Udivuje mě bohorovný klid těch, kteří by se měli třást

goebellsZ pravdivých, protože spolehlivými zdroji ověřených zpráv, které mi každodenně přistanou v počítači, je vždy minimálně aspoň jedna (ale někdy třeba až pět, což občas znamená všechny), opatřená tímto dovětkem: „tohle se z ČT nedovíš“ nebo „ to na na našich televizích nehledej“ atd. a tak pod. Dokazuje to dnes rozšířenou nedůvěru a nesouhlas se způsobem, jakým nás naše média a zvláště naše televizní organizace informují o dění doma a hlavně pak ve světě. Ne že by si lidé přímo mysleli, že ty televize lžou oním primitivním způsobem, kterým je obracení fakt v jejich pravý opak ( i když i s tímhle se lze setkat), ale zato dobře vědí, že se v nich lže způsobem, prosazovaný už Goebbelsem a jím též nazvaný jako zakrývání. Což se dá ještě lépe vyjádřit takto: řekněme lidem jen to, co se nám hodí, a o všem ostatním mlčme jako bychom jazyka neměli.

Že i tahle informativní praxe je ovšem lež a lživé informování, je všem jasné, ale možná že lidem v našich sdělovacích prostředcích, pokud jim ještě nějaké zbytky svědomí v hlavách zbyly, přece jen ulehčuje život. A to úvahou, že mlčení o faktech, popírajících oficiální vysvětlení, není přece jen zas tak jasným popřením morálky, jako obracení pravdy v její opak, či lež s nečistým úmyslem vymyšlená a šířená, dnes moderně nazývaná hoax.

Ovšem o lež a podvod, jež jsou s představou čestného jednání neslučitelné, se samozřejmě jedná i tak, a lidé kteří je šíří jsou prostě lháři, ať už se jim to označení líbí, nebo ne. Takže být či zůstat poctivým novinářem a přitom např. šířit názor, že Západ je sídlem mirumilovných andělů a Východ sídlem agresivního ďábla, a pro platnost tohoto názoru snášet jednostranně pojaté argumenty a argumenty tuto tezi popírající, zamlčovat, je popřením možného, čili logickým nonsensem.

Tolik tedy k mediální lži řekněme všeobecné a v našich médiích dnes běžně dostupné. Ona je zde ovšem též lež jiná, možná pro naše poměry specifická a týkající se nejvlivnějšího našeho média ČT, kterou bych si dovolil označit jako lež cynického šklebu. ČT si totiž v r. 2003 stanovila svůj kodex, představující cosi jako etický závazek ČT vůči české veřejnosti. V bodě b) toho kodexu se praví, že ČT představuje fórum pro veřejnou diskusi, v níž je možno vyjadřovat nejširší možné spektrum názorů a hledisek, a v bodě c) zase, že ČT poskytuje nestranné a nezávislé zpravodajství, informace a komentáře, a ve všeobecné části kodexu se pak praví, že ČT si musí zakládat na otevřenosti, nestrannosti a nezávislosti....a její pracovníci dávají prostor svobodné výměně názorů.

Zvažme nyní váhu tohoto vznešeně znějícího kodexu, jak ji mimo váhu papíru, na němž je vytištěn, vyslovuje jeden z oněch mnoha mi zaslaných a shora citovaných mailů: TOHLE SE Z ČT NEDOVÍŠ.

Což je stesk oprávněný, k němuž bych rád připojil další.

Jak dbá kodexu ČT její redaktor debat o historii, jehož lze považovat za rekordmana v nedbání kodexu zvláště pokud jde o jeho požadavek nestrannosti, protože za dlouhá léta, co tento pořad vede, do něj ještě nikdy nepozval člověka, který by měl jiný světonázor, než jaký má on?

Jak ctí kodex ČT redaktor nedělního poledního politického pořadu, který, ač nemilosrdný odpůrce Zemana je tak pevně přesvědčen o jeho převaze nad Drahošem, že v r. 2016 odmítne moderovat jejich předvolební souboj. A to prý proto, že nechce, jak se tehdy vyjádřil: „ být hromosvodem pro Zemanovu kritiku ČT“, či, jak to o dva roky v rozhovoru pro Seznam.cz upřesnil: „Neumožnil jsem Zemanovi, aby Česká televize byla součástí jeho kampaně“.

Co myslíte? Existuje jasnější důkaz o „nestrannosti“ ČT, nebo minimálně o „nestrannosti“ jednoho z jejích nejvlivnějších redaktorů?

A teď pozor! Co tehdy v roce 2016 pracovníci ČT nejvyšší, z nichž někteří byli určitě u toho, když se kodex ČT sepisoval, udělali, když jim Moravec pověření moderovat duel Zeman-Drahoš hodil pod nohy? Propustili ho z místa? Seřvali ho s upozorněním, že je dle znění kodexu povinen plnit své úkoly nestranně, čili bez ohledu na to, kterému kandidátovi fandí a kterému ne? A že když je mu tato kodexem vyjádřená nestrannost ČT až tak moc proti srsti, že může jít, odkud přišel?

Omyl. Oni důvody jeho odmítnutí splnit zadaný úkol s pochopením přijali a zadali jej komusi jinému. A tím prozradili, jak kodex ČT ctí oni sami.

Občas mě napadne, jak všichni tito lidé,nemilosrdně pošlapávající zásady, které si sami vymysleli a zformulovali, asi spí. Nebudí se ze sna, vyděšeni, že kdosi kdesi od nich vymáhá odpověď na to, proč neplní to ušlechtilé, ke kterému se zavázali? Že se vzdor krásným slovům a vlastně za jejich zástěnou stali převodnými kolečky hnutí, které jde přesně opačným směrem, než je ten, jež ona slova vyjadřují?

Ne! Jsem přesvědčen, že spí klidně a spokojeně, jisti si tím, že sedí ve svých křeslech pevně. Že vyrovnaně si ve spánku pochrupkává generální ředitel ČT, generální ředitel zpravodajství a sportu, šéfredaktor zpravodajství i jeho dva zástupci, vedoucí moderátorů zpravodajství, vedoucí vysílání i vedoucí vysílání Událostí. Že netrpí výčitkami svědomí za to, že šíří lež a přikrývají ji kodexem krásných slov, protože takové je už prostě jejich ustrojení. A k smíchu je jim nejspíš pár jednotlivců ze sboru jim podřízených, kteří čas od času projeví cosi jako snahu dobýt se v tom či onom pravdy.

Ano, i takové lze na obrazovce občas zahlédnout, ale je jich málo a nemají dosud takové postavení, aby cynický škleb ze tváře ČT setřeli či aspoň mírně rozostřili

Ale kdo ví. Možná si naši vnuci, když už ne děti, vybojují jednou taková média a takovou televizi, které nebudou prosazovat názor jediný a vlastní jen jedné skupině lidí, ale věrni odkazu T.G. Masaryka umožní i v médiích názorovou diskuzi různých proudů a názorů, jejichž střetávání jedině může, jak Masaryk řikával, přinést dobré výsledky.

A to, co my máme v médiích dnes, budou brát jako cosi zhola neuvěřitelného.

 
14 Komentářů k Udivuje mě bohorovný klid těch, kteří by se měli třást

 1. proud napsal:

  "Dokazuje to dnes rozšířenou nedůvěru a nesouhlas se způsobem, jakým nás naše média a zvláště naše televizní organizace informují ...."................spatne,protoze nejsi informovan,ale masirovan,a to jsou dva pary bot.

 2. Eschatolog napsal:

  tak já jsem se z čt dozvěděl, že nám lesy sežral ruskej kůrovec,
  dočista dočista

  • proud napsal:

   Je to v pytli,hemzi se to tu americkejma mandelinkama a ruskejma kurovcema a kdovi co jeste vsechno za skudce prijde aby se nejak vymluvilo niceni orny pudy a kaceni lesu,hlavne nase vlastni neschopnost,to ne my,to oni,vzdycky jenom oni........... ;-)

 3. Jana napsal:

  M. Wollner měl rozhovor s Bobošíkovou o "Russiagate", docela do něj šila... řekl, že není co je to Deep State...

  https://xtv.cz/archiv/novinar-marek-wollner-je-potreba-aby-se-novinari-nebali-byt-kriticti-rrtv-je-ve-svych-zpravach-nekdy-manipulativni

  Tak jsem k tomu něco napsala... pod video i na jeho facebook... o tom co v ČT neuvidí...

  Jana Karásková ..."do Frekvence 1 mě nevzali ani po intervenci ČT"... no to je strašné, že? Ovšem mnohem horší pro svět je to, že do žádných médií hlavního proudu v USA nevezmou Boba Mc Ilvaina a další z těch, kteří vědí o čem vláda a média lžou, proč tento blackout. ...
  Pod video Vašeho rozhovoru s Janou Bobošíkovou jsem dala tento komentář:

  Amerika silná vyspělá demokracie? Nestranné vyšetřování? A co absolutní blackout zásadních informací v médiích hlavního proudu v USA i ČR? Proč myslíte, že americká média i novináři jako je Wollner cenzurují pravdu o 11. září? Proč neinformují o tom, že odborníci, právníci a pozůstalí po 18 letech žalují FBI kvůli tomu, že speciální vyšetřující komisi Kongresu nepředala důkazní materiál, který shromáždila? Proč neinformovala o tom, že rozsáhlý důkazní materiál Lawyers Comittee for 9/11 Inquiry byl na podzim 2018 předán státnímu zástupci pro federální Velkou porotu?

  Více než polovina Američanů už vládní verzi nevěří, ale média stále opakují lež, která stála už staticíce životů. Tisíce amerických bomb bylo svrženo na nevinné civilisty mnoha zemí. Miliony zoufalých lidí z těchto zemí prchají . Udělejte rozhovor i na toto téma. Tématem se zabývám již 10 let, jsem asi rok v kontaktu s organizací amerických právníků Lawyers Comittee for 9/11 Inquiry.

  R.Gage z hnutí Architektů a inženýrů za pravdu o 11. září s právníky z Lawyers Comittee, zastupující rodiny pozůstalých, podali žalobu na FBI kvůli nepředložení důkazních materiálů komisi Kongresu. Členové Kongresu i občané USA mají právo vidět co FBI nezveřejnila – čísla nalezených částí všech 4 letadel, záznamy z kamer Pentagonu a fotografie a kamerové záznamy nárazu letadel a kolapsu Dvojčat, které fotili / natočili “tancující Izraelci” (agenti Mossadu, kteří byli z vazby po pár týdnech propuštěni), a mnohé další materiály, z nichž se některé týkají i SA.
  Proč FBI nepředala této komisi materiál zaslaný organizací AE911Truth, kterou sama FBI ohodnotila jako kvalitně zpracovanou?

  Bob McIlvaine a Barbara Krukowski-Rastelli diskutují o své žalobě na FBI (Bureau’s failure to include key evidence that it knew of in its 2015 report to Congress).
  The two parents, together with the Lawyers’ Committee for 9/11 Inquiry and AE911Truth, aim to compel the FBI to reconstitute its 9/11 Review Commission and issue a new report that assesses all of the evidence the FBI is accused of omitting — including evidence of the World Trade Center’s explosive demolition.
  https://www.ae911truth.org/…/518-parents-of-9-11-victims-ta…

  Richard Gage, Bobby Mc Ilvaine (otec zavražděného syna), a členové LC David Meiswinkle a Mick Harrison
  - Architects & Engineers for 9/11 Truth Join Lawyers’ Committee for 9/11 Inquiry for FBI Lawsuit https://www.youtube.com/watch?v=09y3XBLY-Ls

  BREAKING: Families, Lawyers & AE911Truth ARE SUING THE FBI
  https://www.youtube.com/watch…

  Lawyers Comittee zaslal seznam podezřelých osob státnímu zástupci South District NY pro federální Velkou porotu (Grand Jury)
  ...

  https://www.facebook.com/jana.karaskova.71/posts/10211343549544392

  • Jana napsal:

   Oprava - že neví, co je to Deep State...

  • John_Pitralon napsal:

   Vyvolali válečnou psychózu a pozabíjeli asi půl milionu lidí, jenže po nich zbylo hodně stop a asi 17 fyzikálních a technickejch zázraků.

   James Risen Says War Profiteering Is Out Of Control And Driving The "War On Terror" https://www.youtube.com/watch?v=F9DT-0RWJac

  • HVzV? napsal:

   JANO KARÁSKOVÁ POKUD SE CHCETE STÁT EL COMBATANTEM PŘIDEJTE SE

   k našim skvělým občanským silám a na FB se vykašlete.
   Ten chudák ZUCKERBERG vyšel z garáže,zbohatl NA NÁS,kdy každy kdo mu tam napíše třeba jen jedno písmeno mu přispívá do jeho nenasytného tlamiska.
   Dostal se tak mezi majitele velkých peněz a ti mu dali ultimatum.
   Bud budeš dělat co ti řeknem,nebo tě zpokutujem zpátky do garáže!
   Ta vyděšená kreatura nedokázala argumentovat ve prospěch svých zákazniků,tedy NÁS ,ale nasmolila si do gati a bude cenzurovat a ničit sama sebe!.

   VŮBEC NECHÁPE,ŽE JE TO ZAČÁTEK JEHO KONCE A PROTO TAM NŮŽETYE KARÁSKOVÁ PSÁT CO CHCETE.
   BUDE TO ZBYTEČNÉ.zKUSTE TO JANO U NÁS ČSV,najit místo KDE JSTE stejně ČLENKOU,co vy na to?

 4. proud napsal:

  "Udivuje mě bohorovný klid těch, kteří by se měli třást"...........me neudivuje,maji to nastaveny tak,aby jsme se misto nich bali my a oni byli beztrestni a stedre honorovani.......co vic si prat,nez si vychovat stado presne takhle.
  Kdyz uz tedy,tvrdim ja,protoze podle me nejlepsi zpusob je nemuset se bat a vladnout si sami.Na co zivit partu prizivniku niceho se nestiticich a podporujicich vykoristovatele vseho druhu,vcetne sebe?..............

  • proud napsal:

   Je az zarazejici ze si takovej komfort dovolime i presto, ze umoznujou kazit nam deti,tim nam kazit budoucnost a navic nas nepozorovane vyhlazovat a nechat nas vyhazovat exekutorskou a podobnou mafii pod mosty.......jsme proste stado sadistickych masochistu,nebo naprostych debilu(to spis)!

  • nika napsal:

   {...a navic nas nepozorovane vyhlazovat...} to si myslel jedy ukryte vsade okolo nas?
   A zabudol si na nami vsetkymi denne pozorovane do oci bijuce umele oblaky naplnene hlinikom a samozrejme cenzura v mediach.
   {...jsme proste stado sadistickych masochistu,nebo naprostych debilu(to spis)!...} na slovensku to sedi na zmanipulovane stado v 2.kole volieb.

   • proud napsal:

    Nejen tim,ono je nejak na to nase vyhlazovani a sebevyhlazovani nastaveny vlastne vsechno,celej system,jako by tu byl jenom proto.Je dobre ze si to taky uvedomujes,to uz je samo o sobe zacatkem zmeny,paklize nezustanes jen u toho uvedomovani si a pujdes podle svejch moznosti dal.

 5. John_Pitralon napsal:

  Vychlastaný havlistický mozky maj poruchy a paranoiu, nedá se s nima mluvit.
  Putinovi agenti v Knihovně Václava Havla - https://www.youtube.com/watch?v=9dGiQRK7_Q4

  • HVzV? napsal:

   EL COMBATANTE PITRALONE.TITO LIDÉ JSOU ODSOUZENI K PORÁŽCE

   nejsou schopni argumentovat a jen křiči tak blbě,že vyvolávaji u normálnich lidi jen smich.
   Máme s nimi tuyto zkušenosti.
   Vždy odsoudi všechno BEZ JAKÝCHKOLI ARGUMENTŮ!
   Toto přišlo z ameru,kde jsou domorodci permanentne ohlupováni

   Krade se tam,podvádi a lže,timto způsobem se ziskává tzv úspěšnost a výhoda,kdy osoby,které zdemolovaly a okradly druhé si načisto ublbeni domorodci považuji a pokládaji za úspěšné, přestože tohoto úspěchu dosáhli lsti,lži a podvodem!.
   To už tam má tradici a tamni indiáni vi o tom svoje.

   VÝKŘIKY V TÉ KNIHOVNĚ TO PROKAZUJI.

   Oni diskusi chtit NIKDY nebudou oni budou chtit VŽDY jen podvádět.Vidite,že se tu neodváži objeviit...
   I kdyby ,JSOU TO LSTIVI HLUPÁCI nejsou stejně schopni žádné opravdové debaty.

   Třicet let podvodů těch,které volime už stačilo,ted je čas hledat sily na nápravu.V opačném připadě budeme dále okradáni a pak pobiti jako jejich indiáni a šup do rezervace nebo koncentráku FEMA!!!

 6. .lak napsal:

  :-) Skopčím co jsem strčil do kyberprostoru včera na AE.

  No to je ale dnes prostě etalon jednání (j)elit dalo by se říci v praxi provozovaného neofeudalismu povznesených a dám kopii z PL na probíhající modelové situace u nás i v eu.
  Sociopatátoři předčili učitele národů v perverzích a posunuli protipól vzdělání přínosem, eš, 12.04.2019 23:35:00
  Školství se stalo opakem humanity, kdo chce lidskosti. S trhem do pr….
  Reagovat

  reklama
  Re: Sociopatátoři předčili učitele národů v perverzích a posunuli protipól vzdělání přínosem, eš, 12.04.2019 23:38:56
  A není jediná strana která by neprovozovala řitní alpinismus ve prospěch cestovky €araboafriky za peníze zaměstnavatelů voličů. Je to hybridní a proxy válka proti vlastním obyvatelům. A měli by být za to odsouzeni podle platných zákonů.
  Reagovat

  Re: Re: Sociopatátoři předčili učitele národů v perverzích a posunuli protipól vzdělání přínosem, eš, 12.04.2019 23:44:41
  Tady není co rozpoznávat, každý s mizivými rozpoznávacími a rozlišovacími schopnostmi vidí reality komunismu (podle ovoce poznáte je, to jsou plody, 22 000 no gou zón kde neplatí právo těch co je platí, před 5?lety a zbytnují markantně) pro příchozí za peníze v těch v trhu úžerů. Humus tfujtajblistů. . https://www.youtube.com/watch?time_continue=251&v=SO5_QQVYlpA . 29:30
  Reagovat

  Re: Re: Re: Sociopatátoři předčili učitele národů v perverzích a posunuli protipól vzdělání přínosem, eš, 12.04.2019 23:49:40
  Právo takovéto realizace a praxe je neprávem, tečka.

  15-1 OdpovězDub 13, 2019 0:01

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!