Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 18.4.2019

gerojomslava1; Vousatí dobytkové se samopaly tam znásilňují holky. Porošenko vyprávěl o „hrůzách Donbasu“.

2; Uprchlý Kolomojskij informoval o svých plánech po Zelenského vítězství. Od září 2018 žije Kolomojskij v Izraeli.

3; Hospitalizace a kóma Dmitrije Bykova. Spisovatel a novinář Dmitrij Bykov byl hospitalizován ve středu v městské nemocnici v Ufě.

4; Doktorka „Smrt“ informovala Ukrajince o nedostatcích zdravotnictví v USA. Americký systém zdravotnictví má řadu nedostatků.

5; Vážné varování pro Rusko. USA informuje o nových opatřeních proti Venezuele. Informoval o tom Trumpův poradce pro národní bezpečnosti John Bolton.

6; Vlastně je jedno, kdo na Ukrajině zvítězí. Známý vojenský korespondent Jevgenij Poddubnyj informoval, proč nestojí za to brát volby na Ukrajině vážně. Stojí proti sobě válečný zločinec, který patří před soud, a umělec, který podporoval zabíjení civilistů v Donbasu.

7; Špatný signál pro Putina. Proč Rusové schvalují Stalina? Výsledky průzkumu by měly zajímat především Putina. Výsledky nevypovídají nic o skutečném vztahu ruské veřejnosti ke Stalinovi, ale jeho prostřednictvím vyjadřují svou nespokojenost se současným stavem. Chtějí něco, co za Stalina bylo samozřejmostí a dnes to nemají: Příjmovou spravedlnost.

8; Jak v Donbasu hlasovali pro Porošenka. Byly zveřejněny záběry, na kterých jsou zachyceny případy porušení volebního procesu při volbách 31. března.

9; Západ verbuje Lukašenka do protiruského týmu. V poslední době přicházejí stále častěji zprávy o tom, že běloruský prezident Alexandr Lukašenko rozvrací vztahy s Moskvou.

10; Bývalý učitel Petrohradské univerzity Igor Kimakovskij: Volby na Ukrajině nic neřeší ohledně jejího historického poslání ve slovanském světě ani politického a ekonomického kursu.

11; Dokonce se nás dokonce pokoušeli zastavit. Velitel brigády Doněcké republiky prozradil, jak hledal pomoc u Moskvy pro povstání v Donbasu. Bývalý velitel doněcké Alfy vypráví o tragédii Donbasu a o tom, že je krajně nespravedlivé z toho vinit Rusko.

12; Hlavní vojenský prokurátor Ukrajiny prozradil důvod svého útěku ze země. Novinář Vasilij Krutčak s odvoláním na své zdroje informoval, že Anatolij Matios utekl za hranice. V zahraničí byl prý pracovně ve spolupráci s SBU.

13; Zelenskij si najal americké lobbisty, aby očistil svou image a našel si kontakty n USA.

14; USA vytvoří nepilotovanou flotilu pro boj s Ruskem, píše americký tisk. USA plánují utratit zhruba 4 miliardy dolarů na nákup bezpilotních plavidel a robotizovaných ponorek.

15; Vítr se obrací. Soud zrušil obstavení účtů banky, která patřila Janukovičovu synovi. Na účtech „Všeukrajinské rozvojové banky“ bylo obstaveno 1,2 miliardy hřiven.

16; Večer Zelenskij prolomí mlčení a obrátí se s výzvou na Ukrajince v televizi. Vtrhne do vysílání Porošenko? V každém případě svou porci podívané dostanou v plné míře, což se nedá říci o chlebu (narážka na antické „chléb a hry“).

17; V Japonsku přiznali nemožnost připojení Kurilských ostrovů. Japonsko by chtělo získat zpět Kunašir, Šikotan, Iturup a Habomai s odvoláním na Traktát o obchodu a hranicích z roku 1855.

18; Medvedčuk informoval, za jakých podmínek podpoří Zelenského. Ukrajinský oligarcha Viktor Medvedčuk řekl, že Zelenského podpoří pouze v případě, že se zasadí o mír v Donbasu.

19; Zlobí se Donbas na Rusko? Byla zveřejněna reportáž Dmitrije Stěšina z Doněcka. Jakou cestu prošly Republiky Donbasu za posledních pět let a jak se vyvíjel vztah k Rusku?

20; Zelenskij informoval o svých vztazích s Kolomojským. Jsou to běžné pracovní vztahy.

21; Vrah s tesáky a očima démona. Strašlivý zločin v ukrajinském Těrnopolu. 16. dubna byla v Těrnopolu několika ranami nožem do krku zavražděna majitelka tetovacího salónu Taťjana Podaševskaja. Ve zprávě policie se píše o upířích zubech, rozích, zmijím jazyku a démonických očích.

22; V Rusku chtějí zavést novou ekologickou daň. Nová daň má nahradit platby podniků za vypouštění nečištěné odpadní vody.

23; Severní Korea otestovala nové taktické zbraně. Kim Čong-un, který byl přítomen na polygonu během testů, prohlásil, že je spokojen s prací korejských vědců a obranného průmyslu.

24; Trump zakázal zveřejňování informací o jaderném arzenálu USA. Bílý dům zrušil praxi zahájenou za Baracka Obamy.

25; V Německu nevědí nic o setkání normandské čtyřky, které avizoval Porošenko. Předtím prezident Ukrajiny sebevědomě prohlásil, že v případě jeho znovuzvolení lze očekávat brzké setkání normandské čtyřky.

26; Podíl střední třídy v Rusku poklesl pod 50%. Za roky krize a propadu reálných příjmů se střední třída výrazně ztenčila.

27; Turčinov vyzval k tomu, aby byla FSB označena za teroristickou organizaci. Tajemník ukrajinské rady pro bezpečnost a obranu označil Rusko za „stát, který šíří po světě terorismus“.

28; Doněcké ministerstvo státní bezpečnosti varuje občany Republiky před novými zákeřnými metodami ukrajinských tajných služeb.

29; Donbas nedostane zvláštní status. Zelenskij vystoupil proti Minským dohodám. Kromě toho vyloučil schválení zákona, který by garantoval amnestii pro separatisty.

30; T-90 je slušný Land Cruiser a Armata závodní auťák. Kdo má bojové závodní auto? Jen Uralvagonzavod, říká vedoucí brigády specialistů podniku.

31; Rusko přerušuje export ropy na Ukrajinu. Moskva schvaluje odvetná opatření v reakci na další nepřátelský krok Kyjeva.

32; V New Yorku málem vyhořel chrám svatého Patrika. Sedmatřicetiletý zločinec záviděl slávu kostelu Notre Dame a chtěl podpálit kostel v Americe. Byl zadržen s kanystrem hořlaviny.

33; Putin si přeje, aby Ukrajina byla normální zemí, říká Medvedčuk. Za pět let učinil Porošenko rusofobii a protiruskou hysterii státní politikou, říká ukrajinský politik.

34; Zelenskij chce rozpustit Nejvyšší radu a zbavit se Porošenka. Obává se ale, že nemusí stihnout rozpustit parlament do podzimních voleb.

35; Za nejbohatšího podnikatele Ruska byl prohlášeni Leonid Michelson. Forbes zveřejnil každoroční žebříček nejbohatších podnikatelů.

36; Může začít třeba za hodinu. Šéf Generálního štábu Ukrajiny se bojí plnohodnotné války s Ruskem. Ruská federace se pokouší obnovit území bývalého SSSR a v cestě těmto ambicím stojí Ukrajina, prohlásil Muženko.

37; Donbas: Američtí vojáci přijeli na frontu. „Američtí partneři“ byli objeveni na pozicích 93. brigády ukrajinské armády v okolí Avdějevky.

38; Jak ukrajinská armáda dobývá nová teritoria v Donbasu. Velitel okupačních sil straší cizince báchorkami o přítomnosti tisíců ruských vojáků v Donbasu.

39; Zraněné vojáky ukrajinské armády vozí do kyjevské nemocnice každý den. Zatímco vy přemýšlíte o politice, do kyjevské vojenské nemocnice jsou přivážení další a další zranění, říkají v Radě pro bezpečnost a obranu Ukrajiny.

40; Maďarský premiér navrhoval Polsku obsazení a rozdělení Ukrajiny, tvrdí polský politik. Orbán je velmi nebezpečný a velmi inteligentní, poznamenal polský politik Sławomir Nitras.

41; Soud neuznal zničení Il-76 ukrajinské armády u Luganska v červnu 2014 za následek ruské agrese. Soud odmítl vyhovět příslušné žalobě vdovy po zemřelém veliteli sestřeleného letadla.

42; V ulicích Kyjeva se objevila vojenská technika. Někteří uživatelé sociálních sítí se domnívají, že výskyt vojenské techniky v Kyjevě je spojen s druhým kolem prezidentských voleb.

43; V USA definitivně popřeli spojení Trumpa s Rusy. Zvláštní prokurátor USA Mueller učinil definitivní prohlášení o spojení mezi Ruskem a Trumpovým předvolebním štábem.

44; Následky mohou být ty nejtěžší. Ruské ministerstvo zahraničí varovalo USA v souvislosti se sankcemi proti Venezuele a Kubě. Oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova poznamenala, že USA nepokrytě porušují Stanovy OSN a mezinárodní právo.

45; Vzdělávání po ukrajinsku. Učitel tělocviku zmlátil žáka a strčil mu hlavu do záchodu. K incidentu došlo s žákem šesté třídy na předměstí Dněpropetrovska Novaja Kachovka.

46; Časovaná finanční bomba od Porošenka. Ukrajina se nachází na hraně bankrotu. Rozhodnutí soudu o nezákonnosti znárodnění PrivatBanky může s končit pro Ukrajinu mnohamiliardovými ztrátami a státním bankrotem.

47; Rusko je připraveno se zapojit do obnovy Notre Dame, prohlásil Vladimir Putin.

48; Vstříc zahraničním investicím. V Kyjevě oloupili top manažera společnosti LG. Vyšetřovatelé předpokládají, že zloději dostali tip.

49; Doněcká republika jedná se Sýrií o dodávkách metalurgické produkce. O Produkci z Doněcké republiky se zajímají i v Latinské Americe.

50; Ukradli ti skoro všechno. Zelenskij zveřejnil výzvu Ukrajincům. Hlavním poselstvím je především výzva přijít k volbám.

51; V USA komentovali případ PrivatBanky. Ukrajinská vláda pokračuje ve svém úsilí o nahrazení ztrát po bývalých majitelích a jejich obchodních partnerech ze zbankrotovaných bank.

52; Porošenko odmítl debatovat s e Zelenským. Porošenko nedorazí do vysílání televizní stanice s účastí Vladimira Zelenského.

53; Porošenkův robot zavolal Timošenkové a učinil jí návrh. Dnes na mibilní čísla Ukrajinců chodily telefonáty „od prezidenta“.

54; Varování: Stadion bude terč. Savčenková komentovala debaty Porošenka a Zelenského. Mluvila o minometech. Zároveň ale označila debaty za „dobrou politikou kulturu“.

55; Porošenko svolává Bezpečnostní radu. Oznámil to na své stránce na Facebooku. Jde o žalobu bývalého spolumajitele Privatbanky Igora Kolomojského.

56; Zelenskij představil svůj tým. Zelenskij dorazil na televizní stanici na show Právo na moc“.

57; Po telefonátu z Porošenkovy administrativy soud odmítl vyslýchat „gruzínské ostřelovače“. Obhajoba pracovníků Berkutu se obrátila na soud s požadavkem vyslechnout další dva svědky.

58; Porošenko přikázal „restart“ soudu, který uznal znárodnění PrivatBanky za nezákonné. Za účelem urychlení reformy je třeba zapojit veřejnost.

59; Zelenskij informoval o dalším osudu PrivatBanky a požádal Kolomojského za odpuštění. Přitom prohlásil, že prezident se nesmí vměšovat do soudních případů.

60; Zelenskij záporně odpověděl na otázku, zdali je připraven „osvobodit“ Donbas vojenskou cestou.

61; Už dříve trestaný silniční pirát najel svým BMW do skupiny chodců po srážce s osobním autem. Náraz vozidlo odhodil na chodník. Šest osob, z toho jedno dítě potřebovalo lékařskou pomoc.

62; Kolomojskij drsně ponížil Porošenka. Prohlásil ho za svou loutku. Během posledního měsíce před ukončením jeho pravomocí bude dělat to, co mu bude řečeno, aby odčinil svou vinu.

63; Polský list označil Porošenka za korupční symbol Ukrajiny. Úplatkářství brzdí vstup Ukrajiny do EU. Takhle by ten proces mohl trvat padesát let.

64; Za příčinu požáru Notre Dame byl prohlášen elektrický zkrat.

65; Kontaktní skupina neodsouhlasila Velikonoční příměří.

66; Savčenková oznámila, že ve volbách vybírá mezi zlem z minulosti a nadějí pro budoucnost. Vybere si naději.

67; Estonská prezidentka pozvala Putina do Estonska na návštěvu. Prý se už dlouho neviděli.

68; V Moskvě byl zadržen bývalý vyšetřovatel FSB podezřelý z převzetí úplatku.

69; Politolog: Ropné embargo pro Ukrajinu je varování pro Kyjev. Zákaz dodávek ropy a ropných produktů na Ukrajinu v rámci obrany zájmů Ruské federace je varováním Kremlu na adresu Kyjeva před volbami.

70; Na Krym na ekonomické fórum přijeli i zástupci Ukrajiny. Fóra ze zúčastní 4,5 tisíce lidí ze zhruba stovky zemí.

71; Zvláštní zástupce USA navštívil Moskvu v předvečer návštěvy Kim Čong-una. Náměstek ministra zahraničí Ruské federace Igor Morgulov uskutečnil konzultace se zvláštním představitelem USA pro KLDR Stevem Biegunem.

72; Slovinský poslanec europarlamnetu zahrál hymnu na foukací harmoniku kvůli Notre Dame.

73; Ruská vyšetřovací výbor informoval o zatčení funkcionáře Rosaviacie Vladimira Mniška v případu krádeže jedné miliardy rublů.

74; Porošenko ztrácí na jihu Ukrajiny poslední zbytky popularity. Tam se ho chystá podpořit pouhých 9% voličů.

75; Samopaly AK-12 budou předvedeny na Přehlídce Vítězství v Moskvě.

76; Oreškin informoval, jak ruská opatření ovlivní obchodní výměnu s Ukrajinou. Opatření se budou týkat zboží za 4,3 miliardy dolarů, tedy zhruba 30% obchodní výměny obou zemí.

77; V Kyjevě odhalily hrozbu kolapsu ekonomiky bez ruské ropy. Předseda ruské vlády Dmitrij Medveděv podepsal dokument zakazující dodávky surové ropy a ropných produktů na Ukrajinu.

78; Putin vyjádřil soustrast v souvislosti se smrtí 29 občanů Německa na ostrově Madeira v Portugalsku.

79; Porošenko požádal Ukrajince, aby nenechali zemi přeměnit na Malorusko.

80; Prezident Ruské federace prohlásil, že trvalá práce vlády na odbourávání administrativních bariér umožnilo Rusku předehnat Francii v žebříčku Světové banky ohledně snadnosti podnikání.

81; Ukrajinská Ústřední volební komise změnila termín televizních debat prezidentských kandidátů. Začnou 19. dubna v 21:00 hod. a skončí v 22:00 hod. Debaty bude přenášet RT a VGRTK. Už byly vyprodány všechny vstupenky na debaty Porošenka a Zelenského.

82; FSB Ruské federace: Ozbrojenci-teroristé se vracejí do Evropy. Jeden a půl tisíce ozbrojenců, kteří prošli výcvikem v táborech teroristů na Blízkém V7chodě, se vrátilo do Evropy.

83; Facebook si „náhodně“ stáhnul obsah pošty 1,5 milionu uživatelů. Při registraci nových uživatelů požadoval facebook hesla k elektronické poště, odkud si pak zkopíroval seznamy kontaktů.

84; Žirinovskij a Milonov jsou šampiony v počtu stížností na jejich chování ve Státní dumě.

85; Vláda Ruské federace zakázalo dovoz z Ukrajiny týkající se celotělového spodního prádla, podprsenek, provazů a hrnců.

86; V Turecku začali přijímat karty Mir v bankomatech a dalších terminálech.

87; Kreml zveřejnil datum příjezdu Kim Čong-una do Ruska. Stane se tak do konce dubna.

88; Zelenskij schvaluje oslavování Bandery. Je to normální a skvělé.

89; Předvolební preference kandidátů se ustálily na poměru 73:27 pro Zelenského.

90; Zelenskij povolí vstup ruských opozičních umělců na Ukrajinu. Jako příklad uvedl Makareviče a Achedžakovovou, kteří se stydí za to, co dělá Kreml.

91; Zelenskij prohlásil Putina za svého nepřítele.

92; Úderná skupina ruské vojenské námořní flotily vyplula do Baltského moře, aby sledovala plavidla NATO.

93; Řecko sebralo Makedonii její název, Bulharsko jí sebere jazyk. Poslanec bulharského parlamentu Krasimir Bogdanov požaduje potrestání bulharských televizí, které překládají vystoupení nebo pořady z makedonštiny do bulharštiny.

94; V Japonsku vyjádřili velké znepokojení v souvislosti se zkouškami řízených zbraní v KLDR.

95; Trump označil Sanderse a Bidena za své hlavní soupeře ve volbách roku 2020.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
7 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 18.4.2019

  1. proud napsal:

    "2; Uprchlý Kolomojskij informoval o svých plánech po Zelenského vítězství. Od září 2018 žije Kolomojskij v Izraeli."............kde taky jinde,samozrejme! Israel je prece svetova, kriminalni, sionisticka a fasisticka lobbyzumpa! Az lidi dostanou jednou rozum a zrusej tem prizivnikum penize a obchody,prirozene vychcipe,protoze makat nejen ze tam neumej,ale ani nechtej,puvodem prizivnici a paraziti. Slusnej zid nikdy v Israeli nebyl ani se do toho vojenskyho bunkru nechysta a to ani jen na vylet, a talmud bere hodne s rezervou!

  2. proutek napsal:

    heleď proude, zůstals tady sám jak zkurwený kůl v plotě.....proutek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!