Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 19.4.2019

neft_rossiya_01; Ukrajině hrozí kolaps kvůli novému ruskému zákazu. Medveděv poznamenal, že Rusko zavede zákaz exportu ropy a ropných produktů na Ukrajinu.

2; Prázdná slova. Gryzlov komentoval prohlášení Kyjeva ohledně Velikonočního příměří. Porošenko prohlásil, že 18. dubna mělo začít nové, Velikonoční příměří v Donbasu.

3; Vrchol debility. Na internetu se vysmáli známému Porošenkovu propagandistovi kvůli jeho slovům o ukrajinské armádě a ruské ropě. Miroslav Gaj svérázně komentoval zákaz prodeje ruské ropy a ropných výrobků na Ukrajinu. Ukrajina prý má v záloze plán B. Propagandistovi doporučili, aby už začal shromažďovat koně a šít sedla, aby Ukrajina bez ropy mohla dále čelit „zemi-agresorovi“. Ukrajina chtěla nasrat svému sousedovi před dveře a on – představte si tu drzost – odmítá poskytnout toaletní papír...

4; Pařížská policie zveřejnila verzi požáru v Notre Dame. Prý elektrický zkrat. Další verze tvrdošíjně odmítá.

5; Rusko zákazem exportu ropy zasáhla Ukrajinu na nejcitlivějším místě. Okamžitě to povede k prudkému růstu cen paliv a jejich kritickému nedostatku.

6; Dvacítka Zelenského přátel. Prezidentský kandidát Vladimir Zelenskij zveřejnil jména dvaceti členů svého týmu.

7; Estonsko začalo kňučet kvůli protiruským sankcím. Uvnitř estonské elity vznikají spory o nutnosti zákazů uvalených na Rusko.

8; Zelenskij sází na nacisty. Podle komikových slov by Donbas neměl dostat zvláštní status a nebude ani žádná amnestie pro vojáky Doněcké a Luganské republiky.

9; „Krvavý pastor“ připravuje „tvrdý úder“ na FSB a GRU. Turčinovovo prohlášení zní jako směšný pokus zalíbit se Washingtonu.

10; Nejnovější samopal výstroje „Ratnik“ nahradí AK-74M. 9. května na Rudém náměstí bude samopal představen spolu s dalšími novinkami.

11; Hrozba nové války: Americká obrněná technika proudí do Sýrie. Podrobnosti sdělil syrský armádní zdroj.

12; Torpédo pro Porošenka. Co bude dělat Savčenková po opuštění vězení? Po téměř třinácti měsících věznění se poslankyně chystá vrátit na své pracovní místo v parlamentu.

13; USA obrovsky poškodily Evropu. Evropané nemohou nevnímat kritické následky politiky, kterou jim vnucují USA. V důsledku protiruských sankcí přišla Evropa o 100 miliard dolarů, zatímco škody pro Rusko činily „pouhých“ 20-25 miliard dolarů.

14; Poslední sbohem. Porošenko se obrátil k národu s výzvou. Zatímco Zelenskij vystupoval v televizi, Porošenko v přímém přenosu vysílal na své stránce na facebooku.

15; Na Porošenkově stránce se objevila petice o odkladu druhého kola voleb. Pokud petice nebude projednána, její autoři si vyhrazují právo hájit svá práva na pokojných, ale časově neomezených protestních akcích.

16; Ukrajina se objevila na seznamu nejnešťastnějších ekonomik světa. A toto přišlo v době, kdy prezident Porošenko básní o tom, jak je finanční situace na Ukrajině stabilní. Patrně „stabilně tristní“...

17; Francie pošle k hranicím Ruska tanky a vojáky. Zatímco Rusko se chystá vyslat restaurátory a poslat peníze na obnovu Notre Damu.

18; Hlavním cílem Ruska je návrat Donbasu pod Křídla Ukrajiny, tvrdí Medvedčuk. Medvedčuk naléhavě radí Zelenskému, aby přistoupil na dohodu s Moskvou.

19; Ruce pryč od Ukrajiny a Sýrie. V Kyjevě proběhla demonstrace před americkým velvyslanectvím. Společnost přátelství Ukrajina – Sýrie „Sadakova Družba“ zorganizovalo akci před budovou amerického velvyslanectví v Kyjevě.

20; V Kyjevě veřejně vystoupil „koordinátor ukrajinského podsvětí“ v Donbasu. Tvář vystupujícího byla zakryta tmavými brýlemi a omotaná látkou. Sám sebe označoval za „Alexejeviče“.

21; Cizinci chtějí vozit turisty na Krym. Otázka organizace zákonného příjezdu zahraničních turistů na poloostrov může být vyřešena prostřednictvím krymského partnera.

22; Kolomojskij odpověděl na otázku, má-li cenu pronásledovat Porošenka po volbách. Bývalý šéf Dněpropetrovské oblastní administrativy prohlásil, že je připraven přijet na Ukrajinu před inaugurací, pokud se mu stávající prezident omluví.

23; Utrhlo mu to nohu. V Luganské republice explodovala nástražná mina pod civilním obyvatelem. Zraněný byl hospitalizován, jeho stav je hodnocen jako vážný.

24; V Rusku se objeví soukromé hřbitovy. Plánuje se, že na státní půdě budou zřízeny nové hřbitovy se soukromými správci.

25; Hlavně přežít... Ve vlaku Ukrajinských železnic se urvalo lehátko. Přepážky ve starých vagónech nevydrží zátěž, ale stále jsou do vagónů montovány.

26; Letdlo, které „narušilo ruskou hranici“, nereagovalo na signály ze země a bylo pak nuceno přistát v Pskovské oblasti, se ukázalo nikoli jako zahraniční, nýbrž jako ruské.

27; Oděsa: „Legenda Majdanu“ byla polity fekáliemi. Mustafa Najem prožil několik hodně nepříjemných minut v Oděse, kam přijel „na inspekci“.

28; „Volím Putina“. Ústřední volební komise informovala o čtvrtmilionu záměrně neplatných volebních lístků. Hlavní účinkující postavy už dávno proměnily volební kampaň ve frašku a vděční diváci zůstávají v roli statistů.

29; Na Ukrajině odsoudili matku – důchodkyni k pěti letům vězení za telefonáty synovi do Luganské republiky. Ukrajinští okupanti postupují v nejlepších tradicích fašistů.

30; Nad katedrálou Notre Dame se vznáší nová hrozba. Podle názoru expertů, kteří prohlédli budovu kostela poškozenou požárem, se mohou tři významné prvky stavby zřítit.

31; V Kremlu informovali o tom, co očekává Moskva od nového prezidenta Ukrajiny: Že nebude patřit ke straně války. Chtěli bychom věřit, že nový prezident přehodnotí perspektivu vzájemných vztahů Ruska a Ukrajiny.

32; Na Ukrajině vedou neonacisté násilnou agitaci pro Porošenka. Dokládá to video natočené v Sumské oblasti. „Patrioti“ v kuklách blokují automobily projíždějící po místní komunikaci a lepí jim na zadní sklo nálepky se slovy „Moje volba – Porošenko“.

33; Porošenko vyvedl lidi na Majdan. Státní zaměstnanci jsou vždy k mání. Do centra Kyjeva nahnali mnohatisícový dav „Porošenkových příznivců“.

34; Lukašenko informoval, za co Bělorusové každého proklejí. Nyní je v Bělorusku slyšet spoustu keců o tom, že Bělorusko bude někam včleněno nebo kýmsi rozděleno, stěžuje si Lukašenko.

35; Porošenkova kolona jela na stadion a doprava v ulicích města začala v souvislosti s debatami na stadionu kolabovat.

36; Velení ukrajinské armády ignoruje Porošenkovy příkazy. Za uplynulý týdne zahynuli na Donbasu dva vojáci Armády Doněcké republiky a jeden civilní občan utrpěl zranění.

37; V Sevastopolu se propadlo parkoviště i s auty. Sesunul se špatně zpevněná umělá navážka.

38; Velitelé ukrajinské armády dostali rozkaz agitovat pro Porošenka. Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil si opět udělal ostudu, říkají aktivisté hackerského týmu „Sprut“ (chobotnice).

39; Bývalý spolumajitel banky Jugra Alexej Chotin byl zadržen za krádež 7,5 miliardy rublů.

40; Bez šaškáren, odběrů krve, stadionů a debat. Lukašenko vyhlásil v Bělorusku předčasné volby. Podle jeho slov se parlamentní volby budou konat ještě v roce 2019 a prezidentské v roce 2020.

41; Kýbl hoven na hlavu je důkaz správné cesty, říká Najem. Poslance Nejvyšší rady polili při jeho inspekční cestě do Oděsy fekáliemi.

42; „Obrovská zrada“. Ukroboronprom prohrál na Ukrajině soud s ruským MiG-em. Ukrajinský státní koncern musí vyplatit 78 tisíc dolarů ruské společnosti MiG.

43; Před debatou prezidentských kandidátů proběhl na stadionu Olimpijskij v Kyjevě koncert. Příliš mnoho diváků na něj ale nepřišlo.

44; Venezuela stihla provést platbu dluhu vůči Rusku ve stanovenou dobu, tudíž bez pokuty.

45; USA vyzývají všechny země světa, aby zablokovaly ruským letadlům cestu do Venezuely. Úřady ostrovního státu Malta odmítly poskytnout povolení pro let dvou ruských letadel, a to bez vysvětlení důvodů.

46; To je definitivní tečka. Ve Státní dumě komentovali Porošenkovo vystoupení na Majdanu. Velkohubost je znakem slabosti. Chybějící halasná prohlášení a akce ze strany druhého kandidáta neříká nic o tom, že by neměl nějaké eso v rukávu.

47; Kreml: Ukrajina nepotřebuje jakékoli dohody s Ruskem. Nový prezident Ukrajiny nemusí uzavírat nějaké dohody s Ruskem. Stačí budovat normální vztahy.

48; Jak kupovali lidi na stadionu na podporu Porošenka. Starým lidem rozdávali peníze. Málokdo by tomu uvěřil, kdyby to někdo nenatočil na video. Teď už ani sám organizátor Porošenkových propagandistů tento hanebný fakt nepopírá.

49; Scénář debat na stadionu se zhroutil. Porošenko se nacpal na Zelenského pódium a porušil tak svůj vlastní původní plán.

50; Tisková služba ukrajinského ministerstva vnitra potvrdila, že kvůli debatám Porošenka a Zelenského se na příjezdových komunikacích do Kyjeva tvořily zácpy.

51; Bylo zveřejněno plné znění projevů Zelenského a Porošenka. Zelenskij demaskoval Porošenkovu politiku a všechny jeho lživé sliby ohledně Donbasu, vztahu k Putinovi, školství, jeho podnikání a závratnému růstu příjmů během výkonu funkce. Porošenko se zmohl pouze na tvrzení, že se Zelenskij schovává před oponenty, že není schopen plnit funkci nejvyššího velitele ozbrojených sil, že by byl pro Putina snadným soustem. Dále slíbil zvyšování důchodů, snižování cen energií a směřování do Evropy. Není bez zajímavosti, že příjmení svého protikandidáta vůbec nevyslovil (oslovil jej pouze dvakrát křestním jménem), zatímco slovo „Putin“ padlo v jeho projevu se objevilo hned dvakrát.

52; V Nejvyšší radě označili Porošenkovo vystoupení za „smutnou podívanou“. Poslanec Nejvyšší rady Jevgenij Murajev ostře komentoval vystoupení končícího prezidenta.

53; Zvláštní diverzní skupiny ukrajinské armády se pokoušely proniknout do Doněcké republiky. Došlo k prudkému boji. Nepřítel nevzdává pokusy vyostřit situaci na linii fronty ani v předvečer druhého kola prezidentských voleb na Ukrajině.

54; Zelenskij nazýval členy domobrany Doněcké a Luganské republiky „povstalci“, zatímco v oficiální rétorice bývá zvykem je nazývat „ozbrojenci“. Může a nemusí to být náhoda.

55; V ukrajinské televizi informovali o pokusu o atentát na Porošenka. Moderátorka ukrajinské televizní stanice Suspilne (NSTU) informovala, že v sále byl údajně člověk, který mohl spáchat teroristický čin.

56; Bylo zveřejněno kompletní video s debatami Zelenského a Porošenka.

57; Oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí označila debaty za pokračující podvod na ukrajinském lidu.

58; Bookmakeři po debatách prudce snížili Porošenkovy šance na vítězství. Před debatami byl kurs 4 : 1,3 – po debatách 5,75 : 1.

59; Kadyrov prohlásil, že debaty mezi Porošenkem a Zelenským překypují slovy, ale prozrazují absenci jasného plánu.

60; Byl zveřejněn stenografický zápis z debaty prezidentských kandidátů na kyjevském stadionu.

61; USA přišly na Ukrajinu nadlouho, říká Volker. Zvláštní zástupce Státního departmentu USA pro Ukrajinu Kurt Volker prohlásil, že USA přišly na Ukrajinu na delší dobu.

62; Běloruské ministerstvo zahraničí obvinilo ruského velvyslance ze „zničení přátelství bratrských národů“. Takto reagoval Minsk na výrok Michaila Babiče, který odporoval prezidentu Běloruska Alexandru Lukašenkovi.

63; Na debaty Porošenka a Zelenského se dostali i diváci s noži a pistolemi. Výjimkou nebyli ani opilí diváci.

64; V Turecku byli zadrženi dva arabští špióni, kteří se přiznali, že operovali jménem Spojených arabských emirátů.

65; Politolog Jevgenij Minčenko říká, že Vladimir Zelenskij si udržel svou image a držel se témat, zatímco Porošenko ani nevěděl, proti komu vlastně bojuje.

66; Vučić prohlásil, že Srbsko nezavede sankce proti Rusku a nebude vstupovat do NATO.

67; Neznámý pachatel oznámil uložení bomby v televizním studiu během Porošenkova vystoupení. Porošenko i diváci se rozhodli v sále zůstat.

68; Ramzan Kadyrov připomněl Porošenkovi, že v roce 2014 mu přísahal věrnost Ruské federaci a prohlašoval, že Rusko nebude mít loajálnějšího spojence než Ukrajina.

69; Dodávky amerických člunů Island Na Ukrajinu byly odloženy. Nejsou peníze, oznámil velvyslanec v USA Valerij Čalyj.

70; Porošenko vyzval k „obraně Ukrajiny před Zelenským“.

71; Ombudsmanka Doněcké republiky Darja Morozova oznámila počet obětí kyjevské agrese za rok 2019: Zahynulo 51 osob a dalších 55 bylo zraněno. Podle posledních údajů celkem od začátku konfliktu jen v Doněcké republice zahynulo 4.780 osob, z toho 81 dětí.

72; Moldavský prezident Dodon chce s Putinem projednat zrušení cel. Poznamenal, že doufá, že ruské úřady budou souhlasit s prodloužením režimu zrušení cel.

73; Zelenskij se zeptal Porošenka, jestli se nestydí. Porošenko se zase Zelenského zeptal, zdali může zaručit, že podnikatel Igor Kolomojskij bude odříznut od přístupu ke státním zdrojům.

74; Ukrajinští diverzanti při pokusu proniknout do Doněcké republiky aktivovali miny. Jsou oběti na životech. Tři ukrajinští ozbrojenci zahynuli, další dva utrpěli zranění. Při pokusu o evakuaci zraněných utrpěl nepřítel další ztráty – čtyři mrtví a pět zraněných. V Bojích zahynuli tři bojovníci Doněcké republiky.

75; Roskosmos vyvine družici na odstraňování kosmického smetí.

76; Zelenskij sám sebe označil za výsledek Porošenkových chyb.

77; Na debaty Porošenka se Zelenským přišlo 22 tisíc lidí.

78; Porošenko vyzval své stoupence, aby každý naverboval tři Zelenského příznivce. Ironií osudu je, že i kdyby se takováto akce stoprocentně podařila, pravděpodobně by Zelenskému ještě nějací příznivci zbyli.

79; V Porošenkově týmu odmítají odpovědět na otázku, kde vzali soukromá telefonní čísla Ukrajinců, které obtěžují svými telefonáty.

80; Húthiové sestřelili čínský dron Pterodactyl I. patřící saúdským ozbrojeným silám.

81; Červenou linií, po které už bude naprosto jasno, se může stát neúčast Ruska ve volbách generálního tajemníka PACE. V takovém případě by Rusko z organizace definitivně vystoupilo.

82; Ukrajinská armáda rozmístila podél hranic Luganské republiky raketomety Uragan, bojová vozidla pěchoty a protivzdušné komplexy. Většina této techniky je v obytných částech obcí, jejichž obyvatelé slouží jako živý štít.

83; Dmitrij Peskov prohlásil, že Minské dohody nemají alternativu. Kreml doufá, že to nový ukrajinský prezident bude akceptovat.

84; Lukašenko srovnal ruský jazyk s rozumem a vyzval, aby se otázka ruštiny přestala v zemi vnímat jako politikum. Ruštinu i běloruštinu obyvatelé státu prostě potřebují.

85; Požár v Bordeaux zničil dva miliony láhví francouzského vína v ceně 13 milionů dolarů.

86; K soudu v Kyjevě se dostala žaloba o zákazu pro Porošenka opouštět zemi po volbách. Týká se to také předsedy prezidentovy administrativy Igora Rajnina.

87; Rusko omezilo 30% obchodní výměny s Ukrajinou. Pod nové sankce Ruska spadá zboží za více než 4,3 miliardy dolarů.

88; V souvislosti s požárem v Notre Dame vzrostla Macronova obliba. Ale i tak jeho činnost pozitivně hodnotí pouze 32% občanů. Počátkem dubna to bylo jen 29%.

89; Ruské ministerstvo zahraničí nenalezlo v Muellerově zprávě nic zajímavého.

90; Lukašenko se natvrdo rozhodl odebírat ropu na světovém trhu a nemuset se před nikým klanět.

91; Američtí finančníci odhalili „šokující“ fakta o ruské ekonomice. Obrovský vliv v ruské vládě prý mají miliardáři, myslí si v USA.

92; Rusko se pohádalo s Kazachstánem kvůli ukrajinskému cukru. Rusko obvinilo Kazachstán z porušení legislativy Eurasijské hospodářské unie.

93; Ministerstvo zdravotnictví vyzvalo oba prezidentské kandidáty, aby před debatami nepili alkohol.

94; Německá média (časopis Telepolis) kritizovala Evropský soud pro lidská práva za zamlčování ukrajinské viny v případu MH17.

95; V Nejvyšší radě informovali o plánech Petra Porošenka stát se premiérem země na základě předčasných parlamentních voleb. Porošenko slíbil svým voličům, že se nevzdá.

96; V Donbasu se chystají spočítat škody a požadovat jejich uhrazení od Ukrajiny, řekl Denis Pušilin.

97; Savčenková: Lucenko nemá na Ukrajině politickou budoucnost. Připomněla jeho slib účastníkům majdanu, že jim opatří zbraně. To je podle ukrajinské legislativy trestný čin.

98; Nemáme vás rádi. Belgické úřady budou na facebooku přesvědčovat migranty, aby nejezdili do země.

99; V EU schválili vytvoření společného fondu pro obranu a stavbu letadlové lodě.

100; KLDR žádá, aby byl z rozhovorů vyloučen Mike Pompeo.

101; Média: Venezuela obchází opatření USA pomocí Rosněfti. Vláda prezidenta Madura využívá služeb ruské společnosti Rosněfť k tomu, aby obcházela sankce USA vůči ropnému průmyslu země.

102; V Libyi vydali zatykač na maršála Haftára, který velí Libyjské národní armádě útočící na Tripolis.

103; USA neodpověděly na ruský návrh ohledně odvrácení jaderné války. Rusko v roce 2018 navrhla Spojeným státům přijetí společného prohlášení o nepřipuštění jaderné války, avšak Washington dosud neodpověděl.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!