Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.4.2019

severnyy_potok-2_01; Operátor „Severního proudu – 2“ odhalil detaily nové trasy. Projekt „Severní proud – 2“ předpokládá výstavbu dvou větví plynovodu o celkové kapacitě 55 miliard kubických metrů za rok.

2; Naděžda Savčenko je na svobodě. Soud propustil z vazby Savčenkovou a hlavního vyjednavače pro Donbas.

3; Děsivé znamení: V Ruské pravoslavné církvi komentovali požár v chrámu Notre Dame de Paris. Smysl tohoto znamení bude ještě potřeba v plné míře pochopit, říká arcibiskup Ruské pravoslavné církve Nikolaj Balašov.

4; Je to náš osud. Macron slavnostně slíbil obnovu Chrámu Matky Boží v Paříži. Paříž oznámí zahájení národní soutěže talentů včetně zahraničních, které by se mohly podílet na obnově chrámu.

5; Porošenkův konec: Krysa zahnaná do kouta se bude rvát do hořkého konce. Ples Petra Porošenka je u konce. Za pár dní zazvoní zvonec....

6; Evropa je v šoku: Nový zákon zakáže v Rakousku anonymitu na internetu. A narušitele čekají pokuty až do výše půl milionu euro. Rakouské úřady od roku 2020 zaváží uživatele, aby uváděli svá pravá jména na internetu.

7; V Donbasu byla vyhlášena soutěž s názvem „Moje přezdívka“. Každá přezdívka bojovníků Donbasu má svou historii.

8; Skandál na Krymu aneb Čechov by byl proti. V Jaltě se konalo zahájení 39. Mezinárodní vědecko-praktické konference „Čechovovské čtení v Jaltě“. Předseda Jaltské židovské obce Vladlen Ljustin se pokusil změnit akci na narozeninovou party. Proti tomu se postavil šéfredaktor listu Jalta Sergej Sardyko, který požadoval, aby se zahájení mezinárodního festivalu věnovaného velkému ruskému spisovateli a dramatikovi A. P. Čechovovi nestalo fraškou a oslavu narozenin osoby, k níž mají obyvatelé Jalty mnoho výhrad.

9; Ukrajinská historie. Negramotní Francouzi vděčí za všechno „starobylým Ukrům“. Na Ukrajině se rozhodli připomenout Macronovi, že jim má být až za hrob zavázán. Odůvodnění bylo z dávné i nedávné historie: Kyjevská kněžna Anna Jaroslavna se v roce 1051 provdala za francouzského krále Henriho I. přivezla jako dárek Evangelium, ze kterého se prý Francouzi teprve naučili číst. Druhým důvodem je prý fakt, že Ukrajina „vlastním tělem“ chrání Evropu a západní civilizaci před útokem „ruského agresora“.

10; Porošenko opět ztrácí. Proč od něho utíkají jeho spolupracovníci? Z Porošenkovy administrativy opět přicházejí zprávy, že odtamtud chce utéct další vysoce postavený úředník Valerij Kondraťjuk.

11; Situace se vyostřuje. Lukašenko vyhrožuje Moskvě. Lukašenko pohrozil Moskvě uzavřením tranzitu ropy a oznámil nutnost neodkladné opravy ropovodu Družba. Ruská strana provedla vlastní audit technického stavu ropovodu a konstatovala, že může jít jen o drobné opravy, kvůli kterým není potřeba ropovod zastavovat.

12; Ozbrojenci USA chystají děsivý útok na Damašek. Podrobnosti sdělil syrský armádní zdroj.

13; Savčenková se po svém propuštění obrátila na Ukrajince. Hned po svém propuštění z vazby promluvila Savčenková s novináři a komentovala situaci ohledně svého věznění.

14; Propuštění Savčenkové měl být ze strany Porošenka chytrý tah, ale přišel v nevhodnou dobu a za nevhodných okolností. O několik týdnů či měsíců dřív by možná zafungoval. Dnes nebude mít žádný dopad.

15; Donbas se vydává na cestu Podněstří. V Kremlu je připraven polán zjednodušeného vydávání ruských pasů. Návrh příslušného výnosu Prezidenta Putina už je připravený.

16; V Rusku se mohou objevit placené křižovatky. Experiment ohledně zavedení placených křižovatek se plánuje na rok 2020 v ruském městě Lipeck. Měl by se tím vyřešit chronický problém s hustotou dopravy.

17; Šéf Porošenkovy ochranky si dva dny před volbami bere dovolenou. Volby jsou stále blíž a blíž – a krysy utíkají a utíkají...

18; Neonacisté demontovali Vatutinovu bustu a dupali po tváři generála. Nikolaj Vatutin velel operaci na osvobození Kyjeva od německé fašistické okupace.

19; Požár pařížského chrámu Notre Dame byl dnes ráno definitivně lokalizován. Oznámilo to dnes dopoledne francouzské ministerstvo vnitra.

20; Putin podepsal výnos o vyslání vojáků do Středoafrické republiky. Ministerstvo zahraničí dostalo pokyn informovat Sekretariát OSN o připravenosti Ruska vyslat do Středoafrické republiky vojáky.

21; Muslimský chrám Al-Masdžíd al-Aksá, který je třetí nejdůležitější svatyní islámu, začala hořet ve stejnou chvíli jako Notre Dame v Paříži.

22; Proti Parubijovi bylo zahájeno trestní řízení. Předseda Nejvyšší rady a bývalý velitel Majdanu je obviňován překročení úředních pravomocí.

23; Emanuel Macron s fotografy vstoupil do ještě doutnající budovy chrámu. Podle prvního ohledání nebyla narušena nosná substance chrámu.

24; Rusko zvýšilo své investice do státního dluhu USA o 10% , tj. o 1,3 miliardy dolarů.

25; Vítr se mění. Kyjevský soud zrušil zatykač na Anatolije Šaríje. Ševčenkovský obvodní soud v Kyjevě odmítl iniciovat jeho vydání a vrátil jeho případ k došetření na prokuraturu.

26; Chrám Ukrajinské pravoslavné církve shořel v Charkovské oblasti. Kupole chrámu se zřítila.

27; SBU se snaží obvinit Zelenského ze spojení s Doněckou republikou a Ruskem. Volební kampaň umělce je prý financována právě z Republik Donbasu.

28; Putin vyjádřil svůj soucit prezidentovi Macronovi a francouzskému lidu kvůli požáru v Notre Dame. Putin navrhl vyslání nejlepších ruských specialistů na restaurování památek světového kulturního dědictví.

29; Míra schvalování Stalina v Rusku dosáhla historického rekordu. Jeho historickou roli kladně hodnotí 70% respondentů.

30; Denis Pušilin: Zavražděný Oles Buzina ani obyvatelé Doněcka neakceptovali ukrajinský nacionalismus. Proto je tato osobnost pro Doněck tak důležitá.

31; Sotva byl dohašen požár Notre Dame, polátek Charlie Hebdo vydal karikaturu. Hlavní pařížský chrám hořel více než 12 hodin.

32; Ruské ministerstvo zahraničí zareagovalo na zhnusení francouzské velvyslankyně na Ukrajině, které se hrubě nelíbil „vtípek“ Porošenkova propagandisty o požáru v Notre Dame. Chápeme vaše rozhořčení, ale je to vaše škola. Vzpomeňte na to, jak francouzský tisk posměšnými karikaturami reagoval na katastrofu ruského letadla Tu-154 nad Černým mořem, při které zahynulo 92 lidí včetně členů souboru Alexandrovci a doktorky Jelizavety Glinky.

33; Čerstvé výsledky průzkumu preferencí Zelenského a Porošenka. Situace se nažhavuje.Mezi těmi,kdo jsou již rozhodnuti jít k volbám, vede Zelenskij nad Porošenkem v poměru 72,2 : 25,4. Zbytek chce volební lístky znehodnotit.

34; Savčenková: Pokud zůstane prezidentem Porošenko, bude válka. Nedokážete si představit, co nastane. Bude jednoznačně válka. A budou také povstání lidu.

35; Generální prokuratura Ukrajiny obvinila Porošenka z brždění vyšetřování ohledně Majdanu. Dnes už se nikdo nestydí Porošenka potápět.

36; Ukrajinci odpovídali na dotaz, co čekají od prezidenta, ať už se jím stane kdokoli. Snížení cen komunálních služeb (cen energií), zrušení imunity poslanců a vyšetření korupčních zločinů. Následují: zahájení rozhovorů s Ruskem, snížení platů funkcionářů, jednání s EU a USA o Donbasu a Krymu, vyšetření skutečných událostí na Majdanu, změnu systému parlamentních voleb.

37; Na Ukrajině zrušili prodej počítačové hry kvůli kostýmu jedné z postav, na kterém měly být symboly Ruské federace.

38; German Gref oznámil připravenost finančně pomoci při obnově chrámu Notre Dame.

39; Nejvyšší představiel Luganské republiky vyzval parlament, aby integrovalo legislativu Republiky s ruskou. Leonid Pasečni, také poděkoval poslancům za odvedenou práci.

40; Pentagon vyvíjí prostředky na zadržování Ruska a Číny ve Venezuele. Pentagon chystá vojenská řešení zaměřená na zadržování ruského, čínského a kubánského „vlivu“.

41; Hurá na stadion! Zelenskij a Porošenko se konečně domluvili na času a místě debat. Týmy kandidátů na prezidenta Ukrajiny a zástupci administrativy stadionu uzavřeli trojstrannou dohodu.

42; Státní duma schválila zákon o „státním internetu“. Dokument předložili Andrej Klišas, Ljudmila Bokova a poslanec Andrej Lugovoj.

43; Nedaleko obce Čerusti v Moskevské oblasti našli kostru muže připoutanou pouty ke stromu.

44; Ukrajina se obrátila na soud kvůli propuštění zadržovaných námořníků v Rusku. Porošenko prohlásil, že přikázal ministerstvu zahraničí, aby se obrátilo na Ministerstvo zahraničí, aby se obrátil na Mezinárodní tribunál pro námořní právo.

45; Rusko nebude plnit rozhodnutí soudu v Haagu o vyplacení kompenzaci Ukrnaftě. Předtím tisková služba Ukrnafty informovala, že soud v Haagu schválil rozhodnutí o vyplacení Ruskem 44,4 milionu dolarů.

46; German Gref pohrozil, že sníží počet bankomatů v případě zrušení poplatků za výběry.

47; Strašlivá nová realita: Klimkin je šokován vztahem Rusů ke Stalinovi. Nová čísla od Levada centra o většinovém pozitivním vztahu Rusů ke Stalinovi.

48; Houkání sirén pronikalo celým městem. Do Kyjeva dopravili do nemocnic zraněné karatele.

49; USA poprvé rozmístili na Blízkém Východě nejnovější stíhačky F-35A na letecké základně Al-Dafrá ve Sjednocených arabských emirátech.

50; U Zelenského a na stadionu Olimpijskij komentovali informaci o dohodě ohledně debat. Předtím zástupce Porošenkova štábu prohlásil, že týmy dospěly k třístranné dohodě. Zelenského tisková služba prohlásila, že o takové dohodě nemá.

51; V NATO odpověděli na prohlášení o přerušení spolupráce s Ruskem. Včera náměstek ruského ministra zahraničí Alexandr Gruško prohlásil, že Rusko a NATO zcela přerušily spolupráci.

52; Televizní stanice 1+1 zažalovala Porošenka. Chce od něho získat milion hřiven jako náhradu za morální újmu.

53; V Porošenkově štábu učinili neočekávané přiznání k plánu B pro případ neúspěchu u voleb. Ve štábu poznamenali, že rozdíl mezi Zelenským a Porošenkem je stále ještě velký a je třeba věnovat mnoho úsilí, aby byl překonán.

54; Chrám Notre Dam může být obnoven pomocí počítačové hry. Počítačová hra Assasin´s Creed Unity může pomoci obnovit chrám poškozený silným požárem. Obsahuje podrobné informace o každém detailu stavby.

55; Zahraniční pracovníci ze Západu opouštějí Rusko. Dočasná migrace do Ruska z rozvinutých zemí Západu se nadále velmi rychle snižuje. V roce 2014 bylo v zemi 1,397 milionu cizinců ze Západu, počátkem letošního března už zůstalo jen 417 tisíc.

56; Porošenko slíbil, že se bude rvát o každý hlas. Podle jeho názoru by mu v tuto chvíli odevzdalo hlas 40% voličů.

57; Výsadkáři ukrajinské armády „zlikvidovali diverzní skupinu z Doněcké republiky“. Velení 79. výsadkové brigády ukrajinské armády hlásí do štábu samá vítězství.

58; Pište mi svá přání. Bylo zveřejněno Porošenkovo nové telefonní číslo. Známu ukrajinský právník zveřejnil na svém Telegram kanálu nové číslo na Petra Porošenka.

59; V Kremlu reagovali na Porošenkovo prohlášení o setkání hlav normandské čtyřky v červnu. Dmitrij Puškov prohlásil, že prezident Putin ve svém kalendáři takovou akci nemá.

60; Už to začalo. Pracovníci SBU vyhazují Porošenkovy portréty na skládku. Vertikálna moci tak pečlivě budovaná Porošenkem na krvi a utrpění občanů, se definitivně rozsypala.

61; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na ukrajinskou žalobu u mezinárodního tribunálu. Ukrajinská strana opět postupuje zákeřně.

62; Porošenkův předvolební dárek: Na Ukrajině se znovu zvýší ceny plynu. Naftogaz Ukrajiny nemůže splnit zadání vlády Ukrajiny o snížení ceny plynu pro obyvatelstvo.

63; V troskách střechy Notre Damu našli kohouta ze zřícené štíhlé věže. Ten je jedním ze symbolů chrámu.

64; Porošenko slíbil, že odvolá všechny gubernátory v případě svého vítězství ve volbách.

65; Rusko vyhostilo polského diplomata. Polského vicekonzula, který pracoval v Irkutsku, vypověděli z Ruska. Byl prohlášen za nežádoucí osobu. Šlo o reciproční krok v odvetu na podobný krok Polska.

66; Arménie se bude muset přizpůsobit. Éra levného plynu se chýlí ke konci.

67; Letadlo An-74TK-300D Muammara Kaddáfího byl objeven v opravě na letišti v Oděse.

68; Ruský historik Alexandr Sytin označil tragédii v Oděse za „likvidaci méněcenného lidského materiálu. Po tomto výroku byl vyhnán z televizního studia Pervyj Kanal.

69; Izraelské letectvo pravděpodobně použilo při úderu na Sýrii 13. dubna nejnovější rakety Rampage.

70; V Gruzii při dopravních nehodách za posledních deset let zahynulo 6.600 osob. To je prakticky totožné číslo jako v České republice (6.451) s téměř trojnásobným počtem obyvatel.

71; Vučić: Koncem dubna budou při setkání v Berlíně po Srbsku chtít uznání Kosova nezávisle na tom, zdali Priština zruší cla na srbské zboží.

72; V Kyjevské oblasti učitelka donutila žáka číst text o škodlivosti Zelenského. Dítě se nedalo. Odmítlo poslechnout, vyfotografovalo text a poslalo ho rodičům.

73; Byly dočasně pozastaveny práce na upřesnění hranice mezi Čečnou a Dagestánem.

74; Novináři zjistili, že nevkusná videa o prezidentském kandidátovi Zelenském vyráběla PR agentura spojená s Petrem Porošenkem.

75; Studentka MGU Varvara Karaulova, která se pokusila uprchnout do Sýrie a přidat se k Islámskému státu, bude podmínečně propuštěna.

76; Na obnovu Notre Damu bylo za pouhých 24 hodin shromážděno více než 700 milionů euro.

77; Ukrajinský expert vysvětlil svůj nacistický pozdrav v přímém přenosu NTV jako „metaforu a sarkasmus“.

78; Organizátor blokády Krymu se obrátil na Zelenského. Mustafa Džemilev prohlásil, že by chtěl získat odpovědi na své otázky o Krymu a Donbasu osobně od Vladimira Zelenského a ne od jeho štábu.

79; Ruské ministerstvo zahraničí uznalo novou moc v Súdánu v čele s ministrem obrany Avadem Muhamedem Ahmedem ibn Aúfem.

80; Petrohradská Ermitáž spustila na půl žerdi ruskou státní vlajku na znamení soucitu s Notre Dame.

81; Ukrajinci zničili nebo snědli během prvního kola prezidentských voleb 226.400 volebních lístků.

82; V NATO jsou na rozdíl od Moskvy stále ještě přesvědčeni, že spolupracují s Ruskem. Moskva prohlašuje, že o žádné spolupráci neví.

83; Srbové formují Nesmrtelné pluky. V Srbsku a Republice Srbské (v Bosně a Hercegovině) běží příprava na konání mezinárodní akce Nesmrtelný pluk.

84; Kosovští Albánci utíkají do EU. Od roku 2008 do roku 2018 se do EU přesunulo 344.660 občanů Kosova, tj. zhruba 20% obyvatelstva. Z toho 141.330 osob nelegálně.

85; V Bělehradě se konalo opoziční shromáždění. Ministerstvo vnitra odhaduje počet demonstrantů na 7.300 až 7.500 osob, opozice hovoří o několika desítkách tisíc.

86; Gazprom zvýšil tranzit plynu přes Ukrajinu o 25%. Podle Kobolevových slov je to možné jen díky spolehlivosti a kvalitní práci ukrajinské plynovodné soustavy.

87; Patriarcha Irenej: Srbsko bez Kosova není Srbskem.

88; Porošenkovi hrozí v druhém kole drtivá porážka. Zelenského může podpořit až 80% voličů, odhaduje agentura „Interfax-Ukrajina“.

89; Na Zeměkouli už nezůstalo ani jediné místo se skutečně čistým vzduchem. Ve Francii našli ve vzduchu v Pyrenejích částice mikroplastů.

90; U Lvova uhořelo zaživa pět set prasat v důsledku požáru na farmě v obci Leščin.

91; YouTube vyhodnotil záběry hořícího Notre Dame jako „fake“. Kontrolní mechanismus YouTube vyhodnotil záběry jako „fake“ v souvislosti s teroristickými činy z 11. září 2001.

92; Skupina zadržená nedaleko obce Ivankoviči v Kyjevské oblasti nechystala atentát na Zelenského, ale na známou kriminální autoritu. Nájemný vrah si ho se Zelenským jen spletl.

93; Na chrámové hoře v Jeruzalémě vypukl v pondělí 15. dubna požár. Je to už třetí požár ve stejný den na nábožensky exponovaných místech.

94; Státní department označil „Severní proud“ za hrozbu nejen pro Evropskou unii, ale i pro USA.

95; Zachráněná umělecká díla z Notre Damu byla převezena na pařížskou radnici a poté do galerie Louvre.

96; Ruské ministerstvo vnitra informovalo o hromadném stěhování Ukrajinců do Ruska. Proces byl sledován od událostí v roce 2014.. Za necelých pět let dostalo 360 tisíc Ukrajinců ruské občanství.

97; Rozklad, bída a degradace: Historie „úspěchu“ Gruzie, Ukrajiny a NATO. Ve vedení NATO začali přiznávat své chyby. U běžných lidí by to mohlo vyvolat úlevný pocit, ale není radno se radovat předčasně.

98; USA navýší těžbu břidlicové ropy na 8,46 milionu barelů za den.

99; Bývalý slovenský pravicový ministr Mikloš označil chaos na Ukrajině příčinou zpomalení eurointegrace země.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.4.2019

 1. Rocco napsal:

  Ad 2. Savčenko neočekávaně 15. dubna 2019 propuštěna z vězení!!!!

  No jo, už je po volbách, Savčenková už Porošenka neohrožuje. A navíc, Západ se stejně usnesl, že druhé kolo vyhraje Porošenko, druhé kolo je formalita.

  Poslankyně a potenciální prezidentská kandidátka Naďa Savčenko byla zavřená ve vazbě od 22. března 2018 a nemohla se zúčastnit prezidentských voleb.

  https://www.rferl.org/a/ukrainian-lawmaker-savchenko-released-from-jail/29883430.html

 2. Paw napsal:

  Porosenko, Zelenskij a hodne dalsich vyvolencu se chovaji a jednaji na Ukrajine bez pretvarovani, masky jim spadly,ted kdyz maji policii a armadu jako ochranu, potvrzuji lidske predsudky proti nim a provokuji antisemitismus..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!