Pozvánka: Antisemitismus: co je a co není, 15. 4. v 19:00, Kavárna Liberál, Praha

IHRA_Liberal_0415Milí přátelé, srdečně vás zveme na debatu na aktuální téma: Antisemitismus: co je a co není, kterou moderuje Zdeněk Jehlička. Po debatě můžete zhlédnout dokumentární film Witch Hunt (2019). Akce se koná v pondělí 15. dubna v 19:00 v pražské kavárně Liberál (Heřmanova 6, Praha - Holešovice). Podrobnou pozvánku naleznete dole, událost na facebooku zde a pozvánku na webu ISM ČR zde.

Související článek: Deník Referendum: Mluvit o antisemitismu a myslet Izrael

 

 

English summary

On Monday 15 April there is a discussion in Prague at Cafe Liberal on a topical issue of the so called new definition of antisemitism as presented by IHRA. - The definition has been recently adopted by Czech parliament and senate, possibly endangering freedom of speech. The event is in Czech only, should you need any more info on it, please contact us. Find more info on IHRA e.g. on ECCP's website: Six Reasons why no one should adopt the so-called “EUMC” or IHRA Working Definition of Antisemitism, The “IHRA Working Definition of Antisemitism”. Fact-sheet and Recommendations issued by ECCP and Free Speech on Israel.

Těšíme se na viděnou, solidárně / In solidarity

Petra Šťastná
ISM ČR, ism-czech.org

p.s. Pozvánky s předstihem zveřejňujeme na webu ISM a na facebooku ISM, proto doporučujeme sledovat také tyto zdroje, děkujeme za pochopení.

------

Vážení,

dovoluji si vás pozvat na další z cyklu debat k aktuálním politickým či společenským otázkám, tentokrát na téma Antisemitismus: co je a co není, která se koná v pondělí 15. 4. od 19:00 hod. v Kavárně Liberál, Heřmanova 6, Praha 7. -- https://www.facebook.com/events/573642213046788/

Jak Jeremy Corbyn v Británii, tak např. Ilhan Omarová v USA jsou obviňováni, že za kritikou Izraele skrývají jen starou nenávist vůči židům. Nenávist stejnou, jakou si prý s sebou přiváží i běženci z muslimských zemí, kteří tak mají rozdmýchávat antisemitismus v Evropě.

Je tzv. levicový antisemitismus novou hrozbou židovských komunit, nebo jde o hon na ty, kteří žádají ukončení izraelské okupace palestinských území? Je hnutí bojkotu, stažení investic a sankcí (BDS) nenávistným hnutím, či naopak nadějí okupované Palestiny? Stal se z tzv. nového antisemitismu jen nový bič systému proti jeho legitimním kritikům? Jak je možné vysvětlit, že Izrael dnes podporují vykřičení antisemité, zatímco aktivisté za rovná práva jsou osočováni z antisemitismu? Jakou odpovědnost na židovskou komunitu po světě vkládá stát, který se nazve židovským?
Diskutujícími budou Pavel Barša z Filozofické fakulty UK a Joe Grim Feinberg z Filozofického ústavu AV ČR. Moderuje Zdeněk Jehlička.

V průběhu večera bude promítnut dokumentární film Witch-Hunt z r. 2018, který na případu politické aktivistky Jackie Walkerové ukazuje tlak, kterému jsou nuceni čelit progresivní členové labouristické strany v souvislosti s účelovým obviňováním z antisemitismu budovaném proizraelskou lobby. Film bude uveden v původním anglickém znění s českými titulky.

 

Vstup volný.
S pozdravem
Zdeněk Jehlička
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!