Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 14.4.2019

zelenskiy_101; Zelenského štáb oznámil svůj postoj k Donbasu. Minským dohodám a NATO. Jedinou cestou vyřešení konfliktu v Donbasu jsou společné akce Ukrajiny a zahraničních partnerů.

2; Památce Alexandra Zacharčenka. Obyvatelé Doněcké republiky jsou žádáni, aby vybrali návrh pamětního komplexu. 13. dubna začalo hlasování o výběru projektu památníku věnovaného Alexandru Zacharčenkovi.

3; Na internetu byla zveřejněna parodie písně skupiny Nautilus Pompilius „Skovaní jedním řetězem“ a nazvána hymnou Porošenkových poskoků.

4; Ukrajinští studenti zesměšnili Porošenkovy agitátory, říká známý mediální expert Anatolij Šaríj v komentáři videa, na kterém je zachyceno fiasko Porošenkových agitátorů.

5; USA předaly Ukrajině várku vozidel Hummer. Informoval o tom ukrajinský ministr obrany Stěpan Poltorak.

6; V Doněcké škole byl objeven zdroj radioaktivního záření. Informuje o tom tisková služba doněckého ministerstva státní bezpečnosti.

7; Ukrajinci se pokusili na žebřiňácích propašovat do Běloruska 800 kilogramů vepřového sádla. Byli zadrženi ukrajinskou pohraniční službou.

8; Nesmrtelný pluk je mravní kotva Ruska v hybridní válce. Vstoupili jsme do svaté války. Nás nezastavíte!

9; Sergej Lavrov opět usadil Spojené státy. USA se v posledních týdnech neúspěšně pokusili provést ve Venezuele státní převrat.

10; A-100 je tajné vojenské letadlo pro sledování a navádění pro ruské letectvo. V únoru začaly letové zkoušky ruského radiolokačního sledování a navádění A-100.

11; Horký bod: Důležitá mise Armády Doněcké republiky u Mariupolu. Ve frontových obcích na jihu Doněcké republiky stále ještě žije mnoho lidí.

12; On si myslí, že ho v prvním kole hodili přes palubu a chce zmařit kolo druhé. Porošenko nezaplatil svým lidem. V okrskových volebních komisích je už nyní nedostatek lidí za kandidáta Porošenka.

13; V boji o plynový trh Evropy zorganizovaly USA novou barevnou revoluci v Alžírsku. Pokud chce stávající vláda podlehnout Washingtonu, pak je potřeba ji vyměnit.

14; Jak Porošenko avizoval, konala se dnes na stadionu Olimpijskij v Kyjevě debata Porošenka s Porošenkem. Zelenskij se podle svého slibu nedostavil.

15; „Absolutní zbraň“. Americký protiraketový komplex „Patriot“ se znovu vyznamenal a sestřelil vlastní útočný dron.

16; Prožíváme epochu Antikrista. Hierarcha řecké církve informoval o Bartolomějově zradě, která vede do propasti. Metropolita Kalavrytský Ambrož (Lenis) promluvil o nebezpečenstvích ekumenického kursu patriarchy Bartoloměje.

17; Merkelová udělala kříž nad Porošenkovými sny. Pravidelné cesty ukrajinského prezidenta Petra Porošenka do Berlína prakticky nepřinášely žádný užitek.

18; Hrozí náboženská válka? Hlava řecko-katolické církve učinil hrozivé prohlášení o Porošenkovi. Právě tento den (den voleb ukrajinského prezidenta) se může stát rozhodujícím pro osud země na celá desetiletí.

19; Rus zachránil život Číňanovi v letovisku na ostrově Chai-nan. Úřady města San-ja čin ocenili a zachránci udělili titul „nejlepšího turisty“.

20; Chcete, aby se mnou zametli? Zelenskij vysvětluje, proč se nechová jako jeho postava v seriálu.

21; Kouzelná novinka: Porošenko daruje Ukrajincům nový bezvízový styk. Tentokrát s Thajskem. A to těsně před druhým kolem. Prostě to tak náhodou vyšlo…

22; Na kolik přijde Ukrajince tradiční velikonoční nákup? Velikonoční spotřební koš opět podražil Naplnit velikonoční koš je pro Ukrajince čím dál těžší.

23; Sledujte události na Ukrajině a Assange si nevšímejte… Trumpův spolustraník informoval, proč Washington potřebuje Assange zrovna teď. Pozornost světové veřejnosti je rozptýlena volbami na Ukrajině.

24; V Rusku zločinecká banda unášela ženy a posílala je do sexuálního otroctví do Thajska. Celé to bylo organizováno ve Vladivostoku.

25; Poslanec Milonov byl zbit na odtahovém parkovišti v Petrohradě. Poslanec tvrdí, že se ho snažili praštit dveřmi a poté začali požadovat peníze.

26; Doněck odpověděl Mevedčukovi na jeho slova o „autonomním statusu v rámci Ukrajiny“. Předtím Medvedčuk prohlašoval, že Doněcká republika by přistoupila na autonomii v rámci Ukrajiny. Dnes v Doněcku vyvěsili obrovský transparent „Naše volba je Rusko“.

27; Němci obvinili Merkelovou z pokusu ovlivnit ukrajinské volby. Rozhodnutí kancléřky Merkelové setkat se pouze s jedním z kandidátů vyvolalo kritiku ze strany německých politiků.

28; Před Porošenkovou návštěvou byly ke stadionu Olimpijskij staženy policejní síly.

29; Bitevní pole: Arktida. Proč se oblast za polárním kruhem může stát jednou z konfliktních zón? Arktický region je stále častěji ruskou armádou i silami NATO vnímán jako potenciální dějiště vojenských akcí.

30; Ukrajinský boxer Usik vyzval v souvislosti s druhým kolem prezidentských voleb Ukrajince, aby se přestali dívat na ty nesmysly, které vysílá ukrajinská televize. Řiďte se vlastním rozumem a srdcem.

31; Byl odvolán zástupce šéfa Služby vnější rozvědky Ukrajiny. Generálmajor Sergej Sjomočko byl odvolán v pátek.

32; Porošenko neměl na stadionu s kým debatovat, a tak to pojal jako tiskovou konferenci.

33; Bitva Pravého sektoru a ukrajinské armády o restauraci v Avdějevce. Pět mrtvých. S cílem destabilizace situace jsou k linii dotyku stahováni ozbrojenci z nacionalistických formací.

34; Zatímco Porošenko „zpíval a tančil“ na stadionu, Kyjev málem „vyletěl do povětří“. Dnes to byla v Kyjevě samá bomba. Kvůli telefonickým výhrůžkám muselo být evakuováno dalších pět budov.

35; Ukrajinští vojáci převzali taktiku Islámského státu, aby získali jakous-takous podporu ze vzduchu. Protivzdušná obrana Doněcké republiky je v pohotovosti.

36; Ve dnech pátého výročí událostí ve Slavjansku se neustále přetřásá otázka, jak to tam vlastně bylo. Dodnes se v Donbasu lidé v duchu dělí na ty, kdo „prošel“ Slavjanskem a kdo ne.

37; Underground je s tebou! Na podiu Porošenkova mítinku byl zaregistrován prapodivný plakát, na kterém je děsivě vyhlížející bytost (podobající se z profilu Porošenkově karikatuře) s čírem na holé hlavě a s kytarou v ruce, a s nápisem „Přidej na drivu. Underground je s tebou!“

38; Do ukrajinských voleb zasáhl Petr I. Německo předalo Ukrajině Dokument z roku 1708. Německá, evropská i ukrajinská veřejnost si klade otázku, zdali se nejedná o skrytou podporu Porošenka ve volbách. Když to počkalo 75 let, nemohlo to počkat těch pár dní, až bude po volbách?

39; Vyšívanky a slzy v očích. Byla zveřejněna reakce Porošenkova tiskového mluvčího na ohlas na jeho vystoupení na stadionu. Podle jeho slov se tam sešlo přinejmenším 20 tisíc lidí, kteří spontánně zpívali ukrajinskou hymnu. Policie ale nadšení krotí a počty přítomných uvádí podstatně nižší.

40; Krysy opouštějí potápějící se loď. Zástupce šéfa Porošenkovy administrativy se vzdal funkce, zatímco Porošenko „zpíval“ na stadionu. Generálporučík ukrajinské armády odpovídající za tajné služby adresoval prezidentovi dopis se svou rezignací.

41; Děsivá trojka. Malíř Jan Klejman zobrazil tři kandidáty na ukrajinského prezidenta. Ani jeden z nich si obrázek nedá za rámeček a nepověsí nad postel. Timošenková jako ohavná smrtka s kosou, Porošenko jako odporné tlusté bradavičnaté monstrum sedící na lebkách a třímající v rukou „tomos“ a láhev s alkoholem, Zelenskij jako hrůzu budící kašpar řízený pomocí nitek obludnou postavou připomínající Kolomojského.

42; Na Ukrajině byly rozvěšeny bannery s Porošenkem a nápisem „Konec“. Plakáty připomínají styl Porošenkovy kampaně „Mysli!“.

43; Chovají se jako sarančata! Poláci se vzbouřili proti vojákům USA. Američtí vojáci budující svou základnu v polském městečku Povidź (2,3 tis. obyv.) si proti sobě popudili místní obyvatele.

44; Ukrajina je obklíčena. Generál ukrajinské armády odhalil pravdu o blízkosti ruských tanků ke Kyjevu. Generál ukrajinské armády Igor Romaněnko je přesvědčen, že Rusko může zahájit útok na celou Ukrajinu z jihovýchodu.

45; Podivné tanečky Petra Porošenka na stadionu. Na „debatách“ na stadionu „Olimipijskij“ děsil Porošenko nejen svým zpěvem, ale také podivným „tancem“ spočívajícím v pokrčování a propínání levého kolena a pohybu pravé ruky připomínajícím zatloukání skoby kamenem.

46; Osud zrádce. Ukrajinský propagandista (a bývalý ruský novinář) Babčenko zůstal jako kůl v plotě. Nikdo ho nepotřebuje. Teď kňučí a žádá o pomoc. Ale zrádce si neváží nikde na světě.

47; Plná bojová připravenost. Ve velení okupačních sil informovali o hrozbách před druhým kolem prezidentských voleb. Věřte ve vojáky! Věřte v ukrajinské ozbrojené síly, komentuje na sociální síti svého velitele jeden z důstojníků.

48; Anatolij Šaríj jedovatě komentoval Porošenkovu ostudu na stadionu. Známý mediální expert si dělal legraci z Porošenkovy debaty sebe samotného se sebou samým.

49; Budovatelé zahájili pokládku kolejí na Krymském železničním mostě ze strany Kerče.

50; „Proč jste povolávali do armády narkomana a agenta Kremlu? Na internetu se hojně komentuje téma povolávacího rozkazu pro Zelenského. Ministr obrany se snaží Zelenského zdiskreditovat tvrzením, že se vyhýbal vojenské službě. Jen aby mu to nakonec spíš nepomohlo…

51; „RedBull dává křídla“. Porošenko po svém vystoupení na stadionu Olimpijskij pil energetický nápoj, který má od lékařů zakázaný Ale návštěvníci restaurace dosvědčují, že se pacient – pardon: prezident choval klidně a nedělal žádné výtržnosti.

52; Lukašenko si postěžoval na geografickou polohu Běloruska. Je to místo nádherné, ale z hlediska geopolitiky velmi nebezpečné.

53; Ruský ministr energetiky Alexandr Novak prohlásil, že celý svět už je unavený z věčných sankcí ze strany Spojených států, které se bez jakékoli kontroly uvalují na nejrůznější země světa.

54; Ve Frankfurtu byla odpálena bomba z Druhé světové války. Kolem 600 lidí bylo evakuováno, aby pyrotechnici mohli nález zneškodnit.

55; Porošenko slíbil, že bude respektovat volbu Ukrajinců i v případě, že zvítězí Zelenskij.

56; Zelenskij vysvětlil svou vztah s Kolomojským. Jedná se prý výlučně o obchodní vztah. Andrej Bogdan (Kolomojského právník) poskytuje Zelenskému jako jedna ze tří společností právní služby a ochranu.

57; Americký senátor Rick Scott vyzval ke zvážení myšlenky doručování humanitární pomoci pomocí vojenské síly.

58; BusinessInsider: Rusko a Čína zahájily „hon“ na trosky letadla F-35 havarovaného v Japonsku.

59; Porošenko vyzval Zelenského na debatu ještě na pondělí 15. dubna do vysílání televizní stanice ICTV.

60; Porošenko prohlásil, že do EU je třeba nejdříve vstoupit a potom teprve přemýšlet.

61; Nebylo ublíženo ani jedinému člověku. Porošenko prohlásil, že během jeho prezidentství neexistovali žádní političtí vězni a nebyl vykonáván žádný tlak na média.

62; Assange požádal, aby byl vydán do Švédska a požadoval záruky, aby nebyl vydán do USA. Vyjádřil ochotu spolupracovat výměnou za záruku, že jej Stockholm nevydá do USA.

63; Porošenko slíbil, že v případě svého vítězství změní ústavu a zruší funkce gubernátorů.

64; Izraelští řidiči budou smět pracovat i během šábesu kvůli Eurovizi. Úřady Tel Avivu poskytnou bezplatné autobusy na pátek a sobotu 17.-18. května.

65; Nezapomenutelné bombardování a zásoby heroinu. Ruský diplomat zhodnotil „úspěchy“ NATO.

66; Ruská policie zadržela jednoho z devíti uprchlých vězňů hledaných v Tuvě.

67; Šuchevičův syn informoval o roli Ukrajiny v konfliktech USA. Syn velitele UPA, která je v Rusku uznaná za extremistickou pro její spolupráci s Hitlerem, a poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny Jurij Šuchevič řekl, že USA mohou využít Ukrajinu nejen proti Rusku, ale i proti Evropě. Rozpovídal se také o tom, že Evropská unie zrazuje „evropské hodnoty“, pro které je Západ pro Ukrajince atraktivní.

68; Japonsko vyzývá Čínu, aby zpřísnila kontrolu nad sankcemi proti KLDR.

69; Dmitrij Peskov: Rusko oceňuje Erdoganův postoj ohledně S-400.

70; Nacistický velitel Andrej Bileckij odmítl vést Nacionální Korpus na dnešní debaty Porošenka se sebou samým.

71; Merkelová odpověděla Porošenkovi na jeho požadavek zastavit „Severní proud – 2“ slovy, že za touto otázkou již byla udělána tečka.

72; Stoupenci rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny se zmocnili dalšího chrámu. 13. dubna obsadili chrám svatého Jana v obci Kopytov v Koreckém okrese Rovenské oblasti.

73; Civilní obyvatelka byla zraněna mířenou palbou ukrajinského ostřelovače z pozic 24. mechanizované brigády ukrajinské armády.

74; Ukázalo se, že muž, který několikrát naboural do vozu ukrajinského velvyslance v Londýně, předtím poslouchal agresivní ukrajinskou hudbu.

75; Ukrajinský politolog: Ruský jazyk vznikl díky Ukrajině. Neupřesnil ale jak, když dokonce ještě před sto lety ani v jednom z dnešních ukrajinských měst netvořilo maloruské (ukrajinské) obyvatelstvo většinu.

76; V Radě federace označili předání listiny Petra I. Ukrajině za vměšování do ukrajinských voleb. Navíc je tato listina majetkem ruského státu, nikoli Ukrajiny.

77; Zelenského štáb: Ukrajina vstoupí do NATO a dosáhne navrácení Donbasu i Krymu na základě svých vlastních podmínek.

78; Ruské ministerstvo zahraničí oznámilo, že Moskva bude reagovat na akce NATO v Černém moři.

79; Španělský soud rozhodlo o uvalení vazby na bývalého šéfa rozvědky Venezuely. Španělská policie zatkla devětapadesátiletého bývalého generála den předtím na základě žádosti vydané Spojenými státy.

80; Společnost Apple si nechala patentovat technologii rozpoznávání sítnice očí Nová technologie se může stát doplňkem systému Face ID.

81; Akcionáři Facebooku požadují odstranění Zuckerberga z funkce šéfa představenstva.

82; USA a Brazílie požadují od Ruska a Číny, aby ukončily podporu Nicoláse Madura.

83; Televizní stanice 1+1 den před volbami opět uvede seriál se Zelenským.

84; Ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin poděkoval Polsku za odmítnutí pustit plachetnici Sedov do Polska. Předtím tak učinilo už Estonsko.

85; V Nejvyšší radě informovali, jakou přezdívku dali před lety poslanci Porošenkovi. Pro jeho spořivost na oblečení a zvyk chodit v rozšmajdaných botách mu dali přezdívku „Škrpál“ (Tufel).

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!