Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 23.3.2019

zelenskiy_avtomaty1; Lídr ukrajinských předvolebních průzkumů Vladimir Zelenskij pochválil „nádherný plán“ Kurta Volkera ohledně mírových sil v Donbasu. Dále také opakoval teze o možnosti rozhovorů s Ruskem.

2; Zelenskij informoval, kdy Ukrajina vybojuje zpět Krym a jak se vrátí Donbas. Je zapotřebí silného ukrajinského televizního kanálu v ruštině, který by ukazoval pravdu, co se zde děje.

3; V Rusku začalo znovuzrození kosmické flotily. Specialisté přikročili k vytvoření technického projektu modernizace komplexu Zefir-T.

4; Poslanci Státní dumy Ruské federace předali vyznamenání pracovníkům doněckého ministerstva vnitra.

5; Jak světové elity řídí vědomí lidí. Jak a proč byla vytvořena společnost konzumu a co se dělá pro to, aby se dala řídit?

6; Rostech odvrátil 2.500 kybernetických útoků během univerziády. V lokálních sítích bylo zaznamenáno kolem 12 tisíc podezřelých událostí v souvislosti s informační bezpečností.

7; U Petrohradu strojvůdce zastavil vlak kvůli záchraně psa. Dostane vyznamenání. Záchranná operace trvala pouhých několik minut.

8; Rusko „vrazilo Kinžal Spojeným státům do žeber“. Proč USA tak aktivně probírají téma rozvoje ruské armády? Podle všeho je v tom obyčejná závist a strach.

9; Hrdina potřebuje pomoc. Chtěl se pomstít fašistovi, který zabíjel lidi 2. května 2014 v Oděse. Denis Šatunov byl kyjevským režimem odsouzen na deset let.

10; V Rusku byl v rámci specnazu vytvořen oddíl „Naděžda“ (Naděje) pátrající po ztracených a zmizelých dětech. Každý rok v Rusku mizí tisíce lidí.

11; Maďarsko plánuje, že nechá Ukrajinu bez ruského plynu. Na Ukrajině byli ještě nedávno přesvědčeni, že konec ruské plynové epochy je na spadnutí.

12; Starý „hrdina“ nové Ukrajiny. Porošenko si krutě vystřelil z národa. Nádherná země má nádherné hrdiny. 20. března si na Ukrajině připomínali 380 let od narození Ivana Mazepy. Ukrajinští „hrdinové“ jsou vrazi, psychopati a zrádci: Bandera, Šuchevič, Mazepa. Petr Veliký k Mazepovi cítil vřelé přátelství, udělil mu v roce 1700 Řád svatého Ondřeje. Ivan Mazepa se narodil v pravoslavné šlechtické rodině a nakonec zradil svou pravoslavnou vlast a přešel na stranu protestantského švédského krále Karla XII. Jeho otec se pro změnu snažil svou vlast prodat Polsku. Jaká země, takoví hrdinové.

13; Zlikvidovat ohnisko terorismu a epidemií. Ruská armáda vydala mimořádné prohlášení, Ruští vojáci se ze všech sil snaží co nejdříve zlikvidovat okupační zónu USA v Sýrii.

14; Probuď se, člověče! Svět se zbláznil. Měřítkem životního úspěchu se u drtivé většiny obyvatelstva už dávno stal materiální blahobyt. Málokdo se zamyslí, že jsme na Zemi pouze hosty, a kdy kdo se odebere na věčnost, nikdo z nás neví. Co ale víme, je, že vše, co jsme nastřádali za života, na Zemi necháme. Před Božíma očima staneme jen s tím, co jsme „nastřádali“ v nemateriální rovině.

15; Jsou to bezbožníci! V jejich očích je otroctví a strach. Filaretův kněz řekl pravdu o „komerčním patriarchátu“. „Biskup“ Kyjevského patriarchátu poslal za trest svého klerika sloužit na neexistující farnost.

16; Situace je kritická. Celému Donbasu hrozí odpojení od zdrojů vody. Vzniklá situace je výsledkem diletantského a parazitického přístupu ukrajinské moci k hospodářství.

17; Byl zveřejněn zajímavý rozhovor ukrajinské novinářky Olesji Medveděvové, která pobývala na Krymu. Ne vše, co říká, vyznívá pozitivně, ale přesto šokuje své spoluobčany. Ukrajinskou armádu a obranu ukrajinského státu jako celek ve svém rozhovoru ani trochu nešetří.

18; Smrt bezvízového styku? Ukrajince nepouštějí do Evropské unie, vracejí je od hranic. Množství odmítnutých činilo za minulý rok kolem 57 tisíc.

19; Zbavím prezidenta Ukrajiny imunity. Jeho iniciativa se může vztahovat i na poslance a soudce.

20; Nejnovější útočný vrtulník ruského letectva poprvé zaútočil na ozbrojence USA v Sýrii. Propagandistické křídlo proamerického uskupení zveřejnilo video zachycující práci vrtulníků.

21; Američtí astronauti měli problémy v otevřeném kosmickém prostoru. Informovala o tom tisková služba NASA.

22; Merkelová a Trump projednali Ukrajinu. Telefonický rozhovor se konal brzy poté, co Trump přijel na víkend do své rezidence Mar-a-Lago na Floridě.

23; Veteránovi ATO přidělil k bydlení místnost, která byla nejen v havarijním stavu, ale byl v ní neuvěřitelný svinčík. Navíc to tam nesnesitelně páchlo, protože posledního obyvatel tam ležel několik měsíců po své smrti. Odvezli jej až na základě stížností okolí na nesnesitelný puch.

24; Hlavní město Kazachstánu bylo přejmenováno na Nur-Sultan.

25; Další útok nožem na policistu v Rusku ve městě Staryj Oskol (zhruba 220 tisíc obyvatel) mezi Belgorodem a Voroněží. Zločinec byl zabit.

26; Zakázal jsem dělníkům chodit na stavbu Vostočného, říká Rogozin. Toto rozhodnutí bylo schváleno, aby se pak objekty nemusely přestavovat, prohlásil šéf Roskosmosu.

27; Členové ochranky v automobilu s majáčkem oloupili v Dněpropetrovské oblasti na Ukrajině devítiletou dívenku. Vyloupili dům, v němž se nacházela pouze tato dívka. Policisté pachatele dopadli na základě svědectví holčičky, že přijeli v autě s majáčkem.

28; „Naprostá šílenost!“ Trump poprvé v historii zrušil vlastní „rozsáhlé sankce“. Zástupci ministerstva financí nedokázali sdělit, které sankce to přesně byly. Pravděpodobně se jedná o některé obchodní sankce vůči Číně.

29; Ukrajinská armáda chystá krvavou provokaci na kontrolním stanovišti. Kyjev chystá akci s mnoha obětmi na životech, aby zmařil blížící se prezidentské volby.

30; Ruské ministerstvo zdravotnictví informovalo o hlavních příčinách úmrtnosti mužů v Rusku. V Evropské unii umírá zhruba 230 mužů na sto tisíc obyvatel. V Rusku je toto číslo více než trojnásobné. Nejzranitelnější kategorií obyvatelstva Ruské federace jsou lidé v kategorii 50-60 let.

31; Vojenští dopisovatelé Armády Doněcké republiky se dostali do palby ukrajinské armády na jihu Doněcké republiky. Automobil s korespondenty byl ostřelován na centrální ulici sídliště z minometů ráže 120 mm.

32; Boje v ulicích Paříže pokračují. Organizátoři slibují, že dnešní protestní akce se stane jednou z nejvážnějších za uplynulých 19 týdnů.

33; Státní rada Krymu odpověděla Zelenskému ohledně návratu poloostrova k Ukrajině. Jeho slova označili za „fake“ a nejapný žert ukrajinského komika.

34; Nacionální korpus vyšel do ulic Kyjeva proti Porošenkovu režimu. V Kyjevě proběhla další protestní akce organizovaná politickou stranou Nacionalnyj korpus“ a Nacionálními družinami.

35; Země G7 varovaly Avakova před možným zmařením voleb na Ukrajině. Velvyslanci zemí Velké sedmičky vyzvali ukrajinské ministerstvo vnitra, aby učinilo opatření proti násilným politickým extremistickým skupinám. Ukrajinské ministerstvo odpovědělo, že pozice Avakovova ministerstva vůči extremistickým hnutím zůstává tvrdá.

36; Ukrajinu chtějí opět učinit závislou na ruském plynu, říká Porošenko. Prezident Ukrajiny se vyjádřil na zasedání Rady regionálního rozvoje v Černovické oblasti.

37; Skvrna hanby. Na ruském ministerstvu zahraničí komentovali bombardování Jugoslávie zeměmi NATO před dvaceti lety. Během bombardování,které bylo cynicky a bez špetky soucitu označováno za „humanitární intervenci pro blaho jugoslávského lidu“, zahynulo okolo dvou tisíc civilních obyvatel.

38; Státní duma slovy Ruslana Balbeka reagovala na Zelenského vyjádření o návratu Krymu k Ukrajině jako předvolební blábol.

39; Chuligáni z Nacionálních družin zaútočili na veterány ministerstva vnitra v Nikolajevě. Zadrženi byli dva útočníci,kteří nestačili utéct.

40; V Donbasu byl zlikvidován ukrajinský okupant a další karatel zahynul za nevyjasněných okolností.

41; Poslankyně státní dumy se vysmála hudebníku Makarevičovi, který si během zasedání veřejné rady při kulturním výboru Státní dumy kreslil do bloku obrázek prasete s brýlemi. Že by autoportrét?

42; Desítky tisíc Britů vyšly do ulic na masové shromáždění proti Brexitu. Do centrálních ulic Londýna na znamení protestu proti odchodu Británie z Evropské unie přišly desítky tisíc lidí.

43; V Radě federace se vysmáli prohlášení Státního departmentu ohledně Golanských výšin. Alexej Puškov komentoval prohlášení Mikea Pompea slovy o dvojím metru: USA neuznají za ruský Krym, který byl více než 200 let součástí Ruska, ale jsou ochotny uznat Golanské výšiny, které Izrael okupoval před padesáti lety.

44; Neočekávané prohlášení: Klimkin si postěžoval na zhoršení ukrajinského vzdělávání po odchodu ze SSSR. Podle jeho slov Kyjev počítal s kladným efektem, ale došlo k pravému opaku.

45; U Kyjeva věřící nedovolili rozkolníkům zmocnit se chrámu. Odpůrci Ukrajinské pravoslavné církve se pokusili probít do areálu chrámu Narození Panny Marie.

46; Natalia Oreiro požádala Putina o ruský pas. Veřejné prohlášení herečka učinila během přenosu televizní show „Večernij Urgant“.

47; Merkelová vrazila Ukrajině nůž do zad, říká německý novinář a autor několika protiruských knih Boris Reitschuster.

48; Trump: Sýrii od Islámského státu osvobodily USA. Prezident USA ujistil, že USA budou pokračovat v boji s Islámským státem, dokud nezvítězí nad tímto uskupením všude, kde působí.

49; Vladimir Zelenskij nepřišel do studia, kde měla proběhnout jeho výzva k ukrajinským voličům.

50; Prezidentský kandidát Jurij Bojko vyzval Porošenko, aby prohrál a omluvil se. Šlo o reakci na Porošenkovu kritiku Bojkovy a Medvedčukovy návštěvy v Moskvě.

51; Srbský ministr obrany: Naše země nikdy nevstoupí do NATO. Prohlásil to v souvislosti s dvacátým výročím událostí, kdy síly NATO v rozporu s postojem Rady bezpečnosti OSN začaly bombardovat Jugoslávii. Tento válečný zločin stál životy dvou tisíc civilních obyvatel.

52; Média obvinila Boltona z krachu rusko-amerických rozhovorů o Sýrii.

53; Pompeo reagoval na Puškovovo srovnání Krymu a Golanských výšin. Doslova pravil: To, co učinil prezident s Golanskými výšinami, je „přiznáním reálného stavu na místě a situace v oblasti bezpečnosti, která je nutní pro ochranu Izraele“. Proč ale totéž neplatí pro Krym a Rusko, se nezmínil.

54; Akcie korporace Boeing zlevnily v souvislosti s tragédií v Etiopii o 40 miliard dolarů.

55; Na Ukrajině zakázali ruské knižní internetové obchody.

56; Timošenková informovala, jak Porošenko kupuje a uplácí voliče.

57; Ukrajinský astrolog Vlad Ross uznal, že peníze mohou u voleb sehrát větší roli než hvězdy.

58; Petici o zrušení Brexitu podepsalo už více než 4,3 milionu lidí.

59; Poslankyně Státní dumy Natalja Poklonskaja prohlásila, že lídři tzv. Medžlisu krymsko-tatarského národa umějí jen rozněcovat konflikty.

60; FSB odhalila spojení mezi defraudanty ze státních obranných zakázek a scientology.

61; Zákaz dobíjení telefonů v práci byl v Tatarstánu zrušen.

62; Je třeba se přiblížit k lidu. V Ruské pravoslavné církvi požadují sbližování platů státních úředníků a rozpočtových pracovníků ve zdravotnictví a školství.

63; Porošenko prohlásil, že už nebude slibovat ukončení války. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko prohlásil, že nedokáže zastavit válku „v dohledné době“, jak to sliboval v předvečer voleb před pěti lety.

64; Hlavní ukrajinizátor a předseda Ústavu národní paměti Vladimir Vjatrovič připustil, že ukrajinština jako jazyk nemá v konkurenci s ruštinou šanci. Vysvětlil tím, proč je nutný zákon 5670-d, který bývá nazýván zákonem o totální ukrajiniziaci.

65; V USA vyvíjení dálkovou lodní raketu SM-6 Block IB má být hotova v roce 2024.

66; Porošenko v předvečer voleb slíbil občanům 13. důchod.

67; V Somálsku ozbrojenci zaútočili na ministerstvo práce.

68; Macron vyzval Evropu, aby se probudila a čelila USA a Číně.

69; V Rusku spočítali počet kuřáků. Téměř čtvrtina Rusů si svůj život bez tabáku nedokáže představit.

70; Porošenko prohlásil, že sociálně-ekonomické problémy Ukrajiny budou vyřešeny po vstupu země do NATO. Dnes vydává Ukrajina 6% HDP na armádu. Po vstupu do NATO budou stačit dvě procenta.

71; Peskov potvrdil setkání Putina a Erdogana 8. dubna.

72; Německý ministr zahraničí obhajoval bombardování Jugoslávii. Kdyby nebylo NATO, situace v Kosovu by se mohla zhoršit. Vojenská aliance bombardovala Jugoslávii a bylo to tehdy jediné správné řešení.

73; Mohutný výbuch na chemičce v Číně 21. března poškodil kolem tří tisíc obytných domů v okolí.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!