Pozvánka na Valnou hromadu Výboru národní kultury – 20.4.2019

vnk-logoVážení příznivci české a slovanské kultury, rádi bychom vás pozvali na valnou hromadu našeho spolku, která bude mimořádně důležitá. Budeme totiž rozhodovat o tom, zdali zůstaneme i nadále významným činitelem v oblasti šíření naší opravdové a svobodné národní kultury a nebo zda nás čeká úpadek a zánik.

Naší hlavní činností je v současné době vydávání kulturně-politického čtvrtletníku Lípa. Jedná se o jednu z velmi mála tištěných publikací, ve které mohou čtenáři nalézt jak kulturně politické texty, tak i ukázky z básnických či literárních děl našich, především současných, autorů. Několik let byl náš spolek, stejně jako několik dalších, zčásti finančně podporován z fondu České nadace 2000. Avšak kvůli svým finančním potížím tato nadace pozastavila svou podporu. Hrozí nám tedy, že budeme muset naši vydavatelskou a kulturní činnost omezit. Trpíme též postupným úbytkem našich členů, protože většina z nich dosáhla již vysokého věku a nemůže se aktivně podílet na kulturní činnosti.

Jsme přesvědčeni, že náš kulturní a vydavatelský projekt může být velmi významným příspěvkem v nutném národním obrození, bez kterého si jako samostatný národ těžko v budoucnu udržíme vlastní svébytnost a kulturu. Zájemcům o spolupráci v kulturně osvětové činnosti, která není řízená z EU, USA, či odkudkoliv jinud, ale kterou tvoříme my sami a naši místní umělci, můžeme nabídnout zázemí již více než dvě desetiletí fungujícího společenství. Máme mezi sebou mnoho tvůrčích a vzdělaných osobností, které mohou předat své bohaté zkušenosti mladším generacím a pomoci jim udržet naši společnou národní a historickou paměť.

Valná hromada, kterou pořádáme jednou ročně, je příležitostí, jak se setkat s větším množstvím našich členů, seznámit se detailněji s naší činností a prodiskutovat možnosti naší společné práce na zkulturnění našeho národa. V současné době, kdy je kultura samostatných národů cíleně likvidována, je spolupráce vlastenecky myslících a cítících občanů nevyhnutelnou nutností.

O časopisu Lípa si můžete přečíst zde a naleznete tam též starší čísla ke stažení: http://www.vybornarodnikultury.cz/casopis-lipa/

O Výboru národní kultury si můžete přečíst zde: http://www.vybornarodnikultury.cz/o-nas/

Událost na FB zde: https://www.facebook.com/events/305851453432659/

Budeme se na vás těšit.

Předsednictvo Výboru národní kultury.

Pozvánka na Valnou hromadu Výboru národní kultury z. s. v sobotu dne 20. dubna 2019, v 10:00 h,
v Praze 1, Politických vězňů 1531/9, 2. patro, číslo místnosti 116

Pořad jednání schůze:

1) Prezence, kontrola usnášeníschopnosti, volba zapisovatele a ověřovatele zápisu, zahájení.
2) Výroční zpráva o činnosti VNK za rok 2018.
3) Zpráva o hospodaření VNK za rok 2018 (vč. účetní závěrky).
4) Zpráva kontrolní komise VNK za rok 2018.
5) Projednání úsporných opatření při provozu VNK a jejich schvalování
6) Volba členů předsednictva VNK – Dle čl. IX stanov je předsednictvo voleno na 3 roky. Poslední volba proběhla 15.12.2016.
7) Další činnost VNK – rozšiřování činnosti v budoucnosti.
8) Závěr, poděkování za účast.

Upozornění: V případě nepřítomnosti dostatečného počtu členů na řádné valné hromadě, může se konat o 30 minut později náhradní valná hromada se stejným programem za účasti minimálně 4 členů.

V Praze dne 26. února 2019
3 Komentářů k Pozvánka na Valnou hromadu Výboru národní kultury – 20.4.2019

 1. .lak napsal:

  Kdekoho může maně napadnout že to přeci není možné aby najednou všichni komedio tomati pod cestovkou i taktovkou zvlaštně dirigující dramaturgie scénáristů až reklamy „triola J & M & M es €araboafriky ztratili zájem o své svěřené a jim zodpovědní morální status i kredit s většinovým odporem a nabízí se zvážit či to jsou stále ještě zástupci zájmů zaměstnavatelů voličů nebo nemocní zmeráci a tedy jestli nechytli nějakou novou mutaci spongifonní encefalopatie nemoci šílených krav křížené s toxoplasmózou skákání co by myšáků do tlamiček kocourkům. Pokud by s potvrdila nákaza, kdyby to bylo na mne tak to zfalšuji v duchu Churchilova prohlášení že věří statistice kterou sám zfalšuje a mohli by se ctí vyměnit ústav za léčebný. °!° °!° :lol:

  • Jan Kowak napsal:

   A marš mi hřæl.. wo Zwuk.. Juž TO mam.. zwuk děl aa
   Mir – na oblaka..

   A mïr my zněl _ co atď. : ))

   Bych zas ně-co Šluknul.. mistře ?

   ps : .lakuj psíka : o
   … re re..

   Reptiliani.. ju chůů !!

   Nowák..

 2. Jan Kowak napsal:

  Dróny.. Líaj – mi Chlíbkowi.. drony nad

  Hlawou
  Pitralo Daxcu..mã TO .. Mldre sajt-ny nad golowoj..

  ..áá COK kundě johneKON ě droňě po ně .lak utí-ká jag K.H. Frank

  Doubrawou aa ležim – si..

  .. Si si si ležim ..si-ty ja f Hoře AUST Austria wjem ..ssem ne -

  Dorast Krtečkuf . was is Das
  Wikingare Petere

  Strej,-da Pu pu pu

  .. Si si si si w Moři Aust..

  Mě snad jebne : /

  Du spát , Krte..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!