Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.4.2019

poroshenko_4781; Porošenkovi hrozí totální porážka v druhém kole, vyplývá ze sociologického průzkumu. Mediální expert Anatolij Šaríj se snaží zjistit, proč ukrajinská televize lže a vymýšlí si mýtické snižování rozdílu mezi kandidáty.

2; Mimořádná výzva Zelenského Ukrajincům. Kandidát na prezidenta Ukrajiny Vladimir Zelenskij vyzval všechny Ukrajince, aby 19. dubna přišli na stadion v Kyjevě.

3; Pytel sraček. Ze studia Prvního kanálu vyhnali experta za jeho fašistické srovnání Oděsy s Notre Dame. Moderátor programu „Čas ukáže“ Anatolij Kuzičev vyhnal ze studia Alexandra Sytina.

4; Vyslání mírových sil je prioritou, tvrdí Porošenko. Už v květnu nebo počátkem června bude otázka mírových sil na pořadu dne.

5; Problém s Maďarskem není vyřešen, říká Porošenko. Zdůraznil, že musí ochránit práva ukrajinských občanů maďarského původu, kteří neznají ukrajinský jazyk.

6; Evropská unie neočekávaně vystoupila proti USA a Izraeli a postavila se na stranu Sýrie ohledně Golanských výšin. V EU trvají na nutnosti urovnání krize mezi stranami konfliktu v Palestině.

7; Byly zveřejněny záběry poničeného chrámu Notre Dame z ptačí perspektivy.

8; Elita žije jen dneškem. Proč se moc a peníze drží jen bezzásadových lidí? Profesor Sergej Saveljev se zamýšlí nad tím, potřebuje-li lidstvo jednotný cíl.

9; „Kradli za vlast“. Proč nová ukrajinská moc musí zavřít Porošenka do vězení? Známý ukrajinský blogger Max Bužanskij komentoval předvolební situaci.

10; Berlínská operace: K Vítězství přes tvrdý odpor nepřítele. Výnosem prezídia Nejvyššího sovětu SSSR byla zřízena medaile za dobytí Berlína, kterou obdrželo zhruba 1082 občanů.

11; Jeho cesta je poseta mrtvolami. Bandita ve funkci velitele brigády. S velkou pompou a Porošenkovou angažovaností byl do funkce velitele 79. brigády jmenován plukovník Kurač.

12; Ruské „létající tanky“ útočí v horách Střední Asie. Posádky nacvičily prvky složité pilotáže, taktické postupy vzdušného boje s použitím bojových manévrů.

13; Porošenko promarnil poslední šanci zůstat prezidentem na druhé období. Idea prezidentských voleb je prostá a lakonická – všechno nebo nic.

14; Je jim 2 tisíce let. Vědci zveřejnili výsledky „pitvy“ ostatků tajemné princezny. Badatelé ze Štětínské a Varšavské univerzity provedli analýzu ostatků ženy pohřbené zhruba před dvěma tisíci lety.

15; Silové struktury se staly slabinou. Od Porošenka utekli lidé v uniformách. Se silovými strukturami kontrolovanými prezidentem se před druhým kolem prezidentských voleb děje něco nekalého…

16; Mezinárodní tribunál pro námořní právo projedná žalobu Kyjeva vůči Rusku za dva týdny. Dosáhnout efektního vítězství před druhým kolem voleb se tedy Porošenkovi nepoštěstí.

17; Libyjské hlavní město prožilo raketový útok. 4. dubna generál Haftár oznámil zahájení „osvobozovací operace od teroristů“.

18; V Kyjevě varovali, jaké následky bude mít pro obyvatele Donbasu získání ruských pasů. Hrozba je to vpravdě děsivá: Přijdou o ukrajinské občanství…

19; Poslední sbohem: Proč Porošenkova porážka a vítězství Zelenského nejsou tím nejdůležitějším? Právě kvůli tomu jsou Porošenkovi příznivci vzteky bez sebe. Oděský novinář Jurij Tkačov nemluví o ničem menším než o změně režimu.

20; Kolona obrněné techniky ukrajinské armády se blíží k frontě v Donbasu. Bedlivému oku kyjevským režimem okupované části Donbasu se podařilo natočit konec kolony ukrajinské vojenské techniky s municí.

21; Donbas už „dobyli“, další fronta je Irák. NATO může poslat ukrajinské vojáky na Blízký Východ. Náměstek ministra zahraničí Ukrajiny Jegor Božok uskutečnil cestu do Iráku.

22; Ruban se vrátí do Doněcké republiky a bude se věnovat výměně zajatců, říká jeho advokát. Podle jeho slov důkazem toho, že zůstane na území Ukrajiny, bude následující soudní prohlášení.

23; Rusko může spustit další plynovou krizi, říká šéf Naftogazu. Andrej Kobolev ví, že Moskva dělá všechno pro to, aby vydírala Evropu.

24; Ruská centrální banka odebrala licenci moskevské Bance Trojka D.

25; Budu střílet na civilní obyvatelstvo. Až k vám přijdu, budu zabíjet bez výběru. Ukrajinský voják diskutoval s Rusem. V servisu online videochatů došlo k náhodnému setkání Rusa a ukrajinského vojáka. Přímo mrazí v zádech z toho, z jakých individuí je složena ukrajinská armáda.

26; Kriminalisté zveřejnili příčinu děsivého požáru Notre Dame. Škody způsobené vodou při hašení ale ještě není možné odhadnout.

27; Na ruinách Porošenkova impéria. Parubij požaduje posílení role Nejvyšší rady. Ukrajinští politici v nejlepších národních tradicích přemýšlejí, jak zlepšit vlastní postavení v souvislosti s brzkým pádem svého nejvyššího šéfa.

28; Valentina Matvijenko se může stát šéfkou Penzijního fondu. Předsedkyně Rady federace Valentina Matvijenko může opustit svou funkci a stát se hlavou Penzijního fondu Ruské federace.

29; V Zelenského štábu spočítali, kolik budou stát debaty na stadionu Olimpijskij. Otázka „Kdo to zaplatí“ skutečně vzrušuje mnoho Ukrajinců, kteří sotva vyjdou s penězi.

30; Kdo je větší zrádce? Ukrajinští „patrioti“-přeběhlíci se do sebe pustili v přímém přenosu. Skandálně známý poslanec za Porošenkův blok Alexej Gončarenko si vyjasňoval s oponentem, kdo z nich je Jidáš a kdo přeběhlík.

31; Porošenko připravuje puč, specnaz už je v Kyjevě, tvrdí poslanec Nejvyšší rady Zástupce předsedy výboru Nejvyšší rady pro záležitosti veteránů Jevgenij Rybčinskij disponuje informacemi o tom, že stávající prezident je tvrdě rozhodnut udržet si moc za každou cenu.

32; Cožpak jste zapomněli, jak Francouzi vypálili Moskvu? Žirinovskij vyzval Rusy, aby obnovovali svoje kostely a nikoli francouzský Notre Dame. Jde o reakci na slib šéfa Sberbanky pomoci finančně s rekonstrukcí vyhořelého pařížského chrámu.

33; Dmitrij Stěšin bilancuje, co se stalo s Donbasem za pět let války. Co získali a oč přišli za těchto dlouhých pět let obyčejní lidé v Doněcké a Luganské republice?

34; Domluveno! Porošenkův štáb potvrdil čas debat. Pro zájemce podpořit prezidenta slibují organizaci dopravy bezplatnými autobusy z regionů.

35; Zázračný nález na spáleništi Pařížské Matky Boží. Byl nalezen plechový kohout z vršku zřícené štíhlé věže, který byl považován za nenávratně ztracený. Kohout je jedním ze symbolů kostela.

36; Předvolební Ukrajina: Grojsman dal ultimátum vedení Naftogazu ohledně cen plynu pro domácnosti. Nejlepší dobou pro občany jsou poslední dny před volbami. Doba opojných
slibů.

37; Medveděv informoval o Rusech, kteří budou muset prostě jen přežívat. Dnes šéf ruské vlády podává zprávu Státní dumě o práci svého týmu.

38; Ukrajina vystoupila z vojenské dohody v rámci SNS. Ukrajina se chystá provádět standardizaci zbraní a vojenské techniky „ v souladu se strategickým kursem NATO“.

39; Ukrajinský voják střílel na své spolubojovníky samopalem. Jeden to nepřežil, tři další byli zraněni. Pachatel byl pod vlivem drog. Nadále přicházejí zprávy o nebojových ztrátách v ukrajinských ozbrojených formacích.

40; Vojenský prokurátor zveřejnil své ceny za prozrazení informací ministerstva vnitra Ukrajiny. Anatolij Matios prakticky zveřejnil ceník.

41; SBU se pochlubila zadržením „sedmi ruských diverzantů“. Od počátku roku 2017 na Ukrajinu z Ruské federace a Doněcké republiky bylo vysláno několik diverzních teroristických skupin, tvrdí Vasilij Gricak.

42; Velitel okupační operace informoval o tom, co brání ukrajinské armádě dobýt Donbas. Bojí se zásahu Ruska. Kdyby toho nebylo, už dávno by se ukrajinská armáda se separatisty vypořádala. Najev ale odmítl komentovat otázku potenciální ztrát při silovém řešení konfliktu.

43; Nacionální korpus se dostal až k Porošenkově vile ve Španělsku Nacisté slíbili, že to není poslední podobná akce.

44; Porošenko: Spolu s ukrajinským lidem požaduji snížení tarifů. Porošenko poznamenal, že je pro snížení cen energií pro domácnosti.

45; V Radě federace komentovali skandální výrok historika Sytina o obětech „Oděské Chatyně“. Nositelům takovéhoto stupně cynismu a duchovní pokřivenosti musí být zavírány dveře do televizních studií.

46; SBU: Za vraždami důstojníků ukrajinských tajných služeb stojí generál FSB. Podle slov šéfa SBU ve dnech explozí automobilů osobně kontroloval finální fázi“ operací.

47; Obyvatel Sevastopolu byl ubodán za odmítnutí zatancovat „lezginku“ v baru. Muž pocházející z Dagestánu zavraždil muže za odmítnutí zatancovat kavkazský národní tanec.

48; V Polsku začal hořet americký vojenský náklaďák. Jsou zranění. Na místě zasahoval vojenský hasičský sbor.

49; Znovu lhal. U Merkelové nevědí nic o tom, že by Porošenkovi slibovali vyslání mírových sil na Donbas. Německo považuje normandský formát za jediný možný formát projednávání Minských dohod.

50; Proč si Porošenko připsal 40% podpory navzdory podstatně nižšímu výsledku oficiálního průzkumu (25,4%)? Prý šlo o výsledky jakéhosi nezávislého telefonického průzkumu. Porošenko potřebuje v průzkumech vyšší čísla, aby jeho případné zmanipulované vítězství vypadalo alespoň trochu „věrohodně“.

51; Putin vyzval ke změně systému řízení „bez revolucí“. Je třeba postupovat evoluční cestou a směřovat takto ke stavu společnosti a systému řízení, které potřebujeme.

52; Senát Francie prohlásil, že Rusko musí zaujmout důstojné místo v Radě Evropy. Patříme k těm, do si myslí, že Rusko je velmi důležitým partnerem v Evropě.

53; Poptávka po ruském dluhu opět překonává rekordy. Investoři znovu předvedli rekordní chuť nakupovat ruské státní dluhové cenné papíry.

54; FSB na hranici s Ukrajinou zadržela stoupence Hizb ut-Tahrír. V současné době probíhají nutné operativně-vyšetřovací akce a rozhoduje se o otázce uvalení vazby.

55; Ukrajinští neonacisté se pokoušejí zmařit návštěvu polských diplomatů v Kyjevě. V těchto dnech se ukrajinští neonacisté nabourali do stránek polského „Fondu svobody a demokracie“.

56; Roskosmos zareagoval na obvinění z plagiátorství propagačního videa NASA. Motivační video „My jsme ruský kosmos“ prý kopíruje propagační video NASA s názvem „We are NASA“. Agentura reagovala poznámkou, že Concorde také tvarem připomíná Tu-144 a nejde o plagiátorství.

57; Je zapotřebí přemýšlet už o tom, jak s tím budeme žít. Timošenko předpověděla výsledek voleb prezidenta a přiznala, že to bude drtivá porážka Petra Porošenka.

58; Ruské ministerstvo financí se rozhodlo odebrat bankám možnost blokovat účty. Ministerstvo navrhlo omezení pro banky v otázkách blokování operací svých klientů podle zákona proti praní špinavých peněz.

59; Lucenko se nechystá odstupovat s funkce po Zelenského vítězství. Myslím si, že Generální prokuratura nyní funguje efektivněji než kdykoli předtím, prohlásil generální prokurátor Ukrajiny.

60; Ten tlustej parchant chystá obrovskou bitku na stadionu. Ukrajinci jsou znepokojeni podivnostmi při přípravě debat ze strany Porošenka. V Zelenského štábu zjistili podivné okolnosti při přípravách debat.

61; U Zelenského vyzvali Ukrajince, aby vytvořili světový rekord ve volbách. Kandidát na prezidenta Vladimir Zelenskij vyzval Ukrajince, aby přišli k volbám a udělali si selfie.

62; Lucenko se přiznal, že lhal o „seznamu nedotknutelných“, který mu měla předat velvyslankyně USA. Lucenko přiznal (nebo byl donucen prohlásit), že velvyslankyně Mary Jovanović mu žádný „seznam nedotknutelných“ nepředala.

63; Ruské ministerstvo zahraničí reagovalo na informace o vývozu ostatků agenta Mossadu ze Sýrie. „Odpovědnost za možné negativní následky této provokace leží na jejích organizátorech a vykonavatelích“.

64; Soud zamítl žalobu s požadavkem potrestat Porošenka za reklamu s Putinem. Ukrajinci zuří. Šestý odvolací administrativní soud pod tlakem Porošenkovy administrativy zamítl žalobu.

65; Lucenko vyprávěl, jak Turčinov hledal v zemi tanky. Generální prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko informoval, jak v roce 2014 tehdejší úřadující prezident země a hlavní velitel ozbrojených sil zoufale hledal tanky, aby ospravedlnil vyhlášení ATO proti civilnímu obyvatelstvu Donbasu. Obětí této operace se podle oficiálních zpráv OSN stalo už několik tisíc civilních obyvatel.

66; Rusko předalo Bělorusku plán další integrace. Spory ohledně dalšího sbližování zesílily v loni, ale zatím k tomu neexistují politické ani ekonomické předpoklady. Integrace musí být výhodná pro obě strany, zdůraznil Medveděv.

67; Trumpův zeť Jared Kushner oznámil dohodu století ohledně situace na Blízkém Východě. Plán na urovnání situace bude představen v červnu.

68; Porošenko investoval do druhého kola dvakrát více peněz než Zelenskij.

69; V Německu bude zjednodušen proces deportace migrantů.

70; Diův hněv: Blesk udeřil do skupiny turistů v aténské Akropoli. Čtyři turisté byli poraněni.

71; Moskevský školák Ruslan Gabdrachmanov (8. třída) vyvinul tričko určené k dobíjení komunikační elektroniky. Vyhrál s tím soutěž „Od atomu ke galaxii 2019“.

72; Ruské brambory ovládly srbský trh. V srbských médiích se rozhořívá skandál kvůli ruským bramborám, které vytlačují místní produkty.

73; Srbsko poskytuje státní záruky Tureckému proudu. Přípravné práce pro výstavbu Tureckého proudu přes Srbsko už začaly.

74; Stránka smírčích soudců z Petrohradu bude prověřena na nacistickou symboliku. Podnikatel z Petrohradu Pavel Doroš se obrátil na prokuraturu poté, co objevil na místní stránce smírčích soudců nacistickou zkratku SS.

75; Státní department vydal mapu Izraele s okupovanými Golanskými výšinami.

76; Byl jmenován nový kurátor Ukrajiny v Kremlu. Místo Olega Govoruna byl do funkce náčelníka kremelské správy pro příhraniční spolupráci jmenován Alexej Filatov.

77; Šéf SBU zázračně vyslechl mrtvého ruského diverzanta. Muž, který se počátkem dubna pokoušel odpálit automobil ukrajinského důstojníka v Kyjevě, přežil a svědčil u soudu, informoval Vasilij Gricak.

78; Vladimir Putin udělil ruské občanství belgickému podnikateli Michelu Litvakovi narozenému v Leningradě v roce 1951.

79; Zemřel korespondent Prvního kanálu Ilja Kostin. Bylo mu necelých 40 let. Reportoval z Čečny, Iráku a pracoval i v okolí prezidenta.

80; Nedaleko japonské jaderné elektrárny Ikata se probudila sopka.

81; U Porošenko se začali bát agresivních stoupenců komika Zelenského. Ve štábu Petra Porošenka prohlásili, že platit za pronájem stadionu se bude půl na půl.

82; Zelenskij předložil voličům test s otázkami o Porošenkovi.

83; Bývalý prezident Peru se pokusil zastřelit při zatýkání kvůli korupci. Později v nemocnici zemřel.

84; Hamás pohrozil Izraeli, že rozbombarduje Eurovizi 2019.

85; Bekmambetov natočí film o teroristickém činu v Kerči. Filmová společnost Bazelevs začala natáčet film o tragédii v Kerči, ke které došlo 17, října 2018.

86; Do Nejvyšší rady byl předložen návrh zákona o samorozpuštění. V ústavě jsou předčasné volby uvedeny jako mimořádné opatření spojené s nefunkčností parlamentu.

87; Ukrajinská policie a prokuratura: Zelenskij se nevyhýbá vojenské službě.

88; V Naftogazu došly peníze na plyn. Společnost zatím nemá peníze na dočerpání 20 miliard kubických metrů do podzemních zásobníků na příští topnou sezónu.

89; Vladimiru Putinovi byla předložena čísla ohledně nahrazování importu, na která si nedokázal vzpomenout ministr hospodářství Oreškin.

90; Gojko Mitić přijel do Doněcka. Představí film Balkánská hranice, ve kterém hraje jednu z rolí.

91; Na Ukrajině zahájili trestní řízení proti Poltorakovi, Turčinovovi a Parubijovi. Případ má souvislost s událostmi roku 2014 na kyjevském Majdanu nezávislosti.

92; Pobaltská flotila byla prohlášena za bezbrannou. Základ flotily pobaltských zemí tvoří minolovky, kterým za devět let skončí životnost.

93; Byla zveřejněna cena obnovy chrámu Matky Boží v Paříži. Odhaduje se na jednu miliardu euro. Podobná částka byla už shromážděna v rámci sbírky.

94; Zavírání podnikatelů do vězení by mělo být nahrazeno vyššími finančními pokutami, sankcemi a povinností uhradit škody.

95; Dva Ukrajinci byli u Kyjeva zadrženi kvůli střelbě v pizzerii.

96; Zhroutily se internetové stránky prodávající vstupenky na prezidentské debaty na stadionu.

97; Příčinou vzniku požáru v Notre Dam byla závada na elektroinstalaci v opravované části objektu.

98; V Porošenkově štábu přiznali, že se prezident dostal na informačním poli do defenzivy.

99; V Kyjevě spočítali příjmy v důsledku odložení dokončení „Severního proudu – 2“.

100; Prezident Ekvádoru tvrdí, že si Assange vodil domů na velvyslanectví hackery.

101; Assange dostal cenu Evropského parlamentu za svobodu médií za rok 2019. Informuje o tom list The Sydney Morning Herald.

102; Západní média: USA nedokázaly ovlivnit turecké rozhodnutí nakoupit ruské S-400.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
7 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.4.2019

  1. .lak napsal:

    Latentní inteligenci má asi i můj komp protože chtěl i heslo od biosu. Že se profláknu. :-) Protože když popíši neuvěřitelně řvoucí „čarodejnice kdy z běžného akustického tlaku hovoru dělali tisícinásobky aby se byli slyšet a přeřvávali se svině bez odpuštění začínám chápat směr těch krotitelů v harémech. Hmmm
    A jsou velikonoce a předci nebyli blbí a věděli jak. Nebojte se přitlačit :lol:

  2. proud napsal:

    „94; Zavírání podnikatelů do vězení by mělo být nahrazeno vyššími finančními pokutami, sankcemi a povinností uhradit škody.“…………:-)nikoliv nahrazeno(jak by se lecketerymu kriminalnikovi libilo),ale „doplneno o….“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!