Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 8.4.2019

rossiyskiy_pevec_yuriy_loza1; Ruský zpěvák Jurij Loza si myslí, že zpěvák Alexej „Profesor“ Lebedinskij musí slovně napadat Rusko, protože žije v USA. „Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti“. Lebedinskij vyzval Rusko, aby se Ukrajině omluvilo a vrátilo „okupovaná území“.

2; Sankce „z pekla“ se vracejí. Dva američtí senátoři se rozhodli vrátit do hry tzv. „pekelné“ sankce proti Rusku. Už prý nejde o to potrestat Rusko za neprokázané vměšování do voleb v roce 2016, ale za budoucí vměšování do příštích voleb. Sankce mají Rusko odradit a vměšování mu znemožnit, vysvětluje jeden z nich (Marco Rubio). Putin rozumí jen síle, proto je potřeba trestat předem za to, co si myslíme, že chystají.

3; Islámský stát zveřejnil záběry se zajatými ruskými vojáky. Propagandistické křídlo Islámského státu zveřejnilo záběry se zajatými ruskými vojáky (pravděpodobně spolupracovníci soukromé ozbrojené skupiny) v poušti v syrské provincii Homs. V nákladním autě se nacházeli těžce zranění vojáci, kteří záhy zemřeli na následky svých zranění. Ruské ministerstvo 25. března potvrdilo informaci o smrti tří vojáků.

4; YouTube zablokoval kanál s hitem ruské skupiny Aljans Olega Parastajeva „Na zare“. Klip se objevil na internetu 5. dubna. Od okamžiku premiéry ho vidělo kolem půl milionu lidí.

5; Na Ukrajině vyhrožují Sevastopolu raketami. Porošenkův poradce tvrdí, že „Rusové panikaří“ kvůli této raketě.

6; Proč Rusko nepotřebuje takové volby jako na Ukrajině? Novinářka Marina Achmedova komentovala prohlášení liberálů o nutnosti voleb v Rusku podle ukrajinského scénáře.

7; Porošenko mění slovník. Z falešného oslovení „guys“ přechází v sociálních sítích na reálnější mafiánské slovo „bratva“ (bratrstvo). Petr Porošenko v souvislosti s první porážkou od Vladimira Zelenského začal měnit styl komunikace na sociálních sítích.

8; Uljana Suprun vyzvala Ukrajince, aby se správně chovali k autistům. Vyzvala, aby se lidé zbavili stereotypů vůči této skupině spoluobčanů.

9; Mi-10 je létající monstrum s jadernými raketami pro náhlý úder. Co si představíte, když uslyšíte slovní spojení „létající jeřáb“?

10; Obyvatel Luganské republiky Viktor Chomutskich se dostal do spárů SBU, ale on dokázal nepřátele přechytračit. Podrobnosti oznámili na Ministerstvu státní bezpečnosti Luganské republiky. Byl donucen ze strachu o svůj život podepsat spolupráci s SBU, za což je ale v Luganské republice vysoký trest. Fakt, že se okamžitě po příjezdu do Republiky sám přihlásil na Ministerstvu státní bezpečnosti, byl zproštěn trestní odpovědnosti.

11; Národ vymírá. Kdo nahradí Rusy v Rusku? Je to naše společná země a máme v ní společný osud. Ale bez Rusů by nebylo Ruska. Byly zveřejněny úvahy o následcích přirozeného úbytku obyvatelstva Ruské federace, který je kompenzován imigrací.

12; Jak ruská ponorka u břehů USA zachránila svět před jadernou katastrofou. 7. dubna si Rusko připomíná Den památky tragicky zesnulých členů posádky jaderné ponorky K-278 „Komsomolec“ 19. prosince 1995.

13; Proč Volker přímo podpořil Porošenka těsně před druhým kolem voleb? V USA probíhá vnitřní boj kolem ukrajinské otázky.

14; U Porošenka chystají úder na Zelenského. Stránka Mirotvorec od roku 2015 falšuje e-mailovou komunikaci jménem známých lidí – aktivistů, novinářů a politiků.

15; USA požadují zastavení útoku spojence Ruska na hlavní město Libye. V USA si myslí, že všichni účastníci konfliktu se musí vrátit na své původní pozice.

16; V USA srovnali Zelenského s Trumpem. Zatímco Volker otevřeně agituje za Porošenka, americký tisk vynáší do nebe Zelenského.

17; Horká studená válka. Jak Kanaďané trénují Ukrajince v zabíjení Rusů. Kanadskému podplukovníkovi Pierrovi Leroux se zdá, že mezi probíhajícím konfliktem na Ukrajině a válkou v Afghánistánu ne určitá shoda. Na podzim 2010 kanadská armáda také pomáhala s výcvikem afghánských vojáků proti Tálibánu.

18; Odchod Ruska z Rady Evropy bude mít za následek otřes, říká šéf organizace. Thorbjørn Jagland vyjmenoval dvě události, které podle jeho názoru mohou otřást Evropou: Brexit a Odchod Ruska z Rady Evropy.

19; Saakašvili se přestal bát Porošenka. Požaduje od něj vrácení ukrajinského pasu. Kromě toho se obrátil na Ukrajince, kteří volili Porošenka, s výzvou.

20; Otroci a okupanti. Bývalá poslankyně Nejvyšší rady, rusofobka a nacistka Irina Farion se znovu zle obořila na rusky hovořící obyvatele Ukrajiny. Označila je za otroky a okupanty.

21; FBI vede vyšetřování proti Kolomojskému v souvislosti s možnými finančními zločiny, píše americký tisk.

22; V Lotyšsku začala cvičení bojových skupina NATO. Rozhodnutí o umístění mnohonárodního batalionu NATO v pobaltských zemích a Polsku bylo schváleno v roce 2016.

23; Ruské banky čím dál častěji odmítají poskytovat Rusům úvěry.

24; To, co natropila Uljana Suprun s ukrajinským zdravotnictvím, se bude napravovat dva roky, říká poslanec. Hostující zahraniční politici sem nejezdí, aby nás zachránili, ale aby na nás vydělali, konstatoval poslanec Nejvyšší rady Vadim Rabinovič.

25; Ve Státní dumě se vysmáli ukrajinským raketám údajně schopným doletět do Sevastopolu. Ukrajina se nachází v čele smečky patologických nepřátel Ruska – spolu s Pobaltím a Polskem, s nimiž soupeří o prvenství.

26; Při dopravní nehodě u Kyjeva zahynul známý podnikatel a zuřivý ukrajinský patriot Vladimir Slabovskij, který pomáhal karatelům. Doněcký rodák opakovaně prohlašoval, že se nevrátí na Donbas do té doby, než se stane opět ukrajinským.

27; Index Moskevské burzy obnovil své historické maximum.

28; Ukrajinská armáda ostřelovala předměstí Gorlovky. Byla zraněna civilní obyvatelka. V úterý ráno byla zahájena palba z minometů ráže 82 mm a 120 mm na obec Zajcevo.

29; Plavidla Černomořské flotily vypluly na moře kvůli cvičení NATO. 8. dubna v západní části Černého moře začala cvičení NATO Sea Shield 2019.

30; Soud propustil režiséra Serebrjannikova z domácího vězení, předběžné opatření bylo změněno na závazek neodcestovat.

31; Zelenskij: Debaty budou 19. dubna. Připomeňme, že Porošenko zval svého protivníka na 14. dubna.

32; Kongres USA už je unavený z věčných protiruských sankcí. Nadšení Kongresu vůči dodatečným sankcím proti Rusku slábne.

33; Ukrajinští vojáci byli zabiti v Donbasu. Velení OOS (dříve ATO) se je chystá posmrtně vyznamenat za „odvahu a hrdinství“.

34; V Nejvyšší radě s výkřiky vyhlásili vytvoření spolku „Za Zelenského“. Tváře nové, metody staré.

35; V Kremlu komentovali perspektivu setkání Putina se Zelenským. Prezident Putin vždy zůstává stoupencem dialogu pro vyřešení všech problémů, které jsou na pořadu dne, připomněli v Moskvě.

36; V Rusku budou zpřísněny tresty za nejnebezpečnější porušení pravidel silničního provozu. Mezi nimi řízení v opilosti nebo bez řidičského průkazu, jízda na červený signál nebo ujetí z místa nehody.

37; Německo se v Radě Evropy postavilo do čela hnutí za zrušení sankcí proti Rusku. Tvrdí se, že myšlenku zrušení sankcí proti Rusku v Radě Evropy podporuje i osobně Angela Merkel.

38; Z Porošenka si už nikdo nic nedělá. Gubernátor Oděsy odmítl odejít z funkce. Označil výnos stávajícího prezidenta za podivný dokument, který nemá nic společného s ukrajinskými zákony.

39; Lukašenko předpověděl, kdo bude prezidentem Ukrajiny. Pokud nemáte za koho hlasovat, tak k volbám nechoďte. Je to lepší než znovu riskovat a pak se deset let chytat za hlavu. Lukašenko dává větší šanci na vítězství Porošenkovi.

40; Připravte si vzorky. DO Kyjeva jedou dopingoví experti WADA. Přijedou na pozvání Vitalije Klička a jsou připraveni udělat rozbor biologických materiálů Zelenského a Porošenka.

41; Je nevyléčitelná. V Radě federace reagovali na prohlášení nacistky Iriny Farion o „otrocích a okupantech“. Senátor Alexej Puškov označil bývalou poslankyni Nejvyšší rady za nevyléčitelně nemocnou. Jejím doživotním domovem by měla být psychiatrická klinika, jejím jediným oděvem svěrací kazajka.

42; V Kyjevě zmlátili rusofobního režiséra Jurije Gruzinova, který se buransky choval v kavárně (ani na opakované upozornění obsluhy nesundal batoh ze stolku) a hlasitě protestoval proti ruské hudbě.

43; „Kněz“ rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny prohlásil, že všichni, kdo hlasovali pro Zelenského, shoří v pekle.

44; Němci nevybíravými slovy usadili ukrajinskou delegaci v PACE. Vedoucí německé delegace v Parlamentním shromáždění Rady Evropy se neudržel a řekl, co si myslí o ukrajinském postoji v organizaci. Na to hystericky zareagoval poslanec Nejvyšší rady Borislav Berjoza slovy, že německá delegace jsou lobbisté Ruska. Projednávaným tématem byla úprava stanov, aby se mohla ruská delegace vrátit do organizace. Rusko vystoupilo (přestalo platit finanční příspěvky) poté, co bylo zbaveno hlasovacích a dalších práv.

45; V Donbasu opilý ukrajinský voják způsobil výbuch v zákopu. Informoval o tom hlavní vojenský prokurátor Ukrajiny Anatolij Matios.

46; Ukrajinští fanoušci rozmlátili vlak ze Lvova do Záporoží. Fotbaloví fanoušci klubu Karpaty zničili tři vagóny vlaku č. 120 na trase Lvov – Záporoží.

47; Pamětní desku UPA v Charkově byla zasypána hromadou odpadků. Deska se nachází sto metrů o kyjevské policejní stanice.

48; Boží trest? Zahynul ukrajinský nacistický poslanec, který obsazoval chrámy Ukrajinské pravoslavné církve pro rozkolníky z „Pravoslavné církve Ukrajiny“. Poslanec Těrnopolské oblastní rady za fašistickou stranu „Svoboda“ Vasilij Gabor, který organizoval „přechod“ chrámů UPC pod PCU, zahynul v důsledku dopravní nehody, při které na kluzké silnici nezvládl řízení, vjel do protisměru a střetl se čelně s nákladním autem.

49; USA zařadily Strážce islámské revoluce na seznam teroristických organizací. Kromě toho USA varují před trestní odpovědnosti za spolupráci s touto organizací.

50; Zařadil zpátečku. Starosta Dněpropetrovska odstranil z Facebooku příspěvek s urážkami na Zelenského adresu. Boris Filatov odstranil svůj post, ve kterém urážel prezidentského kandidáta.

51; V souvislosti s válkou v Libyi stoupá cena ropy. Světové ceny ropy nadále rostou v souvislosti s boji v hlavním městě Libye Tripolisu.

52; Putin projednal s Erdoganem smlouvy o S-400. Ruský prezident informoval, že probral s tureckým prezidentem realizaci kontraktů na dodávky protivzdušných raketových systémů S-400 Triumf.

53; Írán zařadil americké ozbrojené síly na seznam teroristických organizací. Nejvyšší rada národní bezpečnosti Íránu zapsala ozbrojené síly USA na seznam teroristických organizací v reakci na stejný krok USA.

54; V Dněpropetrovsku padl rozsudek nad bývalým ozbrojencem batalionu Tornado, který zavraždil policisty. Pugačov byl obviněn podle pět různých článků ukrajinského trestního zákoníku. Výsledkem je doživotní trest a konfiskace majetku.

55; Armáda Doněcké republiky se mstí ukrajinské armádě za ostřelování Zajceva, v jehož důsledku byly zraněny dvě civilní obyvatelky. Zločiny ukrajinských karatelů nezůstaly bez odpovědi.

56; Putin komentoval rozhovory s Erdoganem. Proběhly v konstruktivním duchu. Ruský prezident upozornil, že nešlo v žádném případě o nějaké vzájemné poplácávání po zádech, ale o věcné jednání, při němž hájil zájmy Ruské federace.

57; Pokud bude čas... Porošenko zařadil zpátečku ohledně své účasti na debatách. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko přijde 19. dubna na debaty, které podle zákona povede veřejnoprávní televize.

58; Maduro souhlasil s rozhovory s Juanem Guaidó. Prezident Venezuely oznámil svou připravenost sednout si za vyjednávací stůl se svými politickými oponenty.

59; Trump odvolal šéfa Tajné služby USA: Odvolání může být spjato s nedávným incidentem, kdy cizinka pronikla do areálu nemovitosti vlastněné prezidentem USA.

60; Ukrajinská armáda zaútočila na Doněckou republiku. Údery byly vedeny záměrně proti civilním obyvatelům.

61; Venezuelský velvyslanec v Rusku oznámil fiasko pokusu o státní převrat ve Venezuele. Lídr opozice Juan Guaidó ztrácí mezi lidmi podporu.

62; Putin se vyjádřil k Trumpovu uznání Golanských výšin za součást Izraele. Toto rozhodnutí odporuje příslušným rezolucím Rady bezpečnosti OSN.

63; Ukrajinský premiér Grojsman prohlásil, že Ukrajina je paralyzována dluhem.

64; Putin a Erdogan se dohodli na rozšíření spolupráce.

65; Američtí diplomaté v Kyjevě se budou učit rusky. Orientační doba výuky činí dva roky.

66; Čtyři američtí vojáci zahynuli po výbuchu v Afghánistánu.

67; Ruské ministerstvo školství navrhlo testovat žáky na drogy už od třinácti let.

68; Pět lidí, kteří se označili za veterány OMON, si stěžovalo, že po odchodu do důchodu byli vyhozeni ze služebních bytů. Ruská garda reagovala, že byty byly poskytnuty od samého začátku pouze na dobu služby.

69; Francouzská vláda přistoupí na další ústupky žlutým vestám. Premiér Édouard Philippe slíbil snížení daní Francouzům, aby překonal krizi „žlutých vest“.

70; Haftárova armáda sdělila cíl leteckého úderu na letiště v Tripolisu. Jeho cílem byla vojenská letadla patřící vládě národního porozumění, proti které jeho armáda bojuje.

71; Na Ukrajině bylo přerušeno vysílání vlastní propagandistické televize pro Luganskou republiku kvůli dluhům.

72; Arménie a Rusko poslaly humanitární pomoc do Íránu, kde došlo mohutným povodním.

73; Sýrie odsoudila rozhodnutí USA zapsat íránské Strážce islámské revoluce (Íránské revoluční gardy) za teroristickou organizaci. Jedná se o součást ozbrojených sil suverénního státu.

74; Putin a Erdogan projednali vzájemné zúčtování v národních měnách.

75; TB-LAW je prototyp ostřelovací pušky z koncernu Kalašnikov. Byla zveřejněna analýza možností a parametrů této pušky.

76; Turecko nemá v úmyslu vzdát se nákupu ruských S-400. Je to suverénní právo, které má každá země.

77; Bastrykin informoval o nové metodice rozpoznávání lži, která byla vyvinuta ve Vyšetřovacím výboru Ruské federace. Metoda je založena na analýze pohybu očí.

78; Vláda Saúdské Arábie nemá v úmyslu vzdát se zúčtovávání za dodávky ropy v dolarech.

79; Od počátku roku onemocnělo na Ukrajině spalničkami 37 tisíc lidí.

80; Zemřel konstruktér Gagarinovy kosmické lodi Viktor Blagov.

81; Američtí vojáci jsou na předním místě v žebříčku profesí, kde se nejvíce pije alkohol. Američtí vojáci požívají alkohol v průměru 130 dní v roce.

82; Ukrajinci dávají přednost práci v Polsku a nikoli v Německu. Dvě třetiny Ukrajinců, kteří již pracovali v zahraničí, chtějí znovu odjet za prací.

83; Po důkladné kalkulaci se předpokládaná cena prezidentské předvolební debaty na Ukrajině zvýšila na šestinásobek.

84; Byl obnoven proces ve věci vraždy novináře Olese Buziny.

85; V Evropské unii byl vytvořen etický kodex pro umělou inteligenci.

86; Telekomunikační operátoři a FSB se vyslovili proti technologiím iPhone. Největší mobilní operátoři v Rusku vystupují proti implementaci technologie eSim, která se využívá v posledních modelech zařízení Apple a Samsung pro připojení k mobilní síti bez fyzické karty.

87; Zelenskij požádal o státní ochranu.

88; Svatý Petr a antikrist Vladimir. Porošenko se v Izraeli klaní u Zdi nářků, v kostele se křižuje, chodí na bohoslužby k baptistům a protestantům... Anatolij Šaríj se vyjádřil ke konfesijnímu počínání Petra Porošenka.

89; Igor Sečin (šéf Rosněfti) říká, že ruská vláda vytváří systémová rizika pro ropné odvětví.

90; Afghánské ministerstvo obrany: V provincii Badis bylo zlikvidováno kolem stovky Tálibů. Dalších 35 bylo zraněno.

91; Kolomojskij: Privatbanku k ničemu nepotřebuji. Nemám v úmyslu usilovat o návrat znárodněné banky pod svou kontrolu. Ale chce, aby mu byl vrácen kapitál ve výši dvou miliard dolarů.

92; Plavidla ruské námořní flotily pálila „Kalibry“ na ozbrojence v provincii Idlíb.

93; Rabinovič zve do své strany starosty z regionů, kde Porošenko prohrál v prvním kole prezidentských voleb.

94; Kreml doporučil Zelenskému, aby v případě vítězství přistoupil na rozhovory s Donbasem. Peskov dále dodal, že to neznamená, že by neprobíhaly rozhovory k této otázce mezi Kyjevem a Moskvou.

95; Putin: Musíme i nadále respektovat princip svobody internetu.

96; Porošenko znechucený svým výsledkem odmítl zaplatit pracovníkům svých volebních štábů.

97; Nejvyšší soud Ukrajiny zamítl nacistům jejich žádost o přesun památníku zakladatelům Oděsy.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!