Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 10.4.2019

avtozaz_proizvodstvo1; Na Ukrajině se o celou třetinu snížila výroba automobilů. Množství silničních dopravních prostředků vyrobených ukrajinskými podniky v březnu 2019 činilo 534 kusů.

2; Zacharova se vysmála agitačním billboardům Petra Porošenka, na kterých se staví do role rovnocenného soupeře Vladimira Putina. Téměř to vypadá, že neví, kdo jsou jeho protikandidáti v prezidentských volbách.

3; Bojovníci Doněcké republiky odpověděli protitankovou řízenou raketou na ukrajinské ostřelování z granátometu. Byl zlikvidován zkušený karatel. Raketa dopadla na jednu z pozic, kde se nacházeli tři ukrajinští vojáci.

4; Státní department poskytl velmi podivnou odpověď na srovnání Krymu se syrskými Golanskými výšinami. Pompeo vyzval, aby se nesrovnávala situace s uznáním Golanských výšin za izraelské území a připojení Krymu. Izrael se anexí Golanských výšin bránil, kdežto Rusko před anexí Krymu napadeno ani ohroženo nebylo.

5; Podle Porošenkova výnosu bude reaktory pro Chmelnickou jadernou elektrárnu vyrábět společnost z ruského holdingu. Hlavním motivem tohoto rozhodnutí je nízká cena projektu ve srovnání s dalšími výrobci.

6; Nacisté protestovali proti korupčníkům, aniž by porušili zákon, říká policie. Celkem se akce zúčastnilo tisíc lidí.

7; Já vás nepodvedu, hrdinové! Zelenskij poděkoval ukrajinským karatelům. Zdůraznil, že považuje ukrajinské ozbrojence za „skutečné hrdiny“.

8; Nechystáme se pokleknout. Ukrajinský generální štáb informoval o „základu bojového ducha ukrajinské armády“. Muženko ujistil, že vždy bude hájit armádu jako hlavní faktor stability státu.

9; Reformy v Doněcké republice. Republika jde správnou cestou. Bylo zveřejněno interview s vedoucím expertní skupiny Vědeckého centra Eurasijské integrace.

10; Církev a volby. Kdo spojuje a kdo rozděluje Ukrajinu? Podle výsledků prvního kola prezidentských voleb některé náboženské skupiny začaly dělit Ukrajince na svoje a cizí.

11; Nejnovější stíhačka F-35A za 100 milionů dolarů se zřítila do Tichého oceánu. Vyhledávací operace přinesla první výsledky.

12; Známí umělci a spisovatelé přijeli na Donbas. Cílem návštěvy je rozvoj a posílení přátelského a kulturní prostředí Doněcké lidové republiky.

13; Ukrajinští nacisté se pokoušejí přenést Majdan do Běloruska. S projevy radikalismu a extremismu je možné a hlavně nutné bojovat. Jinak může být už zítra pozdě.

14; Děsivé záběry. Mercedes záměrně srazil kadeta ve Voroněži. Vyšetřovatelé zahájili trestní řízení proti řidiči, který záměrně ve velké rychlosti srazil vojáka autem. Je obviněn z pokusu o vraždu.

15; V Evropské unii dali Ukrajině dobře slyšitelnou facku. Ukrajinská strana už několik let viní ze všech svých problémů Rusko. Vymýšlejí se ty nejfantastičtější historky, ale tato pozice už západní kolegy přestala bavit.

16; Ten nejdivočejší výstřel do vlastní nohy. Dokonce i Porošenkovi stoupenci jsou zděšeni jeho billboardy s Putinem.

17; Byly objeveny úlomky havarované stíhacího bombardéru F-35A. Pokračuje pátrání po pilotovi.

18; Prezident Islandu Guðni Thorlacius Jóhannesson: Naše vztahy s Ruskem prožívají rozkvět. Prezident slíbil, že bude pokračovat ve studiu ruštiny.

19; Doněcká a Luganská republika souhlasí s autonomií v rámci Ukrajiny, říká Medvedčuk. Plánují se svobodná ekonomická zóna a otázky spojené s finanční, ekonomickou a podnikatelskou činností.

20; Na Ukrajině přiznali, že nesplnili ani jediný bod Minských dohod. Dále se upřesňuje, že postoj Ruska spočívá v tom, že Minské dohody musí být splněny.

21; Ukrajina se odebere na smetiště dějin, říká Puškov. Ruský senátor Alexej Puškov předpověděl, co se bude dít v Radě Evropy v případě odchodu Ruska z organizace.

22; Hlavním ekonomickým zájmem USA na Ukrajině je systém plynovodů. Odtud plyne zuřivý odpor USA k projektům plynovodů obcházejícím ukrajinské území.

23; Porošenko může Zelenského podvést nebo si od něj koupit vítězství ve druhém kole. I vyhraná šachová partie se dá prohrát, když se chce...

24; Oděští „aktivisté“ kradou kovové drenážní potrubí zpod hlavní silnice Oděsa – Reni. A pak ještě vykřikují, že Majdan v zemi nic nezměnil. Silničáři se bojí, že se pod silnicí bude hromadit voda, což povede k její destrukci.

25; Kde bydlí Zelenskij? Stoupá zájem o soukromí pravděpodobného příštího prezidenta Ukrajiny. Luxusně vybavený rodinný dům o výměře 353 čtverečních metrů Zelenskij pořídil v roce 2008 za 814.855 hřiven (asi 690 tisíc Kč).

26; Ukrajinská armáda vypouští „Vrabce“ (Sparrow) z okupovaných území. Jedná se o drony, jejichž parametry umožňují vést rozvědku i na území Ruska v pásmu od obce Vološino až po město Doněck (padesátitisícové město v Ruské federaci v Rostovské oblasti).

27; Kyjev oznámil obnovení činnosti dalšího hraničního přechodu v Donbasu. Podle informací ukrajinské strany v současné době pracují všechny přechody na linii dotyku normálně.

28; Rusové pro důstojný život potřebují od 50 do 100 tisíc rublů měsíčně. V Rusku proběhl výzkum, při kterém byli občané dotazováni, při jaké částce by se už dalo mluvit o důstojném životě. Průměrný výsledek činil 66 tisíc rublů, což je v kursovém přepočtu něco přes 23 tisíc korun českých.

29; Do přístavu v Oděse dorazila várka amerických terénních vozidel pro ukrajinskou armádu. Plavidlo Sea Amazon pod maltskou vlajkou dopravilo na Ukrajinu 35 terénních vozů Humvee.

30; SBU udeřila proti „Záporožské lidové republice“. Byla zatčena žena, která provozovala na sociální síti VKontaktě internetové stránky pod tímto názvem, kde zveřejňovala proruské texty. Je obviněna z útoku na územní celistvost Ukrajiny. Hrozí jí pět až deset let vězení.

31; Porošenko našel způsob jak se zbavit nepohodlného gubernátora Oděské oblasti Maxima Stěpanova, který si nic nedělal z Porošenkova výnosu o jeho odvolání.

32; Maduro nadále prodává zbytky venezuelského zlata. Snaží se tak dosáhnout vytvoření rezerv v tvrdé měně kvůli sankcím.

33; V Zelenského štábu vyjmenovali deset prvních kroků, které Zelenskij učiní v případě svého zvolení: (1) Pozve USA a Velkou Británii do Normandského formátu, (2) odstraní soupeření mezi ministerstvem obrany a generálním štábem, (3) jmenuje čestné soudce Nejvyššího protikorupčního soudu, (4) navrhne Nejvyšší radě schválení zákona o mediaci, (5) předloží do Nejvyšší rady ekonomický blok návrhů zákonů, (6) předloží kandidatury na ministry obrany zahraničí a na šéfy SBU a GPU, (7) požádá Nejvyšší radu o schválení balíku o demokracii (národní suverenitě), (8) provede audit státu, (9) implementuje „tajný plán“ pro spolupráci s Nejvyšší radou, (10) reformuje Administrativu prezidenta.

34; Rusko zahájilo dodávky „Solncepjoků“ do Saúdské Arábie. Plamenometný systém „Solncepjok“ byl vyvinut v roce 2001 na bázi šasi T-72.

35; V Kremlu komentovali přítomnost Putinovy fotografie na Porošenkových billboardech: Což o to, my volíme Putina. Ale co Ukrajinci? No, uvidíme..., říká Dmitrij Peskov.

36; Turecko pohrozilo, že si najde náhradu za americké stíhačky F-35 a za systém protiraketové obrany Patriot. Pokud Spojené státy zabrání prodeji F-35, Turecko koupí analogické letouny od jiných zemí, zdůraznil turecký minstr zahraničí.

37; Porošenko a Zelenskij podali žádosti na stadion. Administrativa stadionu Olimpijskij iniciovala vyjednávací proces se zástupci obou kandidátů.

38; Pánové v Porošenkově administrativě, to už jste se úplně zbláznili? Mustafa Najem komentuje šílenost s Putinem na Porošenkových billboardech.

39; Kirijenko informoval, podle jakých zásad Putin vybírá úředníky na vedoucí místa. Nyní Sergej Kirijenko zastává funkci prvního místopředsedy Administrativy ruského prezidenta.

40; Hromadná porucha na internetu nejvíc dopadla na Sberbanku a další stránky. Uživatelé si stěžovali na problémy se vstupem do systému.

41; Ve Francii byl zadržen šéf zastoupení Doněcké republiky Hubert Fayard.

42; Trump informoval o pokusu o státní převrat v USA. Trump považuje vyšetřování tzv. „ruského případu“ za pokus o státní převrat a vlastizradu.

43; Zelenskij se obrátil s výzvou na Ukrajince: „21. dubna bude jen jediná volba – buď minulost nebo budoucnost“.

44; Armáda Doněcké republiky odpověděla na ostřelování ze strany ukrajinské armády. Okupanti utrpěli ztráty. Ostřelováno ukrajinskými ozbrojenými formacemi bylo okolí dvanácti obcí Republiky.

45; Soud zabavil majetek Michaila Abyzova. „Basmannyj“ soud v Moskvě obstavil aktiva, která jsou předmětem vyšetřování bývalého ministra „otevřené vlády“ Michaila Abyzova.

46; V Radě federace informovali o hrozbě války s Ukrajinou a NATO. Porušování procedur při proplouvání ukrajinských plavidel Kerčským průlivem může vést ke vzniku vojenského konfliktu.

47; USA nedokázaly přesvědčit Evropskou unii, aby se vzdala „Severního proudu – 2“P. USA nadále projednávají s Německem variantu, při které bude garantován tranzit ruského plynu přes Ukrajinu.

48; K ukrajinské vládě byla důvěra definitivně ztracena, říká ruský vyjednavatel v Minském procesu. Gryzlov poznamenal, že Kyjev zoufale protahuje vyjednávací proces a pokouší se vyhnout plnění jakýchkoli závazků a rozhodnutí.

49; Konstantin Malofejev byl zvolen místopředsedou Světového Ruského národního shromáždění. Rozhodnutí o jmenování Konstantina Malofejeva bylo schváleno během sjezdu.

50; Porošenko odvolává Medvedčuka z rozhovorů o Donbasu. Medvedčuk byl podle Porošenka jediným kanálem spojení s prezidentem Ruska Vladimirem Putinem.

51; Ve Státní dumě navrhli pokutování představitelů moci za urážky občanů. Návrh zákona počítá se zavedením pokut ve výši až půl milionů rublů.

52; Parlamentní shromáždění Rad Evropy poprvé od počátku krize navrhlo Rusku, aby zformovalo delegaci a zaplatilo příspěvek.V případě neuhrazení příspěvku PACE pohrozila pozastavením práv Ruska v organizaci.

53; Epochální událost: Porošenko odevzdal moč. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko opakovaně odevzdal vzorky pro testy na alkoholovou a drogovou závislost.

54; MMF předpovídá snížení počtu obyvatel Ukrajiny Ke konci roku 2024 se počet lidí na Ukrajině sníží na 41 milionů. Vychází přitom z oficiálního údaje z konce roku 2018, kdy mělo na Ukrajině žít 42,1 milionu obyvatel. Oficiální čísla jsou ale velmi často zpochybňována a skutečný počet obyvatel odhadován už dnes až o pět milionů nižší.

55; Skabejeva informovala, jak byl potrestán ukrajinský novinář, který do ní v budově PACE strčil. O trestu jí řekl představitel generálního tajemníka Rady Evropy Daniel Holtgen.

56; Pompeo promluvil o nutnosti připojení Číny ke Smlouvě o raketách středního a krátkého doletu.

57; V Německu byla provedena speciální operace proti síti pravicových extremistů.

58; Luganská republika: Ukrajinská armáda připravuje rozsáhlou provokaci po celé délce linie dotyku.

59; Izraelská opozice uznala porážku ve volbách, ale slíbila Netanjahuovi peklo.

60; Ruské ministerstvo obrany ukázalo fotografie nejnovějšího komplexu radioelektronického boje Palatin.

61; Soud odložil své zasedání, na kterém má projednávat předběžné opatření vůči Vyšinskému. Putin označil situaci za bezprecedentní a prohlásil, že Vyšinskij byl zatčen kvůli výkonu své profesní činnosti.

62; Stálý zástupce Ruska při OSN Vasilij Něbenzja: USA drží jednou rukou Venezuelu za krk a druhou šátrá v jejích kapsách.

63; USA obnovily dodávky venezuelské ropy. Spojené státy obnovily dodávky ropy z Venezuely po třech týdnech nulových nákupů.

64; Vyšetřovací výbor odmítl informace o stopách výbuchu v havarovaném letadle Tu-154 Lecha Kaczyńského.

65; V Rusku formulovali podmínku pro návrat do PACE. Rusko vyslyší výzvu PACE jen v případě, že budou obnoveny podmínky rovnoprávného dialogu. Nesmíte nás vidět jen jako členy, co platí příspěvky, ale jsme přece také plnohodnotní, rovnocenní členové, kteří se účastní všech voleb. Vrátíme se jen za podmínek odpovídajících standardům mezinárodního práva. Nesmějí existovat žádné diskriminace ani vůči Rusku ani vůči jiným zemím.

66; Ukrajinský právník: Soud přikázal Protikorupčnímu úřadu Ukrajiny, aby provedl vyšetřování proti Lucenkovi a všem jeho náměstkům.

67; Ženy jsou efektivnějšími vedoucími pracovníky než muži, vyjádřil se Ditrij Medveděv, Ale pouze třetinu vrcholných funkcí v zemi zastávají ženy.

68; Trump se stane už podesáté dědečkem.

69; Gryzlov: Ukrajina vytváří další a další překážky pro návrat Donbasu k Ukrajině. Ukrajinská moc podniká nevratné kroky, které definitivně brání návratu Donbasu k Ukrajině. Jedním z nich je omezení činnosti OBSE.

70; Zelenského štáb: Žádné rozhovory s „teroristy z Doněcké a Luganské republiky“ nebudou. Zelenskij má v úmyslu pokračovat v prozápadním kursu země, za jehož součást považuje odmítání dialogu s Doněckou a Luganskou republikou.

71; Haftárova armáda sestřelila vojenské letadlo. Podle médií jednotky maršála Haftára v Libyi získaly kontrolu nad městy Gharján a Surman na jih a západ od Tripolisu.

72; Viceprezident USA Michael Pence se pokusil vyhnat stálou zástupkyni Venezuely ze zasedání Rady bezpečnosti OSN. Pak po ní vzkázal Madurovi, že jeho čas vypršel.

73; Poslankyně za Komunistickou stranu Ruska reagovala na žádost, aby nepoužívala vulgární výrazy. Olga Limova prohlásila, že nebude vulgarismy nadužívat, ale zcela vzdát se jich nehodlá.

74; Zelenskij zveřejnil otázky občanů pro jeho debaty s Porošenkem. Ukrajinci poslali Vladimiru Zelenskému své otázky pro debaty se stávajícím prezidentem. Přišlo více než 10 tisíc dotazů

75; Ukrajina odmítla nakupovat v Rusku sklenice na zavařování. Ukrajinská vláda rozšířila soupis výrobků zakázaných pro dovoz z Ruska.

76; Porošenko plánuje knokautovat Zelenského. Ve štábu současného prezidenta Ukrajiny ale poznamenávají, že realistický scénář pro takový knokaut neexistuje.

77; NATO se nezúčastní konference o bezpečnosti v Moskvě. V Severoatlantické alianci prohlásili, že zkušenost z předešlých konferencí nebyla konstruktivní.

78; Avakov znovu vystoupil proti Porošenkovi a podpořil gubernátora Oděsy, kterého se Porošenko snaží odvolat z funkce.

79; Ukrajina si bude muset u MMF půjčit 8,1% svého HDP.

80; Prezident Iráku požádal Rusko o pomoc. Moskva je nakloněna rozvoji vztahů s Bagdádem.

81; Porošenko a Zelenskij se vypravili do Paříže za Macronem. Oba s ním chtějí jednat.

82; Polsko oznámilo ztrátu 23 miliard euro v důsledku kontraktu s Gazpromem.

83; Ukrajinská policie omylem vtrhla na domovní prohlídku k poslanci nikolajevské městské rady Olegu Krisenkovi.

84; Medvedčuk odpověděl Zelenskému, že není možnost jej odvolat z rozhovorů s Ruskem, protože do této funkce nebyl vůbec jmenován.

85; Zástupci Kyjeva se vůbec nedostavili na zasedání humanitární podskupiny v Minsku.

86; V Černém moři u bulharského pobřeží jsou stále nalézány sáčky s kokainem.

87; V ukrajinské Národní radě se hlasovalo o návrhu, aby poslanci zapojili své mozky.

88; Ukrajinci začali častěji jezdit na Krym.

89; Prezident Meziparlamentního shromáždění Pravoslaví Sergej Gavrilov projednal s nejvyšším představitelem Pravoslavné církve na Kypru otázky ochrany práv křesťanů, zvláště na Blízkém Východě a v Sýrii.

90; V Albánii napadli ozbrojení lidé letadlo Rakouských aerolinek a ukradli z něj několik milionů euro.

91; Srbská armáda bude plnit příkazy prezidenta. Srbská armáda je vyzbrojena a připravena plnit veškeré příkazy svého hlavního velitele Alexandra Vučiče, podporovat stabilitu v Srbsku a chránit srbský národ. Armáda nedopustí státní převrat. Na jakékoli pokusy bude armáda reagovat podle zákona.

92; Europoslanec: Evropská unie by se měla zabývat zájmy národů a ne bank. Francouzský europoslanec Jacques Colombier prohlásil, že není hrdý na to, že je příslušníkem (francouzského) národa, který se podílel na strašlivém válečném zločinu v Srbsku před dvaceti lety.

93; Sevastopol má v úmyslu získat od Ukrajiny kompenzaci za škody způsobené během pobytu v rámci Ukrajiny.

94; Za „Jaceňukovu zeď“ utratili na Ukrajině 5 milionů dolarů. Projekt měl být dokončen v roce 2018, ale kvůli nedostatečnému financování je termín předání přesunut na rok 2021.

95; V Singapuru bylo vytvořeno zařízení pro kvantovou předpověď budoucnosti. Fyzici z australské Griffitovy univerzity a Národní univerzity Singapuru vyvinuli fotonový kvantový procesor schopný současně vyhodnocovat několik scénářů vývoje systému v budoucnosti.

96; V Rusku vzrostl počet dálněvýchodních leopardů a amurských tygrů. Vzrostl hlavně počet samic.

97; V NASA oznámili své výlučné právo na Měsíc, USA trvají na nutnosti aktivně využívat měsíční zdroje pro vědecké a ekonomické cíle.

98; Ukrajinské uhelné šachty se nacházejí na hraně úplného uzavření kvůli odpojení od proudu.

99; Podle provedeného průzkumu většině přesídlenců z Donbasu na Ukrajině stačí peníze pouze na jídlo.

100; Pentagon podepsal smlouvy na výstavbu stěny na mexické hranici.

101. Evropské země se hádají, kdo přijme plavidlo s hladovými migranty. Plavidlu je bráněno v zakotvení u břehu navzdory tenčícím se zásobám vody a jídla na palubě.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!