Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 12.4.2019

zelenskiy_poroshenko_01; U Porošenka vyrobili další posměšné video o Zelenském. Průjezd velkého náklaďáku Zelenskij tentokrát sice přežil, ale naznačuje se jeho drogová závislost. Video začíná slovy „Všechno je s ním v pořádku“.

2; V Radě federace odpověděli na drzé prohlášení ukrajinského ministerstva obrany o plavbě lodí přes Kerčský průliv. Klincevič označil prohlášení ukrajinského ministra obrany za bluffování.

3; Ochránit se proti hrozbě z jihu. Trump zmáknul Pentagon i Kongres na úkor „zadržování Ruska“ a donutil tyto struktury podpořit jeho iniciativu na výstavbu stěny.

4; Odvážná země. Jak maličký Ekvádor do dubna 2019 čelil USA, ale pak to musel vzdát. Navzdory nepříjemnému konci je nutné ocenit obdivuhodný odpor Ekvádoru, proti USA ohledně zakladatele WikiLeaks Juliana Assange.

5; Pařížské námluvy. Proč se Macron setkává se Zelenským o tři hodiny dříve než s Porošenkem? 12. dubna, tedy devět dní před finálním střetem 21. dubna jedou oba kandidáti do Evropy na námluvy“.

6; V Bělorusku mají velké problémy. Je třeba se rozhodnout ohledně spojenců. Pokusy o hrubé hry s Moskvou se ukázaly pro běloruského prezidenta jako špatný výběr taktiky.

7; Co znamená Medvedčukovo prohlášení o návratu Luganské a Doněcké republiky k Ukrajině? Alexandr Chodakovskij komentoval prohlášení Viktora Medvedčuka o připravenosti Republik Donbasu vrátit se pod křídla Ukrajiny. Medvedčuk je poslední styčná osoba mezi Putinem a Porošenkem.

8; Proč hořely sklady? V Iráku konfiskovali dodávku ukrajinských pašovaných zbraní. Není tedy divu, že na Ukrajině nadále hoří a vybuchují muniční sklady, aby se zakrylo rozkrádání.

9; Na Ukrajině už zvou na exkurse do míst, kam bude muset uprchnout Porošenko 22. dubna. 21. dubna proběhne druhé kolo prezidentských voleb.

10; Pryč z Oděsy, banderovští démoni! Antifašisté vyšli do ulic Oděsy. Účastníci průvodu šli za zvuků ruské hudby k Věčnému ohni a skandovali „Oděsa – město hrdina“.

11; Televizní stanice „1+1“ zažaluje Porošenka za to, že vtrhl do studia a obořil se na Zelenského. Jde Kolomojskij do frontálního útoku?

12; UFC zakázala ukrajinskému zápasníkovi vstoupit do oktagonu za zvuků písně „Den Vítězství“. Nikita Krylov prohlásil, že mu bylo zakázáno vstoupit do ringu za zvuků písně Lva Leščenka „Den Vítězství“.

13; Ukrajinský ministr obrany vyhrožuje, že se zmocní Kerčského průlivu. Asi tak, jako se již „zmocnil“ Doněcka a Krymu.

14; Minimální cena piva může být v Rusku stanovena na úrovni 75 rublů (26,50 Kč).

15; USA se bojí, aby Rusko nenašlo havarovanou stíhačku F-35A a „nezkopírovala technologie“. Ve Státech jsou přesvědčeni, že neexistuje cena, kterou by Rusko nezaplatilo, aby se dostalo ke zmizelé japonské F-35.

16; Bude u hranic Ruska další válka? Kdo trénuje ázerbajdžánský specnaz? Před dávnými nepřáteli jsou v politickém smyslu arménské fronty zranitelné jako nikdy v minulosti.

17; Ruská centrální banka zrušila licenci moskevské bance Aspekt.

18; Bělorusko se rozhodlo uzavřít natruc Rusku ropovod Družba. I dříve se plánovala oprava, ale bez uzavření ropovodu. A to si teď Minsk rozmyslel.

19; Japonským bloggerům ukáží Transsibiřskou magistrálu. Skupina japonských novinářů a bloggerů se vypraví na dvoutýdenní tiskovou výpravu po transsibiřské magistrále, na které bude mnoho zastávek v různých městech s kulturním a dalším programem.

20; Donbas: Ukrajinská armáda zveřejnila své ztráty za posledních 24 hodin: Jeden mrtvý, osm zraněných.

21; Ve Velké Británii se zřítilo letadlo na golfové hřiště. Pilot zahynul.

22; Místopředsedkyně Nejvyšší rad Ukrajiny označila Zelenského za „nekompetentního gopnika“. Gopnik je prototyp primitivního frajírka z nižších sociálních vrstev obývajících periferie větších měst.

23; Bylo zveřejněno mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky o pokusu ukrajinských diverzantů o průlom. Diverzanti utrpěli ztráty a byli nuceni ustoupit do svých výchozích pozic.

24; Ruský ministr práce promluvil o rekordním růstu platů Rusů. Podle výsledků roku 2018 se reálné mzdy Rusů meziročně zvýšily o 6,8%.

25; Udolali je. Proč prezident Ekvádoru povolil zatčení Assange? Včera Ekvádor zbavil zakladatele WikiLeaks politického azylu. Údajně kvůli opakovanému porušení mezinárodních konvencí.

26; Rusko vydalo zatykač na bývalého ukrajinského ministra obrany Gricenka. Na dálku mu bylo sděleno obvinění z vyzývání k teroristické činnosti v Ruské federaci.

27; Ljaško: U Evropy se můžeme učit pokrytectví. Oni nás nazývají svými partnery, ale udělali všechno pro to, aby otevřeli dveře Rusku do PACE, rozčiluje se ukrajinský radikál.

28; Turecko hrozí Spojeným státům ruskými Su-57. V Ankaře srovnali ruské „Sušky“ s americkou F-35. Překážky na cestě k dodávkám letadel páté generace F-35 do Turecka vedou Ankaru k hledání alternativ.

29; V Rusku úspěšně dokončili státní testy protivzdušného raketového systému Viťaz. Už byla spuštěna výroba první sériové sestavy nového protivzdušného systému.

30; Nebe nad Moskvou bylo ozářeno ohňostrojem na počest 75. výročí osvobození Oděsy od německých nacistů.

31; Ukrajinský salám se pokoušeli vyvézt do Ruska. Dvacet tun masných výrobků bez příslušného značení bylo objeveno a zabaveno v Belgorodské oblasti ruskými pohraničníky.

32; Propusťte Assange nebo si to odskáčete! Hackeři z uskupení Anonymous vyhrožují Velké Británii. Nadešel čas se sjednotit a začít bojovat, říká se ve výzvě hackerské skupiny.

33; Ukrajinská armáda utrpěla ztráty a pečlivě se je snaží skrývat. Od počátku ozbrojeného konfliktu v Donbasu více než 600 ukrajinských vojáků spáchalo sebevraždu.

34; V Zelenského štábu komentovali jeho hádku s Porošenkem v přímém přenosu. Připomeňme, že ve včerejším slovní přestřelce kandidátů na prezidenta Ukrajiny došlo v přímém přenosu politické talk-show k nečekané slovní přestřelce.

35; Premiér Arménie se vyhnul odpovědi na otázku „Čí je Krym?“ Arménie je přítelem Ruska i Ukrajiny, zněla odpověď.

36; Maďaři chystají žalobu na Ukrajince, kteří zaneřádili jejich společnou řeku. Maďarská strana žádá, aby byla přijata opatření pro likvidaci situace ještě předtím, než se odpad v důsledku povodně dostane do řeky.

37; Bookmakerské kanceláře prognózují jednoznačné vítězství Zelenského. 1,28 na vítězství Zelenského a 3,35 na Porošenkovo vítězství. Tato čísla odpovídají poměru 72:28. PariMatch sází 1,27 ku 3,8. To odpovídá poměru 75:25.

38; Ruský vědec Vjačeslav Dokučajev označil kosmonauty za neužitečné pro vědu. Je to ztráta peněz a času. Užitečnější jsou roboty.

39; Porošenko vysvětlil své neočekávané objevení ve vysílání a skandál se Zelenským. Porošenko se dostavil na show bez své obvyklé kolony, jen v doprovodu několika členů ochranky a pracovníky vlastní tiskové služby.

40; Avakov připouští předvolání Porošenka k výslechu v případech korupce. Dodal, že on sám na výslechy chodí pravidelně.

41; U Mariupolu byl zlikvidován příslušník „aeromobilní brigády“. Informovala o tom tisková služba 79. samostatné výsadkové útočné brigády ukrajinské armády.

42; Ponorky NATO se mohou neočekávaně objevit v Černém moři, říká kanadský poslanec. Pokud to neučiníme, pak se bude Putin pokoušet stále více a více posouvat na cizí území.

43; Západo-Americká eparchie Ruské pravoslavné církve přerušuje vztahy s Bartolomějem kvůli Ukrajině Kroky Konstantinopolského patriarchátu ohledně Ukrajiny nejsou kanonické.

44; Rusko skončí s povoláváním branců a přejde na profesionální armádu, říká Putin. Povinná vojenská služba přejde do minulosti a profesionální armáda začne dominovat.

45; V Polsku učitel filosofie napadl ukrajinského herce. V jednom z varšavských autobusů došlo k napadení ukrajinského herce Arťoma Manujlova. Okolnosti nejsou dosud vyjasněny. O národnostní rozpor se ale nejspíš nejedná.

46; U Zelenského zveřejnili záběry ze setkání s Macronem. Setkání se zúčastnil bývalý ministr financí, bývalý člen Národní agentury pro potírání korupce a šéf volebního štábu Vladimira Zelenského.

47; Byla zveřejněna majetková přiznání ruského vedení. Prezident, premiér a také členové vlády a pracovníci kremelské administrativy zveřejnili majetková přiznání.

48; Merkelová přednesla Rusku požadavky. Kancléřka požaduje propuštění zatčených ukrajinských námořníků a zajištění svobodného proplouvání lodí Kerčským průlivem.

49; U Porošenka se přiživili na setkání Zelenského s Macronem Porošenkův štáb prohlásil, že podpořil zorganizování setkání prezidenta Francie a Vladimira Zelenského.

50; Hlavní ideolog rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny prohlásil, že je hrdý na označení „banderovec“. Jepifanij Dumenko prohlásil, že považuje Stěpana Banderu za „génia vytvářejícího ukrajinský duchovní národ“.

51; Zelenskij informoval o tom, o čem mluvil s Macronem. Setkání prý proběhlo v konstruktivním duchu.

52; Vláda Ukrajiny má v úmyslu zlikvidovat Ukroboronprom. Ukrajinská vláda se chystá projednat návrh zákona o reformě systému Vojensko-průmyslového komplexu.

53; Ve Španělsku na žádost USA zatkli bývalého šéfa vojenské rozvědky Venezuely. Španělská policie prohlásila, že zatčený je obviněn ze zločinu spojeného s drogovým obchodem.

54; Polsko odmítlo vpustit na své území plachetnici s ruskými kadety. Toto rozhodnutí schválil premiér Tadeuscz Mazowiecki.

55; Porošenkova televizní stanice odstranila ze svých stránek interview, ve kterém se moderátor marně snažil dostat ze Zelenského někdejšího kolegy přiznání, že Zelenskij je závislý na drogách.

56; Starosta Dněpropetrvoska urazil Kolomojského neteř. Darja Voroncevič navrhla Filatovovi, aby se omluvil a požádal o odpuštění za to, že agitoval za Porošenka.

57; Speciální operace FSB: V Ťumeni probíhá hon na ozbrojence Islámského státu. V Ťumeni byl zaveden režim protiteroristické operace.

58; Zelenskij informoval, proč byl drzý na Porošenka. Zelenskij komentoval včerejší skandální telefonický rozhovor s Porošenkem.

59; Státní department USA obvinil Rusko z provokací a eskalace situace ve Venezuele. Nesmíme se nečinně dívat na to, jak Rusko eskaluje i bez toho nestabilní situaci v této zemi.

60; Bylo zveřejněno svědectví šestnáctiletého člena domobrany Slavjanska. Díky rozhodným akcím dobrovolníků ve Slavjansku neskončilo Ruské jaro v Donbasu stejně jako v Oděse nebo v Záporoží.

61; Hillary Clinton vyjádřila radost z Assangeova zatčení.

62; Moskevského umělce zasáhli několikrát nožem do hlavy. Malíř a režisér Jevgenij Granilščikov málem zemřel při útoku v obrazárně.

63; Na Ukrajině zveřejnili výši očekávané finanční pomoci za rok 2019. Od USA 204,44 milionů dolarů, od Evropské komise 213,04 milionu a od OSN 105,2 milionu. V přehledu jsou uvedeny také Evropská investiční banka a Mezinárodní banka pro rekonstrukci a rozvoj.

64; Soud osvobodil obyvatele Brjanska, který léčil vzácné orly. Policisté při nesprávném přepravování zabavených ptáků způsobili jejich úhyn.

65; Zelenskij Hlavním tématem rozhovorů s Macronem byl Donbas. Šlo o ukončení konfliktu v Donbasu.

66; Roskomnadzor varoval před sledováním poslední série „Hry o trůny“. Při bezplatném sledování hrozí zavirování počítačů. S varováním původně přišla Laboratoř Kasperského.

67; Íránští imámové si na protest proti hlupákovi Trumpovi oblékli uniformu Strážců islámské revoluce.

68; Byl zveřejněn počet Bělorusů oficiálně žijících v Rusku. Počátkem roku 2019 žilo v Rusku přes 650 tisíc Bělorusů.

69; V Turecku bylo za posledních pět dní zatčeno více než 520 předpokládaných Gülenových stoupenců.

70; V Antalii bylo ze sexuálního otroctví osvobozeno 17 cizinek. Ženy byly nalákány nabídkami práce. Poté byly nuceny zabývat se prostitucí.

71; Merkelová vysvětlila, proč se nechtěla setkat se Zelenským. Podle ní je důležitější dialog se stávajícím prezidentem Porošenkem.

72; V noci na 15. dubna by mohla vyjít na svobodu Naděžda Savčenko.

73; Úspěch zpěvačky Maruv v Rusku rozběsnil Ukrajince. Ukrajinci se zalykají vzteky obrovským úspěchem zpěvačky Maruv v Rusku a obviňují ji z podvratného chování. Prohlašují, že si nezaslouží Ukrajinu jako svou vlast.

74; Porošenko se na setkání s Merkelovou vyjádřil ke slovní přestřelce se Zelenským. Ti, kdo to viděli, nechť si sami udělají obrázek.

75; Timošenková v Porošenkově telefonátu Zelenskému spatřuje ponížení státu.

76; V Indonésii kandiduje v parlamentních volbách člověk jménem Michail Gorbačov. Jméno dostal na počest prvního a posledního sovětského prezidenta.

77; Generální ředitel Roskosmosu oznámil, že v Den kosmonautiky byl podepsán výnos o vytvoření Roskosmosbanky.

78; Porošenko promluvil při své návštěvě Německa o své připravenosti zavést v Donbasu příměří.

79; Ukrajina vydala zatykač na kapitána plavidla Nord Vladimira Gorbenka.

80; Putin nepojede u příležitosti 75. výročí vylodění v Normandii do Francie.

81; Moskva dohnala Milán a Los Angeles v tempu růstu cen bydlení.

82; Správa Federální antimonopolní služby Kemerovské oblasti se chystá vydat varování obchodu, který odmítl obsloužit lidi s netradiční sexuální orientací.

83; Místopředsedkyně Nejvyšší rady Irina Geraščenko oficiálně požádala o zahájení trestního řízen proti Zelenskému za některé výroky v jeho seriálu Sluha národa.

84; V Chersonské oblasti došlo k drsné rvačce státních úředníků.

85; Ukrajinské ministerstvo obrany zahájilo prověrku Zelenského ohledně jeho údajného vyhýbání se vojenské službě. Výsledek má být známý do pátku.

86; V OSN zjistili počet padlých v bojích u Tripolisu. Padlo přinejmenším 56 lidí, dalších 266 bylo zraněno.

87; Na Jižním Uralu vyzkoušeli nový způsob použití dělostřelectva s názvem „dělostřelecký kolotoč“.

88; Učte se od nacistů. Výstava lotyšského velvyslanectví vyvolala v Kaliningradě skandál. Na výstavě slabikářů v dětské knihovně se mezi exponáty objevily i materiály s extremistickým a nacistickým obsahem.

89; Bylo avizováno dokončení vývoje protiraketového komplexu S-500.

90; Transněfť odpověděla na Lukašenkovy plány uzavřít ropovod Družba. Defekty objevené na ropovodu Družba v Bělorusku nevyžadují přerušení provozu.

91; V Rovenské oblasti obrněný transportér rozmačkal osobní automobil. Vše se naštěstí obešlo bez obětí na životech.

92; Hlavní Zelenského výhodou je, že nenosí příjmení Porošenko. Navzdory velkému náskoku v prvním kole je těžké předpovědět výsledek druhého kola, píše portál Ukraina.ru.

93; První polský kosmonaut Miroslaw Germaszewski označil bombardér Su-34 za geniální. Nadšený je i stíhačkou MiG-29.

94; Rogozin informoval o vytvoření komerční rakety nosiče Sojuz-5 Light pro opakované použití.

95; Ukrajinský propagandista Vjatrovič navrhuje ustanovení nového náboženského svátku – Dne svobody svědomí a vyznání.

96; Veteráni americké politiky vyzvali v listu The Wall Street Journal Trumpa, aby přehodnotil vztahy s Ruskou federací.

97; Rakouský novinář Wehrschütz dostal povolení ke vstupu na Ukrajinu. Dosavadní zákaz byl pod tlakem světové veřejnosti zrušen.

98; V Rusku mohou od roku 2025 zakázat polyetylénové (igelitové) tašky.

99; V případě Zelenského vítězství je ministr obrany Poltorak připraven odstoupit z funkce.

100; Macron vystoupil proti obchodním jednáním s USA,protože Washington neplní Pařížské dohody o klimatu.

101; Společnost AvtoVAZ přeruší dodávky automobilů do Evropy, kvůli novým nařízením ohledně složení výfukových plynů. Produkce firmy je beztak zaměřena spíše na asijský a blízkovýchodní trh.

102; V ukrajinských učebnicích se objeví téma o kursu země do EU a NATO.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!