Kdo chce vyvolat barevnou revoluci?

3500Barevné revoluce hlásající demokracii, ale ve skutečnosti vytvářející chaos končící diktaturou, jsou potřebné pro rozvrácení tradičních poměrů. K tomu se hodí nejlépe zmanipulovaní mladí lidé, čím mladší, tím lépe manipulovatelní. Určité anarchistické síly, chtějící nahradit tradiční poměry a zavést nejspíše kulturní marxismus, si již vyzkoušely na minulých protestech proti Zemanovi a Babišovi, jak jsou mladí manipulovatelní, zvláště školní mládež. A vůbec ty nejmladší děti. Jenže dát volební právo od šesti let by bylo asi dost divné, tak to prosazují alespoň od 16-ti. Podivné, že anarchistický návrh podává především spíše pravicový STAN, tím více nám to napovídá o účelovosti takového návrhu.

Adolescentní společnost a její ideály

Už dávno nežijeme ve společnosti, ve které lidé od 18 let pracují a zakládají rodiny. I tehdy, když mladý muž dosti obvykle už ve svých 21 letech živil ženu a nějaké to dítě, byla hranice plnoletosti v 21 letech. Bylo to tak správně, přestože i tak toho moc o životě nevěděl, nicméně už asi věděl, co je potřebné k životu a určitě neměl ani část z dnešních adolescentních názorů, byl tedy pro politiku daleko vyspělejší než dnešní mladí. Dnes končí puberta mnohdy až ve 30 letech, do té doby jsou to jen adolescentní názory bez zodpovědnosti za rodinu, život v iluzích a virtuálním světě. To není proto, že by tito mladí byli zaostalí, to je proto, že věční studenti a mamánci, děvčata jezdící po světě a měnící partnery aniž by měla rodinu, to je způsob života, který je adolescentní. Škola a vědomosti o velkoměstech světa nejsou nutné v souboru vědomostí nutných k rozhodování o politickém směřování. Informace z internetu a mobilu jsou iluzorní, spíše jen názory někoho jiného nebo přímo virtuální svět. Potřebným souborem vědomostí se stávají až zkušenosti se sociální skutečností země, ve které žijí. A to ne teoreticky na základě ideologie získané na zahraničních školeních některé ze Sorošových organizací, ale na základě tvrdé zkušenosti s prací a rodinou. Sklon k nezodpovědnosti a anarchistickým nápadům je u současné mladé generace více než zřejmý a to i v politice nejmenované strany. Nic, co by podporovalo rodinu, nic, co by bylo ve prospěch společnosti, jen technikálie nebo anarchistické postmoderní vize. Ale strany, které mají zkušené politiky, by snad mohly mít více rozumu. Pokud ho nemají, je za tím nějaký účel, nějaký rozvratný cíl. To, co lze mladým odpustit, je neodpustitelné u starých zkušených politiků, protože tam je viditelný záměr.

Ne nadarmo je „konflikt generací“ mezi starými politiky, kteří prošli životem buď politickým, nebo podnikatelským, a těmi, kteří byli zvoleni davem mladých v současném adolescentním věku (do 30 let). To nejsou jen generační rozdíly v kulturním chápání života, rozdíly v oblibě hudby, výtvarného umění, oblékání a vzhledu, to jsou naprosto odlišné hodnoty. Zatímco staří mají ještě vztah ke společnosti, cítí se být její součástí, jsou do určité míry schopni se pro ni obětovat, to už je u mladých jen řídce přítomno. Žijí sami sebou, zajímá je jen jednotlivec, společnost jakoby nepotřebují. To je samozřejmě krásný přechod k revolucím a anarchii. Zvláště, když je osloví vhodný lídr. Sounáležitost absentující ve vztahu k národu se projeví v semknutých akčních skupinách. To mohou být fotbalové kluby stejně jako politické nebo ideologické organizace.

 

Přechod k postpravdivé společnosti

Co se tedy změnilo? Něco už jsem naznačil: Adolescentní způsob života inklinující k iluzím o životě a o světě, snadné podlehnutí ideologiím, obvykle těm krásným všelidským nebo ekologickým. To má svůj technický aspekt, tedy virtuální realitu v počítačích a mobilech, život bez toho, aby byl člověk nucen si realitu „osahat“ a žít přirozený život s rodinou, tedy pracovat s hmotou a poznat přirozené principy. To vede k neznalostem o skutečném světě. Druhý aspekt je ideologický, tedy univerzalistické ideologie, které chybějící vědomosti nahrazují. Do těch se potom promítají záměry mocenských center. Ty navazují na naprostou neznalost života. V dřívějších generacích by nikdo nenaslouchal takovému nesmyslu jako je genderový feminismus, každý by to odsoudil jako bláznovství. Dnes se naslouchá a dokonce i věří tomu, že si lze pohlaví změnit. Ono to samozřejmě technicky jde. Ale co je to potom za člověka? Založí rodinu? Může mít děti? Tak by zněly otázky lidí ještě před třiceti lety. Totéž ohledně manželství homosexuálů, totéž o jakési představě multikulturalismu, tedy kultur žijících v jednom místě bez společných pravidel, která nutně skončí válkou (viz Sýrii). Tyto iluze se vydávají za hodnoty. To je možné jen ve společnosti, která realitu nezná a znát nechce, o budoucnosti se odmítá bavit, zajímá se jen o svůj hédonický život nebo ideologické bláznovství.

Mocenská centra potřebují vyřadit pravdu o životě a o světě, protože jejich ideály jsou lživé iluze. Lidé jsou v takových iluzích snadno manipulovatelní a vláda nad nimi je snadná. Nepotřebují ani zrušit svobodu, ani demokracii. Alespoň ne úplně. Stačí omezit nepřípustné názory nacionalistů a xenofobů a ovládnout politické strany. K tomu stačí peníze a ovládnutí sdělovacích prostředků a spolků, které vydají za občanskou společnost. Nebezpečím jsou pro ně nezávislí lidé, svoboda slova, svobodné volby, identita se státem a národem, která vede k nezištné neúplatné angažovanosti pro svůj domov a jeho budoucnost. Prostě musí vymytým mozkům vládnout peníze. Touhu po nezištné angažovanosti nasměrují k charitativním projektům na pomoc uprchlíkům, které přijmou a udělají z nich menšinu, aby ji mohli opečovávat a dávat výsady a tím vládnout ještě pevněji nad společností.

K tomu všemu potřebují, aby rozhodovaly děti a lidé, které nic nespojuje, žádná národní idea. Pak mohou zavést cokoliv, jakoukoliv hloupost prohlásit za důležitou, jakoukoliv lež za pravdu. Pravdu zruší jako zbytečnou zátěž. Zavedou propagandu svých pseudohumánních vizí. Na začátku je barevná revoluce adolescentů, která odstraní steré struktury, které ještě mají nějakou zodpovědnost za společnost. Metody jsou různé. Jednou z nich je kriminalizace těchto struktur na základě drobných selhání, propagandistická kampaň vykreslující je jako ruské agenty apod. Stojíme právě na prahu postpravdivého světa, ve kterém vize nebude od reality rozeznatelná. Je na nás, jestli to dovolíme.
3 Komentářů k Kdo chce vyvolat barevnou revoluci?

 1. martin bareš napsal:

  Pane Podracký, článek od Vás se mi tentokrát líbí. Velmi.
  Jen dvě poznámky:
  1) Známkování marxismem, kulturním marxismem, je Váš tradiční nesmysl, či trochu málo statečnosti. Nesnažte se být tím „správným kritikem“, co sice kritizuje současný stav, ale dává najevo, že s marxismem to přece nemá nic společného. Takových „rádobybysprávných“ kritiků je hafo. A tenhle postoj, vás kritiků s ručením omezeným, není myslím dobrý. 2) Anarchismus. Myslím, že tenhle pojem zavádí. Anarchisté byli vždy. Ale vezměte situaci, ve které ti anarchisté žili, či žijí. Podle mne to byla a je neuvědomělá vzpoura. A Piráti, hippies (nespojuji je), mladí vůbec, mají k anarchismu daleko. Tetování, dredy, drogy, grupáče, nejsou vzpoura proti systému. Zvlášť, když si vezmete jejich politické výrony třeba v drézu Pirátů. To je spíš blbost ve výkladní skříni. Přelud odlišnosti, možná. To je to, co je zajímá, trochu smrcnuté exhibicionismem, USA, televizí Seznam a Novinkama vůbec, to je úplnej hnojovej luxus. Musel bych chvíli myslet, abych sesmolil hlubší odpověď. Ale půjčím si něco z jejich slovníku: „kamarádství s výhodama“, „napustit holku“. Je to srandovní a směju se, taky jsme měli svoje výrazy. Ale zároveň je mi z toho smutno. Nic jiného za tím totiž není. Takže souhlas.

 2. Karel K napsal:

  Fakta ze Slovenska: Nová chronologie. Tisíc let bylo Slovákům přidáno v 19. století . . . . .

  http://www.noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta/

  .

 3. .lak napsal:

  Multikulturalisté nazdar bazar

  Somálské rodiny raději své děti kvůli útokům noži odvážejí z Londýna zpět do Afriky ….. Masivní počet útoků nožem v Londýně, kdy nejčastějšími útočníky jsou mladí černoši, kteří jsou nejčastěji také oběťmi těchto útoků, donutil mnohé somálské rodiče své děti odvézt do “bezpečí” rodné Afriky.

  Až 70 procent somálské komunity v Islingtonu na severu Londýna je kriminalitou nožů přímo zasaženo a Británie se pro mladé Afričany, díky jim samým, stává nebezpečnou.

  Sadia Ali, matka sedmi dětí a pokladní islingtonského somálského fóra, říká, že svého patnáctiletého syna poslala do země, ze které kdysi utekla, protože venku na ulici je v přímém ohrožení života. Mnoho dalších rodin to prý již udělalo také.

  “Stovky mladíků byly odvezeny do Somálska, Somalilandu a Keni, někteří až do venkovských oblastí. Rodiče cítí, že nemají jinou možnost, pokud chtějí, aby jejich děti byly v bezpečí,” říká.

  Místostarosta Islingtonu, Rakhia Ismail, dodává: “Poslat je pryč se stalo jediným řešením, jak mohou být v bezpečí. Otázku bezpečí místní komunita opakovaně řešila, ale nikdo neposlouchal. Tolik dětí odešlo do zahraničí. Před dvěma týdny zde bylo pobodání a dítě bylo dva dny na to odvezeno (do Afriky).”

  Somálci z problémů těžko mohou vinit systém, nebo snad rasismus. Jsou to stejní Afričané, jako oni, kdo běhají po ulicích s noži a mačetami a často zcela bez důvodů někoho pobodají. Většinou jiného Afričana. Mnohdy jde také o válku gangů, do kterých velká část mladých černochů patří.

  Samozřejmě, že se najdou aktivisté, kteří pomocí oslího můstku vždy nějak rasismus, jako důvod všeho, najdou. Tvrdí, že mladí černoši jsou odstrčeni na okraj společnosti a proto dělají, co dělají. Proč ale po ulicích neběhají mladí bílí z dělnické třídy, které britský stát úplně ignoruje, a kteří zadarmo nedostanou nikdy nic? (Čtěte na stránkách Středoevropan)

  http://www.rukojmi.cz/clanky/7785-eu-je-opravdu-na-dve-veci-k-problemum-a-k-vzteku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!