Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 7.4.2019

minfin_31; Investice pro patrioty. Ruské ministerstvo financí navrhuje Rusům kupovat státní obligace. Pokus zapojit Rusy do úvěrování státu zahájilo ministerstvo financí už v roce 2015.

2; Porošenkův neúspěch ve volbách bude znamenat i konec církve rozkolníků. Panika mezi „kněžími“ rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny vychází z toho, že celá struktura byla opřena výhradně o figuru Petra Porošenka.

3; Povstání svobodného Donbasu. Přesně před pěti lety, 7. dubna byl de facto vytvořen stát Doněcká lidová republika.

4; Známý ukrajinský blogger Max Bužanskij na své stránce na sociální síti ironicky komentuje málo oslnivý výsledek Petra Porošenka v prvním kole prezidentských voleb citací klasické ruské pohádky, kdy Alenka nabádá svého bratříčka: „Nepij, Ivánku, nebo se z tebe stane kůzlátko“. Ale „Ivánek“ neposlechl a pije. No a podle toho to dopadlo...

5; Vojenská plavidla pro ruskou vojenskou námořní flotilu jsou vybaveny největšími „nezničitelnými“ korpusy. Tento týden vyjelo z dílny plavidlo projektu 12700 Alexandrit, který dostal jméno Vladimir Jemeljanov. Je určen k vyhledávání a likvidaci min.

6; Profesor Saveljev promlouvá o světovém spiknutí, unikátních způsobech vzdělávání a hrozbě sebelikvidace lidí.

7; Proč na Ukrajině přestali vyplácet dávky při hospitalizaci, pohřebné a další finanční pomoc. Pro Ukrajince je nyní podstatně obtížnější přinutit stát plnit své závazky.

8; Hrůza v ukrajinské armádě. Jen snaha přežít. Už kolikátý rok mladí chlapci dělají všechno možné, aby se vyhnuli službě v ukrajinské armádě.

9; Červená čára. Invaze do Venezuely by jen doložila krach hegemonie USA. USA přešly k otevřeným výhrůžkám.

10; Byl představen ruský terénní vůz, který se dostal mez tři nejlepší automobily na světě. VZ-2121 je v mnohém pionýrským počinem: Je to první zcela originální automobil Volžského automobilového závodu.

11; Největší Porošenkova chyba: Považuje všechny kolem sebe za hlupáky a zbabělce. A Zelenskij ho z toho vyvedl.

12; Prý kvůli „informačním vrahounům“. Skandální gubernátor Chersonské oblasti podal demisi. Dříve „veřejní aktivisté“ tvrdili, že Andrej Gordějev má na svědomí vraždu místní aktivistky Jekatěriny Gandzjuk.

13; Je to podlý útok na lidský mozek. V Radě federace zhodnotili prohlášení o „invazi“ Ruska do Estonska. Připomeňme, že fantasmagorické prohlášení zaznělo ve vysílání německého státního televizního kanálu ZDF (Zweites deutsches Fernsehen).

14; Místopředsedkyně Nejvyšší rady požaduje, aby proti Zelenskému bylo zahájeno trestní řízení. Umělec má nést trestní odpovědnost za výroky jeho hrdiny v seriálu Sluha národa.

15; „Novičkem“ otrávený Brit se setkal s velvyslancem Ruské federace a požádal o setkání s Putinem. Brit se přiznal, že ruský velvyslanec na něho učinil příjemný dojem.

16; Donbas: Ukrajinská armáda má ztráty. Štáb „Operace okupačních sil“ zveřejnil svou ranní svodku.

17; Theresa May: Takhle z EU nikdy neodejdeme. Máme nyní na výběr: opustit EU s dohodou nebo vůbec neodcházet, říká britská premiérka. Mimoděk tím přiznala jednoduchý fakt: Pokud je snadné někam vstoupit a prakticky nemožné se odtamtud dostat, až nebezpečně to připomíná past.

18; Zelenskij informoval, čím začne, pokud se stane prezidentem: Rozjede se do ukrajinských regionů. Na otázku, které země považuje za hlavní strategické partnery Kyjeva, odpověděl vyhýbavě.

19; Ve Státní dumě zhodnotili Porošenkova slova o hrozbě sklouznutí Ukrajiny zpátky pod imperiální Rusko. Porošenko jen ukazuje, že je připraven pokračovat v likvidaci Ukrajiny a její trosky pak dovést do EU.

20; Jak se volí ve vězení? Ve vězení existuje přísná hierarchie mezi vězni. A každá kasta vězňů hlasuje jinak.

21; Na okupované části Luganské republiky kvůli dluhům přestala vysílat ukrajinská televize. Funguje však vysílání z Luganské republiky.

22; V Moskvě byli zadrženi dva Britové s neznámým práškem. Zadržení vyučují angličtinu v jedné z jazykových škol v ruském hlavním městě.

23; Porošenko nalezl Zelenského slabinu, ale ten kontroval silným tahem. Šachová partie před druhým kolem prezidentských voleb pokračuje. Garantovat výsledek nedokáže nikdo. Rozšířený je názor, že nerozhoduje to, komu lidé odevzdají své hlasy, ale to, který z kandidátů dokáže donutit volební komisi „správně spočítat hlasy“.

24; Skandál: Ukrajinský velvyslanec byl předvolán na maďarské ministerstvo zahraničí. Došlo k tomu poté, co předsedu Demokratického svazu Maďarů v Rumunsku nepustili na Ukrajinu.

25; Roky práce s Putinem? Těžké a složité, říká Valentina Matvijenko. Dnes se předsedkyně Rady federace dožívá 70 let.

26; Mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky a připravované provokaci Kyjeva. Stávající prezident Ukrajiny podniká všemožné kroky k tomu, aby si udržel své křeslo.

27; Klíčový argument Porošenkových příznivců je otázka, čím chce Zelenskij odrazit Putinovu vojenskou agresi. Odpověď Porošenkových odpůrců: A co Porošenko? Bude mávat „tomosem“?

28; V dočasně okupované části Doněcké republiky (zbytek Doněcké oblasti) granát utrhl ruku. Třiašedesátiletý muž našel poblíž obce světlici a pokusil se ji otestovat.

29; Libyjská krize: USA narychlo stáhly své vojáky z Libye kvůli vyostření situace.

30; Na Ukrajině v Dněpropetrovsku dva muži zabili člověka kvůli videu. Po slovní rozepři jej zmlátili a zraněného shodili z mostu. Muž nepřežil. Policisté zločince zadrželi a obvinili z vraždy.

31; Byl oficiálně vyhlášen termín druhého kola ukrajinských prezidentských voleb. Druhé kolo mezi Zelenským a Porošenkem se bude konat 21. dubna.

32; Ruský zpěvák Alexej „Profesor“ Lebedinskij prohlásil, že Rusko musí požádat Ukrajinu o odpuštění. A samozřejmě vrátit okupované oblasti.

33; V Radě federace komentovali Porošenkova slova o silném prezidentovi pro Ukrajinu. Franc Klincevič prohlásil, že se Porošenko zabývá jen politickými spekulacemi založenými na rusofobii. Ničeho jiného není schopen.

34; Experiment provedený v ruských věznicích ukázal, že lidé praktikující jógu se méně často obracejí na lékaře. Vězeňská služba vyvrací fámy o zákazu jógy ve věznicích kvůli homosexualitě.

35; Porošenko posmrtně vyznamenal kulometčici „Čarodějnici“ (Veďmu). Porošenko svým výnosem vyznamenal příslušnici 54. samostatné motorizované brigády ukrajinské armády Janu Červonou.

36; V Bělorusku otevřeli pro turisty zakázanou zónu Černobylské jaderné elektrárny.

37; V centru Kyjeva zbili Itala. Agresivního tuláka se zatím nepodařilo zadržet.

38; V USA byla zavražděna třiadvacetiletá Ukrajinka. Policisté podezírají jejího manžela.

39; Příslušník ukrajinské armády v ruské uniformě se vydával za příslušníka domobrany, ale byl odhalen. Pánům v ukrajinské armádě už dochází fantazie pro jejich podvody.

40; Opilí vojáci ukrajinské armády umlátili staršího muž e k smrti. Informoval o tom oficiální zástupce Národní policie Luganské republiky podplukovník Maročko.

41; Zelenskij je ochoten vyjednávat s Putinem. Vladimir Zelenskij si také myslí, že je potřeba co nejrychleji zastavit palbu v Donbasu.

42; Prigožin tvrdě odpověděl Lebedinskému, který vyzval Rusko k tomu, aby se poklonilo a omluvilo Ukrajině. Kdo mu dal morální právo takhle poštěkávat a říkat, kdo má co dělat?

43; Ukrajinská armáda dostala „po tlamě“ u Mariupolu. Ztráty nepřítele činí dva zabité a tři zraněné.

44; Porošenko je ochoten se podrobit testu na drogy a alkohol u WASA. Prohlásil, že nejvyšším velitelem ozbrojených sil nemůže být člověk závislý na drogách.

45; Porošenko vynadal svým volebním štábům v regionech. Petr Porošenko obvinil i starosty ze svého nízkého výsledku během prvního kola ve srovnání s tím, co mu bylo slibováno.

46; Porošenko určil datum debat se Zelenským na 14. dubna. Porošenko pozval na debatu diváky a všechny ukrajinské televizní stanice.

47; Porošenko slíbil, že jeho tým v případě jeho vítězství výrazně omládne.

48; Zelenskij nahrál vzkaz s projevy díků ukrajinské policii. Vzkaz umístil na Facebook.

49; Dnes je poslední den, kdy mohou Porošenko nebo Zelenskij odstoupit z voleb.

50; Premiér Kosova Ramuš Haradinaj ve Washingtonu: Jsem jen americký voják,který plní rozkazy USA.

51; Protesty v Kosovu: Národ požaduje „Albánské jaro“. Od 5. dubna začaly protivládní protesty.

52; Oteplování v Arktidě přinutilo zvířata stěhovat se na sever směrem k polárnímu kruhu.

53; Přední čínský fond pro boj s chudobou pomohl za třicet let své existence více než 30 milionům lidí.

54; Trump obvinil tým zvláštního prokurátora Muellera z nezákonného předání informací tisku.

55; Macron navrhl vyhlásit 7. duben ve Francii za den památky obětí genocidy Tutsiů (menšiny ve Rwandě a Burundi).

56; Šuchevičův syn: Ukrajinští vojáci umírají v Donbasu ve jménu Stěpana Bandery.

57; Ukrajinské ministerstvo vnitra zahájilo trestní proces ve věci falšování voleb v Doněcké oblasti. Výsledky jednoho kandidáta (Porošenka) byly výrazně nadhodnoceny.

58; V Pákistánu prohlásili, že Indie se chystá na jejich zemi zaútočit.

59; Britský princ William absolvoval stáž v britské rozvědce.

60; Byla provedena domovní prohlídka u muže, který natočil výhrůžné video adresované Zelenskému. Na videu byl zabrán také ruční granátomet.

61; Prezident a ministryně zahraničí Rakouska pojedou společně do Ruska.

62; Letectvo maršála Haftára rozbombardovalo zkoncetrovanou vojenskou techniku nepřítele u Tripolisu.

63; Prozápadní premiér Libye pohrozil Haftárovi mezinárodním tribunálem. Haftárova vojenská operace má za cíl svržení stávající vlády.

64; Medveděv: Fundamentální změny ruské ústavy nejsou zapotřebí. Jsou ale možné přesně mířené úpravy.

65; Bývalý kandidát na ukrajinského prezidenta Jevgenij Murajev vyzval k hlasování proti Porošenkovi.

66; Koordinátor OBSE se setkal s ukrajinskými zajatci v Lugansku. Konkrétní zajatci, které Toni Frisch navštíví, byli určeni ukrajinskou stranou.

67; Ruští lékaři začali vydávat elektronické recepty na léky.

68; Rusko vede proti Ukrajině neviditelnou propagandu, píší ukrajinská média a manipulují tak volby prezidenta, řekl vicerektor Ukrajinské katolické univerzity Miroslav Marinovič.

69; Maduro vyzval celý svět, aby odsoudil agresi USA. Legitimní moc Venezuely si myslí, že Spojené státy „přešly na úroveň šílenství a nenávisti“.

70; Dluhy rostou, ekonomika vázne. Trump začal hledat krajní řešení.

71; Francouzská policie opět použila proti „žlutým vestám“ slzný plyn.

72; Na mořské pobřeží Rumunská vyplavilo moře 100 kg kokainu.

73; Německý poslanec íránského původu za FDP Bijan Djir-Sarai: Německo je pro NATO hrozbou kvůli nízkým výdajům na obranu.

74; Rusko zaujímá přední pozice ohledně dostupnosti internetu. Dnes si rusko připomíná 25. výročí založení ruské sítě internetu (Runet).

75; Polsko chce smýt 30 let hanby a dostat od Německa 900 miliard dolarů reparací za škody způsobené Německem za 2. světové války.

76; Němečtí i zahraniční uživatelé internetu odsoudili moderátora ZDF za výrok o invazi Ruska do Estonska a srovnali jej s Goebbelsovou propagandou.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!