Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 26.3.2019

mirotvorcy_oon_ukraina1; Medvedčuk vyzývá Donbas, aby se vrátil k Ukrajině a pomohl s bojem proti Kyjevu.

2; Ruské regiony se dostávají do skluzu s odpadovou reformou. Reforma, která měla být dokončena k 1. lednu 2019, v některých regionech prakticky ještě ani nezačala.

3; V Záporoží terorizuje v domově důchodců recidivista ostatní obyvatele zařízení. Vyžaduje platby od ostatních obyvatel a šikanuje i personál.

4; Mírové síly OSN vytlačí ruská vojska z Donbasu, říká Porošenko. Ukrajinský prezident prohlásil, že Rusko donutí souhlasit s vysláním mírových sil na Donbas.

5; Iluze komfortu aneb Proč po úplném zapomnění SSSR se národ vrací do středověku. Chudí budou chodit pěšky a špinaví. Ti, kdo se ještě udrží nad vodou, budou prát v neckách a mýt nádobí v lavóru, píše známá bloggerka Olga Edelberta, která varuje před zvyšováním sociálních rozdílů.

6; U Oděsy byl zadržen terorista Islámského státu. Pochází ze Střední Asie.

7; Mašina smrti USA v Sýrii. Tajné operace a obrovské množství obětí na životech. Navzdory rozšířenému omylu nezačalo vojenské vměšování USA do syrských záležitostí leteckými údery.

8; Byl zveřejněn VELMI zajímavý text o současných trendech v Izraeli s názvem: Sebezničení Izraele. Ultrareligiózní obyvatelstvo Izraele stále více vnucuje svou vůli a svůj způsob života ostatním segmentům obyvatelstva. Současná izraelská státní politika je dokonce přirovnávána k praktikám nacistů ve 30. letech v Německu.

9; V Rusku tvrdě odpověděli na „neutronovou výhrůžku“ USA. Podle informací amerického ministerstva obrany bude zbraň vyzkoušena v roce 2023.

10; Co mohlo donutit Putina schválit řadu nepopulárních rozhodnutí? Proč ruský prezident hazarduje s podporou obyvatelstva kvůli řadě nepopulárních opatření?

11; Zkušenost války. Britové se rozhodli uspořádat v okupovaném Donbasu v zóně OOS (dříve ATO) „atrakci vojenských zábav“.

12; Tajemství smrti Porošenkova bratra. Zabil současný prezident Ukrajiny svého bratra? 23. března se dostal do éteru hodinový pořad „Ukrajinské senzace. Padesát odstínů Porošenka“.

13; V USA byl schválen návrh zákona proti ruským dodávkám energie do Evropy. Spojené státy chtějí legislativně zakázat Rusku exportovat fosilní paliva.

14; Luck je mrtev. Na západě Ukrajiny byl znesvěcen Ševčenkův pomník. Informoval o tom zástupce Hlavní správy Národní policie ve Volyňské oblasti.

15; USA otestovaly dvě protirakety pro zastavení mezikontinentálních balistických raket. Oficiálně o tom ale žádná zpráva nevyšla.

16; Byl to čin hodný skutečných patriotů. Na Ukrajině ohodnotili návštěvu Bojka a Medvedčuka v Rusku.

17; Dva obyvatelé Luganské republiky byli odsouzeni za špionáž. Dostali dvanáct let odnětí svobody za zločiny proti ústavnímu pořádku a bezpečnosti státu.

18; Marija Zacharova poradila americkému novináři, aby se omluvil Rusům. Reagovala tak na fakt, že soud popřel existenci Trumpova spiknutí s Ruskem. Novinář byl obviněn z šíření nepravdivých informací. Mel by se omluvit jak Rusům za házení špíny, tak i Trumpovi osobně, ale hlavně americkým občanům za to, že je záměrně uváděl v omyl.

19; Porošenkovy výdaje na agitaci jsou rekordní v celé historii voleb na Ukrajině. Petr Porošenko vložil do svého volebního fondu 415 milionů hřiven. Pomůže mu to?

20; Co vidí Ukrajinci, když odjíždění na Krym přes hraniční přechod Čongar? Přechod mezi Chersonskou oblastí Ukrajiny a Krymem je pro Ukrajince důkazem jejich totální prohry.

21; Ceny plynu v Rusku mohou narůst v důsledku montáže nových měřičů o 5% až 10%.

22; Trump Přijal v Bílém domě hokejistu Ovečkina. Prohlásil, že je jeho fanouškem.

23; Ruský státní internet podražil na 30 miliard rublů. Rusko se snaží budovat síť nezávislou na světové síti. Splnění zákonných předpokladů přijde na 30 miliard rublů.

24; Porošenko dopsal do svého prohlášení o příjmech za rok 2018 dalších 39 milionů hřiven.

25; V Evropě vypracovali hlas, který není ani ženský ani mužský, nýbrž „unisex“. Lingvistka z Kodaně vypracovala genderově neutrální hlas.

26; Ukrajinská armáda zahájila palbu z minometů ráže 120 mm na hraniční přechod Jelenovka.

27; Ruská centrální banka zveřejnila seznam krymských společností, které patří cizincům. Minimálně tři společnosti jsou kontrolovány Ukrajinci.

28; Jak budou hlasovat? V jedné ukrajinské vesnici (Serniki) žije 2,5 tisíce lidí stejného příjmení. Ve volebních seznamech musejí být identifikováni podle přezdívek.

29; Rusům byl slíben doplatek k důchodům. Vláda je připravena zvednou penze Rusů na úroveň životního minima.

30; V Ruské gardě byla vytvořena speciální brigáda pro ochranu Krymského mostu. Jednotka disponuje velkým arsenálem prostředků schopných odvrátit jakoukoli diverzi jak ze souše, tak i z moře.

31; Premiérovi Malajsie byl předveden Su-57. Prezident „Sjednocené společnosti na výrobu letadel“ vyjádřil naději, že letadlo bude zakoupeno pro potřeby malajských ozbrojených sil.

32; V Kremlu reagovali na skandální rozhodnutí USA ohledně Golanských výšin. Administrativ prezidenta Ruské federace plánuje konzultace Vladimira Putina se šéfy států blízkovýchodního regionu.

33; USA přišly o 200 milionů dolarů, když odmítly dodávky materiálů pro MS-21.
Přitom kanadský výrobce motorů MS-21 Pratt&Whitney neodmítá spolupráci s Ruskou federací kvůli novým sankcím.

34; Vojenská technika USA způsobila v Polsku dopravní nehodu. Jsou hlášeni zranění. Tři vojenské automobily se srazily v Malopolském vojvodství na jihu Polska. Zraněni byli výhradně vojáci USA.

35; Savčenková se obrátila s výzvou k Ukrajincům: „Jdi do toho! Neboj se! Bojuj! Vyhrávej! Spolu! Naděje (Naděžda) tu je!“.

36; Ukrajinská armáda chystala atentát na pozorovatele OBSE. Ukrajinská armáda pokračuje v ozbrojených provokacích a vyostřování situace na linii dotyku.

37; Do Gorlovky přivezli Jidášův řád pro Porošenka. Ostudné vyznamenání pro ukrajinského prezidenta odlili v Doněcké republice se střepin nábojů vypálených ukrajinskou armádou na civilní obyvatelstvo Doněcké republiky.

38; Ozbrojenci z OUN-UPA byli uznáni za „bojovníky za nezávislost ukrajinského národa“. Ozbrojenci UPA získali na Ukrajině status účastníků bojů (válečných veteránů).

39; Kdo může vytrhnout Ukrajinu z marasmu? Ukrajinský lid si zaslouží víc. Má obrovský potenciál.

40; Soud v Adygeji odsoudil antimajdanovce, který málem uhořel v Oděském Domě odborů, k vydání na Ukrajinu. Další medializovaný případ soudního pronásledování v Rusku.

41; U Porošenka ztratili tajný dokument. V lednu letošního roku zahájila SBU vyšetřování ve věci ztráty tajného dokumentu.

42; V ukrajinském městě Čerkassy studenti zmlátili prokurátora. K události došlo 25. března večer v jedné z kaváren v centru města.

43; V Kyjevě bandité s automaty přepadli kancelář poslance. Asistenti poslance se v\dali za útočníky ve svých autech.

44; Medveděv slíbil, že nebude zvyšovat daně v nejbližších šesti letech. Dále poznamenal, že loňské rozhodnutí o zvýšení DPH nebylo jednoduché, ale nutné rozhodnutí.

45; Senátor Arašukov se prohlásil za nevinného. Rauf Arašukov prohlásil, že jeho trestní pronásledování bylo objednáno za 65 milionů rublů.

46; Ukrajinec je obviněn z vraždy Gruzínce v Polsku. Jeden občan Gruzie zahynul a další upadl do kómatu po bitce na nože, která se odehrála v Polsku.

47; V Ruské pravoslavné církvi informovali, jak se Rusové mohou vyhnout vymírání. Církev nestraší vymíráním nýbrž vybízí k ochraně rodiny.

48; Policisté na tureckém letišti města Kayseri se pohádali a začali po sobě střílet. Oba skončili v nemocnici.

49; Porošenkova strana prohrála u soudu spor s bývalým poradcem Janukoviče. Odvolací soud v Kyjevě vynesl rozhodnutí, kterým v plném rozsahu vyhovuje žalobě právníka Andreje Portnova.

50; USA se snaží utajit své zločiny proti civilnímu obyvatelstvu v Sýrii. Svými akcemi se americká strana snaží skrývat zločiny proti obyvatelstvu v zóně, kterou mají pod kontrolou.

51; Bylo zahájeno trestní řízení proti bývalému ruskému ministru Abyzovovi. Informuje o tom Vyšetřovací výbor. Poslední dobu se Abyzov zdržoval v Itálii a USA. Bylo mu sděleno obvinění z vytvoření zločinného spolčení, on svou vinu popírá.

52; Zacharova vysvětlila přítomnost ruských vojáků ve Venezuele. Prohlášení Organizace amerických států, která obvinila Rusko z „vojenské invaze do Venezuely“, bylo politicky motivované.

53; Ukrajinská armáda zaútočila na okolí Gorlovky a palbu zahájili i ostřelovači. Voják Národní policie Doněcké republiky zahynul při ukrajinském ostřelování obce Dolomitnoje na okraji Gorlovky.

54; Putin hovořil s Lukašenkem o svazovém státu. Informuje to tom tisková služba Kremlu.

55; Pentagon je přesvědčen o vítězství nad Ruskem a Čínou v případě konfliktu v kosmu. Informovali o tom na slyšeních ve výboru pro ozbrojené síly Sněmovny reprezentantů Kongresu USA.

56; Penzijní reforma pokračuje? Dalších minus 6% z platu? Byl zapojen „těžký kalibr“ a Rusové jsou připravováni na povinné kapitálové penzijní spoření.

57; Lukašenko jako kuna v kurníku. Alexandr Lukašenko odvolal gubernátora Mogilevské oblasti a vyslal tam svého asistenta.

58; Solovjov vyhnal ze studia hosty, kteří se do sebe pustili. Solovjovovi a jeho kolegovi Sergeji Michejevovi se nepodařilo odtrhnout od sebe rozzuřené hosty Grega Weinera a Araika Stěpaňjana.

59; Ukrajina odmítla přitakávat Spojeným státům v otázce uznání Golanských výšin za izraelské území.

60; V Rusku bylo zahájeno trestní řízení ohledně tajných věznic na Ukrajině. Informuje o tom tisková služba Vyšetřovacího výboru Ruska.

61; Boeing 737 MAX provedl nouzové přistání na letišti Orlando v USA.

62; Špionážní letadlo USA s palubním číslem 168848 uskutečnilo let u hranic Krymu. Letadlo startovalo z letecké základny Sigonella na Sicílii. Přes vzdušný prostor Bulharska doletěl až do vzdálenosti 36,7 km od Sevastopolu.

63; Gubernátor Přímoří s ostudou odvolal šéfku odboru pro vzdělávání a vědu Naděždu Kočurovovou.

64; Velitelem Kosmických sil USA byl jmenován generál John W. Raymond.

65; Na Ukrajině vyzývají k urychlené opravě železnic, které se v zemi už téměř zastavily.

66; Řediteli RIA Novosti Ukrajina vězněnému na Ukrajině prodloužili vazbu do 24 května.

67; Obyvatelé Kyjev jsou rozhořčeni instalováním nových soch u Mariánského paláce namísto původních lvů. Noví živočichové připomínají spíše primáty.

68; Netanjahu navrhl Spojeným státům a Rusku plán na syrské urovnání. Plán předpokládá stažení íránských sil ze syrského území.

69; Theresa May oznámila, že se k datu svého odstoupení vyjádří 27. března.

70; Nejvyšší představitelé Ruska a Libanonu se shodli na právu Íránu na mírové využití jaderných technologií.

71; Zacharova: Washington nadále považuje Latinskou Ameriku za svůj zadní dvorek.

72; Solovjov vyhnal hosta z vysílání. Tan na závěr zahajloval a utekl. Lotyšského novináře Andrise Lielajse vyhnali ze studia pořadu Nedělní večer s Vladimirem Solovjevem.

73; Vyšetřovací výbor Ruské federace otevřel trestní případ o mučení civilního obyvatelstva ukrajinskou SBU.

74; Ukrajinský soud neshledal žádné vměšování Petra Porošenka do církevních záležitostí.

75; Farníci chrámu odebraného násilím rozkolnickou Pravoslavnou církví Ukrajiny se modlili venku.

76; Porošenkův štáb zaregistroval celou divizi pozorovatelů. Veřejná organizace spojená s Petrem Porošenkem zaregistrovala více než 10 tisíc pozorovatelů na prezidentských volbách.

77; Izrael požádal OSN, aby uznala Hamás za teroristickou organizaci.

78; Pracovníci FSO překazili u Kremlu krádež kabelu vládní komunikace při opravě Velkého Moskvoreckého mostu.

79; Eurovize je v ohrožení kvůli ostřelování v pásmu Gazy. Evropská vysílací unie prohlásila, že konání písňové soutěže může překazit pouze válka.

80; Porošenko si telefonoval s Nazarbajevem. Možná se ho ptal, jak se správně skládá prezidentská funkce.

81; Letadlová loď Harry Truman jde předčasně do šrotu. O dvacet let dříve, než se plánovalo. Nejsou peníze na její údržbu.

82; Expert: EU podpoří na Ukrajině nejmenší zlo ze tří možných. EU neukončí podporu Petra Porošenka, protože je ze všech kandidátů v Evropě nejlépe známý, a tudíž předvídatelný.

83; Německo popřelo dodávky střelných zbraní pro ukrajinskou policii. Německá společnost Heckler &Koch prohlásilo, že neprobíhají žádná jednání s ukrajinskou policií o prodeji samopalů MP5.

84; Občan Litvy, padesátiletý Evaldas Rimašauskas přiznal svou vinu spočívající v podílu na vytvoření podvodu na Facebook a Google ve výši více než 100 milionů euro.

85; Zemím EU bylo povoleno nepřestavovat hodinky na zimní a letní čas. Do roku 2020 musí oznámit, zachovají-li letní či zimní.

86; Zahraniční novinářka prohlásila, že se ji snažili naverbovat jako spolupracovníka SBU.

87; Viník nehody, při kterém v Moskvě zahynula žena a dítě, byl propuštěn z místa nehody. Řidič terénního vozu Muslim Džanbekov srazil dva chodce na přechodu.

88; Strana povolila Vučičovi, aby se nebavil s opozicí. Prezident Srbska Alexandr Vučić poznamenal, že volby mohou proběhnout na jaře nebo v červnu.

89; Evropská unie trpí protiruskými sankcemi více než Rusko, informuje OSN.

90; Su-57 bude předán do výzbroje leteckých jednotek v roce 2020.

91; Rusko a Sýrie vyzvaly USA, aby se dostavily na setkání ohledně likvidace uprchlického tábora Rukban. USA odmítly.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!