Willy Wimmer: Zrušte NATO už teď!

start920_politik_2017-04-01-willywimmer3

Při čtvrtečním 70. letém výročí založení NATO prohlásil jeho předseda Jens Stoltenberg, že tato organizace zůstává důležitým článkem globální bezpečnosti. „Společně stojíme, společně bojujeme a někdy společně i umíráme“ řekl Stoltenberg ve svém washingtonském projevu, což někdejší viceprezident parlamentu Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě Němec Willy Wimmer komentoval v rozhovoru pro RT těmito slovy: „Toto rozhodně není řeč, kterou Němci, Evropané a dokonce i Američané chtějí slyšet. Už roky se NATO vyvíjí z organizace čistě obranné na hrozbu mezinárodnímu míru. A nyní slouží jen zájmům Washingtonu a jeho spojenců v Londýně a v Paříži, kteří požadují, aby i země další obětovaly své zdroje a dokonce i životy pro zájem této trojky“.

Wimmer uvedl, že Německo strčilo jen do konfliktu v Afghánistánu 10 miliard dolarů a životy německých vojáků zde zhasly doslova pro nic.

„NATO založili v r. 1949 jako obrannou hráz proti Sovětskému svazu“, řekl Wimmer. „ A když Studená válka skončila, měli spojenci upravit NATO tak, aby vyhovovalo změněným poměrům. Ale oni zvolili cestu obnovy starého nepřátelství. Což odporuje naši vizi, jak by Evropa měla vypadat“.

Wimmer připomenul, že Rusko neposkytuje žádný důvod pro eskalaci napětí a dodal, že bombardování Bělehradu bez souhlasu OSN bylo bodem obratu, který definoval budoucí vývoj organizace NATO. A když válka proti Jugoslávii skončila, začalo se NATO rozšiřovat na východ, až se dostalo na hranice Ruska. „A dnes se dokonce vymaňuje ze svého severoatlantického rámce, když usiluje o vojenské spojenectví s takovými státy, jako jsou Brazilie a Kolumbie“ dodal Wimmer.

 

 
6 Komentářů k Willy Wimmer: Zrušte NATO už teď!

 1. Josef Švejk napsal:

  Na co NATO? I průměrně inteligentní piják piva z hospody na Růžku vám odpoví dostatečně trefně.
  NATO přisunujíce se k Rusku připomíná frajera, který jde do vedlejší vesnice na tancovačku, provokuje tam a pak si stěžuje, že dostal přes držku.
  Podplukovník Simon West z britské armády, oblastní šéf NATO v Rize má ovšem jasno:
  "Moje uklízečka si je jistá, že Rusové přijdou! Mám pocit, že se stane něco velkého." A má pravdu, každý kdo šťoural do medvěda měl v zápětí neodbytný pocit, že na něj spadl barák.

 2. .lak napsal:

  https://www.youtube.com/watch?v=BDov4JW80sY
  S rozdílem že i když se historie zpravidla opakuje tak jak řekl Putin na území ruska se prostě válčit nebude.
  :-D Trošku zaparafrázuji: lidé míní, bozi mění.

  • John_Pitralon napsal:

   Máme 1,5 milionu alkoholiků, 900 tisíc je závislejch na lécích, 100 tisíc gamblerů, půl milionu lidí s nesplatitelnejma exekucema. Co když z toho klesne naše HDPé, DPČe.
   A Korálovi nikdo neplatí.

   Vyvíjí přístroj na měření stresu. Odhadneme, co všechno člověk vydrží, říká Dobrovolná https://www.youtube.com/watch?v=0UuKB_3GYC0

   • .lak napsal:

    Pro přístroj idiotů už aparátčíky sociopatátory mají. Oni ti zkumáci jsou zvláštní sorta. Pamatuji tak v 85. v Pardubicích startupy kdy mne vypadli noviny z rukou že na nově postaveném sídlišti budou spolupracovat se zaměstnavateli a snižovat jim příjem a budou pozorovat počet sebevražd, alkoholismus a násilí optimalizovaných. :-D (kdoví jestli nedělali pozvrat 89)
    Tak teď to v zoo dotáhli k dokonalosti s imbecilními portýry, volenými.

  • nula napsal:

   Slobodná Europa - Všetko je podvod
   https://www.youtube.com/watch?v=uVL9EEbVcEo

   od stejných interpretů ještě jednu kapitalistickou
   https://www.youtube.com/watch?v=JcvD3qpQ7P4

 3. Eschatolog napsal:

  čeští čurdové potřebuji ke svemu bytí anal, na to je nato

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!