Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 21.4.2019

zelenskiy_201; Jak se změní ukrajinské zdravotnictví pod vedením Zelenského poradce. Hlavním heslem známého lékaře je, že medicína nemůže být levná.

2; Tajný štít Ruska. Jak vojska Raketové kosmické obrany chrání před hrozbami z kosmu? Generál Skoloťanyj: V roce 1993 se poprvé začalo nahlas mluvit o našem typu vojsk. Do té doby bylo dvacet let přísně zakázáno o tom mluvit.

3; Bitva podrazáka a šaška. Co ukázaly debaty na Ukrajině? Snadno na kolena před poctivým lidem padají jen podrazáci bez svědomí a šašci.

4; V den Hitlerových narozenin ozbrojenci obsadili pravoslavný chrám u města Rovno. Situace na místě zůstává napjatá.

5; Vůdce kosovských ozbrojenců se obrátil na Porošenka s přáním, kterým si udělal ostudu: Přeji svému příteli Petru Porošenkovi a jeho příštímu premiérovi Vovanu Lexusovi všechno nejlepší a vítězství ve volbách.

6; Unikátní bojové čluny společnosti Kalašnikov: Síly pro speciální operace, granátomety a kulomety. V ohni nehoří a ve vodě se neutopí. To je vše, co je potřeba znát o člunu BK-16 z koncernu Kalašnikov.

7; „Čokoládový führer“ doufá v druhém kole v odplatu za výsledky prvního kola. Marně, protože výsledky prvního kola byly dány pouze změnou volební účasti oproti roku 2014.

8; Ukrajině hrozí nová epidemie. Její jméno je záškrt (diphtheria). Odvrácení této epidemie bude možné v případě, pokud se na Ukrajině zlepší ochrana proti infekcím.

9; Chcete-li válku, tak ji budete mít! Klerik z rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny vyhrožuje pravoslavným. Stoupenci rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny požadují neomezený přístup do chrámu kanonické Ukrajinské pravoslavné církve v Zadubrovce a vyhlásili věřícím válku.

10; Bude Zelenskij v prezidentské funkci rukojmím Kolomojského? Bývalý ministr dopravy a spojů Ukrajiny informoval mimo jiné i o přeběhlících k Zelenskému.

11; Od 8:00 do 20:00 hod. proběhlo na Ukrajině druhé kolo prezidentských voleb mezi Vladimirem Zelenským a Petrem Porošenkem. Podle všech odhadů včetně exit-pollů vyhrává Zelenskij drtivě nad Porošenkem v poměru 3:1.

12; Krvavé Velikonoce. Při sérii výbuchů na Srí Lance zahynuly stovky lidí.

13; Prasečí farma musí být zlikvidována, říká bývalá ukrajinská ministryně Jelena Lukaš v souvislosti s druhým kolem prezidentských voleb.

14; Najednou si to rozmysleli: Zelenského manželka byla odstraněna ze seznamu Mirotvorec.

15; Během voleb byla nahlášena bomba ve volební místnosti v Nikopolu a v budově televizní společnosti v Oděse.

16; Babčenko definitivně hodil Porošenka přes palubu: Prezidentem bude Zelenskij. Krysy se všude chystají k útěku z potápějící se Porošenkovy bárky.

17; V Mariupolu byla během druhého kola voleb k volebním místnostem stažena obrněná technika. Volby probíhají pod kontrolou vojáků.

18; Během voleb bylo do bojové pohotovosti uvedeno i letectvo. V případě potřeby může být použito, hlásí ukrajinské ministerstvo vnitra.

19; V důsledku palby ze strany ukrajinské armády byly poškozeny domy v Doněcku. Na město bylo vypáleno pět granátů RPG a dvě miny ráže 82 mm.

20; Počet výbuchů na Srí Lance už vzrostl na osm. Počet obětí přesáhl dvě stovky. Část z nich (36) byli cizinci. V zemi je blokován přístup k sociálním sítím.

21; Turčinov spatřil v Porošenkovi Krista. Šéf Rady pro obranu a bezpečnost Ukrajiny připomněl, že Kristus nepřišel tento svět bavit, krmit ani léčit,nýbrž dát lidem svobodu.

22; Krátce po poledni byly zveřejněny první výsledky exit-pollů, ze kterých jasně vyplývá, že drtivě vyhrává Zelenskij se zhruba 73,4% hlasů proti 26,6% pro Porošenka. Na východě země pro Zelenského hlasovalo 88,8% voličů a jen 11,2% pro Porošenka. Na západě země byl poměr 55,6/44,4, v centrální části 72,9/27,1.

23; Přestaňte znásilňovat zemi! Těhotná aktivistka skupiny Femen přivítala Zelenského obnaženou hrudí.

24; Ukrajinské ministerstvo vnitra se začalo zabývat Zelenským. Veškerá fakta budou prověřena a bude poskytnuto náležité právní hodnocení, upřesnil Zorjan Škirjak.

25; Ukrajinský generál navrhl zabrat část Ruska, až se bude rozpadat. Dříve nebo později se každé impérium rozpadá, což čeká i Rusko. A tento moment by měla Ukrajina využít, myslí si Romaněnko.

26; V Luganské oblasti byla v tichosti instalována pamětní deska ženy, která byla nelidsky umučena banderovci. Na sociálních sítích místní obyvatelé ujišťují, že v roce 2014 tam deska nebyla.

27; Zelenskij vysvětlil, proč označil Doněckou a Luganskou republiku za povstalce. Bylo to vysloveno během debaty 19. dubna na stadionu Olimpijskij.

28; Stadium přijetí: Porošenko začíná přiznávat svou prohru. Ještě v průběhu hlasování oznámil, že přijme výsledky, ať budou jakékoli.

29; Byl zveřejněn zajímavý seznam Porošenkových nepřátel, kteří se mu budou po prohraných volbách mstít. Figurují na něm jména čtrnácti velmi vlivných osob – poslanců, oligarchů, současných ministrů, bývalých gubernátorů, premiérů i prezidentů: Viktor Janukovič, Julija Timošenko. Naděžda Savčenko, Valentin Nalivajčenko (odvolaný šéf SBU), Viktor Medvedčuk, AndrejPortnov, Jelešna Lukaš (bývalá ministryně spravedlnosti), Michail Saakašvili,Arsen Avakov, Dmitrij Firtaš, Alexandr Oniščenko (poslanec a bývalý Porošenkův obchodní partner), Igor Kolomojskij…

30; Neexistují žádné problémy. Lavrov jmenoval jedinou podmínku pro proplouvání ukrajinských plavidel Kerčským průlivem: Musí být dodržena bezpečnostní pravidla stanovená Ruskem.

31; Velení ukrajinské armády je připraveno svědčit proti Porošenkovi. Nejvyšší ukrajinské vojensko-politické vedení a přední politici Ukrajiny jsou již přesvědčeni o porážce svého pána v druhém kole.

32; V Zelenského štábu navrhli, aby byl vymyšlen název pro „povstalce“. Na Ukrajině je nutné na zákonné úrovni stanovit terminologii ve vztahu k těm, kdo bojují v Donbasu proti Kyjevu.

33; Na prvním sečteném volebním okrsku v zahraničí zvítězil Porošenko. Vypadá to, že čím dál od Ukrajiny lidé bydlí, tím vyšší je Podpora Petra Porošenka.

34; Pětiletý Bělorus vyhrál přes 100 tisíc rublů v dětské kategorii soutěže „Rozesměj komika“ za vtípek o Zelenském.

35; V okamžiku uzavření volebních místností mnoho uživatelů internetu začíná čistit své účty na sociálních sítích od příspěvků podporujících Porošenka.

36; Byla zveřejněna fotografie dlouhé fronty Ukrajinců čekajících v Praze před volební místností už půl hodiny před jejím otevřením.

37; Po uzavření volebních místností byly zveřejněny oficiální odhady na základě exit-pollů: Zelenskij 72,7%, Porošenko 27,3%. V regionálním rozdělení: Západ: 56,4/43,6 – Střed: 72,3/27,7 – Jih: 86/14 – Východ: 88/12.

38; Porošenkovo sídlo v Kyjevské oblasti bylo večer po volbách vzato pod zesílenou policejní ochranu.

39; Byly zveřejněny podrobnosti z ostřelování týmu ruských novinářů společnosti VGRTK. Když bylo jasné, že ostřelovač ničeho nedosáhne, použili ukrajinští okupanti granátomety.

40; Porošenko vystoupil po druhém kole voleb s výzvou k Ukrajincům. Slíbil, že bude bránit to, čeho dosáhl, a že nepřipustí revanš.

41; Porošenko uznal svou porážku a navrhl, že předá novému prezidentovi celou svou síť mezinárodní podpory.

42; Po setkání s Putinem estonská prezidentka přiznala, že ruština není hrozbou. Prezidentka Estonska v rozporu se svou dosavadní rétorikou a politikou prohlásila, že ruský jazyk nepředstavuje pro občany její země žádnou hrozbu.

43; Ve štábu Vladimira Zelenského oslavují vítězství ve volbách. Radost byla tak veliká, že blahopřáli „Vladimiru Vladimiroviči“, přestože Zelenskij má po otci jméno Alexandrovič (v ukrajinštině Volodymyr Oleksandrovyč Zelenskyj).

44; V ruském ministerstvu zahraničí komentovali výsledky voleb na Ukrajině: Oficiální odhady ukázaly, že občané země hlasovali pro změnu.

45; V Zelenského štábu označili za prioritu kontakty s Ruskem. Oznámil to Zelenského poradce pro státní instituce a ideologii Ruslan Stěfančuk.

46; Alkoholik z Majdanu opustí funkci. Zelenskij zveřejnil první kádrové změny. Lucenko je stará garda. My budeme jmenovat nové lidi.

47; Za svůj hlavní úkol označil Zelenskij návrat všech ukrajinských občanů vězněných a zajatých v zahraničí, včetně námořníků z Kerčského průlivu.

48; Zelenskij připravuje mohutnou informační válku ohledně Donbasu.

49; V Radě federace se vyjádřili k otázce uznání ukrajinských voleb. Zelenského vítězství v sobě skrývá víc otázek než odpovědí.

50; Zelenskij slíbil, že bude bránit ukrajinštinu.

51; Export ropy do Běloruska se vrátil do normálu.

52; Porošenko slíbil Zelenskému silnou opozici. Porošenko nabídl Zelenskému, že mu pomůže zorientovat se ve všech detailech práce v nejvyšší státní funkci Ukrajiny.

53; Bývalý poslanec oděské městské rady prohlásil, že vysoké vítězství Zelenského je důsledkem toho, že hlasovat pro něj byla jediná dostupná forma protestu.

54; V Zakrapatsku proběhla hromadná rvačka místních „Romů“. Rvačky se zúčastnilo zhruba sto lidí.

55; Zelenskij ironicky poděkoval SBU za své vítězství. Děkuji SBU za to, že mě udržovali v napětí a neumožnili mi polevit.

56; Parubij vydal příkaz co nejdéle oddalovat Zelenského inauguraci. Předseda Nejvyšší rady Andrej Parubij vyzval lídry parlamentních frakcí, aby zajistili co nejdelší lhůty pro předání prezidentské moci na Ukrajině.

57; Zelenskij prohlásil, že mu Porošenko již blahopřál k vítězství.

58; V Zelenského štábu dosud nevědí, kdo bude odpovídat za rozhovory s Ruskem.

59; V posledních dnech své vlády sní Porošenko o tom, že zasadí ruštině další úder. Petr Porošenko má v úmyslu stihnout podepsat zákon o jazyce, pokud jej parlament schválí v průběhu příštího týdne.

60; Média: Totální fiasko ve volbách zvyšuje šance, že Porošenko půjde do vězení. Poslání Porošenka do vězení může odvrátit jinak velmi pravděpodobný prudký pád Zelenského obliby po volbách.

61; Na hraničním přechodu Krakovec byla zjištěna dodávka 500 automatických pušek a 400 tisíc nábojů. Poláci přivezli také laserové moduly pro zjišťování cílů a přístroje pro noční vidění.

62; Ukrajinské ministerstvo vnitra sdělilo, že obdrželo více než 800 oznámení o porušení zákona při volbách. Na základě deseti z nich bylo zahájeno trestní řízení.

63; Zelenskij ukázal na kameru svůj volební lístek a porušil tak během hlasování zákon. Ministerstvo vnitra ho bude muset za přestupek potrestat.

64; Jaceňuk: Výsledek voleb nezmění kurs Ukrajiny do EU a NATO. Upozornil, že budoucí prezident bude muset učinit mnoho velmi důležitých kroků.

65; Náhrada za ukrajinskou raketu Zenit přijde do výzbroje před oznámeným termínem. Ruská raketa-nosič Sojuz 5, která byla vytvořena jako náhrada za ukrajinský Zenit, bude spuštěna poprvé už v listopadu 2022.

66; V Petrohradu se konalo protestní shromáždění mládežnické organizace „Jabloko“, hnutí „Vesna“ a skupiny „Petrohradští homosexuálové“ proti službě v armádě Ruské federace. Sešla se ale jen zhruba stovka osob, což je na ruské poměry nevýznamný hlouček podivínů.

67; Odhad volební účasti v druhém kole prezidentských voleb se pohybuje kolem 45,26%. Nejnižší účast byla v nejzápadnějších výspách Ukrajiny – v Zakarpatsku (29,64%) a v Bukovině (34,93%).

68; Shromáždění na podporu prezidenta Vučiče v Bělehradě se zúčastnilo až 150 tisíc lidí.

69; Do vod Černého moře vplulo britské výzvědné plavidlo. Loď je vybavena dvacetimilimetrovým dělem a kulometem ráže 7,62 mm.

70; Zrušit Zelenského registraci do prezidentských voleb se pokoušeli devětkrát. Neuspěli ani jednou.

71; Lavrov odmítl poslouchat přednášky NATO o Ukrajině. Rusko už nemá v úmyslu chodit na zasedání Rady Rusko-NATO a bude se jich účastnit pouze na úrovni armádních expertů.

72; V OSN oznámili, že ve světové populaci chybí 23 milionů žen. Nejspíš se jedná o výsledek selektivních potratů v Asii podle pohlaví. Za období 1970 až 2017 se nemohlo narodit v Indii 11,9 milionů a v Číně 10,6 milionu děvčátek.

73; V Krivém Rogu (Zelenského rodiště) snědla opilá volička volební lístek.

74; Úřady Srí Lanky zjistily viníky výbuchů. Ministr obrany slíbil, že budou brzy zatčeni.

75; V Moskvě avizovali nové projekty na Krymu. Moskva je připravena zvážit prodloužení Federálního cílového programu na obnovu Krymu po jeho nuceném přechodném pobytu pod ukrajinskou správou s cílem realizace nových rozsáhlých projektů na poloostrově.

76; Na předměstí Oděsy v psychiatrickém zařízení nutili hlasovat pacienty pro jednoho z kandidátů.

77; Jevgenij Komarovskij informoval, že jej Zelenskij požádal, aby byl jeho poradcem pro zdravotnictví. Minstrem se ale stát nechce.

78; Porošenko vyzýval Ukrajince, aby šli k volbám ve vyšívankách. Sám si ji ale nakonec nevzal.

79; Ukrajinská armáda soustředila těžké zbraně u Gorlovky. V Doněcké republice prohlásili, že ukrajinští vojáci brání práci mise OBSE, aby skryli před pozorovateli přítomnost těžkých zbraní u linie dotyku.

80; Bývalý prezident Ukrajiny Leonid Kučma politoval nového prezidenta.

81; Lavrov vysvětlil, proč Rusko uznalo volby na Ukrajině v roce 2014. Rusko dalo Ukrajině šanci.

82; Francouzský ministr kultury prohlásil, že Notre Dame je takřka zcela zachráněn. Upřesnil, že nestabilní místa konstrukce a zvláště dekorativní prvky fasád západní a severní části chrámu, a také jižní věž byly zajištěny a stabilizovány.

83; Lavrov: Hlavní je, aby byl nový prezident schopný dialogu.

84; V Rusku byl vytvořen dron pro rozvědku v okruhu 100 km.

85; Politolog: Ať ve volbách na Ukrajině zvítězí kdokoli, nacisté potrestáni nebudou. Nová moc nebude provádět vyšetřování válečných zločinů režimu Petra Porošenka,protože ve výsledku by to ohrozilo právní uznání faktu státního převratu v roce 2014.

86; Žluté vesty zranily 14 policistů Paříže. Manifestací po celé zemi se účastnilo nejméně 30 tisíc lidí.

87; Ukrajinský generál Romaněnko prohlásil, že až bude Čína obsazovat Sibiř, Ukrajina bude postupovat také aktivně.

88; Na Ukrajině operuje zhruba 2.700 zahraničních pozorovatelů. Nejvíce jich maji USA a OBSE.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 21.4.2019

 1. .lak napsal:

  Loutkárna / odjinud
  dnes 2019-04-22 10:26:27
  Neřešíte podstatné
  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?
  Socopatizací květů života školastiky deformantů plácaných jak plastelíny ex(ks)pertními kabinetoretardy jste pokročili pod laťku platících nevolníků sebelikvidaci cestovkou €araboafriky dvou? miliard islamistů. Digitální dementi, pardon nosiči kartičky pohyblivých obrázků. [chechtot]

  https://pravyprostor.cz/s-nimi-zemre-nemecko/ 21.4.2019 17:50:42 Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!