Pravda, lži a polopravdy ve veřejném prostoru 20.3.2019

hejlek

Na filosofické fakultě univerzity v Pardubicích proběhla 20.3.2019 panelová diskuze spolupořádaná Českou televizí, na které vystoupili: Roman Ondrůj, šéfredaktor regionálního zpravodajství ČT, Aleš Měřička, vedoucí redaktor portálu ČT24, Jiří Studený, Katedra literární kultury a slavistiky, Jiří Hejlek, Katedra filosofie. Zajímavé na této diskuzi bylo, když poslední řečník - p. Jiří Hejlek přirovnal současný "hon na dezinformace" ke komunistickému pronásledování ideologické diverze a uvedl konkrétní příklady. Jak posluchače, tak další panelisty z debaty překvapil tím, že nesdílel jejich pohled na "jedinou správnou pravdu", kterou vysílá ČT a spol. Je mu ke cti, že si zachoval zdravý rozum a důstojnost a nenechal se strhnout k opakování oficiálních lží.

Příspěvek p. Hejleka je ve 2. videu

Zdroj: Raptor TV
18 Komentářů k Pravda, lži a polopravdy ve veřejném prostoru 20.3.2019

 1. John_Pitralon napsal:

  Lidi se bojí režimu a proto málo cálujou Korálovi. Jednou stejně v prachu lehnou a červy se rozlezou... Přitom havloidi tvrděj, že Putin vyplatí bůra za každej protizápadní příspěvek.

  Bič boží https://www.youtube.com/watch?v=oVN6x_ey1z0
  Detroit dokument CZ https://www.youtube.com/watch?v=7wBZH_SyYx4

 2. Josef Švejk napsal:

  Štamgasti v hospodě "Na růžku" se mohli smíchy potrhat.
  Vědci vědecky analyzovali pravdu, lži a polopravdy ve veřejném prostoru. Většinou došli k vědecky podloženému závěru, že jedinou správnou pravdu vysílá ČT a spol.:))))
  PS: "V Česku jsme v poslední době dost často svědkem, že i studovaný člověk, inteligent může být až neskutečným blbcem." Zdeněk Mahler

  • proud napsal:

   Nejen u nas,uz dlouhy leta si kladu otazku jak muzou bejt takzvany "inteligenti"(vzdelanim) az tak strasne pitomi,casto az detsky,a to po celym svete.Ironicky to prisuzuju prave onomu "vzdelani" co je naopak zdebilnelo. Vzdelavani bude nejspis cela veda,nejen nejaky vicemene prehlizeny sezeni v lavicich.Delana tedy spatne.

  • janakiev žorž napsal:

   lidičky nenechte se oblbnout, ONI nejsou vůbec blby, ani naivní,všechno co dělají a říkají, dělají naprosto vědomě a do detailu promíšlene,to ale vůbec neznamená že tomu věří,prostě za peníze prodají vlastní matku a proto jsou tak nebezpeční

   • Josef Švejk napsal:

    Nesouhlasím! Buďme logicky úsporní, tak jak velí Occamova břitva. Pokud něco vypadá, chodí a kváká jako kačena, a pokud nejsou žádné přesvědčivé důkazy svědčící o opaku, pak musíme dojít k závěru, že to je kačena.

 3. .lak napsal:

  Nedodržují pravidla slušného chování. A s příslovím kdo lže - krade. Ať už to pojmete jakkoliv. O roztrženém pytli falze flagů po 911 radši píp. :-(

  • John_Pitralon napsal:

   Jo sledujeme průkopníky falšování všeho možnýho v akci. Jenže on se ten Hollywood leckde provaluje. A nějakej profesor doktor magor z univerzity jim může dát akorát tak hvězdu za umělecký provedení švindlu.

   Apollo Moon Landing - AUTHENTIC FOOTAGE
   https://www.youtube.com/watch?v=G6A72ufn3l4

 4. niSas napsal:

  FiloZofie je pavěda, způsob jak okecat blboně , že ti dva vlci co vyjednávají u stolu s ovcí jídelníček tam seděj právem. Komanči shodnotili podobnou záležitost a rozhodli, že kybernetyka je pavěda. A dnes spoustablboňů díky tomu s uctivostí přiznávají, že díky tomu se jim poštěstilo prožít jakžtakž pěkné dětství. Heh

 5. Karel K. napsal:

  Že by další převrat v Kremlu? Co dělali vojáci u stěn Kremlu v noci, v den rovnodennosti?

  Podle korespondenta se tyto akce konaly od 20. března do 22. března. Není zcela jasné, jestli klíčovou úlohou zde bylo to, že se úplněk a rovnodennost navzájem překrývají, nebo rostoucí nespokojenost obyvatel Ruska s politikou genocidy, kterou prosazuje vláda Medveděva? Veškerá třídenní akce probíhala v naprostém tichu a v absorbujícím stínu Kremlu. V sovětských letech, vždy v době pokusu o puč, a bylo jich v té době mnoho, vždy tyto akce přitahovaly armádu – jak pro podporu, tak i pro pojištění a pro případné násilné akce. V těch dnech vojáci nedostávali střelné zbraně, oni pracovali jen s ostří čepele zákopového rýče. Což by v případě potřeby mohlo rozdrtit osobu lépe než kuchař zelí. 22. března pod hradbami Kremlu byly také sloupy vojáků, bez zbraní . . . . . .

  http://www.noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta/

 6. Rocco napsal:

  Také byste se měli věnovat i tomu, že někteří popletové říkají "progresivnímu liberalismu" "neomarxismus". Marxisté hájí práva pracujících a usilují o znárodnění kapitalistů, a to opravdu není cíl George Sorose, Zelených, Pirátů, ČSSD, Jany Maláčové.

 7. Rocco napsal:

  Oligarší média mluví pravdu a alternativní média jsou dezinformační média, šíří fake news.

 8. Rocco napsal:

  Andrej Babiš - MF DNES, idnes.cz, LIDOVÉ NOVINY lidovky.cz, Hospodárske noviny, hnonline.sk, televize Óčko, rádio Impuls

 9. Rocco napsal:

  Zdeněk Bakala - aktuálně.cz, centrum.cz, HOSPODÁŘSKÉ NOVINY, ihned.cz, EKONOM, ekonom.ihned.cz, RESPEKT, respekt.cz

 10. Rocco napsal:

  Dospiva a Haščák Penta Investments Gorila - regionální Deníky, denik.cz

 11. Rocco napsal:

  Křetínský a Tkáč - BLESK, blesk.cz, SPORT, sport.cz, REFLEX, reflex.cz, ABC abicko.cz

 12. Rocco napsal:

  Michal Lebduška: Ukrajina - Volby pod taktovkou oligarchů (TÝDEN 13/2019)
  Televize jako politický nástroj
  "Zdaleka nejvíce Ukrajinců dodnes získává informace z televize a právě televizní kanály jsou prakticky bez výjimky vlastněny těmito mocnými muži. V současnosti nejsledovanější televize TRK Ukrajina patří nejbohatšímu Ukrajinci Achmetovovi. Za ní následuje mediální skupina 1+1 Ihora Kolomojského, StarLightmedia Viktora Pinčuka (kanály ICTV a STB) a Inter Media Group Dmytra Firtaše a Serhije Lovočkina (kanál Inter). Tyto mediální skupiny neslouží vlastníkům ke generování zisku, ale právě k ovlivňování veřejného mínění a politiky.
  Svůj televizní kanál (5. kanál) vlastní i Porošenko, jenž byl silně kritizován za to, že se ho na rozdíl od svých čokoládoven Roshen odmítl vzdát. Nutno ale poznamenat, že sledovanost 5. kanálu výrazně zaostává za zmíněnými mediálními skupinami, které ovládají 60 procent televizního trhu. Po roce 2014 sice došlo k pokusu o "resustitaci" veřejnoprávní televize, ale ačkoli příslušný reformní zákon prošel parlamentem, jsou veřejnoprávní televizi neustále házeny klacky pod nohy. Televizní kanály vlastněné oligarchy jsou proto pro politiky klíčovým médiem, skrze něž se mohou prezentovat. Na Ukrajině pochopitelně existuje řada nezávislých médií, ale ty se koncentrují spíše mezi tištěnými tituly a nejvíce pochopitelně na internetu.
  V aktuální kampani většina televizních stanic nejde otevřeně proti současnému prezidentovi Porošenkovi. Výjimkou jsou kanály Ihora Kolomojského, který je s prezidentem dlouhodobě v ostrém konfliktu. Velmi často se proto na jeho stanicích objevují pořady věnované Porošenkovu byznysu, jež ho poměrně agresivně kritizují. Favority Kolomojského jsou logicky Porošenkovi protikandidáti v podobě expremiérky Julije Tymošenko a komika Volodymyra Zelenského.
  Obzvlášť druhý jmenovaný, nyní favorit předvolebních průzkumů, je evidentně z velké části výtvorem Kolomojského "mediálního impéria". Nejde přitom zdaleka jen o informování o politické kampani či o očerňování protivníků. Na kanálu 1+1 se totiž dlouhodobě vysílají Zelenského nesmírně populární zábavné show a především úspěšný seriál Sluha národa. Hraje v něm učitele, jenž se stane ukrajinským prezidentem."

  • proud napsal:

   :-)))))))))))))"Tyto mediální skupiny neslouží vlastníkům ke generování zisku, ale právě k ovlivňování veřejného mínění a politiky.":-)))))))))))))))..............coz nam kruh neuzavira a neslouzi to ke generovani zisku az teprv v prvni rade :-))))))))))))))))))))))))))))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!