Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 24.3.2019

nozh_101; Nožem ozbrojený muž vnikl do mateřské školy u města Tver. Proti muži bylo zahájeno trestní řízení.

2; USA a EU zahájily vyšetřování proti Porošenkovi, říká Timošenková. Julija Timošenko poradila stávajícímu prezidentovi, aby začal přemýšlet o trestní odpovědnosti.

3; Lucenko vyhrožuje Porošenkovi odstoupením kvůli podrazu s velvyslancem USA. Předtím Porošenko oznámil svou podporu velvyslance USA v souvislosti se skandálem kolem prohlášení generálního prokurátora o předání seznamu nedotknutelných osob, proti kterým nelze vést trestní řízení.

4; Sputnik Estonia poškádlil ukrajinskou velvyslankyni v Estonsku. Velvyslankyně zveřejnila anglický komentář o Krymu. Sputnik ji upozornil, že oficiálním jazykem Estonska je estonština.

5; V Dněpropetrovsku vyzvala opozice Porošenka, aby se na kolenou omluvil národu. Porošenko odsoudil miliony ukrajinských rodin k životu v bídě.

6; Kdo se bude modlit v chrámech, které jsou násilně odnímány Ukrajinské pravoslavné církvi? O budoucnosti rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny. Nová náboženská struktura už přijímá do funkce „kněžích“ muže bez duchovního vzdělání.

7; Děsivý film o válce v Donbasu. V Srbsku se bude konat premiéra „Doněcké vrátné“. V Bělehradě se bude konat premiéra filmu N. Batrajevové „Doněcká vrátná“, věnovaného 20. výročí bombardování Jugoslávie.

8; Nikolaj Kuzněcov – legenda, která založila úspěchy raket a reaktivní techniky v SSSR. Letecký konstruktér Nikolaj Kuzněcov kdysi vzpomínal, že jeho zájem o letectví začal u nedostavěných aerosání.

9; Genocida ukrajinského národa. Americký podnikatel vypráví o Porošenkových schématech. Americký byznysmen Sam Kislin informuje o podvodech ukrajinského prezidenta.

10; Sexismus,podobné „ismy“ a dorůstající generace. Bylo zveřejněno naléhavé varování pro rodiče současných dětí a mladistvých, kteří nechávají výchovu svých ratolestí na institucích, zvláště zahraničních, jež vštěpují dětem zvrácené hodnoty. Rodiče by dělat více než jen zajišťovat materiální blahobyt svých dětí.

11; Hrdina vedl svůj národ po cestě vzteku a hněvu. Profesor-psychiatr přijel z USA a vedl Srby do boje. 20. března Haagský tribunál zpřísnil rozsudek nad bývalým prezidentem Srbské Bosenské republiky Radovanu Karadžičovi.

12; Zaostalí hlupáci by Krym už nikdy neměli vidět. Známý spisovatel a publicista Eduard Limonov komentoval prohlášení ukrajinských politiků o navrácení Krymu.

13; Jak se nezbláznit z Doněcké republiky. Byl zveřejněn text kritizující věčné kritiky a nespokojence v Doněcké republice. Mimo jiné upozorňuje, že ani v rámci Ruské federace nezmizí všechny problémy jako mávnutím kouzelného proutku.

14; Takovéto zastrašování nebývalo ani za Janukoviče. Halič zuří kvůli předvolební kampani Petra Porošenka. Rozhořčení státních zaměstnanců v Haliči umocněné nacionalistickými náladami o sobě dává vědět.

15; Co se skrývá za návštěvou lídrů ukrajinské opozice v Moskvě? Návštěva Bojka a Medvedčuka v Moskvě měla zcela přirozeně demonstrativní povahu.

16; V Donbasu bylo zlikvidováno bojové vozidlo ukrajinské armády. Při výbuchu zahynul Sergej Valach z Dněpropetrovska přezdívaný Boroda.

17; Při pronásledování Ruska se USA snaží udržet na trhu jaderné energetiky. A dělají to americky zákeřně: Snaží se všem rozmluvit spolupráci s Moskvou.

18; Nemáme společnou identitu. Neměli bychom naši zemi uměle sešívat, říká Medvedčuk. Je třeba se věnovat zlepšování životních podmínek.

19; Kurt Volker je omezený hlupák, který nadělal mnoho škod, říká Medvedčuk. Kromě toho opoziční politik vyjádřil připravenost vést rozhovory s Ruskem ohledně Donbasu.

20; Jak hlasovat proti Porošenkovi? Zelenskij má účast v druhém kole jistou. Chcete-li se zbavit Porošenka, hlasujte v prvním kole pro Timošenkovou, radí novinář Jurij Tkačov.

21; Ukrajina oznámilo posílení ostrahy hranic s Ruskem. Imaginární válka s vymyšleným agresorem neutichá.

22; V noci před volbami dožene Ukrajina Rusko. Ale samozřejmě jen co se týče časového pásma. Na Ukrajině začne platit letní čas.

23; Rusko je a vždy bude energetickou supervelmocí, říká generální tajemník Světové energetické rady. O aktuálních směrech rozvoje energetiky, o budoucnosti světové energetiky a projektu „Severní proud – 2“.

24; Byla zveřejněna jména amerických vojáků zlikvidovaných v Afghánistánu. Včera proběhl nedaleko Kunduzu boj, ve kterém měly ztráty obě strany.

25; Rusko vstupuje do hry. Do Venezuely přiletěla dvě vojenská letadla. An-124 a Il-62 ruského letectva přiletěly na letiště v Caracasu.

26; Byly smontovány všechny oblouky železniční části Krymského mostu. Oblouky byly vyrobeny na ruských závodech a byly na Tamaňský poloostrov převezeny v rozebraném stavu.

27; Neonacisté ostřelovali 24. brigádu ukrajinské armády. Jsou oběti na životech. Ukrajinští vojáci nechtějí sloužit. Byly zaregistrovány případy sebepoškozování mezi vojáky za účelem opouštění fronty a převozu na léčení.

28; V NATO označili bombardování Jugoslávie za „nutné a legitimní“. Před dvaceti lety v tento den se navždy změnil svět.

29; V Doněcké republice změnili věk pro vydávání pasů. Přednostně budou vydávány pasy osobám ve věku 14 až 16 let, kteří dosud doklad nemají. U ostatních bude probíhat postupná výměna.

30; Petr Porošenko byl v televizi obviněn z vraždy vlastního bratra. Týden před volbami prezidenta televize Igora Kolomojského shodila informační bombu.

31; Ukrajinská armáda ostřeluje Vasiljevskou vodárnu. Personál je v úkrytu. V současné situaci není od věci si dělat zásoby pitné vody.

32; Do letadla letícího z Kazaně do Soči udeřil při přistávacím manévru blesk.

33; Svrab kosí 25. výsadkovou brigádu ukrajinské armády. Velitel brigády ukrajinské armády vyhlásil karanténu v jednotce ve Stanici Luganské kvůli hrozbě rozšíření svrabu (zákožky svrabové).

34; Je Ukrajina samostatná? Velvyslankyně USA se obrátila na Ukrajince ohledně voleb. Svou výzvu umístila na stránkách amerického velvyslanectví a vyzývá Ukrajince k co nejhojnější účasti na volbách.

35; Kyjevská policie informoval o smrti Rusa při výbuchu v obytném domě. V jednom z činžovních domů v Golosejevském obvodě ukrajinského hlavního města zahynul člověk.

36; Po dvaceti letech: Primakov o otočení letadla nad Atlantikem. 23. března 1999 americká vojenská bota NATO rozdupala poválečné uspořádání světa. Tehdejší ruský ministr zahraničí Jevgenij Primakov otočil letadlo nad Atlantikem, protože zahájení návštěvy USA by bylo v tu chvíli obrovskou zradou.

37; V Kremlu označili prohlášení nato k 20. výročí bombardování Jugoslávie za „akt agrese“. Dnes v tiskové službě NATO označili bombardování Jugoslávie před dvaceti lety za „nutné a legitimní“.

38; Horko jako nikdy. Týden pekla v Luganské republice. Uplynulý týden byl pro Luganskou republiku extrémně náročný.

39; Rozdupat OSN: Jak bombardování Jugoslávie silami NATO (operace „Spojenecká síla“) proti vůli OSN změnilo svět.

40; Manželka Vladimira Zelenského učinila neočekávané prohlášení. Od samého počátku byla proti kandidatuře svého manžela v ukrajinských prezidentských volbách, ale rozhodla se, že období prezidentské kampaně přečká. Na plnění role první dámy se prozatím nechystá.

41; Vůdce nacistů se vyslovil pro vojenskou diktaturu na Ukrajině. Dmitrij Korčinskij prohlásil, že výlučné právo hlasu na Ukrajině musí mít pouze vojáci.

42; Ukrajinská média horečně vyrábějí lživé zprávy o ostřelování obcí Popasnaja a Zolotoje. Zástupci ukrajinských médií dorazili do okolí Popasné a Zolotého za účelem falsifikace ostřelování.

43; Islámský stát opakovaně používá taktiku vyvěšování a zaminování vlajky ISIS. Při odstraňování takových vlajek vítězícími silami vždy pak dojde k explozi.

44; Ukrajina v roce 2018 nakoupila od Ruska 130 tisíc tun benzínu a 2,6 milionu tun nafty, píší média.

45; Nazarbajevova dcera označila invalidní děti za zrůdy, které je třeba ukazovat na exkursích. Dariga Nazarbajeva se ihned po svém nástupu do funkce předsedkyně Senátu dostala do centra skandálu.

46; Šílená Ukrajina: V Dněpropetrovsku se Marokánec pokoušel Izraelcům ukrást i-Phony. Při pokusu o útěk byl zadržen samotnými obětmi svého činu.

47; V Srbsku spojují zvýšený výskyt rakoviny u dětí s leteckými údery NATO. V Srbsku je dvacet let po bombardování ze strany NATO výskyt rakoviny u dětí dvaapůlkrát vyšší než je evropský průměr.

48; V srbském hlavním městě spálili vlajky EU a NATO. V centru Bělehradu aktivisté Srbské radikální strany spálili vlajky NATO a EU.

49; Stržené střechy a vesnice bez proudu. Nad Ukrajinou se přehnal uragán. V důsledku zhoršení klimatických podmínek zůstává 94 obcí v šesti oblastech bez elektřiny.

50; Petici za zrušení Brexitu podepsalo už více než 5 milionů občanů. Už nyní je nejpopulárnější peticí v historii.

51; Byznys nebo falsifikace voleb? Proč v ukrajinských bytech najednou zapisují stovky nových lidí? Jako doplněk ke globální síti podplácení a nákupu voličů s možná objevil další nástroj pro falšování voleb.

52; Ve Státní dumě požadují „mlčky sestřelovat“ americké bombardéry. V případě narušení hranic Ruska musí reakce spočívat v minimálním počtu slov a maximálním počtu činů.

53; Senzace: V USA oficiálně prohlásili, že Rusové skutečně nevolili Trumpa. Zvláštní prokurátor USA Robert Mueller nenašel důkazy pro spiknutí amerického prezidenta Donalda Trumpa s Ruskem.

54; Hrozba pro Rusko: Jak se USA snaží zatáhnout Moskvu do nových závodů ve zbrojení.

55; Patrušev předpověděl rozpad Ukrajiny v případě vítězství Petra Porošenka ve volbách v důsledku prohloubení vnitřních problémů země.

56; Zrada: Finanční ředitelce Huawei při zadržení zabavili tři výrobky firmy Apple: iPhone 7 Plus, MacBook Air a iPad Pro. Kromě těchto prostředků měl pouze jeden smartphon Huawei.

57; Rumunsko chce přesunout své velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma. Oznámila to rumunská premiérka.

58; Ukrajinským polárníkům uložili, aby vzali s sebou na Antarktidu kopii „tomosu“.

59; Zdroj odhalil cíl návštěvy ruských vojáků ve Venezuele. Do Venezuely přiletěla zhruba stovka ruských vojáků v čele s vysoce postaveným generálem.

60; Prezidentka Gruzie Zurabišvili navrhla Ázerbajdžáncům, aby zapomněli ruštinu a učili se gruzínštinu.

61; Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg přijel do Gruzie. Zítra zahájí svá setkání s vedením země.

62; Americkému investorovi Samu Kislinovi zakázali vstup na Ukrajinu kvůli odhalení Porošenkovy korupce.

63; Ukázalo se, že prohlášení Nazarbajevovy dcery, že „invalidní děti jsou zrůdy“, bylo zfalšováno pomocí přestavění čárek za slovy.

64; Panika v pařížském Disneylandu. Zvuky porouchaného eskalátoru si děti vyložily jako střelbu.

65; Ve státní dumě povolili médiím psát nepravdu pouze jeden den v roce: 1 dubna.

66; Žádný státní převrat v Srbsku nebude a tečka. Většina současné opozice se vyslovuje pro přistoupení k NATO a zradu srbských národních zájmů.

67; Ukrajinci začali vysílat nelegální migranty do EU na deltaplánech Jeden takový byl zadržen na Slovensku.

68; Kosovští Albánci oslavují dvacáté výročí útoku NATO na Srbsko. Srbský prezident Vučić prohlašuje, že Srbsko nikdy nevstoupí do NATO.

69; Britský ministr financí odmítl fámy o přípravě puče proti Therese May.

70; Na žádost Interpolu byl zadržen Ukrajinec – organizátor kanálu přepravy nelegálních migrantů do EU. Z Evropy se vrátil na Ukrajinu za účelem vyřízení dokladů na jiné jméno.

71; V Bělehradě se nyní nachází poslanec vnuk legendárního ministra zahraničí Jevgenij Primakov. Říká, že NATO čeká za zločin proti Jugoslávii mezinárodní soud.

72; V EU popřeli informaci o zahájení vyšetřování proti Porošenkovi.

73; Ukrajinský expert zapsal Zelenského a Timošenkovou mezi „proruské“ kandidáty.

74; Marocká policie rozehnala demonstraci učitelů vodními děly.

75; Bojko má v úmyslu uspořádat celoukrajinské referendum otázku stupně kompromisu s Doněcko a Luganskou republikou.

76; Ve Finsku ve městě Vantaa se neznámý muž pokusil zaútočit na ministra zahraničí Timo Soiniho.

77; Marija Zacharova odpověděla na Pompeovo srovnání Krymu s Golanskými výšinami slovy, že je mu vděčná za jeho přiznání. Pompeo měl prohlásit, že nelze dopustit, aby se svět dověděl o skutečné situaci na Krymu, protože by jinak uznání příslušnosti k Rusku bylo prakticky automatické.

78; Migrant se pokusil nastoupit do autobusu s ukradeným bankomatem. Místo události nebylo zveřejněno.

79; Hlavní ukrajinizátor prohlásil, že nacionalista nemůže být ruskojazyčný. Ruský jazyk je zbraní proti ukrajinskému národu, proto je jejich existence nemožná.

80; Podle kazašského vzoru chtějí hlavní město přejmenovat i v Kirgizstánu.. Hlavní město Biškek (dříve Frunze) chtějí pojmenovat Manas.

81; Bojko objektivně zhodnotil Naftogaz. Opoziční prezidentský kandidát Bojko prohlásil, že Naftogaz se stal pro Ukrajinu katastrofou.

82; V Ruských věznicích se objeví kabelová televize a sportovní hřiště.

83; Podle průzkumu je 69% Francouzů zklamáno Macronem. Jeho podpora činí 29%. Zbytek respondentů se nedokázal vyjádřit nebo zaujímá neutrální postoj.

84; V USA se projevil nejprůkaznější indikátor recese. Ziskovost tříměsíčních pokladničních poukázek USA poprvé od roku 2007 převýšila sazby desetiletých státních obligací.

85; Do přístavu v Oděse vplula vojenská loď Francie „Capricorne“.

86; Polsko může přijít o cenný ekosystém kvůli skladování amerických zbraní. Rozšíření základny, která se stala pro Američany příliš těsnou, probíhá bez jakýchkoli dohod s místními obyvateli nebo úřady.

87; Lotyšsko je podle Světové zdravotnické organizace v čele v žebříčku sebevražednosti.

88; První místopředsedkyně Nejvyšší rady Ukrajiny Irina Geraščenko prohlásila, že opovrhuje Vladimirem Zelenským za jeho přání učinit z Ukrajiny Malorusko.

89; Natalja Poklonskaja: Zelenskij by neměl vydávat recepty na navrácení Krymu.

90; V Dagestánském Chasavjurtu se více než 70 dětí otrávilo vodou.

91; Předsedkyně Rady federace Valentina Matvijenko si myslí, že prezidentská republika je nejvhodnější formou vládnutí v Rusku.

92; V Moskvě označili Muellerovu zprávu za narození zdechlé myši. Robert Mueller vyšetřoval předpokládané vměšování Ruska do voleb v USA.

93; Ruští novináři nebyli vpuštěni do Kyjeva. Pracovníci médií se měli účastnit prezentace knihy „Rusko a Ukrajina. Dny zatměni v Kyjevě“.

94; Maduro obvinil Juana Guaidó z plánování jeho vraždy.

95; V USA označili Su-35S za až příliš dobrý. Může se dokonce srovnávat i s nejnovějším Su-57, píše National Interest.

96; Venezuelské úřady oznámily, že Trump uloupil 30 miliard dolarů ze zahraničních účtů Venezuely.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!