Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 5.4.2019

voennye_vsu_bronetehnika_vlag_ukrainy1; Nebyla šance na záchranu. V ukrajinské armádě informovali o podrobnostech smrti „Čarodějnice“ a „Dědka“. Jejich spolubojovníci vyprávěli svou verzi o jejich smrti.

2; Zelenskij dělal bezchybnou a poctivou kampaň, ale Porošenko porušuje zákon, říká ukrajinský ministr vnitra Avakov. Avakov vyjmenoval kandidáty na post prezidenta, kteří si v kampani před prvním kolem počínali čestně: Gricenko, Ljaško a Zelenskij.

3; Jedna z kyjevských ulic byla přejmenována na počest senátora McCaina.

4; Švédské sociální služby odebraly Rusovi tři dcery a předaly je do muslimské pěstounské rodiny. Polsko mu je prozatím vrátilo do doby konečného rozhodnutí. Obvodní soud ve Varšavě schválil rozhodnutí o dalším osudu dětí a jejich otce.

5; O Sýrii si vylámali zuby. Jak USA instalují demokracii v okupovaných zemích? Vojenský korespondent Alexandr Sladkov informoval o taktice USA na okupovaných teritoriích.

6; Ruská armáda předala Izraeli ostatky tankisty z Batalionu izraelské armády (CACHAL), který byl obklíčen a zlikvidován syrskými vojsky.

7; V hledáčku USA jsou bývalé republiky SSSR. Americká válečná dobrodružství ve Střední Asii. Takzvaná „politika mnoha vektorů“ je nyní sice populární, ale v současném světě v rozporu se zdravým rozumem.

8; Ukrajina padá do rukou posla světového zákulisí a rusofobního uspořádání světa. Smích je na Ukrajině zatím ještě zadarmo, na rozdíl od tepla a plynu.

9; Proč nás Anglosasové mučí? Vojensko-politický činitel Doněcké republiky a velitel brigády Vostok Alexandr Chodakovskij informoval, v čem je „síla“ Západu.

10; Bělorusko po volbách na Ukrajině učinilo politický obrat směrem k Rusku. V Bělorusku se začínají horečně distancovat od nacionalistů.

11; Ukrajina neexistuje, říká významný evropský dobrovolník. Ukrajinci podle něho nejsou národem, nýbrž pouze speciální jihozápadní odrůdou ruského národa. Tvrdí, že není pravda, že národy budují stát, ale že stát vytváří národy.

12; Jak může Porošenko předehnat Zelenského? Má velmi malé šance, ale jsou tu. Musel by ale dosáhnout odkladu druhého kola například vyhlášením válečného stavu.

13; Porošenko vyzval Zelenského, „aby byl chlap“. Porošenko se snaží převzít iniciativu ve hře s názvem „předvolební debaty“.

14; Záhadné infrastrukturní katastrofy ve Venezuele pokračují. Došlo k výbuchu v ropném podniku.

15; Zástupce předsedy výboru Státní dumy pro vzdělávání a vědu Boris Černyšov poslal otevřený dopis generálnímu tajemníku OSN Antoniu Guterresovi se žádostí o vyloučení Estonska z celosvětové organizace. Důvodem pro tento krok je prohlášení prezidentky Estonska Kersti Kaljulaid o tom, že ruský jazyk ve školách ohrožuje estonský jazyk a kulturu. Vedení země napomáhá rozvoji fašismu ve světě a genocidě ruskojazyčného obyvatelstva v zemi, nehledě na porušování práv ruskojazyčných občanů.

16; Je to jen pět let, co vyhnali Janukoviče, poukazujíce na to, kolik nakradl. Porošenko ale nyní předvádí naprosto totéž. Bude také vyhnán? Nebo to u Janukoviče byla jen záminka? Konal se majdan jen proto, aby do „zlatých záchodových mís“ mohl vykonávat svou potřebu zase někdo jiný?

17; Zacharova reagovala na prohlášení ukrajinského ministra infrastruktury, že se chystá do Moskvy přijet na tanku. Poslala ho do... amerického Idaha, kde se nachází stejnojmenná obec.

18; Elon Musk přišel během dvou minut burzovních obchodů o miliardu dolarů.

19; V Zelenského štábu ujišťují, že jejich kandidát se debat nebojí. Oznámil to hercův poradce a bývalý člen Národní agentury proti korupci Ruslan Rjabošapka.

20; Poslanec německého parlamentu (Bundestagu) Alexander Neu za stranu Die Linke vyzval k rozpuštění NATO. Aliance předvedla svou skutečnou tvář. Podle jeho názoru není 70. výročí založení důvodem pro oslavy, ale příležitostí zamyslet se, dokud ještě není úplně pozdě. NATO představuje hrozbu pro světovou bezpečnost. Svou vojenskou sílu využívá jen pro obranu svých imperiálních zájmů, systematicky narušuje normy mezinárodního práva a vyvolává válečné konflikty. Jako příklad uvedl bombardování Jugoslávie a válku v Afghánistánu.

21; Zelenskij odevzdal vzorky za přítomnosti kamer. Porošenko odevzdává krev, moč a vlasy.

22; V Somálsku byl ostřelován ruský vrtulník pronajatý OSN. Vrtulník Mi-8 utrpěl mnohočetná poškozen včetně nosné vrtule.

23; První výsledky Petra Porošenka. Je čistý jako batole. Informoval o tom primář Kyjevské městské narkologické kliniky.

24; Debaty ve třech etapách a bez Timošenkové. Byly vysloveny Porošenkovy nové podmínky. Kandidáti na prezidenta si nadále kladou vzájemně podmínky pro své setkání.

25; Světová banka snížila prognózu růstu ruského HDP pro rok 2019 na 1,4%.

26; Na rozvoj Krymu a Sevastopolu bude za jedenáct let (do roku 2025) utracen bilion rublů, prohlásil náměstek ministra pro hospodářský rozvoj.

27; Ruský starosta Rigy Nil Ušakov (Nils Ušakovs) byl zbaven funkce. Slíbil, že nezákonnost tohoto kroku prokáže u soudu.

28; Ten si na tom svém tanku může zajet tak akorát do žumpy. Puškov se s krajním opovržením vyjádřil o ukrajinském ministrovi, který neustále velkohubě a hlavně hloupě napadá Moskvu. Jediný, kdo se vážně chystal do Moskvy na tanku, byl Hitler. Ale ten alespoň nějaké tanky měl.

29; Ukrajina prohrála další klíčový obchodní spor s Ruskem u WTO. Vlivný ukrajinský list „Evropská pravda“ píše o zradě ještě před zveřejněním rozsudku.

30; Theresa May poníženě prosí EU o nový odklad Brexitu. Podle přání mocných z EU se má „Mlžný Albion“ pakovat z „evropské rodiny“ už 12. dubna.

31; Obyvatelé Donbasu se bojí vycházet,protože jsou ostřelovány všechny silnice a cesty. Místní už se naučili orientovat se v typu zbraní, kterými je ukrajinská armáda ohrožuje.

32; Opeření diverzanti. Ukrajinec nesl 150 papoušků do Běloruska. Ukrajinští pohraničníci ptáky formálně zabavili a předají je pracovníkům fiskální služby.

33; Prohrát, aby zvítězil? Má Porošenko šanci? Celkové vítězství kandidáta, který měl v prvním kole velkou ztrátu, není úplně vzácný jev, připomíná ukrajinský tisk a uvádí mnoho příkladů z Evropy i ze světa z poslední doby – ze Slovenska (Kiska), Rumunska, Polska, Chorvatska, Rakouska a Argentiny.

34; Oblíbená ruská polévka „soljanka“ skončila v žebříčku polévek podle vlivu na lidské zdraví na posledním místě. První místo obsadila vegetariánská zeleninová polévka. Všeobecně se upozorňuje na to, že zdraví příliš neprospívají vývary z tučného masa.

35; Kličko poradil Zelenskému a Porošenkovi, aby odevzdali své vzorky organizaci WADA.

36; Ztráty ukrajinské armády za poslední týden činí přes 40 osob. Z toho 12 zahynulo a devatenáct lidí bylo zraněno v důsledku likvidace palebných postavení ukrajinské armády ze strany armády Doněcké republiky.

37; Američané už mají dost pohádek o „ruské stopě“ a „ruce Kremlu“. Téma ruského vměšování do amerických voleb přestala obyvatele USA naprosto zajímat.

38; Obchod s Ruskem o S-400 je už stvrzen, říká Erdogan. Realizace kontraktu na dodávku S-400 pokračuje. První dodávky začnou v červenci.

39; Ukrajinská armáda otestovala raketu s plochou dráhou letu „Neptun“. Na polygonu v Oděské oblasti vyzkoušeli raketu Neptun, kterou brzy zařadí do výzbroje námořních sil ukrajinské armády.

40; V Porošenkově táboře neuznali výsledky rozboru Zelenského vzorků. V Porošenkově štábu si myslí, že soupeř nesplnil slib, že odevzdá vzorky na alkoholovou a drogovou závislosti.

41; V Porošenkově krvi možná nebyl nalezen alkohol, ale on dovedl zemi k bankrotu i ve střízlivém stavu, říká Saakašvili.

42; Rusko ovlivňuje Ukrajinu pomocí RT a Sputniku, říká Volker. Dodal, že Rusko se snaží působit na probíhající prezidentské volby, přitom ale podle západního zvyku neposkytl absolutně žádné důkazy. Kupodivu se nezmínil ani o vlivu Hlasu Ameriky, Svobodné Evropy nebo Radia Svoboda na volby v jiných zemích. Asi je zbytečné v této souvislosti zmiňovat něco jako „dvojí metr“...

43; Zelenskij ukázal výsledky rozborů svých vzorků, které byly provedeny 5. dubna.

44; V důsledku nezdravého stravování umírají ve světě miliony lidí. Ukrajina je v první desítce žebříčku zemí s nejvyšším rizikem úmrtí v důsledku nevyváženého stravování.

45; Porošenko vyznamenal uvězněné námořníky ukrajinského vojenského námořnictva. Podle jeho slov se osvědčili jako „skuteční rytíři“.

46; Z Achmat-Areny v Grozném byla odstraněna vlajka Kosova. Vlajka Ruskem neuznané republiky Kosovo byla spatřena na tribunách stadionu a byla po protestech odstraněna.

47; V Charkově Nigérijec zbil a oloupil šedesátiletou prodavačku. Žena byla po útoku hospitalizována.

48; V ukrajinské vládě oznámili, kdy úplně zruší vlaky do Ruska. Podle Omeljanova názoru stále více Ukrajinců chápe, že v EU je možné vydělávat mnohem více a za komfortnějších podmínek. Možná by se měl lépe seznámit s často otrockými podmínkami, za kterých Ukrajinci v některých evropských státech někdy pracují.

49; Hlavní lékař Ruské federace a doktor lékařských věd Oniščenko stanovil Porošenkovi diagnózu. Porošenko v pátek ráno odevzdal vzorek krve na alkohol a drogy v antidopingovém centru stadionu „Olimpijskij“ v Kyjevě. Závislost úřadujícího ukrajinského prezidenta na alkoholu je očividná. Dá se to pohodlně zjistit podle psychiky, motoriky, podle jeho vzhledu. Proto je evidentní, že testy byly podvrženy. Nebo použili primitivní test používaný pro řidiče. Chronický alkoholismus se takto prokázat nedá.

50; USA odebraly vízum prokurátorce soudu v Haagu za vyšetřování zločinů amerických vojáků v Afghánistánu. Jurisdikci Mezinárodního trestního soudu uznává 124 států. Neuznávají ji nejen USA, ale i Rusko, Čína, Indie, Irák nebo Libye.

51; Ukrajinská armáda útočí na „Ruský kraj“. Informuje o tom nejvyšší představitel Gorlovky Ivan Prichoďko.

52; Veterán ATO se pokusil o sebeupálení před městskou radou v ukrajinském Lucku. Polil se benzinem a pokusil se zapálit.

53; Do čela Světové banky se dostal Trumpův kandidát. Náměstek ministra financí USA pro mezinárodní záležitosti David Malpass byl zvolen prezidentem Světové banky.

54; Vojska považovaná za spojence Ruska útočí na hlavní město Libye. Bylo dobyto letiště. Mezinárodní letiště Tripolisu se nachází 34 km od hlavního města.

55; Japonsko poslalo do vzduchu stíhačky, aby vrátily ruské letadlo. Vyplývá to ze zprávy japonského ministerstva obrany.

56; USA vyhrožují Kubě. Vztahy USA a Kuby byly přerušeny po vítězství Kubánské revoluce v roce 1959. Viceprezident USA Mike Pence slíbil v pátek tvrdší akce vůči Kubě, aby osvobodily Venezuelu od kubánského vlivu.

57; Zemřel bývalý šéf FSB Nikolaj Kovaljov. Místopředseda Státní dumy Sergej Něverov informoval o úmrtí poslance dolní komory parlamentu a bývalého šéfa FSB.

58; V ruské vládě se vysmáli Klimkinovu nesrozumitelnému prohlášení po porážce Ukrajiny u WTO. Ruský ministr pro hospodářský rozvoj Maxim Oreškin. Ukrajina svou žalobou pomohla posílit ruské pozice ve sporu s USA ohledně cel na dovoz oceli a hliníku.

59; V Zakarpatské oblasti na Ukrajině zadrželi muže, který prodával na ulici protitankový granátomet.

60; USA zavedly sankce proti 34 venezuelským tankerům společnosti PDVSA. Do sankčního seznamu byly zařazeny dvě venezuelské společnosti zabývající se transportem ropy na Kubu.

61; Vláda Ruské federace rozšířila úlevy rodinné hypotéky na celou dobu splácení půjčky.

62; Abcházie zavedla trest smrti nebo doživotní vězení a konfiskaci majetku za šíření drog.

63; Sociální síť Odnoklassniki oznámila jednání o přenosu debat Porošenka a Zelenského. Společnost patří do skupiny Mail.Ru Group.

64; Malý raketový člun „Ajsberg“ sestřelil při cvičení rakety s plochou dráhou letu.

65; Velvyslanec Ekvádoru informoval, že situace s Assangem se ohledně jeho pobytu na velvyslanectví nezměnila.

66; Gruzínská prezidentka Zurabišvili pro Bloomberg: Gruzie musí zaujmout místo Velké Británie v EU.

67; Neznámí aktivisté spustili provoz stránek „Mirotvorec-2“ s údaji o pracovnících SBU a Hlavní správy rozvědky ukrajinských ozbrojených sil.

68; Klinika vysvětlila chybné datum ve zveřejněných rozborech Zelenského vzorků. Na výsledcích to nic nemění.

69; Časopis Time věnoval titulní stránku nového čísla Putinovu „tajnému plánu“. Na obálce je vyobrazen člověk podobný Putinovi, který stojí a opírá se rukama o zeměkouli poseté značkami s pěticípou hvězdou.

70; Volker zveřejnil výhody Porošenka pro druhé kolo voleb. Jednou z nich je, že „bojoval proti Putinovi“.

71; Vicepremiér Ruské vlády prohlásil, že Rusko nevidí jiného prezidenta Venezuely kromě Madura. Spolupráce s Ruskem je důležitým prvkem pro další rozvoj Venezuely.

72; Moskevský soud nejnižší možnou sazbou (3.000 rublů) pokutoval Twitter za odmítnutí poskytnout údaje o lokalizaci osobních dat ruských uživatelů servisu na území Ruské federace.

73; Prezident USA se vydal na Mexickou hranici, aby zkontroloval budovaný úsek stěny mající chránit USA před nelegálními migranty.

74; Na vojenské námořní základně v USA došlo ke střelbě. Zástupci Oceanu zdůrazňují, že událost není součástí cvičení.

75; Zelenskij se začal demonstrativně distancovat od Kolmojského.

76; Nedaleko Charkova neznámý pachatel hodil po místním obyvateli granát. Policisté pachatele intenzivně hledají.

77; Za uplynulé tři měsíce nepustili na Ukrajinu více než 10 tisíc zahraničních občanů, z toho 2.500 Rusů.

78; V ruském městě Ťumeň vyhodila rodina náhodně do odpadu miliony rublů.Informuje o tom náčelník odpadového podniku Viktor Zagidulin.

79; Ukrajinský ministr zahraničí slíbil, že se nebude ptát Ruska na svolení k akcím v Černém moři. Nehodlá žádat o svolení pro pozorování z moře, ze vzduchu nebo z kosmu.

80; V Kyjevě v Děsňanském obvodě ukradli z parku stovky keřů a stromů.

81; Ve Lvovské oblasti zavalily odpadky tři hledače kovů. Jeden z nich zahynul.

82; Porošenko se chystá 12. dubna na návštěvu do Německa.

83; Bylo rozhodnuto už podruhé v tomto roce zmrazit v Rusku ceny plynu. Dohodu o stabilizaci cen pro druhý kvartál 2019 podepsala vláda a ropné společnosti.

84; Libyjská národní armáda vstoupila do Tripolisu a obsadila několik čtvrtí na jihozápadě hlavního města.

85; Porošenko podepsal výnos o rozvoji jaderné energetiky. Prezident Ukrajiny podepsal výnos o výstavbě eneregobloků jaderné elektrárny a o realizaci pilotního projektu „Energetický most Ukrajina – Evropská unie“.

86; Kreml komentoval Trumpovu výzvu na snížení výdajů na zbrojení. Podle slov Dmitrije Peskova jakákoli výzva ve prospěch odzbrojení zasluhuje pozornost a ocenění.

87; Porošenko navrhl tři kola debat na stadionu. Přítomnost Timošenkové na debatách by považoval za urážku.

88; Osudem pronásledovaný expres z Kyjeva do Borispolu měl opět poruchu.

89; Už jsou známa poslední slova pilotů před katastrofou Boeingu v Etiopii. Snažili se do poslední chvíle zachránit životy cestujících.

90; Protivzdušný raketový komplex Tor-M2 byl otestován v podmínkách reálného boje.

91; Zelenskij představí program pro prvních sto dní svého prezidentství.

92; Erdogan poslechl Putina a odmítl ultimátum USA. Američané už před měsícem pohrozili, že nechají Turecko bez F-35, na jejichž výrobě se Turecko podílí, protože hrozí nebezpečí, že by se Rusům mohly dostat do rukou informace o kvalitách těchto letadel.

93; Ruská centrální banka odňala licenci bance Ivanovo.

94; Rada bezpečnosti uspořádala mimořádné zasedání k situaci v Libyi.

95; Podkomise OSN schválila žádost Ruska na kontinentální šelf v Arktidě. Konstatovala geologickou sounáležitost teritorií zahrnutých do rozšíření hranice kontinentálního šelfu.

96; V OSN vyzvali k výstavbě plovoucích měst, aby se civilizace vyhnula globálnímu zaplavení v důsledku globálního oteplení.

97; Karatel z jednotky Tornado Alexandr Pugačov může jít na doživotí do vězení za vraždu policistů.

98; Maduro vyzval obyvatele Venezuely, aby si udělali zásoby vody, protože hrozí nové útoky na systém zásobování energiemi a vodou.

99; Ruské ministerstvo práce slíbilo k roku 2024 snížit podíl chudých v Rusku o 20%. Důraz bude kladen na rodiny s dětmi.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 5.4.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!