Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 20.4.2019

tyurma_zaklyuchennyy1; Porošenko bude sedět ve vězení, říká zástupce šéfa prezidentské administrativy. Portnov předpověděl Petru Porošenkovi nezáviděníhodný osud.

2; Velitelé ukrajinské armády panikaří kvůli hrozbám po volbách. Velení a důstojníci ukrajinských ozbrojených sil jsou znepokojeni možnou výměnou nejvyššího velitele.

3; Zelenskij srazil v debatách Porošenka na kolena, říká Savčenková.

4; Něco mezi demagogií a fraškou. V Radě federace komentovali debaty mezi Zelenským a Porošenkem.

5; Sbohem, Péťo. Tohle je pohřeb. Bývalý velitel legendární brigády Armády Luganské republiky Prizrak Jurij Ševčenko komentoval proběhlé debaty mezi prezidentskými kandidáty.

6; Bude ho kvůli mně i ve spánku polévat studený pot! Ljaško vyhrožuje Zelenskému. Ljaško tvrdě slíbil prezidentskému kandidátovi Vladimiru Zelenskému, že ho naučí obětovat se pro Ukrajinu.

7; Pedofil v čele štábu mnohonárodní divize „Severovýchod“. Armádní špičky mlčí. Čtyřiapadesátiletý plukovník Robert Orlowski byl ambiciózním důstojníkem a pýchou polské armády.

8; Ukrajinské ozbrojené síly se vymkly prezidentově kontrole. Za uplynulý týden zahynuli dva bojovníci Armády Doněcké republiky a jeden civilní obyvatel byl vážně zraněn.

9; Volby v zemi šašků. Významný evropský dobrovolník natvrdo prohlašuje, že na Ukrajině jsou v politice výhradně zrůdy a ukrajinská politika je jen show a divadýlko pro ohlupování mas.

10; Kadyrov vyprávěl, jak se mu podařilo zastrašit Porošenka, který pak přísahal věrnost Rusku. Nejvyšší čečenský představitel učinil senzační prohlášení o svém rozhovoru s Porošenkem v roce 2014.

11; Zelenskij totálně převálcoval Porošenka. Byly zveřejněny výsledky debat podle expertů. Je to vítězství s takovým skóre, které ani nebylo možné dopředu předvídat.

12; Podivné převrácené ukrajinské vlajky na pozicích ukrajinské armády v Donbasu. Co to znamená? Tichá vzpoura? Vojenský dopisovatel Alexandr Sladkov píše o svém velmi zajímavém pozorování.

13; Novinářka Marina Achmedova si nebere servítky: Přesně tohle si Ukrajina zasloužila. Bude jí vládnout obludně zvětšená verze směšného „hrdiny všech hrdinů“ Vladimira Parasjuka.

14; Hrozivý „Lotos“. Nová tajná zbraň pro ruská výsadková vojska. Nad novým bojovým vozidlem se pomalu začíná rozplývat mlha.

15; Porošenko si postěžoval státnímu tajemníkovi USA Pompeovi na Zelenského. Po fiasku na debatách na stadionu Olimpijskij hledal končící prezident podporu ve Washingtonu.

16; Plavidla NATO připlula do polského přístavu. Ve skupině plavidel je americký torpédoborec, španělská, britská a polská fregata a také německý tanker.

17; Péťa a Vova umlkli. Na Ukrajině byl dnes zákonem stanovený „den ticha“ před volebním dnem. Dnes je na Ukrajině zakázána jakákoli agitace.

18; Strašlivé požáry v Zabajkalsku. Stovky lidí přišly o své domovy. Záchranáři mimořádně navyšují množství zasahujících sil a prostředků.

19; Za zavřenými dveřmi. Ukrajinci budou hlasovat i po 20:00 hod. Šéfka Ústřední volební komise popsala mechanismus, který umožní občanům volit prezidenta i po uzavření volebních místností. Občané, kteří přišli ve 20:00 hod., mohou ještě v klidu provést volební akt.

20; V Donbasu havaroval dron OBSE. Ve zprávě organizace se upřesňuje, že pře okamžikem zmizení se periodicky ztrácel signál v důsledku jeho rušení.

21; Turecko je připraveno nahradit americké F-35 ruskými stíhačkami. Zástupce tureckého ministerstva obrany vysvětlil, že Ankara si nemůže dovolit vzdát se amerických F-35 a ničím je nenahradit.

22; V Rusku se mohou objevit jaderné ponorky Borej-K s raketami s plochou dráhou letu. Informuje o tom zdroj ve vojensko-průmyslovém komplexu.

23; Opilí ukrajinští vojáci střílejí po bytech civilních obyvatel.

24; Finální fáze operace „Svoboda“. Guaidó upřesnil datum „svržení“ Nicoláse Madura. Guaidó plánuje zorganizování největšího protestu opozičních sil za celou historii hnutí proti Madurově vládě.

25; Drtivá porážka Petra Porošenka v debatách. Videoblogger a mediální expert Anatolij Šaríj rozebírá debaty na stadionu větu po větě.

26; Porota osvobodila obyvatele Čečny Rasambeka Bekmurzajeva, který byl obviněn z vraždy důstojníka FSB a vojáků. Porota se radila sedm hodin a vynesla osvobozující rozsudek.

27; Velitel specnazu Doněcké republiky Olchon se vyjádřil ohledně blížícího se poskytování občanství Ruské federace občanům Luganské a Doněcké republiky. Datum podepsání prezidentského výnosu je výhradně v rukou ruského prezidenta.

28; Proti hlavnímu vojenskému prokurátorovi Ukrajiny Anatoliji Matiosovi bude zahájeno trestní řízení za svévolné opuštění pracoviště.

29; Ukrajinská realita je ještě dobrodružnější. Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov se vyjádřil k televiznímu seriálu Hra o trůny.

30; Mimořádný zápas… Debaty Zelenského a Porošenka sledovali hosté v moskevských sportovních barech úplně stejně jako fotbalový zápas.

31; Ozbrojenci batalionu Ajdar vyprovokovali boje s vojáky 53. brigády ukrajinské armády. Jsou hlášeni mrtví a zranění. Do urovnání konfliktu se zapojili představitelé štábu okupačních sil a vojenské pořádkové služby.

32; Porošenko označil příslušníky domobrany Donbasu za „povstalce“. Předtím tak učinil už Zelenskij. Jedná se o další osudnou chybu Porošenkových propagandistů.

33; Lukašenko: Rusko je oporou běloruské suverenity. Předtím Lukašenko ve výzvě k národu prohlásil, že ten, kdo se odváží zničit zemi, bude proklet běloruským národem.

34; Zelenského manželka byla zapsána na seznam Mirotvorec za „pomoc Armádě Doněcké republiky“. Je obviňována z toho, že přede pěti lety sdílela na sociální síti příspěvek, ve kterém se navrhuje cena v ruských rublech za informace o přesunech vojáků ukrajinské armády. Svůj „hrozný čin“ vysvětlila tím, že neměla tehdy dostatek informací.

35; Moskvě vyprovokovali policisté hromadnou rvačku. Informuje o tom tisková služba Hlavní správy Ministerstva vnitra pro Moskvu.

36; Advokát a Porošenkův propagandista Andrej Chilko tvrdí, že v noci soud projedná žalobu na vyloučení Zelenského z voleb. Šestý odvolací soud v Kyjevě projedná možné zrušení registrace Vladimira Zelenského jako kandidáta na prezidenta.

37; Protiruské sankce jsou směrovány na EU, říká německý poslanec za AfD Stefan Keuter. Protiruské sankce nepřinášejí žádný užitek evropským společnostem a jsou zaměřeny proti EU.

38; Z programu Trumpovy Republikánské strany bylo kvůli vztahům s Ruskem vyškrtnuto poskytnutí smrtících zbraní Ukrajině.

39; Ukrajinští právníci zahájili diskusi, na základě jakých článků bude možné zavřít Porošenko do vězení. Výběr mají opravdu veliký. Známý ukrajinský právník Andrej Portnov neuvažuje, zdali Porošenka zavřít, nýbrž rovnou podle jakého článku.

40; Protesty v Paříži. Hořící automobily, srážky s policií, slzný plyn… V Paříži pokračují akce v rámci 23. vlny protestů „Žlutých vest“. A už došlo na silový scénář.

41; Přeskočilo jí? Uživatelé internetu se velmi dobře baví záběry, kdy při tradičním poklekání na stadionu místopředsedkyně Nejvyšší rady předvedla neuvěřitelný kousek: Rozběhla se a před okrajem pódia padla na kolena.

42; Volby bez výběru. Ve Státní dumě odpověděli na slova Kurta Volkera o tom, že USA přišly na Ukrajinu nadlouho. USA tím jen přiznaly, že Ukrajina se nachází ve stavu vnějšího řízení a právě probíhající volby na tom absolutně nic nezmění.

43; Bylo zveřejněno mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky v souvislosti s ostřelováním ruských novinářů ze strany ukrajinské armády. Oficiální zástupce Národní policie Doněcké republiky Daniil Beznosov vystoupil s mimořádným prohlášením.

44; Co se stane Porošenkovi za to, že před pěti lety přísahal před Kadyrovem věrnost Rusku? Politický emigrant a novinář Alexandr Medinskij klade Porošenkovi otázku, co vlastně s Kadyrovem v roce 2014 projednávali.

45; Je to klíčová otázka. Sýrie poskytne Rusku přístav Tartus na 49 let. Toto rozhodnutí bylo schváleno na zasedání mezivládní komise už v prosinci 2018.

46; Porošenko podepsal výnos o integraci do EU a NATO. Výnos vstupuje v platnost dnem jeho zveřejnění, tedy od soboty 20. dubna.

47; Zelenského žena komentovala zveřejnění jejích údajů na Mirotvorci. Prohlásila, že tento útok je porušením principu „dne ticha“ před volbami.

48; V Kyjevě začal soud, který má rozhodnout, bude-li Zelenskij vyloučen z voleb. Spěchat příliš nemusí, protože rozhodnutí by mělo i retroaktivní platnost. Proběhlé volby by byly prohlášeny za neplatné.

49; Vyloučení Zelenského z voleb by bylo sebevraždou stávající moci, říká Bortnik.

50; U Zelenského komentovali poslední zoufalý pokus Porošenkova týmu zvrátit pro ně nepříznivý vývoj. Podle nich ale nemá takový krok absolutně žádnou šanci.

51; Pompeo telefonoval Porošenkovi a Zelenskékmu. USA jsou připraveny spolupracovat s tím, koho ukrajinský lid zvolí.

52; Žaloba proti Zelenskému je „festivalová demokracie“ po ukrajinsku. V zemi,jako je Ukrajina je možné opravdu všechno…

53; Projev Porošenkovy agónie: Prezident v „den ticha“ vystoupil s projevem ve městě Vinnica a mluvil tam o svém vítězství.

54; Soud chystá rozhodnutí o vyloučení Zelenského z voleb. Soudkyně prohlásila, že rozhodnutí bude schváleno do půlnoci místního času.

55; První letadlová loď indické výroby bude předána indickému vojenskému námořnictvu v roce 2021.

56; V okolí mezinárodního letiště v Tripolisu se rozhořely boje.

57; V Paříži bylo při protestech Žlutých vest zadrženo 137 lidí.

58; Ostřelovač ukrajinské armády zahájil u Doněcka palbu na ruské novináře VGRTK.

69; Ruský diplomat a arabista Matuzov: USA obětovaly Izrael v zájmu „Arabského jara“. Jak se série převratů na Blízkém Východě odrazila na bezpečnosti hlavního spojence USA? Co nyní sbližuje Izrael a Rusko?

70; Vyšetřovatelé určili místo vzniku požáru v Notre Dame.

71; Podle informací OSN koncem roku 2018 poprvé v historii přesáhl ve světě počet osob starších 65 let množství dětí mladších pěti let.

72; Bělorusko bude od Transněfti požadovat kompenzace za nekvalitní ropu.

73; Porošenko v „den ticha“, kdy je zakázána jakákoli agitace, zveřejnil kompromitující materiál na Zelenského ženu.

74; V Doněcké republice v okolí obce Okťabr třiadvacetiletá členka domobrany během útoku ukrajinské armády obětovala svůj život, aby zmařila ukrajinským vojákům tajně proniknout na teritorium Doněcké republiky.

75; Ústavní soud začal posuzovat požadavek 49 poslanců Nejvyšší rady na přejmenování Ukrajinské pravoslavné církve.

76; Na Floridě jsou podezřelé dvě čtrnáctileté školačky z přípravy hromadné vraždy devíti osob.

77; Ruská ikona, která je uložena v Notre Dame, požárem nebyla poškozena.

78; Lavrov vyzval Ukrajinu, aby po volbách dodržovala mezinárodní právo.

79; CIA tvrdí, že Huawei je projektem čínských tajných služeb.

80; Od počátku dubna zahynulo 35 syrských vojáků při útocích Islámského státu.

81; Ukrajině vzniknou kvůli Privatbance velké problémy, varuje Ukrajinská centrální banka.

82; Po zveřejnění zprávy šíleného Muellera má Trump v úmyslu změnit pravidla hry, Podle jeho slov byla zpráva napsána osmnácti rozzlobenými demokraty-trumpofoby a všechna prohlášení jsou smyšlená a neodpovídají skutečnosti.

83; U budovy ministerstva spojů Afghánistánu došlo k výbuchu.

84; Ve Vilniusu obnovili pamětní desku na počest zločince Jonase Norejky, který má na svědomí životy mnoha židovských obětí.

85; Státní department vyčlení milion dolarů na výchovu Moldávie k demokracii.

86; Moderátor Savik Šuster označil ukrajinské novináře za otroky oligarchů a politiků.

87; Ruský federální antimonopolní úřad doporučuje zvýšení ceny plynu pro obyvatelstvo o 1,4% od 1. července 2019.

88; V Číně oznámili plán společného výzkumu Měsíce s Ruskem.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!