ZPRÁVA PRO NAŠE OZNAMOVATELE A UDAVAČE

Vstiek„Narazíš na lidi, kteří ti řeknou, že správná je jenom jedna cesta, tato, které věří právě oni, a budou tě přesvědčovat, že bys měl nebo měla mít stejný názor, jako mají oni. Ale každý se musí rozhodnout sám za sebe“. Tato slova byla spisovatelem Davidem Michiem (v knize „Dalajlámova kočka“) vložena do úst Jeho Svatosti Dalajlámovi. Tedy někomu, kdo je mezi sluníčkáři a „lidmi lepšího charakteru“ (mezi které však ani při nejlepší vůli nelze považovat pana exministra Kalouska, tak zoufale mávajícího tibetskou vlajkou) velmi vážen a ctěn. Přesto si tato slova jen málo berou k srdci a dělají často pravý opak toho, co měl na mysli Dalajláma.

Naše společnost je hluboce morálně nemocná. Ať si hlásné trouby doby do hlav lidí vytrubují sebevíce o tom, jak se máme dobře, že nikdy nebylo lépe a ANO - budeme se mít stále lépe a radostněji, realita je někde úplně jinde. Jsme společnost nejen veskrze rozdělená (jako ostatně celý Západ), ale také postižená mnoha nemocemi, které mají bohužel stále více paralyzující rozsah.

Jedním z těchto prohlubujících se společenských neduhů je netolerance a snaha jakýmkoliv způsobem umlčet ty, kteří mají jiný než ten jediný správný postoj. Je paradoxem, že přesně ti, kteří nejvíce žehrají na „dobu nesvobody a totality“, kdy bylo zlými komunisty potlačováno přirozené právo člověka na svobodné slovo a svobodný názor, který by se odlišoval od toho oficiálně schváleného, dnes dělají přesně stejné kroky, jako dělali „ti špatní komunisté“. Oklikou se tak vracíme do totality, ovšem ne do doby šedesátých nebo osmdesátých let, kdy se naše společnost obrozovala a každým rokem bylo lépe, než v roce předešlém, ale rovnou do počátku let padesátých, kdy řádili svazácké úderky a děti udávaly vlastní rodiče za nesprávné názory nebo postoje k vládnoucímu režimu.

Máme to tu zase, v bleděmodrém. Stejná jiskra v oku, stejné svaté nadšení pro jedinou správnou ideu, dokonce i ten slovník je skoro stejný. Jen tmavěmodré svazácké košile byly vyměněny za nejnovějšího ajfouna. Také metody zůstaly stejné – nahlásit, informovat, udat nebo nabonzovat toho, kdo má jiné názory, než mám já (neboť jen já mám právo na to mít ty správné názory, vždy tak nám to říkali ve škole). A být na to patřičně hrdý, otevřeně se k tomu hlásit a chlubit se na fejsbůku, jak jsem in a kůl, jak jsem to těm "fašounům a xenofobům" zase natřel.

A co na to naše milá společnost pravých evropských hodnot? Každá normální, zdravá a skutečně vyspělá společnost by měla udavače a práskače morálně odsoudit a odkázat do patřičných mezí – tedy mezi odpad, morální bahno. Pokud se to momentálně neděje - a ono se neděje, proto také udavačů a oznamovatelů stále přibývá – je něco shnilého ve státě českém.

Na závěr jedna malá otázka pro naše udávající svazáky – skutečně si myslíte, že tento režim, schvalující a chválící toto vaše chování, vydrží navždy a vy budete moci za svoje činy sklízet pouze chválu? Skutečně si myslíte, že i další revoluce bude sametová a že jednou nebudete muset skládat účty za své činy? Pak jste nenapravitelní optimisté. Ale to je váš problém.

Zdroj: https://zd.zemdom.org/clanky/aktuality/82-zprava-pro-nase-oznamovatele-a-udavace
7 Komentářů k ZPRÁVA PRO NAŠE OZNAMOVATELE A UDAVAČE

 1. mumla napsal:

  Nevolník nepotřebuje mluvit, ale místo kde bude do smrti makat. V tom mu Jeho Svatost Dalajláma asi neporadí.

  • Komodor napsal:

   Jenže stále se u nás najdou (naštěstí) tací, kteří se za nevolníky nepovažují a kteří mluvit (a třeba i konat) budou! A to je dobře, ne?

   • proud napsal:

    Nejlepsi nevolnik je prave ten,kterej se za nej nepovazuje! Tim spis ze takovejma jsme v nejakym smyslu vsichni,nebo ve vezeni...........

    • Komodor napsal:

     Tož jsem si nejlepší nevolník. nebo ať si to myslí. Ale nezapomínají taky na to, že čas od času se v historii nevolníci vzbouří (což není můj případ, neb já se za nevolníka fakt nepovažuji, a je mi šumafuk, co si o tom kdokoliv jiný myslí) a to pak teče i panská krev, že?

     • proud napsal:

      Ano,to tece,tak je to zarizeny aby tekla a aby pak mohla tam kde tekla vtrhnout vojaci.Nevim jakej vedes zpusob zivota,ja ten nejsvobodnejsi v ramci moznosti a i pres to co vsechno vim,nebo mozna spis prave proto,vim ze jsem porad jenom nevolnik a to i kdyby se to minimalne o polovinu zlepsilo,nic by to na tom nezmenilo.Ale paklize jsi absolutne sobestacnej v jidle,energiich,odivani a tak dale a nemusis za nic platit,pak jsem schopnej uverit ze jsi nevolnik jen hodne malinko,mozna dokonce vubec............

     • proud napsal:

      A co dane "uhliri" svobodnej,mas je zaplaceny? Ani na pristi rok,co? ;-)

    • .lak napsal:

     Plácají formanty v rozvojovce jinak. 17:19:36
     https://pravyprostor.cz/zvlastni-potravinove-sbirky-proboha-proc/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!