Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 13.4.2019

specnaz_fsb_01; Specnaz FSB provedl operaci v Ťumeni. Byli zlikvidování dva ozbrojenci Islámského státu, kteří připravovali teroristické činy. Na výzvu, aby se vzdali úřadům, teroristé zahájili palbu na pracovníky policie.

2; „Atomový hřib“ nad Doněckem. Ukrajina se snaží zasévat paniku kvůli „obrovskému“ výbuchu v Doněcké republice. Řada ukrajinských médii informovala o „obrovském výbuchu“, který se měl odehrát v pátek v Doněcku.

3; Porošenko informoval, o čem hovořil s Macronem a Merkelovou. Podle jeho slov bylo první otázkou, která se na setkání probírala, nastolení míru v Donbasu.

4; Siluanov informoval o „plánu B“ v případě sankcí proti státním bankám a státnímu dluhu. Investoři se zajímali, co bude, když budou zavedeny sankce vůči bankovnímu sektoru.

5; „Za zranění zadnice a opileckou přesdržku“. Na internetu se vysmáli nové medaili ukrajinského ministerstva obrany. Potvrzovat vyznamenání bude ministr obrany nebo úřední osoba ministrem jmenovaná.

6; Za podivnou historku o zákazu jógy ve věznicích kvůli homosexualitě mohou být její autoři potrestáni. V řadě médií se objevily nedůvěryhodné informace, v nichž se psalo, že senátorka požaduje zákaz jógy.

7; Na Sýrii byl podniknut raketový útok. Informuje o tom armádní zdroj z místa událostí.

8; Nejen „Petro Incognito“… Byla zveřejněna jména, pod kterými Porošenkova rodina tajně opouští Ukrajinu. Porošenko za poslední dva roky bez oficiálního oznámení třikrát pobýval na Maledivách a ve Španělsku.

9; Srbové nezapomínají. Ruští hrdinové naháněli nepříteli hrůzu a pomáhali bratrům-Slovanům vítězit nad přisluhovači NATO. Přicházet na pomoc pokrevně spřízněným a bratrským národům se stalo dobrou tradicí v ruském životě už v dávných dobách.

10; V Luganské republice byla udělána tečka za případem agentky SBU „Tamily“, která se pokoušela odtajnit kádrové složení Ministerstva státní bezpečnosti.

11; Spoléhat na kněží? Pro koho by měli hlasovat pravoslavní? Mají se vůbec pravoslavní věřící účastnit voleb prezidenta a čím přitom řídit?

12; Ministerstvo vnitra Doněcké republiky informuje o systému získávání pasů DLR.

13; Vojáci Ruské federace údajně opouštějí frontu v Aleppu a USA útočí na hlavní přístav Sýrie u základny Hmeimim. Kdo stojí za poplašnými fámami? Armádní zdroj vysvětlil skutečný stav věcí.

14; Trump se rozhodl pomstít Porošenkovi. V posledních dnech lze pozorovat prudký pád Porošenkovy obliby u veřejnosti.

15; Proč Rusko oficiálně pohrozilo válkou Ukrajině a NATO? Jak se vyostření kolem Krymu může odrazit na ukrajinských volbách?

16; Skupina plavidel Černomořské flotily vyplula na moře, aby posílila sestavu. Manévry probíhají v souvislosti s cvičeními NATO Sea Shield 2019.

17; Kurs dolaru: Nikdo neočekával takový obrat. Od počátku roku 2019 ruská měna posílila vůči dolaru o 7,6%.

19; O profláklém komiku-kandidátovi. Zelenskij se ani ještě nestal prezidentem a už z něj lezou ne zrovna nejlepší lidské povahové rysy. Okouzlení kandidátem Zelenským u části Ukrajinců začíná blednout.

20; Ničeho se neboj, vždyť jsi pravoslavný. Na Ukrajině odstartoval flashmob na podporu kanonické Ukrajinské pravoslavné církve.

21; Odplata za 11 miliard euro. EU se chystá pomstít USA. Na seznamu pro zavedení cla je americká produkce od vrtulníků až po kabelky.

22; Do patnácti let může zmizet sibiřský les. Ruští vědci bijí na poplach Při nynějším tempu kácení lesa vystačí zásoba dřeva na pouhých patnáct let.

23; V Donbasu byl zabit příslušník ukrajinské námořní pěchoty. Povinná vojenská služba mu nestačila. Třicetiletý „obránce Ukrajiny“ se vrátil na Donbas na základě smlouvy jako placený voják.

24; Chmurné a nebezpečné perspektivy. Kim Čong-un dal Spojeným státem podmínku. Při stávajícím postoji nás USA nedonutí ustoupit ani o píď, i kdyby se s námi tisíckrát setkávaly, zdůraznil prezident KLDR.

25; Už 16. dubna se může Naděžda Savčenko dostat na svobodu. O půlnoci z pondělka na úterý vyprší platnost předběžného opatření pro Savčenkovou i Vladimira Rubana.

26; Zatímco se Porošenko chvástá příměřím, ukrajinská armáda zesiluje ostřelování, v jehož důsledku zahynuli dva vojáci Doněcké republiky.

27; Zelenského matka slibuje, že její syn nebude krást. Rimma Zelenskaja poznamenala, že prezidentem se člověk nerodí a že její syn se všemu naučí.

28; Puškov: Porošenko se nachází na hranici nervového zhroucení. Nedávno Porošenko slíbil, že v případě svého zvolení dosáhne ukončení války v Donbasu.

29; V podniku v ukrajinském městě Lisičansk došlo k výbuchu. Jsou oběti na životech. K incidentu došlo v podniku „Lisičanský želatinový závod“.

30; Zastav agresora. Bylo zveřejněno rázné video Armády Doněcké republiky. Vždyť ty máš koho bránit, připomínají obyvatelům Republiky v Národní policii Doněcké republiky.

31; Porošenkovým agitátorům navrhli, aby přestoupili do štábů Zelenského. On (Porošenko) si myslí, že ho hodili přes palubu, a chce zmařit druhé kolo. Porošenko nezaplatil svým volebním štábům, píší ukrajinská média.

32; Na Ukrajině označili Krymský most za „raketu udělanou z hnoje“. Další „expert“ vyprávěl o tom, jak se u mostu rozpadají pilíře, a předpověděl mu brzký konec.

33; Voják ukrajinské armády prostřelil svému veliteli nohu, když už nemohl dál snášet šikanu. V Národní policii Luganské republiky neustále opakují, že morálně-psychický stav kyjevských karatelů se neustále zhoršuje.

34; Omluv se za urážky účastníkům majdanu! Ukrajinský „kyborg“ a spisovatel Nikolaj Voronin žije jako bezdomovec a drží hladovku kvůli Zelenskému. A je rozhodnut vydržet do konce, dokud to vydrží jeho organismus.

35; Evropská unie poněkud seškrtala protiruský sankční seznam. Jména osob se neuvádějí, ale bylo upřesněno, že z něj bylo vyškrtnuto devět Ukrajinců z Janukovičova okolí.

36; Evropská unie přestala být největším obchodním partnerem Ruska, říká Lavrov. Je to odpověď pesimistům, kteří nevěří v sílu Ruska rychle se přeorientovat na východní trhy. Podíl EU klesl ze 49% na 42,7%, zatímco podíl Asie a zemí BRICS vzrostl ze 40% na více než 45%.

37; Japonsko vzneslo požadavky vůči USA kvůli vraždě japonské ženy americkým vojákem. Americký voják na Okinawě zavraždil ženu a poté spáchal sebevraždu.

38; Vrchol inflace má Rusko už za sebou, říká šéfka centrální banky Evira Nabiullina. Podle informací Rosstatu činila meziměsíční inflace v březnu 0,3% a v meziročním vyjádření 5,3%.

39; Útok na velvyslance Ukrajiny v Londýně, přestřelka u velvyslanectví. Útočník byl zadržen.

40; V Maďarsku odsoudili 51 Ukrajinců za podvody při vydávání maďarských pasů. Nejvyšší tresty dostali obvinění, kteří měli dvojí občanství a podvody organizovali.

41; Neschovávejte se! Porošenko natočil video s výzvou k Zelenskému. Vraťte se, přileťte, a konečně promluvte s lidmi!

42; Moskva zveřejnila otázky ohledně rozmístění amerických systémů THAAD v Rumunsku. Moskva pozorně sleduje rozmisťování amerických systémů protiraketové obrany THAAD v Rumunsku.

43; Neobyčejná událost: Ukrajina dostala od Německa ztracenou oficiální listinu Petra I. Po vrácení byl dokument dopraven do Národní rezervace „Sofija Kijevskaja“, kde bude brzy vystavena pro veřejnost.

44; V centru Kyjeva se objevily podivné stany s agitací proti Zelenskému. Na místo přijeli policisté, aby vyřešili situaci.

45; Britská policie komentovala útok na automobil ukrajinského velvyslance. Policisté proti útočníkovi použila palné zbraně a paralyzér.

46; Psychiatrička z Majdanu informovala o Porošenkově děsivé diagnóze. Co se skrývá za podivnostmi v chování ukrajinského prezidenta? Psychiatrička podrobně popsala patologické chování stávajícího prezidenta. Příznaky označila za vyhraněné. Nejpodrobněji se věnovala jevu zvanému „projekce“, při kterém narušený jedinec kompenzuje své nedostatky tím, že z nich obviňuje ostatní. V tomto případě je terčem takového napadání samozřejmě jeho prezidentský protikandidát.

47; V Kanadě shořelo ukrajinské kulturní centrum. Budova ukrajinského kulturního centra ve městě Hamilton nedaleko Toronta byla zcela zničena požárem.

48; Střelba v centru Gorlovky. Co se děje? Mnoho obyvatel Gorlovky bylo vystrašeno střelbou, která se odehrála prakticky v centru města. Podle policie šlo jen o varovné výstřely při zatýkání agresivní skupiny chuligánů.

49; Porošenkův poradce vynadal Zelenskému kvůli tomu, že se nedostavil na vojenský komisariát. Birjukov vyjádřil svůj hněv kvůli Zelenského vztahu k povinnosti vůči vlasti.

50; Mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky. Ukrajinská armáda rozpoutala teror. Ukrajinští ozbrojenci stále častěji používají taktiku zastrašování civilního obyvatelstva.

51; Scotland Yard vyloučil verzi teroristického aktu v případu útoku na auto ukrajinského velvyslance.

52; V Íránu navrhli trestat satelity USA. Poslanci íránského parlamentu navrhli zavedení protisankcí vůči zemím, které podporují protiíránské sankce USA. V podstatě tak kopírují chování USA, které rovněž uvalují sankce na firmy a země, které nepodporují sankce uvalené Spojenými státy na Írán a další státy.

53; Na Ukrajinu dorazilo 35 amerických bojových automobilů Hummer.Dvacet z nich bude posláno k vojenským jednotkám.

54; V Zelenského týmu spustili nov flashmob (Není o čem přemýšlet.) reagující na Porošenkovu kampaň (Přemýšlej!).

55; Ukrajinci se pokusili provézt do Běloruska 800 kg sádla. K incidentu došlo ve Volyňské oblasti.

56; V Bělehradě začal masový protest proti prezidentovi Srbska Alexandru Vučičovi.

57; Trump se vyjádřil o možném třetím summitu s Kim Čong-unem. Vyjádřil názor, že pod Kimovým předsednictvím má země obrovský ekonomický potenciál.

58; Rusko nepřistoupí na závody ve zbrojení. Kroky Washingtonu prozrazují, že USA touží po nových závodech ve zbrojení. Rusko takový přístup nehodlá podporovat.

59; Vojenský expert Jurij Knutov: Polsku a Estonsku byla přidělena role stálých provokatérů Ruska.

60; Elvira Nabiullina: Ruská centrální banka disponuje spolehlivými nástroji pro případ vnějších šoků.

61; Metropolita Ilarion vyjádřil naději, že po vítězství Zelenského ustane pronásledování Ukrajinské pravoslavné církve rozkolníky a s nimi spřízněnými nacisty.

62; V Rusku vzrostl počet kybernetických podvodů s bankovními kartami.

63; Assange byl uvězněn v „britském Guantánamu“. Byl zavřen do vězení s nejpřísnější ostrahou pro nejhorší zločince.

64; Lavrov promluvil o snaze USA vydírat a potápět jiné země. Poznamenal, že USA jsou silnou mocností, ale jejich vliv ve světě slábne.

65; The National Interest ve svém článku posoudil šance Číny ve válce proti USA. V poslední době Čína rychle dohání technologické zaostávání za USA.

66; Google zveřejnil snímky obnovených základen NATO v Pobaltí včetně fotografií letadel.

67; Vysoká pilotáž. Objevilo se video startu Su-27 SM během lijáku. Stíhačky odstartovaly z letiště na Krymu, aby doprovodily strategické bombardéry Tu-160 „Bílá labuť“.

68; Major, velitel vojáků ukrajinské armády vymáhal od svých podřízených úplatky. Prakticky pravidelně „zdaňoval“ své svěřence.

69; V Německu vyzvali Zelenského, aby se vyjádřil ke svému zahraničně-politickému kursu. Německý politik Johann Wadepuhl (CDU) poznamenal, že Zelenskij je nepopsaný list papíru a vůbec není jasné, zdali bude pokračovat v proevropském kursu Ukrajiny.

70; V Doněcku byla v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády zraněna žena.

71; Britští poslanci vyzývají k vydání Assange do Švédska.

72; USA obvinily Rusko z vměšování do vnitřních záležitostí Venezuely.

73; Kličko se svou stranou (Solidarita) půjde do parlamentních voleb odděleně od Porošenkovy strany.

74; Porošenko povede 14. dubna debaty na stadionu sám se sebou, pokud Zelenskij nepřijme pozvání na toto datum.

75; Porošenko určil datum voleb podle ukrajinského zákonodárství v Donbasu na březen příštího roku, po „začištění“ Luganské a Doněcké republiky.

76; Místostarosta Tallinnu vyjádřil politování, že ruská plachetnice Sedov nebyla vpuštěna do estonských teritoriálních vod.

77; Společnost Visa ztrojnásobila pro Rusy hraniční sumu pro bezkontaktní nákupy bez PIN kódu.

78; Nedaleko ruského velvyslanectví v Kyjevě došlo k výbuchu. Příčinou byla podle policistů závada na vysokonapěťovém kabelu.

79; Pomsta za Assange. Hackeři zveřejnili osobní údaje čtyř tisíců agentů FBI.

80; Ukrajinští voliči byli podle místopředsedkyně Nejvyšší rady Ukrajiny Iriny Greraščenko uhranuti, když šli k prvnímu kolu prezidentských voleb. Politička je šokována výsledky prvního kola.

81; Mezinárodní trestní soud v Haagu odmítl vyšetřovat zločiny USA v Afghánistánu.

82; Před Bílým domem se upálil muž v invalidním vozíku.

83; V Číně byl vytvořen obojživelný dopravní prostředek pro jednotky zvláštního určení. (specnaz).

84; V Oděse se mezi sebou střetli rozkolníci z „Pravoslavné církve Ukrajiny“ a tzv. „Kyjevského patriarchátu“.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!