Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.4.2019

mirotvorcy_71; Ztráty ukrajinské armády v Africe. Zahynul příslušník ukrajinských mírových sil OSN. Informují o tom „Ukrainskije novosti“ s odvoláním na štáb ukrajinského kontingentu v Kongu.

2; Nenávist vůči Porošenkovi se ukázala jako hodně hluboká, zuřivá a nezvratná. Porošenko by neměl pokoušet pokračovat ve své sebelásce, ale vážně začít bojovat s nenávistí vůči své osobě.

3; Palba ze všech hlavní. Úderná skupina plavidel ruské vojenské námořní flotily nacvičila likvidaci nepřátelského letectva a flotily. Obsahem cvičení bylo, aby posádky plavidel odrazily masivní vzdušný útok cvičného protivníka.

4; Na Ukrajině se masivně zavírají banky. Co se děje? V prvním čtvrtletí roku 2019 bylo na Ukrajině uzavřeno 60 bankovních poboček.

5; Ceny chleba na Ukrajině vzrostly za poslední rok o 20%.

6; Boj proti ruskému jazyku Ukrajinu pohřbí. Na Ukrajině se zdá, že zapomněli i svou vlastní historii.

7; Rusko rozkládá světovou hegemonii USA. Za poslední roky si americký establishment musel zvykat na to, že mnoho lídrů států světa nepostupuje podle jejich not.

8; Strach a nenávist na Ukrajině. Porošenkovi propagandisté jsou na pokraji sil. Ukrajinský politolog Jurij Romaněnko na své stránce na sociální síti vyzývá Porošenkovy stoupence, aby se nebáli lidu.

9; Sledujte Ukrajinu: Assange má trumf proti Kyjevu. Mnozí si začínají myslet, že brzy vyjdou najevo nové podrobnosti. Asangeův právník také prohlásil, že vyjde najevo i to, odkud se objevilo lživé obvinění Trumpa ze spiknutí s Ruskem.

10; Oni k nám přijdou po souši! V USA zveřejnili „plán“ ruského útoku. Americká „elita“ se nesmírně snaží, aby dostala pod kontrolu situaci ve Venezuele.

11; Přežití Donbasu znamená integraci s Ruskem. Vojenský dopisovatel Domobrany Doněcké republiky Gennadij Dubovoj je nejen aktivistou Ruského jara, ale také účastník obrany Slavjanska.

12; Do měnové katastrofy Ukrajiny zbývají dva týdny. V Kyjevě vyjádřili přesvědčení, že vláda Ukrajiny bude pokračovat ve vršení dluhové pyramidy.

13; Bývalý Porošenkův podnik se stane hlavní základnou pro opravy Černomořské flotily. Podnik byl znárodněn ruskými úřady ve prospěch města Sevastopol v roce 2015.

14; Britští námořníci byli přistiženi při užívání kokainu před operací proti Rusku. Britská jaderná ponorka měla přikročit k operaci na sledování ruských ponorek v Severním moři.

15; V Zelenského štábu vysvětlili, proč jejich kandidát nepřišel na stadion. Porošenko předem věděl, že jeho soupeř nemá v úmyslu přijít.

16; V Záporoží probíhá soud s „bandou“, která pomáhala starým lidem z Luganské a Doněcké republiky jezdit si pro penze na Ukrajinu. Řidiči jsou souzeni za to, že vozili důchodce, aby tito mohli dostávat svou zákonnou penzi, pracovníci sociálních služeb za to, že důchody vydávali.

17; Usmažte se v pekle! Nervový záchvat ukrajinské propagandistky Natalie Mosejčuk v přímém přenosu. Moderátorka pořadu „Právo na pravdu“ vysvětlila svůj nervový záchvat v přímém přenosu soucitem s ukrajinskými vojáky, když viděla, v jakých podmínkách bojují.

18; Porošenko si letěl do Francie a Německa vyjednat povolební azyl, říká Carjov. Události před druhým kolem ukrajinských voleb připomínají frašku. Nebo spíš tragikomedii.

19; Petr Porošenko se nevzdává. Jak se budou krást hlasy v druhém kole? Pět dní zbývá do druhého kola prezidentských voleb. O jejich čistotě lze už dnes velmi úspěšně pochybovat.

20; Hromadný útěk vězňů v Tuvě. Mezi uprchlíky jsou vrazi i lupiči. Na pomoc místním policistům přijeli i pracovníci Centrálního aparátu Ministerstva vnitra.

21; Předseda Státní dumy vyprávěl, kdo podrazil Porošenka. Vjačeslav Volodin spatřil v Porošenkově písni (Ty jsi mě podvedla) na stadionu freudovský motiv. V podstatě tím oznámil svou kapitulaci.

22; Chudí Rusové možná budou osvobozeni od placení Daně z příjmu fyzických osob. Rusové s platem méně než 13 tisíc rublů mohou být osvobozeni od placení DPFO.

23; Ruská plavidla sledují torpédoborec USA v Černém moři. V posledních letech Rusko naráží na bezprecedentní aktivitu NATO u svých hranic.

24; Vztahy s Ruskem jsou horší než v dobách studené války, řekl hlavní velitel sil NATO v Evropě. Během studené války jsme alespoň ještě vnímali a chápali signály vysílené jeden druhému.

25; V Japonsku vytvářejí kosmický oddíl. Mezi vojáky byli vybráni nejzasloužilejší, kteří budou brzy posláni na stáž na vojenskou základnu armády USA.

26; Až 40% Rusů nemá vůbec žádné úspory. 21% odpovědělo, že jim úspory umožní přežít méně než dva měsíce. 12% může z úspor přežít šest měsíců, 6% rok a jen 5% více než rok.

27; Uljana Suprun vytvořila v ukrajinském zdravotnictví systém „Nejsou peníze, tak zemři“, říká poslanec. Uljana Suprun přijela na Ukrajinu z USA a prakticky zrušila ukrajinskou ústavu.

28; Assange vytvořil na velvyslanectví Ekvádoru špionážní centrum, říká ekvádorský prezident. Nemůžeme dopustit, aby se náš dům, který otevřel své dveře, stal centrem špionáže, stěžuje si Lenin Moreno.

29; Zelenskij zveřejnil naléhavou výzvu adresovanou Porošenkovi: Šašek se klidně může stát prezidentem, ale když se prezident stane šaškem, je to smutné.

30; Ukrajinská armáda se chystá k tvrdému střetu s nepřítelem. Velení ukrajinské armády požaduje od svých podřízených úspěchy na frontě a osvobozování nových teritorií.

31; V Kremlu komentovali fámy o přípravě setkání Putina a Kim Čong-una. Informace na toto téma skutečně už nějakou dobu obíhají v médiích.

32; Agónie: Opilý Porošenko parodoval Zelenského. Posledních několik dní je opravdu zábavné sledovat zoufalé počínání pana Porošenka.

33; Ukrajinské síly Speciálních operací se nabouraly do polských médií s cílem pomstít se za Banderu. Stránka vítala své uživatele protipolským letákem, na kterém voják nacistické UPA nabodával na bodák prezidenty Ruska, Izraele a Polska. Pak se Ukrajinci diví, že je „nikdo nemá rád“. Jsou to oni, kdo neustále vidí v každém jen nepřítele. Není v jejich okolí snad žádný národ, ke kterému by necítili a neprojevovali antipatie či rovnou nenávist.

34; Moc se začíná drolit. Starosta Dněpropetrovska Boris Filatov prohlásil, že podporoval Berkut, byl proti „tomosu“ a přejmenovávání. Zároveň připojil radu tomu, kdo zvítězí v druhém kole prezidentských voleb: Vítěz by se měl okamžitě po své výhře zastat poražených.

35; Společnost Nord Stream 2 zažádala o novou trasu „Severního proudu – 2“. Už dva roky se čeká na odpověď dánských úřadů na první žádost.

36; Na ukrajinském ministerstvu vnitra slibují, že sundají všechny plakáty hlásající „konec Porošenka“. Policie provádí prověrku ve všech regionech, kde se objevila provokační venkovní reklama ve stylu Porošenkovy kampaně.

37; Účastník ATO rozbíjel u Dněpropetrovska automobily palicí. Škody, které způsobil místním motoristům, byly vyčísleny na statisíce hřiven.

38; Dvacetiletý pseudozdravotník zraněný v Donbasu zemřel v nemocnici. „Smurfik“ (Šmoula) se, jak jen mohl, pokusil bojovat proti separatistům v Donbasu. A zaplatil za to.

39; Rusko a NATO zcela přerušily spolupráci, říká ruské ministerstvo zahraničí. Alexandr Gruško označil za absurdní samotné rozhodnutí Aliance přerušit veškeré normální pracovní kontakty po vojenské linii.

40; Na Ukrajině bylo zahájeno trestní řízení na generálního prokurátora Lucenka kvůli umělému vytvoření Janukovičova případu. Státní vyšetřovací úřad Ukrjainy zahájil trestní proces proti Juriji Lucenkovi.

41; V čerkaské škole na Ukrajiny došlo k otravě jedovatým plynem. Postiženo bylo 75 lidí. Děti začaly kašlat, začaly jim slzet oči a pálilo je v krku.

42; Hlavní vojenský prokurátor Ukrajiny uprchl ze země, píše novinář. Hlavní vojenský prokurátor Anatolij Matios opustil Ukrajinu.

43; Přídavky na děti a podpora v nezaměstnanosti budou v Rusku převedeny na karty Mir. Všechny sociální platby nezaměstnaným, obětem Černobylu a rodinné přídavky budou převedeny na kartu Mir.

44; Švédsku nestačily peníze na výrobu „zabijáků Sušek“. Novináři odhadli cenu modernizace stíhaček na stamiliony švédských korun.

45; U Zelenského odpověděli na prohlášení vůdce krymských Tatarů na Ukrajině Mustafovi Džemilevovi. V odpovědi se s podivnou logikou říká, že referendum se nedá považovat za akt, který by vyjadřoval svobodnou vůli obyvatel Krymu. Krym tudíž musí zůstat v rámci Ukrajiny.

46; Ukrajinská armáda zaútočila na Luganskou republiku. Ukrajinští okupanti ostřelovali obec Zolotoje 5. Bylo zraněno dítě –dívenka narozená v roce 2007.

47; V Řecku bylo zmařeno promítání ukrajinského nacistického propagandistického filmu. V Aténách aktivisté zmařili promítání filmu „Mif“ (Mýtus), ve kterém se vypráví o životě dobrovolníka Vasilije Slypaka, který byl členem Pravého sektoru a podílel se na páchání zločinů v Donbasu. Samotný Pravý sektor je zločinecká nacistická organizace, která je obviňována (a v mnoha případech usvědčena) z desítek vražd nejen v Donbasu, ale i po celé Ukrajině. Pravý sektor je potomkem a pokračovatelem nacistické organizace OUN-UPA a Stěpana Bandery, kteří se otevřeně hlásili k nacistickému Německu.

48; Na Krymu byl zatčen vůdce radikálních islamistů. Pětatřicetiletý Uzbek prováděl v jednom z náboženských zařízení kázání s použitím zakázané literatury.

49; Kam uprchneš? Místopředsedkyně Nejvyšší rady informovala o výhrůžkách Irina Geraščenko informovala, že pravidelně dostává na elektronickou poštu i na telefon výhrůžky.

50; Soud uložil Národnímu protikorupčnímu úřadu Ukrajiny (NABU), aby zahájil trestní řízení proti Zelenskému.

51; U Porošenka navrhují nový čas debat. Tým prezidenta Porošenka navrhuje svému oponentovi uskutečnění debat na stadionu 19 dubna od 16:00 do 18:00 hod.

52; USA rozmístí v Polsku dodatečný vojenský kontingent. USA plánují rozmístit v Polsku až šest tisíc vojáků.

53; V pařížském chrámu Notre Dame (Chrám matky Boží) došlo k ničivému požáru. Zřítila se střecha a štíhlá věž nad kostelní lodí, zničeny byly kostelní hodiny. Hasiči byli prakticky bezmocní. Požár vznikl v zóně, kde se prováděly restaurační práce. Část chrámu byla pod lešením. Francouzská i světová veřejnost se modlí, aby vydržela klenba chránící interiér stavby.

54; U Porošenka reagovali na nové Zelenského video. Tiskový mluvčí Porošenkova předvolebního štábu Oleg Medveděv prohlásil, že vyšetřování v případu aktivistky Gandzjuk již notně pokročilo.

55; Podařila se amnestie kapitálu? Kolem 19 tisíc deklarací bylo podáno během prvních dvou etap amnestie kapitálu. Výše deklarovaných prostředků nebyla zveřejněna.

56; Trump poradil, jak uhasit požár Pařížské Notre Dame. Vyzval, aby byla nad chrám vyslána hasicí letadla.

57; Jsi neskutečný hajzl! Hlouběji už klesnout snad ani nejde. Ukrajinci jsou rozhořčeni vtípkem předního Porošenkova propagandisty o požáru Pařížské Notre Dame. Vyjádřil se zhruba takto: „Macron měl velké štěstí, že po Zelenského příjezdu shořel jen chrám Notre Dame. Klidně mohl shořet i Elysejský palác.“. Autor tohoto ostudného výroku Taras Berezovec je politolog a redaktor Porošenkovy televizní stanice „Prjamoj“. Okamžitě následovala tvrdá reakce francouzské velvyslankyně na Ukrajině Isabelle Dumont: „To se ani trochu nestydíte? Hanba vám!“. Množí se i další negativní komentáře této nestoudnosti.

58; Banda na podomácku upraveném voze Toyota Prado vybaveném kulometem připravovala atentát na prezidentského kandidáta. Nedaleko domu jednoho z prezidentských kandidátů byla zadržena skupina osob, která připravovala vraždu jako pomstu. Záměrně se neuvádí jméno kandidáta, jehož život měl být ohrožen. Podle popisu okolí, kde byla skupina zadržena, měl být obětí Zelenskij.

59; Kreml připravil plán na vydávání ruských pasů občanům Luganské a Doněcké republiky žijícím na území Ruské federace. Po druhém kole voleb se může zjednodušit i poskytování ruského občanství i Ukrajincům žijícím na území Republik.

60; Porošenko politoval Macrona v souvislosti s požárem a sdělil, proč je Notre Dame pro Ukrajince důležitý. Hlavní hodnota spočívá v tom, že tam probíhaly modlitby ohledně hladomoru a že tam došlo k intronizaci Uniatů.

61; Francouzské úřady připustily, že může dojít k úplnému zničení budovy chrámu Matky Boží.

62; Po fašistickém pozdravu ve vysílání NTV došlo ke rvačce. V talk show „Mesto vstreči“ (Místo setkání) moderátor Ivan Truškin vyhnal spisovatele Sergeje Lojka po jeho výroku o Ukrajině ze studia. V rámci vysílání se probíralo téma fašismu na Ukrajině. Pozvaný expert Michail Markelov se zajímal, proč Lojko jako občan Ruska podporuje ukrajinské banderovce a nacisty. V reakci na otázku vykřikl Lojko fašistický pozdrav, což vedlo ke rvačce. Poté, co byl Lojko ze studia vyhnán, moderátor vyzval ruské orgány činné v trestním řízení, aby zahájily trestní řízení proti ruskému občanovi, který propaguje nacistickou a fašistickou ideologii.

63; Kyjev uznal porážku v klíčovém obchodním sporu s Kremlem. Ukrajina nebude podávat dovolání proti rozhodnutí soudu WTO ohledně tranzitu ukrajinského zboží přes ruské území.

64; Pouze 18% Slováků se vyjadřuje pro posílení vztahů s Ruskem. Téměř 62% Slováků se vyslovila pro zřetelně proevropskou zahraniční orientaci. Průzkum prováděla agentura Focus pro televizní stanici Markíza. Vypovídá-li výsledek průzkumu o skutečných náladách slovenského obyvatelstva nebo spíše o zadavatelích a autorech sociologického šetření?

65; Švédská novinářka označila ruský jazyk za nedostižný. Už jen proto, že v něm existuje fráze „Da nět navernoje“ (Ano vlastně ne), kterou lze v jiných jazycích jen těžko vyjádřit.

66; Medvedčuk informoval, kdo může za zmaření výměny zajatců v Donbasu. Odpovědnost je jednoznačně na prezidentu Porošenkovi.

67; Pro každý případ. Britský politolog už dopředu obvinil Moskvu ze zavraždění Zelenského. Na Západě se naprosto vážně probírá téma možného zavraždění ukrjainského prezidentského kandidáta.

68; Vladimir Putin podepsal zákon o zákazu hostelů v obytných domech. V platnost norma vstupuje od října 2019.

69; Indie úspěšně otestovala raketu s plochou dráhou letu „Nirbhay“.

70; Ruský vyšetřovací úřad zahájil trestní řízení ve věci dělostřeleckého ostřelování Donbasu ukrajinskými ozbrojenými silami.

71; V Polsku si nepřejí přechod na euro. Polský premiér Mateusz Morawiecki prohlásil, že Polsko nesmí zavést euro, protože to není v zájmu země.

72; Na Rovenské jaderné elektrárně došlo k poruše cirkulačního čerpadla.

73; Rosselchoznadzor zlikvidoval 150 tun nelegálně dovezených jablek z Běloruska do Ruska.

74; Alla Pugačova se dožívá sedmdesáti let. Forbes při této příležitosti zveřejnil svůj odhad majetku nashromážděného zpěvačkou za celý život. Jde hlavně o nemovitosti.

75; V Rakousku chtějí zakázat anonymitu na internetu od roku 2020. Bude povinné, aby uživatelé uváděli svá pravá jména.

76; Volby na Ukrajině jsou ohroženy kvůli sabotáži Porošnekových štábů.

77; Rostelekomu a MegaFonu nebylo povoleno dále testovat 5G. Rozhodnutí ohrožuje realizaci programu „Digitální ekonomika“, říká náměstek ministra spojů Oleg Ivanov.

78; Kriminální autority se spojily proti korunovaci „vora v zakoně“. Na srazu v Istanbulu byl pod vedením Davida Čchikvišviliho korunován Adham Samarkandskij.

79; Média Zelenskij plánuje učinit gubernátorem Donbasu skandálního úředníka Viktora Remského.

80; Ukrajina bude muset letos zaplatit 3 miliardy dolarů zahraničního dluhu. V následujícím roce to už ale bude 5,5 miliardy, varuje agentura S&P Global Ratings.

81; Boj s vlastním stínem. Ukrajinský expert jmenoval Porošenkova hlavního nepřítele. Je jím on sám a jeho neobliba.

82; Porošenko oznámil pokrok v boji s korupcí na Ukrajině.

83; Bývalý vůdce UNA-UNSO a vůdce v Rusku zakázané pravicově radikální skupiny „Bratstvo“ Dmitrij Korčinskij slíbil že on se svými příznivci rozkrade Kreml a vymočí se v mauzoleu.

84; Lukašenko komentoval pokusy Západu potrestat Turecko za nákup S-400.

85; Byla potvrzena plynová direktiva EU proti společnosti Nord Stream 2.

86; Bývalý prezident Brazílie je politickým vězněm, shodl se kubánský parlament.

87; Vladimir Putin poblahopřál Alle Pugačovové k jejímu jubileu.

88; V Itálii obnovili definice „matka“ a „otec“. Kolonky otec a matka zmizely z pasů italských dětí před třemi lety na popud tehdy vládnoucí pseudolevicové strany.

89; Ruští operátoři začali testovat technologii připojení k síti bez SIM-karty. Dříve se proti zavedení eSim vyjadřovala FSB.

90; Na Texas se přiřítilo tornádo. Osm lidí zahynulo, jsou desítky nezvěstných.

91; Agentura VCIOM zjistila, že 47% Rusů pracuje mimo svůj obor.

92; Na internetu se objevil klip písně Ally Pugačovové „Aisberg“ natočený v roce 1984, který byl v SSSR zakázán kvůli frivolnosti.

93; Poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny Balickij označil Porošenkovo vystoupení na stadionu Olimpijskij za agónii. Porošenovy debaty hlídalo více policistů, než přišlo lidí.

94; Rozkolník Filaret vyjádřil obavy o osud rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny v případě Zelenského vítězství.

95; Ruští fyzici vytvořili „nemožný“ kondenzátor. Technická novinka slibuje revoluci v elektronických řetězcích polovodičových zařízeních.

96; Moskva je připravena zaplatit příspěvek ve výši 60 milionů euro Radě Evropy, pokud budou do budoucna zaručena pro všechny stejná hlasovací práva bez možnosti jejich omezení.

97; Ukrajinský generál: V případě útoku ukrajinské armády na Donbas vytvoří Putin Novorusko a zmocní se Kyjeva a prakticky celého ukrajinského území.

98; V Bílém domě označili Trumpova slova z roku 2016 o lásce k WikiLeaks za žert.

99; V Ruské federaci ve věku 77 let zemřela 14. dubna vdova po Slobodanu Miloševičovi Mira Marković.

100; Kolumbie a USA jsou připraveny „udělat pořádek“ ve Venezuele, říká kolumbijský prezident Iván Duque.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.4.2019

 1. Karel K. napsal:

  Proč spálili katedrálu Notre Dame ? Projekt ¨Křesťanství¨ je uzavřen . . . . .

  http://www.noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta/

  .

  • Josef Švejk napsal:

   Člověk, kterému je všechno hnedle jasné se obvykle jednou (má-li to štěstí) probudí. A třeba i 30 letech spánku pak zjistí, že měl celou tu dobu ruku v nočníku.

  • .lak napsal:

   K tomu dám pouze výsek z AE.

   weissbach
   Jen v loňskem roce proběhlo ve Francii 1063 útoků na kostely a svatostánky.
   V Německu neznámý pachatel urazil padesáti křesťanským sochám hlavy.
   Ve Vestfálsku neuplyne jeden den, aniž by nebyla zničena alespoň jedna křesťanská socha.
   V sousedním Bavorsku je každý druhý den poškozen kostel.
   Dost mi vrtá hlavou, že v Evropě tohle křesťani moc neřeší, papá se jezdí podbízet imámům do Afriky, hřímá z kazatelen jaká je to příležitost a obohacení, když sem muslimové dělají nájezdy jak v 16. století, Halík se tetelí, že islám je jen jiná cesta k bohu, biskupové ve Švédsku odstraňují kříže, aby to nepobuřovalo machometány…
   Tak si říkám, co je to za křesťany, takový pasivní opovrženíhodný materiál, který by zapřel i nos mezi očima, natož Krista…. Kdo se jako onuce chová, bude s ním jako s onucí zacházeno. Nic jiného si ani nezaslouží.

   32-1 OdpovězDub 16, 2019 18:47
   .lak
   Návštěvník
   .lak
   No tak zase je to jen hra korekcionistů? Nebo si s vámi hrají jak kočka s myší? Ve prospěch víte koho a nedělejte že nestraní proti evropanům. Kdy už si to konečně uvědomíte že tak se nechová ani otčím a macecha pokud nejsou v pásmu debility. Bojíte se uvažovat o syrové realitě?
   https://www.youtube.com/watch?time_continue=251&v=SO5_QQVYlpA time 29.30

   00 Odpověz UpravDub 17, 2019 1:09

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!