Jarní míza 2019 dodala domobrancům energii

brizaDlouho připravované cvičení všech skupin Zemské a Národní domobrany, doplněné o účastníky z řad asociované organizace Českoslovenští vojáci v záloze za mír s názvem „Jarní míza 2019“ úspěšně proběhlo v měsíci březnu. Po dobrých zkušenostech z minulých cvičení i tato proběhla ve dvou termínech a na dvou místech – moravské skupiny měly možnost setkat se v bývalé vojenské základně na východě Moravy, obdobný výcvik následně o dva týdny později provedli domobranci z českých skupin na rozhraní Šumavy a Českého lesa nedaleko od bavorských hranic.

Už tato skutečnost předurčovala téma české části cvičení – tedy ostraha státní hranice, kde vzorem domobranců je skvělá historie jednotek Stráže obrany státu (SOS) z konce 30. let, kdy stejně jako nyní hrozilo naší zemi smrtelné nebezpečí ze směru od Německa. Tématem výcviku moravských skupin byla příprava na předvídatelné mimořádné situace, včetně nácviku boje proti gerilovým skupinám a součinnost s jednotkami armády a policie.

Nedílnou součástí taktických cvičení jsou vždy též velitelsko-štábní cvičení, kde jsou velitelé a příslušníci štábů dlouhodobě cvičeni ve všech oblastech vojenského umění, zkušenými instruktory zejména z řad bývalých důstojníků armády i policie a předávají novým velitelům své znalosti a zkušenosti. Značný důraz je kladen také na odborný výcvik velitelů, kdy se učí nejen velení podřízeným jednotkám, ale také činnostem při zabezpečení přípravy a vedení akcí v mimořádných situacích. Součástí cvičení tentokrát byla tématika Ochrany proti zbraním hromadného ničení (včetně praktických ukázek), praktické ukázky využití dronů při průzkumné činnosti a obraně, využití spojovací techniky a radiokomunikace, tvorba taktických plánů obrany určených míst a oblastí, nejnovější trendy ve vývoji a využití zbraní, atd.

Několikrát v rámci výcviku padlo jméno čínského vojenského teoretika Sun-c’, autora světoznámé eseje “O umění válečném”. Pro nevzdělané sluníčkáře a sinophoby, kteří by chtěli domobranu tímto propojit s aktuálními čínskými zájmy u nás, dodáváme, že tento uznávaný vojenský teoretik žil v letech 544 – 496 před naším letopočtem, a že z jeho moudrosti čerpá po dobu dvou a půl tisíce let každý moudrý vojevůdce a je vyučován na všech slušných vojenských školách východu i západu.

Tento moudrý pán kdysi napsal:

„Vítězí ten, kdo ví, kdy může či nemůže bojovat“.

eNh22rgyyO8

Zdroj: https://vk.com/@zemskadomobrana-jarn-mza-2019-dodala-domobrancm-energii
2 Komentářů k Jarní míza 2019 dodala domobrancům energii

 1. HVzV? napsal:

  ŠPIČKA SPOLEČNOSTI VOLIČŮ UVITÁ MATERIÁLY O ORGANIZACI A TRADICI

  Švýcarské či dokonce izraelské armády s cilem prosazopvat článek č.8. Národniho programu občanů voličů/NPV/ve zněni.

  UDĚLEJME PRO ČR NATO ZBYTEČNÝM!

  A co bude potom je také jasné!Doufejme,že si domobranci všimli,že ve Švýcarsku se už stovky let neválčilo a jejich dálnice nebrázdil válečný šrot,který se co chvili rozpadává a musi být odtažen na tyči!

 2. proud napsal:

  Policajti milostive dovolili :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!