Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 11.4.2019

DSC_0769-1024x6841; Facebook omylem zablokoval stránky Mussoliniho pravnuka. Stránku uživatele jménem Gaius Julius Caesar který je pravnukem Mussoliniho, zablokovali kvůli nesprávné interpretaci jeho jména. Diktátorův příbuzný bude síť žalovat kvůli diskriminaci.

2; Ekvádor včera rozhodl vydat zakladatele WikiLeaks do rukou Velké Británie potažmo USA. To, čeho se stoupenci Juliana Assange báli šest let, proběhne už v nejbližší době.

3; Porošenko prohlásil, že pět let nevěděl o korupčních schématech. Prezident ujišťuje, že nemá nic společného s jakýmikoli korupčními schématy, a to ani v obranném vojensko-průmyslovém komplexu.

4; Stíhačky italské armády zastavily německé letadlo. Stíhačky Eurofighter Typhoon byly poslány do vzduchu, aby zastavily německé linkové letadlo společnosti Tui Fly, které přestalo odpovídat na výzvy.

5; Pokus číslo dvě. Porošenko podepsal nový výnos o odvolání šéfa Oděské oblasti Maxima Stěpanova. Dočasně jmenoval do funkce Sergeje Paraščenka.

6; USA omezily přesuny venezuelských diplomatů z OSN. Stálý zástupce Venezuely při OSN Samuel Moncada prohlásil, že USA blokují účty venezuelských diplomatů a omezují jejich pohyb v misi v okruhu 40 km.

7; Islámský stát se přihlásil k výbuchu plynu v Kolomně. Není známo, co přesně vedlo uskupení k tomu, aby se přihlásila k tomuto výbuchu. Patrně absence reálné teroristické činnosti stoupenců Islámského sátu na Severním Kavkazu. Tak musí vzít zavděk tím, co je.

8; Byly zveřejněny podrobnosti z katastrofy japonské stíhačky F-35A. 9. dubna nad Tichým oceánem havarovala stíhačka páté generace Lockheed Martin F-35A Lightning II z 302. taktické stíhací eskadrily třetí perutě japonského letectva.

9; Kim Čong-un je připraven odpovědět na sankce údery. Podle informací jihokorejské agentury učinil prezident KLDR takové prohlášení během plenární schůze Ústředního výboru Korejské strany práce.

10; New York Times: Ukrajina nakazila spalničkami USA, Velkou Británii a Izrael. V New Yorku byl vyhlášen mimořádný stav kvůli epidemii spalniček.

11; Macron přijme Porošenka po setkání se Zelenským. Prezident Francie Emmanuel Macron přijme 12. dubna prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka po svém setkání s jeho soupeřem Vladimirem Zelenským.

12; Už bez „budování komunismu“. Nová ústava Kuby vstoupila v platnost. Její plný text byl zveřejněn ve středu 10. dubna.

13; V Německu označili americké sankce za nezákonné. Americké sankce proti německým společnostem kvůli jejich spolupráci s ruskými partnery jsou porušením mezinárodního práva, prohlásil šéf „Východního výboru německé ekonomiky Michael Harms.

14; Trump označil Muellerovo vyšetřování (ruský vliv na volby) za pokus o státní převrat. Generální prokuratura je připravena předložit Kongresu jen část zprávy Roberta Muellera poté, co z ní vymaže tajné dokumenty a materiály, které mají vztah k dalším případům.

15; Kyjev přerušil dodávku vody do Luganské republiky. Ve státním podniku také informovali o tom, že v souvislosti s havárií budou dodávky uskutečňovány podle změněného harmonogramu (ráno – večer).

16; Spojené arabské emiráty plánují nákup Sojuzu od Roskosmosu a za dva roky se vypraví na Mezinárodní kosmickou stanici. Jde jen o nákup dvou míst, Podle zákona musí být velitelem lodi občan Ruska

17; Porošenko pohrozil Ruské federaci zesílením sankcí, pokud bude vetovat rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN ohledně vyslání mírových sil. Kromě toho vyjádřil předpoklad, že pokud se k moci na Ukrajině dostanou nekompetentní osoby, sankce proti Rusku mohou být zrušeny.

18; Evropská unie odsouhlasila odklad Brexitu.

19; Politolog informoval o tom, pro koho budou hlasovat voliči v Západní Ukrajině. Voliči nejsou nevolníci, které je možné někomu prostě jen předat.

20; Porošenkův tým vytvořil video, na kterém Zelenského srazí nákladní auto.

21; V Kyjevě prohlásili, že Ukrajina nemá šanci vstoupit do NATO. Rabinovič dále poznamenal, že Evropská unie není název organizace, kam by Ukrajinu přijali a druhý den ráno by se Ukrajincům žilo lépe. Formuloval výbornou myšlenku, že Ukrajina si tu Evropu musí nejdříve vybudovat u sebe domu a pak se teprve k někomu připojovat.

22; Súdánská armáda informovala o svržení úřadujícího prezidenta ze všech jeho funkcí.

23; Plukovník USA Douglas McGregor vysvětlil, proč USA straší svět Ruskem. Zvláštní zájmy obohacují vládnoucí třídu. Americký důstojník zveřejnil důvody rozmisťování vojsk USA za hranicemi. Jde výhradně o peníze od zbrojařských koncernů. Zdůraznil, že navzdory rozšířenému názoru neexistuje žádná hrozba. Vojska v zahraničí nemají co dělat.

24; Varšava vyčíslila ztráty způsobené závislostí na Moskvě. Piotr Naimski je přesvědčen, že jeho země během 17 let přišla o 11,5 až 23 miliard euro.

25; V Indii odstartovaly nejdražší volby v historii. Volit půjde kolem 900 milionů voličů.

26; Nová ruská pistole Udav (Hroznýš) jde do sériové výroby. Sestává výhradně z domácích součástek.

27; Rosatom odhadl cenu nového jaderného ledoborce Lider na 120 miliard rublů.

28; Ruské ministerstvo zahraničí spojilo osud „normandského formátu“ s výsledkem voleb na Ukrajině.

29; Vědci předpovídají mohutný výbuch sopky Šiveluč na Kamčatce.

30; Bývalý gubernátor Oděské oblasti Stěpanov informoval, čím se bude zabývat po svém odvolání. V každém případě si myslí, že jeho odvolání bylo politicky motivované, spojené s volbami.

31; S Ruskem nelze hovořit jazykem ultimát, říká místopředseda Státní dumy Pjotr Tolstoj, když komentoval rezoluci ohledně Ruska schválenou v PACE.

32; Prezident KLDR vyzval k drtivému úderu proti USA. Kim Čong-un označil Spojené státy za nepřátelské síly. Washington používá sankce pro zadušení KLDR.

33; Ukrajinský ministr kultury označil Čajkovského a Repina za „ukrajinské kulturní činitele“. Předtím už Porošenko prohlašoval, že sovětský film založili Ukrajinci a že malíř Kazimir Malevič byl Ukrajinec.

34; Ruko chce sjednotit systém protivzdušné obrany s Kirgizií a Tádžikistánem. V současné době je už potvrzen seznam sil Ruska a Arménie, které patří do Spojeného regionálního systému protivzdušné obrany v kavkazském regionu kolektivní bezpečnosti.

35; Do Estonska nepustili ruskou plachetnici „Sedov“ kvůli tomu, že byli na palubě ruští kadeti. Ruské velvyslanectví v Tallinu označilo zákaz za nepřátelský akt.

36; Ruský programátor Valerij Spiridonov žijící v USA odmítl transplantaci hlavy, na kterou se mnoho let připravoval. Své rozhodnutí změnil kvůli své rodině.

37; Letadlo s estonským premiérem nemohlo odletět z Bruselu. Kvůli technickým potížím se muselo letadlo vrátit do Bruselu.

38; Britská policie zatkla Juliana Assange. Pracovníky policie pozvali na velvyslanectví Ekvádoru po odmítnutí vlády země poskytnout Assangeovi diplomatický azyl.

39; Velvyslancem Srbska v Rusku se stane vojenský novinář Miroslav Lazanski.

40; Modernizace srbských MiG-29 bude méně ambiciózní. Srbský náměstek ministra obrany informoval o plánech na modernizaci výzbroje srbské armády.

41; Nesmrtelný pluk projde 9. května Východním Sarajevem.

42; byl odvrácen výbuch sloupu vysokého napětí u Magnitogorsku. Pracovníci federální energetické společnosti našli výbušná zařízení u sloupu na předměstí Magnitogorska.

43; Ljaško zažaloval ukrajinskou ministryni zdravotnictví Uljanu Suprun. Požaduje, aby jí bylo zakázáno vykonávat funkci ministryně zdravotnictví.

44; Ukrajinci jsou rozhořčeni videem se Zelenským, kterého smete náklaďák. Ve štábu Vladimira Zelenského už doporučili posílení jeho ochranky.

45; Na Ukrajině je příliš mnoho ulic Puškina a Turgeněva, říká předseda Ukrajinského ústavu národní paměti a zuřivý rusofob Vladimir Vjatrovič.

46; Novinařina jako čtvrtý pilíř moci na Ukrajině nevratně odumírá. Dnes je možné novináře na Ukrajině rozdělit na tři nestejně velké skupiny, prohlašuje expert Vladimir Skačko. První skupinou je „elita Majdanu“. Ta se skládá z prozápadních novinářů, kteří byli vycvičeni jako vlivoví agenti. Druhá skupina jsou placení manažeři v médiích, kteří se svou službou a loajálností chtějí prodrat mezi elitu. Třetí skupinou jsou bezprávní a špatně placení řadoví informační pěšáci, kteří jsou nuceni pracovat podle zadaného paradigmatu, protože musejí živit své rodiny, platit za byt a energie. A pak je tu nevelká část novinářů, kteří si ještě zachovávají věrnost skutečné novinařině a jejímu smyslu. Ti ještě bojují jako donkichoti za svobodu slova. Ale i ti jsou stále častěji nakonec donuceni působit jako ochránci lidských práv.

47; Assange byl po svém zatčení dočasně zbaven ekvádorského občanství.

48; Putin oznámil začátek konečného stádia testů rakety Sarmat.Mezikontinentální těžká balistická raketa Sarmat prochází finálním stádiem zkoušek. Ve výzbroji už fungují nadzvukový komplex Kinžal a laserový systém Peresvet.

49; Iráčtí pohraničníci konfiskovali kontejner s pašovanými zbraněmi z Ukrajiny deklarovanými jako jízdní kola.

50; Společnost Nord Stream 2 vydala zprávu o tisíci kilometrů „Severního proudu – 2“. Po dnu Baltského moře už byla položena první tisícovka kilometrů potrubí.

51; Ve Velké Británii vysvětlili Assangeovo zatčení žádostí USA o jeho vydání.

52; Amazon natočí gay seriál o lásce syna prezidenta USA a britského prince. Společnost Amazon Studios koupila práva na zfilmování románu americké spisovatelky Casey McQuiston „Red, White & Royal Blue“ (Červený, bílý a královsky modrý).

53; Americké ministerstvo spravedlnosti na dálku obvinilo Assange už před rokem. Jde o spiknutí s vojenským analytikem Bradley Manningem (mezitím přejmenovaného na Chelsea) s cílem probourat se do počítačů systému Pentagonu.

54; Anatolij Šarij říká, že se chystá natočení „špinavého filmu“ o Zelenském.

55; Bělorusko uzavírá ropovod Družba. Jedná se o spory mezi Běloruskem a Ruskem o opravy ropovodu, kterým se přes Bělorusko uskutečňují dodávky ruské ropy.

56; Jaceňuk: Okupace Ukrajiny vojsky NATO je cesta, která nemá alternativu. Bývalý premiér Ukrajiny Arsenij Jaceňuk prohlásil, že NATO musí rozmístit své vojenské jednotky na území Ukrajiny, aby se ukrajinské teritorium stalo součástí celoevropské protivzdušné a protiraketové obrany.

57; Rogozin je připraven předvést 12. dubna Vladimiru Putinovi „motor – cara“. Jde o motor pro raketový nosič Sojuz-5 RD-171 MV.

58; Litva se rozhodla odvolat velvyslance z Ruska ke konzultacím, protože se stal zranitelným.

59; Novým starostou Tallinnu se stal ruskojazyčný politik. V poslední době Michail Kylvart opakovaně vystupoval na obranu ruskojazyčného vzdělávání v Estonsku a hájil právo škol a gymnázií, aby si samy vybraly jazyk výuky.

60; Turčinov: Ruská federace se chystá k plnohodnotné válce v Evropě. První napadenou zemí má prý být Ukrajina.

61; Zelenskij vede před Porošenkem o 42%. Mezi těmi, kdo má v úmyslu hlasovat ve druhém kole a už se rozhodl, koho bude volit, je pro Zelenského 71% a pro Porošenka 29%. Vyplývá to z výsledků průzkumu provedeného agenturou „Rating“ v době od 5. do 10. dubna.

62; Na Ukrajině bylo zahájeno trestní řízení po zveřejnění videa se Zelenským sraženým velkým nákladním autem. V Porošenkově štábu oznámili, že nemají se skandálním videem nic společného.

63; Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí nastolí otázku Assangeova zatčení v mezinárodních institucích. Postup britských, amerických a ekvádorských úřadů označila za bezprecedentní.

64; Ukrajinská Nejvyšší rada si postěžovala na nejnižší platy v Evropě. Dnes v zemi existuje hluboká disproporce mezi vysokými životními náklady a nízkou cenou práce.

65; V Kyjevě několik lidí protestoval kvůli konferenci lesbiček před hotelem Turist, kde se od 12. do 14. dubna bude konat Evropská lesbická konference.

66; V NATO mají v úmyslu předat Ukrajině „balík pomoci“ pro podporu v Černém moři.

67; Zacharova: Evropská unie sama sebe vylučuje z procesu urovnání situace v Kosovu. Předtím srbská ministryně Ana Brnabić prohlásila, že neočekává nic pěkného od soudu, kde zasedají političtí lídři,kteří nepřiznávají Srbům lidská práva.

68; Kadyrov požaduje vyřešení dluhů Čečny za plyn. Nevyšší soud Čečny zrušil rozhodnutí „Zavodského“ soudu o odepsání dluhů za plyn. Ramzan Kadyrov vyzval společnost „Gazprom mežregiongaz Groznyj“, aby splnil doporoučení soudu.

69; V Nejvyšší radě vypnuli poslanci Vasiliji Nimčenkovi za Opoziční blok mikrofon za „neetické chování“ poté, co vyzval k „fitrování bazaru“, čímž mínil chaotickou diskusi o návrhu úprav jazykového zákona.

70; Čtyři lidé už zemřeli při nepokojích během voleb v Indii.

71; Organizátor „Ruských pochodů“ Rus Beleckij dostal na Ukrajině status uprchlíka. V Rusku byl Beleckij „zatčen v nepřítomnosti“ pro obvinění z výzev k extremismu.

72; V Obninsku hoří velký podnik na zpracování olejů. Plameny dosahovaly výše několika desítek metrů. Krajina se zahalila oblaky černého kouře.

73; USA rozmístí v Rumunsku nový systém nový systém protiraketové obrany. V USA prohlásili, že v létě dočasně rozmístí v Rumunsku systém protiraketové obrany THAAD na dobu technických prací a modernizaci tamního systému Aegis Ashore.

74; Největší zrada v historii. Co udělají se zakladatelem WikiLeaks? Ekvádorská vláda zbavila Juliana Assange azylu na londýnském velvyslanectví. Zakladatel WikiLeaks byl zadržen britskou policií. Tento čin byl označen za největší zradu v historii.

75; MMF zhodnotil makroekonomickou situaci v Rusku jako zdravou. Předsedkyně Mezinárodního měnového fondu Christine Lagarde při svém vystoupení na tiskové konferenci během jarního zasedání MMF A Světové banky pozitivně zhodnotila makroekonomickou situaci v Rusku.

76; Haftárova armáda rozbombardovala vojenskou základnu u Tripolisu. Letadla „Libyjské národní armády maršála Chalífy Haftára zaútočila na vojenský objekt v Tripolisu.

77; Jsem v šoku, prohlásila Pamela Anderson v komentáři k zatčení Juliana Assange.

78; První izraelský aparát Izraele Berescheet havaroval při přistání.

79; Ukrajinské ministerstvo obrany avizovalo proplouvání plavidel přes Kerčský průliv. Ministr obrany Stěpan Poltorak prohlásil, že ukrajinská plavidla budou znovu proplouvat Kerčským průlivem.

80; V Porošenkově televizním studiu dvacet minut přemlouvali hosta, aby označil Zelenského za narkomana. Moderátor „Přímého kanálu“ Matvej Ganapolskij ale od bývalého kolegy Vladimira Zelenského Denise Manžosova nakonec stejně dostal zápornou odpověď.

81; Ukrajina se utápí v dluzích. Dluhy rostou šokujícím tempem. Ještě před několika lety mohli Ukrajinci spoléhat na materiální dostatek a důstojný život. Dnes je to minulost.

82; Nová fáze boje proti ruskému jazyku. Na Ukrajině se chystají přejmenovat přístav Južnyj na „Povdennyj“, což je překlad ruského slova.

83; Budoucnost je v rukou Ruska. Moskva realizuje novou strategii kontroly Arktidy. Nová strategie rozvoje Arktidy umožní Rusku posílit své pozice v regionu.

84; Hlavním nebezpečím pro NATO nyní není Rusko, ale možnost, že by Alianci opustilo Turecko. Vše k tomu směřuje.

85; Porošenkova moč odcestovala do USA. Proč odevzdal prezident znovu vzorky?

86; Kurátor OBSE nebyl puštěn k zajatcům na Ukrajině. Jsou obavy, že již nejsou mezi živými.

87; Porošenko nechal přelepit billboardy s Putinem.

88; Washingtonští politici dostávají obrovské peníze od lobbistů za rozmisťování vojáků v zahraničí. Proto je třeba udržovat mýtus o hrozbě ze strany Ruska, Číny a dalších zemí, přestože od nich absolutně nic nehrozí.

89; Ruské ministerstvo financí dosáhlo rekordu v umisťování státního dluhu. 10. dubna byl prodán rekordní objem stáních obligací za 137 miliard rublů.

90; V Kyjevě málem vypálili klub kvůli ruským účinkujícím. „Patrioti“ vyvolali hromadnou rvačku před koncertním klubem StereoPlaza a po ochrance házeli petardy.

91; Američtí školáci povstali za zvuků ruské státní hymny. Nešlo o omyl. Hudba byla zaměněna záměrně „jen tak pro legraci“.

92; V Zelenského štábu navrhují telemost místo debat. Debaty ve studiu jsou přežitkem ze sovětských dob a na stadionu je otevřenější atmosféra.

93; Rusko je čím dál drzejší a začíná nám kroutit ruce, říká Lukašenko. Dobro, které prokazujeme Rusku, nám oplácejí zlem.

94; Ukrajinská ruština. Skandálně známý novinář Roman Cimbaljuk vymyslel nový jazyk. Navrhl vytvoření „ukrajinské ruštiny“.

95; Assange říkal, jak je konstruováno celosvětové pokrytectví. Šéfredaktorka RT Margarita Simoňjan promluvila o zatčení šéfa WikiLeaks. Dlouho předtím, než jsme pojali jakékoli podezření, on už vysvětloval, že velký bratr z těch nejobludnějších antiutopií už je tu.

96; U Porošenka straší Ukrajince, že Zelenskij odevzdá Krym při ostřelování Donbasu. Pro Porošenkův tým už přestaly existovat jakékoli morální hranice.

97; Od Nejvyšší rady po vězení, Byly zveřejněny možné scénáře Porošenkova odchodu. Dnes už je možné s jistotou mluvit o brzkém odchodu Petra Porošenka z pozice ukrajinského prezidenta.

98; Ukrajina prodává do Polska vadné výbušniny. Pracovníci Luckého pohraničního oddílu byli na příkaz shora nuceni pustit do Polska dodávku výbušnin s porušenými obaly.

99; Ukrajinská armáda chystá útok na pracovníky OBSE. Armáda Doněcké republiky upozorňuje vedení Mise OBSE na provokaci namířenou proti jejím pracovníkům.

100; Obojživelná letadla Be-200 budou vybaveny ruskými motory místo ukrajinských. Místo motorů D-436 ukrajinské výroby (Motor Sič) mohou být namontovány motory PD-10 z „ODK Permskije motory“

101; V Charkově explodoval stan „Všechno pro vítězství“. Šlo o výbuch plynu. Devětatřicetiletý muž byl s popáleninami převezen do nemocnice. V případu už bylo zahájeno trestní řízení.

102; Rostovští policisté zbili zadrženého a utekli na Ukrajinu. Na hraničním přechodu Goptovka v Charkovské oblasti se na ukrajinské pohraničníky obrátili dva občané Ruska.

103; Další Porošenkova ostuda Jeho vzorky byly odevzdány nikoli agentuře WADA, ale neznámé veřejné organizaci bez právního statusu.

104; V Rusku odpověděli na Turčinovovo varování, že Rusko chystá rozsáhlou válku v Evropě. Ruští vojáci vstupují na cizí území výlučně v situaci, kdy ženou od svých hranic nepřítele, který je napadl (přišel s mečem).

105; Ukrajinské ministerstvo vnitra zaznamenalo případy nákupu voličů jedním z kandidátů na prezidenta. Podle všech náznaků se jedná o Porošenka.

106; Čeká vás vězení a žebrota. Známý právník Andrej Portnov pohrozil Porošenkovi. Poznamenal, že udělá všechno pro to, aby našel všechna Porošenkova aktiva a vrátil je státu.

107; V NATO informovali o plánech na podporu Ukrajiny v Černém moři.

108; Ukrajinská armáda utrpěla ztráty v bojích u Mariupolu. Boje se odehrávaly poblíž obcí Pavlopol, Lebedinskje, Novosjolka, Avdějevka, Novotrojickoje, Katěrinovka a Voďanoje.

109; Bitva v Kyjevě Nacisté napadli lesbičky Jsou hlášena zranění. Někteří z útočníků měli baseballové pálky.

110; OBSE komentovala porušení zákona v prvním kole prezidentských voleb na Ukrajině. Během prvního kola prezidentských voleb bylo zjištěno mnoho případů porušení zákona.

111; USA neočekávaně mění postoj ohledně Ukrajiny po zveřejnění tragických čísel o Porošenkově podpoře před druhým kolem. Zvláštní zástupce Státního departmentu USA Kurt Volker učinil nové prohlášení: USA nepodporují žádného z obou kandidátů.

112; Bývalého Obamova spolupracovníka čeká trestní řízení kvůli práci pro Ukrajinu. Obvinění proti Craigovi jsou spjata s republikánským lobbistou Paulem Manafortem.

113; Porošenko a Zelenskij se dostali do slovní přestřelky v přímém přenosu. Porošenko pozval svého oponenta na debaty do studia televizní stanice 1+1. Zelenskij reagoval, že nemůže přijet, protože se nachází v Paříži, kde se setká s Macronem. Debatovat hodlá až 19. dubna na stadionu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!