dítě bylo zraněno do oka během střeleb mladých policistů nedaleko Lvova. Ke zranění žáka desáté třídy došlo během cvičných střeleb.

19; Za Nazarbajevovým odstoupením může stát bývalý polský prezident, píše tisk. Bývalý prezident Polska Alexandr Kwaśniewski je nadále důležitým poradcem vlády Kazachstánu.

20; Byly zveřejněny unikátní záběry z ukrajinských člunů, které útočily v Kerčském průlivu. Z ukrajinských „zázračných zbraní s vyklubal rezavý šrot.

21; Ruské ministerstvo financí si vypůjčilo od Američanů a Britů 3 miliardy dolarů. Další umístění ruských euroobligací proběhlo úspěšně. Ministerstvo financí získalo 3 miliardy dolarů.

22; V Aténách hodili granát do policejní budky nedaleko ruského velvyslanectví. O mimořádné události informovala služba ruské diplomatické mise.

23; Rusko připravuje odpálení 20 „Kinžalů“, tvrdí rozvědka USA. Rusové mají ambice ohledně vývoje takového druhu zbraní. Oni prohlásili konkrétně tento program za prioritní.

24; Rosstat informoval o vítězství nad chudobou. Podle výsledků roku 2018 se počet chudých snížil na minimum za poslední 4 roky.

25; Indonéská letecká společnost zrušila objednávku 49 boeingů 737 MAX 8. Cestující Garuda Indonesia ztratili důvěru a nechtějí létat tímto typem letadel,praví se v prohlášení zástupců společnosti.

26; FSB provádí domovní prohlídky v podnicích, které pracují na státních zakázkách. Vyšetřovací procedury probíhají v Moskvě, Petrohradu a Lipecku.

27; EU jednoznačně podpořila odklad Brexitu. Nejvyšší představitelé 27 zemí EU schválili na summitu dvě varianty odchodu Velké Británie do 12. dubna nebo do 22. května.

28; V Tatarstánu ubodali policistu u budovy správy ministerstva vnitra. Zločinec byl zastřelen kolegy oběti činu.

29; Ukrajinec Pavel Grib dostal u severokavkazského soudu šest let vězení za napomáhání terorismu. Naváděl školačku, aby umístila bombu do školní budovy.

30; Turčinov: Podporuji Porošenka. Ale není to tak jednoznačné. K lídrovi předvolební kampaně Vladimiru Zelenskému má šéf Rady pro obranu a bezpečnost Ukrajiny také pozitivní vztah.

31; Volba byla učiněna. „Turecký proud“ dorazí až do srdce Evropy. Trasa evropského pokračování druhé větve „Tureckého proudu“ získává reálné kontury.

32; Natalja Poklonskaja zveřejnila šokující informace o penzijní reformě a o frakci Jednotné Rusko ve stání dumě. Rozhovor vedl Maxim Ševčenko.

33; SBU „odvrátila teroristický čin“ v charkovském metru, který údajně připravovaly ruské tajné služby. Výbuch měl vést k početným obětem a destabilizaci situace v zemi v předvečer prezidentských voleb.

34; Ve Francii hrozí občanská válka. Macron posílá do ulic armádu. Vláda země slibuje, že nepřipustí nové pogromy, a avizuje „novou strategii“.

35; Ruská centrální banka ponechal klíčovou sazbu beze změny. Rada ředitelů Ruské centrální banky se rozhodla ponechat klíčovou sazbu na úrovni 7,75%.

36; Úřadující gubernátor Zabajkalska se znovu rozplakal na setkání s matkou několika dětí, která si stěžovala, že její rodina byla vyřazena z pořadníku na získání obydlí.

37; Kdo, když ne já? Televizní moderátorka Olga Skabejeva je připravena kandidovat na prezidentku Ukrajiny. Pozvednu vesnici, zastavím válku, zachovám flotilu, poskytnu teplo a elektřinu do každé vísky. Kdo, když ne já? Bohužel jde jen o žert, ale na sociálních sítích se zvedla obrovská vlna sympatií ze strany občanů, kteří nemají koho volit a rozhodli se voleb neúčastnit.

38; Ukrajinská armáda ostřelovala školu v Doněcku jen měsíc po její opravě. 21. března byla v Doněcku během vyučování ostřelována škola č. 116 z děl bojových vozidel pěchoty BMP-2.

39; Vítejte, 90. léta! Na Ukrajině byl v převráceném automobilu nalezen šéf místní administrativy. Policie zjišťuje okolnosti mimořádné situace. Bylo zahájeno trestní řízení podle článku „Vražda“.

40; Děsivá nehoda v Moskvě. Nákladní automobil se zeminou rozmačkal taxík. Vysypaná zemina rozmačkala taxík i s posádkou.

41; Donbas se stane součástí Ruska, říká Poklonskaja. Natalja Poklonskaja se spolu s šéfem Doněcké republiky Denisem Pušilinem účastnila odhalení památníku „Ruského jara“.

42; Ukrajinská armáda má velké ztráty. Vojáci dezertují. Rezervisté budou donucováni k podepsání kontraktů s vyhlídkou na vyslání do zóny OOS (dříve ATO).

43; Porošenko podpořil velvyslance USA ve sporu s Lucenkem. Porošenko o tom informoval během slavnostního vystoupení u příležitosti 27. výročí vytvoření SBU.

44; V Kyjevě muž zadržel lupiče, který napadl jeho a jeho ženu a sebral jim peněženky i s penězi a chystal se zmizet.

45; SBU plánuje teroristické činy na okupovaném území Donbasu. Cílem provokací je vytvoření paniky mezi obyvatelstvem v předvečer voleb.

46; „Sarmat“ je schopen roztrhat na cucky jakýkoli systém protiraketové obrany, říká Rogozin.

47; Nejvyšší představitel Ukrajinské pravoslavné církve informoval Porošenka o obsazování chrámů a vyzval k zastavení konfliktu. 55 případů tzv. „dobrovolných přechodů“ je charakterizováno uřezáváním zámků, bitím věřících. Ve skutečnosti se jedná o násilné uchvácení.

48; Ve Francii masově kradou Macronovy portréty. Ve francouzských městech bylo ukradeno 26 prezidentových portrétů. Zatím se policii nepodařilo najít ani jeden z nich.

49; Kandidát na prezidenta Ukrajiny projednal s Medveděvem tranzit plynu. Podle Bojkových slov jde o uzavření přímé dohody o dodávkách.

50; Bývalý ukrajinský vyšetřovatel byl zadržen na Bali kvůli loupežnému přepadení, Na ostrově Bali v Indonésii byl zadržen bývalý policista ze Zakarpatska.

51; Ve Venezuele byl zadržen náčelník štábu Juana Guaidó. Během zatčení mu byla zabavena zbraň a peníze v cizí měně.

52; Vnuci maršálů Bagramjana a Koněva žalují televizní stanici TNT u soudu. Příbuzné hrdinů rozzlobila show Comedy Woman.

53; Primitivismus a barbarství: Na Ukrajinu zakázali dovážet „Mistra a Markétku“. Státní výbor pro televizní a rozhlasové vysílání na Ukrajině zakázal dovoz 17 knih z Ruska. Mezi nimi i Bulgakovova Mistra a Markétku.

54; Svět potřebuje zvýšení daní pro bohaté. Více než 50% obyvatel v zemích, které se účastnily průzkumu, se vyslovilo pro zvýšení daní pro bohaté v zájmu podpory chudým.

55; Nejnovější útočný vrtulník ruského letectva poprvé zaútočil na ozbrojence USA v Sýrii. Propagandistické křídlo proamerického uskupení zveřejnilo video s bojovou akcí dvojice helikoptér.

56; Na Ukrajině se chystají Vyhlásit Den památky padlých karatelů. Určit konkrétní datum bude úkol pro pozůstalé členy padlých okupantů.

57; SBU spojuje Bojkovu návštěvu a Medvedčukovu v Moskvě s teroristickým útokem v Charkově. SBU v nejbližší době poskytne právní hodnocení návštěvy občanů Ukrajiny Jurije Bojka a Viktora Medvedčuka v Moskvě.

58; Knižní inkvizice: V Radě federace komentovali zákaz dovozu Bulgakovova „Mistra a Markétky“ na Ukrajinu. Kyjev potřebuje jen vylhanou historii a děsí se té skutečné.

59; Porošenko avizoval obnovení rozhovorů v Normandském formátu. Kromě toho podle jeho slov Ukrajina po prezidentských volbách nastolí v OSN otázku vyslání mírových sborů.

60; Shořeli jsme zaživa v ohni. Nepředstavitelné zločiny banderovců. 22. března 1943 vypálili banderovci celou běloruskou vesnici Chatyň i s jejími obyvateli.

61; Tempo růstu průmyslové výroby na Ukrajině dosáhly antirekordu. Průmyslová výroba na Ukrajině padá už čtvrtý měsíc za sebou. Nic podobného se nestalo od roku 2015.

62; Poklonskaja: Jsem přesvědčena, že nastane Donbaské jaro.

63; V Tatarstánu zakázali státním zaměstnancům nabíjet telefony v práci. Záměrem je snížení spotřeby energie.

64; V Republice Komi zemřel stařík, který věnoval dětskému domu veškeré své celoživotní úspory – jeden milion rublů.

65; Británie označila Golanské výšiny za území okupované Izraelem a nehodlá měnit svou pozici ohledně příslušnosti tohoto území.

66; Humorista a televizní moderátor Maxim Galkin jedinou otázkou odhalil Navalného populismus. Nelíbí se mu, jak opozičník Alexej Navalnyj vědomě působí na podvědomí mas veřejným přetřásáním otázky příjmu moderátora Solovjova.

67; Lavrov: Za ultimátem kosovských separatistů může stát Washington. V Kosovu nyní vládnou lidé, kteří neberou vážně ani velmi krotká doporučení, která jim navrhuje Západ.

68; Rada Federace: USA si přisvojují cizí úspěch v Sýrii. Bílý dům si přivlastňuje cizí zásluhy, když mluví o osvobození Sýrie od teroristů, říká Franc Klincevič.

69; Dovoz cibule na Ukrajinu nevysvětlitelně vzrostl na 62-násobek.

70; Ukrajinská národní banka zveřejnila roční harmonogram splácení zahraničního dluhu. V roce 2019 bude potřeba zaplatit 15,655 miliard dolarů.

71; Na Ukrajině byla vyhlášena éra betonových silnic. Ministr infrastruktury Vladimir Omeljan vyhlásil novou éru budování silniční sítě.

72; Zelenskij požaduje vítězství v informační válce o mozky Donbasu. Podporuje myšlenku vyslání mírových sborů OSN na Donbas. Minské dohody nefungují, je potřeba zapojit USA a Velkou Británii.

73; Na Ukrajině rozkolnická Pravoslavná církev Ukrajiny vymyslela zvláštní předvolební modlitbu.

74; Rogozin avizoval nové kosmické závody. Za posledních několik let vyrostli Rusku noví konkurenti v kosmické oblasti. Hlavními jsou americká společnost SpaceX Elona Muska a Čína se svými novými technologiemi.

75; Míra podpory práce prezidenta Putina dosáhla maxima za posledního půl roku.

76; Bylo zveřejněno video z přípravy příslušníků ukrajinské námořní pěchoty na obsazení Krymu.

77; Bývalý ukrajinský tanečník Sergej Polunin stane v čele nové baletní školy v Sevastopolu.

78; Jimmy Carter se 21. března, kdy mu bylo 94 let a 172 dní, stal nejstarším žijícím prezidentem USA.

79; Hlavy států EU po rozhovorech v první den summitu vyjádřily nespokojenost s tím, že britská premiérka nepředložila žádný konkrétní plán na vyřešení situace kolem odchodu Velké Británie z Evropské unie.

80; V ukrajinské Nejvyšší radě navrhují zrušit funkci prezidenta na Ukrajině. Autorem návrhu je Vladimir Rabinovič.

81; Šéf ukrajinských rozkolníků na Krymu Pavel Kusč („arcibiskup Kliment“) přiznal v Radiu Svoboda, že má ruské občanství.

82; Účastnice Comedy Woman Varnava byla zařazena mezi osoby ohrožující národní bezpečnost Ukrajiny. Na seznamu je už 148 Rusů.

83; V Kyjevě zveřejnili podmínku pro připouštění mise OBSE k uvězněným Rusům. Mohou je navštívit jen v případě, že navštíví i Ukrajince ve vězeních v Rusku a v Donbasu.

84; Ve Státní dumě byla upřesněna částka dluhu Venezuely vůči Rusku. Částka 17 miliard dolarů byla označena za přehnanou.

85; Porošenko zveřejnil počet padlých příslušníků SBU během války v Donbasu. U příležitosti oslav 27. výročí založení tajných služeb bylo zveřejněno, že v Donbasu „svůj život položilo“ 27 příslušníků této organizace.

86; Ukrajinská pravoslavná církev zažalovala ukrajinské ministerstvo kultury a požaduje zrušení rozhodnutí o potvrzení religionistické expertizy na stanovení seznamu náboženských organizací.

87; Novozélandská vláda slíbila útočníkovi na mešity doživotní vězení.

88; Metropolita Onufrij vyzval Porošenka k zastavení obsazování a přetahování pravoslavných chrámů.

89; V německé vládě se postavili proti jednostranným rozhodnutím ohledně Golanských výšin.

90; Ruská vláda předložila do Státní dumy návrh zákona, který upřesňuje právní regulaci otázek stanovení diagnózy „narkomanie“.

91; V USA zveřejnili hlavní rozdíly mezi Su-57 a F-35.

92; Forbes sestavil žebříček ruských miliardářů, kteří lámou stereotypy. Všichni vytvořili svůj byznys z nuly a dosáhli globálního úspěchu ve vlastní zemi i ve světě.

93; Ukrajinský astrolog Vlad Ross vyhlásil Poklonskou za budoucí prezidentku Ruska.

94; Kreml odpověděl na Trumpova slova o uznání Golanských výšin za izraelské. Taková prohlášení nespějí urovnání situace na Blízkém Východě, nýbrž k její destabilizaci. Turecký prezident Erdogan rovněž odsoudil Trumpův záměr uznat Golanské výšiny za izraelské.

95; Roskomnadzor si objednal systém kontroly vyhledávačů a VPN-servisů.

96; V Afghánistánu byli zabiti dva američtí vojáci.

97; Vladimir Putin a Angela Merkel se setkají v německém Petersbergu.

98; V Polsku zbourali obelisk věnovaný sovětským rozvědčíkům. Ruská strana považuje čin za akt státního vandalismu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!