Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 28.3.2019

raketnyy_udar_31; Na město Aleppo byl podniknut raketový úder. Vojenský dopisovatel Oleg Blochin informuje o úderu na syrské Aleppo.

2; Během výstavby modernizovaných kasáren ukrajinské armády bylo rozkradeno 15 milionů hřiven. Zástupci developera ukradli celou zálohu ihned poté, co ji obdrželi, a použili ji pro své potřeby.

3; Od listopadu 2019 bude v Rusku zcela zastaveno vydávání technických průkazů v papírové podobě.

4; V Lugansku byla zadržena dvaasedmdesátiletá „babička teroristka“. Byla zadržena při vylepování proukrajinských letáků.

5; Senzační odhalení archeologů v Arktidě. Dochází k maření práce výzkumníka v oblasti za polárním kruhem, utajují se a ničí se kulturní dědictví tohoto regionu.

6; Na Západě znovu museli zchladit Ukrajinu. Doporučili jí tolik nenadávat na údajné machinace Moskvy. Z tónu doporučení je evidentní, že Evropa přehodnocuje svou dosud téměř bezvýhradnou podporu Ukrajině a dává jí najevo, že perspektiva vstupu do NATO a EU je otázkou hodně vzdálené budoucnosti.

7; Kdo si osedlá Ukrajinu? Krvavý zajíc, čertík z krabičky nebo plynová princezna? Gennadij Dubovoj zveřejnil své úvahy o prezidentských volbách na Ukrajině.

8; Donbas se potácí na hraně komunální katastrofy. Informoval o tom ministr výstavby a bytové politiky Doněcké republiky Sergej Naumec.

9; Ruský agent v SBU: Co zůstalo skryto? Vojenský dopisovatel Alexandr Koc vysvětlil, co znamená fakt, že se přeběhlík objevil před kamerami. Důležitější je to, co zůstalo za nimi.¨

10; Porošenko nemá plán B, nýbrž „plán P“. Prezident Porošenko prozradil v interview pro ukrajinské televizní stanice, co bude dělat v případě porážky ve volbách.

11; Trump uznává Krym za ruský. Co znamená pro Ukrajinu rozhodnutí Bílého domu o Golanských výšinách? Pro Bílý dům nehraje mezinárodní právo absolutně žádnou roli. Pokud Trump uznává anexi Golanských výšin Izraelem, padají veškeré argumenty pro neuznání znovupřipojení Krymu k Rusku.

12; USA požadují od Ruska tlačit na Asada, aby se Sýrie stáhla z Golanských výšin. Uznání Golanských výšin za izraelské území může urovnat vztahy mezi Izraelci a Palestinci, prohlašuje Pompeo.

13; Neonacisté zaútočili na Medvedčukův dům. Ukrajinští neonacisté uskutečnili akci s požadavkem na uvěznění Viktora Medvedčuka.

14; Státní department avizoval společná opatření s NATO proti Rusku za „agresi na Ukrajině“. Informoval o tom státní tajemník UKSA Mike Pompeo.

15; Kde se bere podpor pro Zelenského? Proč jej podporují i proruští Ukrajinci? Jde o hlas proti Porošenkovi. Se Zelenským prostě nemůže být hůř.

16; Stálý zástupce Sýrie při OSN se obrátil na USA v souvislosti s uznáním Golanských výšin za izraelské. Darujte dva Izraeli státy Unie, když chcete podporovat židovský stát. Ale proč rozdáváte naše území?

17; NASA žádá Rusko, aby odložilo start Sojuzu k Mezinárodní kosmické stanici. Start je naplánován na 6. června.

18; USA předávají Ukrajině špionážní informace, říká Pompeo. Michael Pompeo informoval, že USA předávají Ukrajině nejen vojenskou techniku, ale i informace rozvědky.

19; Ruská centrální banka odebrala licenci moskevské Mezinárodní clearingové bance.

20; V Moskvě byl zadržen další bývalý gubernátor. Od roku 2009 do roku 2013 Viktor Išajev zaujímal funkci stálého prezidentova zástupce v Dálné východním federálním okruhu.

21; Venezuela? Samozvanec Guaidó zveřejnil datum Madurova svržení. V tento den musíme být připraveni a organizovaní, varuje „lídr opozice“.

22; Proč ve volbách šéfa Interpolu „odstřelili“ ruského kandidáta? Ve stanovách Interpolu je kategoricky zakázáno jakékoli vměšování do záležitostí politického charakteru. Na tom je založena jeho práce.

23; Ve Velké Británii odmítli všech osm variant Brexitu. Do „dne D“ (12. dubna zbývají dva týdny.

24; Rosstat zveřejnil sféry činnosti s nejvyššími výdělky. Nejnižší plat dostávají pracovníci hotelů a podniků veřejného stravování. Nejvyšší platy mají ve sféře těžby nerostných surovin.

25; Být s ním o samotě se bojí. Porošenko zveřejnil podmínky pro rozhovory s Putinem. Ruský prezident se s Porošenkem evidentně setkat nehodlá, ale stávající prezident o tom nepřestává mluvit.

26; Kučma se stal mezinárodním akademikem austronautiky. Bývalý prezident nezávislé Ukrajiny prohlásil, že považuje své vyznamenání „za ocenění příspěvku Ukrajiny k dobývání kosmu“.

27; UEFA zahajuje projednávání otázky o kontumační prohře ukrajinského národního mužstva kvůli tomu, že a Ukrajinu hrál nesprávně naturalizovaný Brazilec.

28; FSB zadržela člena bandy, která se podílela na explozích v moskevském metru. Vůdce bandy byl zlikvidován v roce 2010, nyní je princip nevyhnutelnosti trestu realizován vůči dalšímu členovi jeho bandy.

29; Putin oslovil gardu v kirgizštině. Prezident Ruska se nachází v Kirgizii na oficiální návštěvě.

30; Obyvatelé Sumské oblasti Ukrajiny mohou zůstat bez televizního signálu. V řadě okresů v oblasti už dnes, tři dny před volbami, může začít „období ticha“.

31; Na internetu se opět smějí Porošenkovi kvůli jeho neupravenému zevnějšku. Vypadá, jako by měl pod sakem ukradenou ikonu. Jiní zase Porošenka podezírají, že si zastrkuje neprůstřelnou vestu do slipů.

32; Ruské regiony budou tvrdě potrestány za zmaření národního silničního projektu. Vláda slíbila, že potrestá regiony v případě, že nestihnou uzavřít kontrakty na výstavbu a opravu silnic a dálnic do 31. května.

33; Na Ukrajině byl zveřejněn poslední průzkum před prvním kolem prezidentských voleb: Zelenskij 26,6%, Porošenko i Timošenková shodně 17,2%. Jedná se o procento z těch voličů, kteří jsou rozhodnutí jít k volbám. S určitým odstupem následují Anatolij Gricenko (9,8%) a Jurij Bojko (9,5%). Ostatní kandidáti následují z odstupem pěti procentních bodů. Podpory alespoň tří procent dosahuje celkem osm kandidátů.

34; Při děsivé dopravní nehodě v Záporoží zahynul mnohonásobný mistr Ukrajiny v kickboxu Alexandr Vlasenko. Po srážce s nákladním vozem se jeho osobní auto proměnilo v beztvarou hroudu kovu.

35; Ukrajinský voják byl zraněn za téměř směšných okolností. Nevěděl si rady s výbušným předmětem, tak jej prostě odhodil, čímž došlo k výbuchu. Úroveň odborné přípravy vojáků na Ukrajině je prostě tragická.

36; V pochybném žebříčku podle počtu dezertérů a nedostatečné discipliny jednoznačně vede 58. brigáda ukrajinské armády.

37; Ameriku do propasti války netlačí Putin, ale jeho „agenti“, říká americký moderátor. Odpovědnost za dění v Americe spočívá na médiích, demokratických politicích a na zástupcích tajných služeb, kteří podporují hysterii.

38; V Doněcké republice komentovali informaci o údajné přítomnosti jednotek ukrajinské armády v Gorlovce. Tato informace naprosto neodpovídá skutečnosti, prohlásil Ivan Prichoďko. To už můžete rovnou napsat, že ukrajinská armáda vstoupila do Rostova a opevnila se tam.

39; BBC se omluvila Porošenkovi a zaplatí mu i kompenzaci. Televizní a rozhlasová organizace souhlasila s omluvou a náhradou újmy způsobené ukrajinskému prezidentovi. Šlo o nedoložené tvrzení, že Petr Porošenko platil peníze za to, aby se mohl setkat s Trumpem.

40; Volker blokuje urovnání v Donbasu, říká Zacharova. Kroky zvláštního představitele USA pro Ukrajinu Kurta Volkera blokují urovnání situace v Donbasu.

41; U Kyjeva zabili důchodkyni kvůli cukru. Zkrvavené tělo se nacházelo na verandě jejího domu.

42; Minský soud odmítl registrovat „Nesmrtelný pluk“. Organizátoři „Nesmrtelného pluku“ se obrátili se stížností na městský soud.

43; V Kremlu tvrdě odpověděli na Trumpovo ultimátum ohledně Venezuely. Do dvoustranných vztahů Ruska s kteroukoli jinou zemí třetím zemím vůbec nic není.

44; Čína přistoupila na ústupky v obchodním sporu s USA, píší média. Peking odsouhlasil ústupky v technologické sféře v celé řadě otázek.

45; Porošenko jede do Lvova. Ve městě je paralyzována doprava a je nasazen specnaz. Kvůli Porošenkově návštěvě se město proměnilo v jednu velkou zácpu.

46; Armád Luganské republiky zveřejnila video z likvidace dronu ukrajinské armády. Sestřelený aparát byl darován vojákům 54. brigády ukrajinské armády dobrovolníky.

47; Kolomojskij se dostal do „Očistce“ na Mirotvorci. Jméno a příjmení ukrajinského oligarchy Igora Kolomojského se objevilo na stránkách zveřejňujících „nepřátele Ukrajiny“.

48; U Charkova se zřítil vojenský vrtulník. V obci Čugujevo v Charkovské oblasti se u vojenské jednotky zřítil vrtulník.

49; Porošenko podepsal zákon o transplantacích orgánů.

50; Epidemie šílenství mezi ukrajinskými politiky. Obyvatelé Donbasu musí zaplatit Ukrajině reparace, říká místopředsedkyně Nejvyšší rady Irina Geraščenko. Po návratu do Ukrajiny musí 1) dobrovolně a veřejně přiznat svou vinu, 2) slíbit, že už nebudou porušovat zákon, 3) zaplatit reparace obětem (de facto zabitým ukrajinským okupantům) formou práce na speciálních státních podnicích, dokud nebude suma uhrazena celá.

51; V Izraeli zbudovali pomník Jurije Gagarina. Izrael se chystá přistát na Měsíci.

52; Ukrajina věnovala Ukrajině 104 milionů euro na zateplení. V celém státním rozpočtu na financování Fondu energetické efektivity je uloženo 1,6 miliardy hřiven.

53; Po volbách na Ukrajině mohou začít nepokoje, varuje Avakov. Ministr vnitra Ukrajiny vyzval kandidáty, aby nepřekračovali určité hranice.

54; Do Černého moře vplula skupina válečných lodí NATO. Plavidla druhé stálé vojenské námořní skupiny NATO vplula do vod Černého moře ve čtvrtek 28. března večer.

55; V USA vtrhl mečem ozbrojený muž do „modlitebny“ scientologů. Dva důstojníci policie utrpěli střelná poranění.

56; Bravo! Ruské ministerstvo zahraničí reagovalo na zařazení Kolmojského do „Očistce“ na Mirotvorci. Kolmojskij je obviňován touto stránkou z toho, že prodával palivo ukrajinským ozbrojeným silám za přemrštěné ceny.

57; Hon na ruské peníze v Evropě pokračuje. Probíhá pronásledování evropských bank,které praly ruské peníze.

58; Nejnovější americké stíhačky jsou nevhodné do války,potvrdila expertiza. F-35 má mnoho technických nedostatků a některé jsou extrémně závažné.

59; Králové Jordánska a Maroka vystoupili s protiamerickým prohlášením o Jeruzalému a Golanských výšinách. Jordánský monarcha je na oficiální návštěvě Maroka.

60; Ve Švédsku informovali, jak Janukovič a Trumpův asistent prali peníze. Tyto peníze prošly přes celou řadu společností včetně Vega Holding Limited.

61; „Černá díra“ v ruských bankách přišla Centrální banku na částku, za kterou by se daly pořídit dvě olympiády v Soči. Náklady Ruské centrální banky na očistu bilancí ruských bank od roku 2013 činily kolem 80 miliard dolarů, tedy zhruba 5,2 bilionu rublů.

62; V Žitomiru budou soudit účastníky ATO, kteří otrávili a utopili čtyřiatřicetiletého muže z Chmelnické oblasti, kterému přivázali na krk kámen a hodili jej do nádrže.

63; Do Kongresu USA byl předložen návrh zákona o zákazu dodávek F-35 do Turecka kvůli nákupu protivzdušných komplexů S-400 v Rusku.

64; BRICS vypracuje společný systém ratingů pro investory.

65; Zpráva zvláštního prokurátora USA Roberta Muellera ohledně „ruského případu“ obnáší více než 300 stran.

66; V souvislosti s uvedením jména Igora Kolomojského srovnala Zacharova Mirotvorec s monstrem požírajícím své vlastní tvůrce.

67; Mandát generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga byl prodloužen do roku 2022.

68; Brazílie požaduje od Ruska, aby stáhla vojáky z Venezuely, pokud je jejich cílem podpora režimu Nicoláse Madura.

69; Roskomnadzor navrhl operátorům, aby zahájili test Ruského internetu na jeho bezpečnost. Testovat by se měla zařízení na hloubkovou filtraci provozu.

70; Rostech má v úmyslu prezentovat na letecké show v Dubaji exportní verzi Su-57.

71; Špatné zprávy pro Juana Guaidó. Ministr vnitra Venezuely Nestor Reverol informoval, že zadržený Guaidóův stoupenec je obviněn z organizování zločineckých teroristických skupin.

72; Mezinárodní rezervy Ruska vzrostly o 4,6 miliard za jediný týden. Nyní činí 487,1 miliard dolarů.

73; V ukrajinských nemocnicích prudce stoupl počet voličů. Ve volebních obvodech v nemocnicích v Dněpropetrovsku byl zaznamenání prudký nárůst počtu voličů.

74; Kolomojskij vysvětlil, proč se Porošenko nesmí stát znovu prezidentem. Není úspěšný a měl by uvolnit místo jiným politikům.

75; Prezidentka Estonska poprvé za osm let přijede do Ruska. Prezidentka Estonska Kersti Kaljulaid plánuje návštěvu Moskvy na 18. dubna, aby otevřela historickou budovu velvyslanectví této pobaltské země.

76; Na Ukrajině Opoziční blok prohlásil, že Vilkul není jejich kandidátem.

77; Po splnění podmínek amerického soudu se může Marija Butina brzy ocitnout v Rusku. Butina přiznala u amerického soudu vinu na spiknutí proti USA s cílem poškodit Spojené státy.

78; Reportéři bez hranic vyzvali Kyjev, aby dodržoval svobodu médií u voleb. Jde o reakci na zákaz vstupu na Ukrajinu pro rakouského novináře Christiana Wehrschütze.

79; Prezident Makedonie odmítl přejmenovat svou zemi. George Ivanov si myslí,že přejmenování země porušuje ústavu a národní zájmy.

80; Velvyslanectví Srbska v Paříži má starost o křehkou psychiku důstojníků NATO. Radoslav Pavlović, ředitel Kulturního centra Srbska v Paříži, se rozhodl uzavřít výstavu fotografií a obrazů věnovaných bombardování Jugoslávie už dva dny po jejím otevření, aby se důstojníkům NATO neudělalo špatně.

81; Ruští experti se snaží najít východiska z krize v Srbsku. V některých ruských médiích se ozývají nejednoznačná hodnocení bělehradského „majdanu“ požadujícího výměnu vlády, která je příliš nakloněna Moskvě. Protestující také požadují, aby prezident uznal Kosovo.

82; Netanjahu přikázal vyslat posily k hranici pásma Gazy. Chystá se k rozsáhlým bojům, pokud všechny ostatní varianty budou vyčerpány.

83; Lukašenko není spokojen s prací běloruského ministerstva vnitra.

84; Ukrajina oznámila vytvoření elektromagnetické zbraně za peníze z Indie.

85; Byly zveřejněny termíny připravenosti ruského „Ochotniku“ (Lovec) V USA považovali zprávu o vývoji neviditelného letounu v Rusku za výmysl. V roce 2018 vyjel Ochotnik pod otevřené nebe.

86; VE Finsku prohlásili filiálku ruského klubu Nočních vlků za součást organizovaného zločinu.

87; Evropský parlament: Guaidó je prezidentem Venezuely. Sankce pokračují. Text rezoluce byl schválen v poměru 310:1202 hlasů.

88; Bloomberg konstatoval rozčarování ukrajinských občanů z výsledků „revoluce důstojnosti“. Za hlavní důvody jsou uváděny občanská válka v Donbasu, sociální postavení občanů a prohlubující se korupce.

89; Maltský specnaz osvobodil ropný tanker obsazený migranty.

90; Rusko neplánuje vojenské operace ve Venezuele, prohlásil venezuelský vojenský atašé v Moskvě.

91; Gubernátor Jakutska zakázal přijímat do zaměstnání migranty. Nesmějí pracovat ve 33 sférách včetně městské dopravy či výroby potravin.

92; Facebook a Instagram budou od příštího týdne blokovat „bílé separatisty a nenávistníky“.

93; Ve Venezuele vyhlásili dnešek za volný den kvůli odpojené elektřině.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
7 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 28.3.2019

 1. .lak napsal:

  Britové byli dobiti kapitálem kolonialistů a zřetelně nynějším spolčením zájmů velkomožných kdy občani jsou přestože plátci manéže tak i 5. kolem u vozu který pro ně není nezbytně nutný cestovkou €araboafričanů helpervexlu s krycím programem dotacionistů malých domů. Jak na ven tak nyní dovnitř. Že ostrovy nejsou výspou kultury vlastních lidí je jisté s muslimským starostou metropole a změnou obyvatelstva i pojetím civilizace?
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=251&v=SO5_QQVYlpA time29:30
  http://www.czechfreepress.cz/uvadime-videa/ni-lampedusa-ni-bruxelles-etre-europeen-ani-lampedusa-ani-brusel-aby-byli-evropane.html
  https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ
  A tedy nejde oddělit zájmy ziskovců od osudů obyvatel přes žvásty podlokajníků.
  https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE

  https://tadesco.cz/vladimir-putin-ak-nechapete-co-je-potrebne-robit-pre-krajinu-netlacte-sa-k-riadeniu/
  ________________________
  https://aeronet.cz/news/britove-byli-z-brexitu-vyleceni-ted-uz-se-jenom-hledaji-cesty-jak-nevystoupeni-z-eu-zduvodnit-a-omluvit-varovani-pro-vsechny-alternativni-volice-i-partaje-ze-ukolem-referenda/

 2. Paw napsal:

  Takhle se to dela, chces nacpat miliony silencovi, vsech moznych valecnych a jinych zlocinu >? "Urazis " ho a hned zaplatis ochotne miliony..
  Reditelka ABC v Australii, zacal kricet ,ze ji nekdo sah na prdel a zhroutila se ve smrtelnych krecich silenych bolesti a nekonecneho utrpeni. Ani lekarsky zasah nepomohl az teprve kdyz Musela !! dostat miliony za to straslive utrpeni a bolest , aby se "uzdravila"..

  • proud napsal:

   A to jsou prave ty rozdily,kdyby ji nekdo tu prdel poradne rozkopal,usetril by ty miliony a jeste by ji mozna napravil hlavu.......

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!