Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 22.4.2019

zelenskiy_rassmeshi_komika1; Velvyslanectví USA na Ukrajině poblahopřálo Zelenskému k vítězství a poděkovali dosluhujícímu prezidentovi za jeho práci.

2; Zelenskij uskutečnil telefonický rozhovor s prezidentem Francie. Do štábu Vladimira Zelenského přijela velvyslankyně Francie Izabelle Dumont.

3; Donbas, Lucenko, ukrajinský jazyk. O čem hovořil Zelenskij na první tiskové konferenci po svém vítězství?

4; Nic moc výsledek. Názor z Oděsy na ukrajinské volby. Šéfredaktor oděského listu Tajmer (Timer) Jurij Tkačov komentoval volby prezidenta. Výměnu jednoho šaška za druhého lze těžko považovat za úspěch.

5; Zelenskij v průběhu sčítání zvyšoval náskok před Porošenkem. Vše ukazovalo na to, že získá třikrát víc hlasů než stávající prezident.

6; V centru Kyjeva byl zraněn policista a ukraden automobil. Byla zahájena akce na dopadení pachatele.

7; Tanky představují hlavní údernou a obrannou sílu Armády Doněcké republiky.

8; Krymští programátoři realizovali projekt umožňující obejít či nahradit SWIFT. Krymští programátoři se ukázali jako šikovnější než Evropané a už předali k veřejnému testování hotový blockchain.

9; Hlavní patologie naší doby. Jak světová média a sociální sítě ovlivňují a nasměrovávají myšlení současného člověka.

10; Má rozkolnická Pravoslavná církev Ukrajiny vůbec právo nazývat se křesťanskou? Vztah rozkolníků k chrámům svědčí o tom, že aktivisté této „ryze ukrajinské církve“ nemají s křesťanstvím vůbec nic společného.

11; „Výkrut smrti Nočního lovce“ a „potápění Alligatora“. Unikátní pilotážní skupina „Berkuty“ slaví své třicáté narozeniny.

12; Putin neočekávaně rozštěpil Pobaltí. Nedávné rozhovory Vladimira Putina s estonskou kolegyní vyvolaly ve zbytku Pobaltí nervózní reakce.

13; Lukašenko promluvil o vztazích Moskvy a Minsku a o plánech pro případ války. Alexandr Lukašenko prohlásil, že Rusko hraje důležitou roli v suverenitě Běloruska.

14; Na Ukrajině plánují ukousnout část Ruska. V posledních letech se na Ukrajině rozšířila móda porcování medvěda běhajícího po lese.

15; Donbas: Už ani samotná válka si nepřeje zabíjet. Smrt v Donbasu si přejí už jen politici.

16; Trump zavolal Zelenskému, poblahopřál mu a něco mu slíbil. Tuto informaci potvrdil mluvčí štábu Vladimira Zelenského Dmitrij Razumkov a řekl, že celý tým byl hodně překvapený.

17; Zelenskij zvítězil ve volbách s největší podporou v historii Ukrajiny, vyplývá z průběžných výsledků sčítání hlasů.

18; Porošenko obdržel od Washingtonu záruky nedotknutelnosti. Jak bylo zveřejněno dříve, pro záruky poskytnutí azylu týden před volbami zajel Porošenko k Merkelové a k Macronovi.

19; Kanadský premiér Trudeau poblahopřál Zelenskému k vítězství v prezidentských volbách. Všichni ti, kteří včera ujišťovali Porošenka ve věčném přátelství, si pospíšili zavolat Zelenskému.

20; Vyhlášení výsledků voleb se může protáhnout až do konce dubna, varuje Ústřední volební komise. Podle slov zástupce šéfky Ústřední volební komise Jevgenije Radčenka může volební komise zjišťovat a ověřovat výsledky až do 30. dubna.

21; V Zelenského týmu už prozradili, čím se budou zabývat první týden po volbách. Bude pokračovat ta samá práce, která probíhala v etapě přípravy k volbám.

22; Porošenko přece jen zvítězil, ale jen v zahraničí. Svědčí o tom údaje Ústřední volební komise po zpracování více než 97% hlasů.

23; Ještě se moc nesmějte. Běloruský prezident se vyjádřil o vítězi prezidentských voleb na Ukrajině – Vladimiru Zelenském. Proč by herec nemohl být prezidentem. A co vůbec může prezident rozhodnout bez parlamentu?

24; Viktor Janukovič poblahopřál Zelenskému k vítězství. Blahopřání přišla od mnoha dalších světových politických lídrů.

25; Není většího hrdinství než zastavit chaos. A Lenin to dokázal. Dnes uplynulo 149 let od narození „Iljiče“. Vášně kolem postavy Vladimira Iljiče Lenina neutichají dodnes. Jeho život, práce a smrt dosud vzrušují lidi po celém světě.

26; Nedělám si žádné iluze, říká Medveděv o Zelenského vítězství. Ruský premiér v komentáři výsledku voleb na Ukrajině hovořil o poctivosti a odpovědném přístupu.

27; Zelenskij slibuje restart Minského procesu. Některá jeho prohlášení během předvolební kampaně ale prozrazují, že text Minských dohod vůbec nečetl.

28; Nejvyšší plat požadují Rusové na Čukotce a v Magadanu.

29; Jeho odchodu z politiky se nedočkáte. V Porošenkově štábu informovali o jeho politických plánech. V okolí odcházejícího prezidenta jsou přesvědčeni, že jejich patron má veškeré šance udržet si vliv v ukrajinském politickém systému.

30; Zelenského pozvali na Krym. Doufáme, že má Zelenskij dost odvahy, aby uznal očividná fakta, říká šéf výboru Krymského parlamentu.

31; Ukrajinci odmítli hlasovat pro nenávist k Rusku, říká Puškov o Porošenkově fiasku. Ale politika není nějaký film..., říká ruský senátor.

32; Cena ropy prudce vzrostla v souvislosti s americkými sankčními plány vůči Íránu.

33; Gubernátor Lvovské oblasti odstoupil z funkce. Lvovská oblast je jediná na Ukrajině, kde podle doposud známých výsledků sčítání těsně zvítězil Porošenko.

34; Nad Porošenkovými nemovitostmi vypnuli rušičky. Drony natáčejí luxusní paláce a pozemky.

35; Obejdeme se i bez Janukovyčových blahopřání, utrhl se Zelenského štáb na bývalého prezidenta. Předtím Janukovič prohlásil, že upřímně blahopřeje Zelenskému k vítězství a přeje mu požehnání od Pánaboha a mnoho úspěchů.

36; Americký raketový torpédoborec připlul do gruzínského přístavu. Na americkém velvyslanectví prohlásili, že cílem návštěvy plavidla amerického válečného loďstva v Gruzii je zdůraznit spolupráci Washingtonu a Tbilisi.

37; Merkelová, Tusk s Junckerem a Pašiňjan dokonce v ukrajinštině. Zelenskij přijímá gratulace. Odmítnutí gratulací se dočkal zatím jen Janukovič. Jestlipak se jednačtyřicetiletému herci z toho úspěchu příliš nezatočí hlava...?

38; Po sečtení více než 98% hlasů se začíná mluvit o Porošenkově potupné porážce.

39; Už bylo zveřejněno možné datum Zelenského inaugurace. Uvažuje se o 28. květnu. Tak pozdní datum bylo vybráno proto, aby Zelenskij nemohl rozpustit parlament. Do voleb už totiž bude zbývat méně než půl roku.

40; Generální prokuratura se začala zajímat o nejbližší okolí Petra Porošenka. Každého z nich si zvou jako „podezřelého“.

41; Vyostřen v Donbasu. Ukrajinská armáda utrpěla ztráty. I v den voleb na Ukrajině ukrajinská armáda cynicky ostřelovala okraje Doněcka a další obytné oblasti Donbasu.

42; Žirinovskij prorokuje Zelenskému půl roku v prezidentském křesle. Zelenskij je loutkou Igora Kolomojského, který se pomstil Porošenkovi. A Porošenko se teď bude mstít Zelenskému.

43; Zahájí Zelenskij okamžitě válku s oligarchy? Dlouholetý poslanec Nejvyšší rady Oleg Carjov zveřejnil svou prognózu dalšího vývoje situace na Ukrajině pro nejbližší měsíce.

44; Kličko popřál Zelenskému moudrost. Zároveň bývalý boxer Porošenkovi za všechno poděkoval.

45; V Kremlu vysvětlili, proč Putin neblahopřál Zelenskému k vítězství ve volbách. Situaci komentoval tiskový tajemník prezidenta Dmitrij Peskov. Blahopřání je předčasné. A Moskva navíc ještě neuznala regulérnost ukrajinských voleb.

46; Bývalá šéfka ukrajinské centrální banky tvrdě komentovala předvolání k výslechu na Generální prokuraturu. Gontareva nemá v úmyslu jet z Anglie k výslechu na Generální prokuraturu a zve vyšetřovatele z Londýna.

47; Kyjevská strana války může ještě zkomplikovat situaci, říká Gryzlov. Nelze vyloučit, že kyjevská strana války využije přechodné období k tomu, aby zkomplikovala předání moci novému prezidentovi.

48; Ukrajina je hermafroditní stát, říká Žirinovskij. Ukrajina od Ruska odešla a do Evropy se nedostala. Ukrajinu už více než sto let jen využívají jako palivo pro rozněcování války proti Rusku.

49; Putin mluvil telefonicky s Lukašenkem. Během rozhovoru se projednávaly otázky rozvoje rusko-běloruské spolupráce.

50; Ve Státní dumě označili pořady Comedy Club a „Naša Russia“ („Náša Raša“) za odporné.

51; Kyjevský soud pozastavil proces přejmenování Ukrajinské pravoslavné církve. Soud zapojil do projednávání případu jako třetí osoby 265 náboženských organizací.

52; Trumpův rozhovor se Zelenským. Během rozhovoru americký prezident prohlásil, že očekává od nového prezidenta realizaci reforem.

53; Reálné příjmy Rusů vzrostou v roce 2019 o 1%.

54; Ukrajina dostala v osobě Vladimira Zelenského příležitost vést dialog s Donbasem, říká Gryzlov.

55; Po zpracování 99% hlasovacích lístků získal Vladimir Zelenskij 73,21% hlasů, Porošenko 24,46 %. Zbytek jsou neplatné nebo záměrně zničené hlasovací lístky. Podle české metodiky sčítání tedy Zelenskij vítězí s 74,96%.

56; V Nejvyšší radě sbírají podpisy pro odvolání Jurije Lucenka z postu generálního prokurátora. Jeho jmenovec v Nejvyšší radě a novinář Igor Lucenko prohlásil, že v nejbližších dnech se podaří shromáždit 150 podpisů.

57; Situace je velmi složitá. Na ruském ministerstvu obrany varovali USA před vojenskou operací ve Venezuele. Vojenská operace proti Venezuele, kterou plánují USA, nebude v zájmu Washingtonu.

58; Když za rok, tak za rok. Porošenko má v úmyslu se vrátit do prezidentského křesla. Já neodcházím z politiky. Sjednocujeme se proto,a bychom zajistili naše společná vítězství už v nejbližší budoucnosti.

59; Ukrajinci očekávají od Zelenského příliš mnoho. Ale je bláhové počítat do parlamentních voleb s nějakými velkými změnami.

60; Maduro poblahopřál Rusům k výročí narození Vladimira Iljiče Lenina.

61; Dnes do zóny ATO přijíždí delegace ministerstva obrany D8nského království. Ukrajinská armáda chystá provokace. DO okolí Marjinky přijela jednotka karatelů z „Azova“.

62; V OSN informovali, kdy lze očekávat pozitivní dynamiku v Donbasu. Podle slov prvního náměstka ruského velvyslance při OSN Dmitrije Poljanského se po volbách bude měnit všechno s neuvěřitelnou rychlostí.

63; Na Ukrajině budou sníženy ceny plynu pro obyvatelstvo. Takové dohody byly uzavřeny na setkání za účasti premiéra Vladimira Grojsmana a šéfa Naftogazu Andreje Koboleva.

64; Odpustit mu a zavřít ho. Ukrajinský sportovec Alexandr Usik zareagoval na Porošenkovu prohru. S vítězstvím Zelenského je očividně spokojen.

65; V Radě federace komentovali Porošenkovy plány na návrat do funkce prezidenta. Prezidentova slova o příštích volbách a návratu do prezidentského křesla znějí hodně pochybně.

66; Kolomojskij slibuje, že se vrátí na Ukrajinu. Předtím se na sociálních sítích objevila informace o tom, že by se měl vrátit už 24. dubna.

67; Voják ATO nelidsky zavraždil svého strýce kvůli sporu o ATO. Zločinec byl zadržen, když se vracel ke své vojenské jednotce.

68; Rubl bude v roce 20149 sílit. Na ruském ministerstvu pro hospodářský rozvoj jsou přesvědčeni, že rubl bude posilovat kvůli přílivu investorů na dluhový trh Ruska.

69; Rusko a Srbsko ruší vzájemný roaming. Ruská federální antimonopolní služba a srbská agentura RATEL se domluvily na zahájení společných prací na zrušení roamingu mezi oběma zeměmi.

70; Ruský velvyslanec v Albánii: NATO je naprosto nesmyslná organizace. Alexandr Karpušin napsal článek pro albánský list Koha Jone s názvem „Je NATO skutečně nejúspěšnější vojenská aliance v historii?“.

71; První ukrajinský prezident se vyslovil pro zrušení blokády Krymu v zájmu zlepšení mezilidských vztahů s obyvateli poloostrova.

72; Šéf Roskosmosu Dmitrij Rogozin promluvil o primátu Rusku ve výrobě raketových motorů.

73; Francie je vděčná Rusku za připravenost pomoci s obnovou chrámu Notre Dame.

74; Bezdomovci odsoudili na protestní akci miliardáře, kteří shromáždili za pouhých 24 hodin miliardu pro Notre Dame.

75; Obyvatelé rodné vesnice antisemity Stěpana Bandery (Staryj Ugrinov v Ivano-Frankovské oblasti) masově hlasovali pro Zelenského.

76; Jednadvacetiletý Severin Krasimirov byl odsouzen ke třiceti letům za znásilnění a vraždu bulharské novinářky Viktorie Marinovové.

77; Ukrajinský politolog Taras Berezovec se věcně ptá: Co bude Zelenskij slavit – 8. nebo 9. květen? Za dva týdny bude jasno, jak to Zelenskij doopravdy myslí.

78; Ruští lékaři transplantovali dítěti játra a plíce zároveň. Operace proběhla 2. února.

79; Velvyslanci G7 poblahopřáli Zelenskému k vítězství ve volbách. Ocenili také „pokrok“, kterého Ukrajina dosáhla za Porošenkova prezidentství od roku 2014.

80; Už druhé odstoupení gubernátora: Gubernátor Nikolajevské oblasti Alexej Savčenko odstoupil z funkce.

81; Úřady sultanátu Brunei obhajovaly ve své výzvě Europarlamentu nově zavedený trest smrti za homosexuální vztahy a manželskou nevěru, ale slíbily, že budou nad homosexuály a zloději méně často vynášet rozsudky kamenování a usekávání rukou.

82; Pohraniční služba Ukrajiny nepustí Saakašviliho na Ukrajinu. Omezení pro vstup do země platí až do roku 2021.

83; CERN může Rusku pomoci vytvořit vlastní urychlovač částic.

84; Maxim Galkin: V Zelenského okolí je mnoho radikálně naladěných lidí.

85; Business Insider: Turecko může k S-400 nakoupit v Rusku ještě i stíhačky. Pokud USA vyloučí Turecko z mezinárodní skupiny, která vytváří stíhačku páté generace F-35, pak turecká strana nakoupí ruské technologie i v této sféře.

86; Pětinásobná olympijská vítězka Ireen Wüst vstoupí do „manželského“ svazku se svou kolegyní z holandského národního týmu.

87; Podle bývalého ukrajinského premiéra Azarova Porošenko doslova stál v čele korupce v zemi, takže se zcela jistě nevyhne soudnímu procesu.

88; Židovský kongres odsoudil spálení figuríny Jidáše Iškarotského během oslav Velikonoc na jihovýchodě Polska.

89; Senátoři schválili zákon o ruském internetu odolném proti zahraničním hrozbám.

90; U Dněpropetrovska v obci Orlovščina odpálili neznámí pachatelé nálož, aby se zmocnili bankomatu.

91; Během voleb více než 2% voličů úmyslně ničilo volební lístky nebo na ně psali své vzkazy.

92; Poklonskaja prohlásila, že Zelenskij zvítězil ve volbách jen proti, že ukrajinští voliči hlasovali proti všemu tomu, co se dnes děje na Ukrajině.

93; Americký senátor navrhl Turecku, aby si vybralo mezi S-400 a F-35.

94; Nejvyšší představitel Ukrajinské pravoslavné církve metropolita Onufrij poblahopřál Zelenskému k vítězství ve volbách.

95; V Rusku může být zakázán noční prodej zdravotních likérů (hloh, kozlík, mateřídouška) obsahujících alkohol. Iniciativa pochází od Iriny Golikovové.

96; Média se dověděla o plánech Kim Čong-una navštívit loď ruské flotily během své návštěvy ve Vladivostoku.

97; Spojené státy se snaží postavit proti sobě Čínu a Rusko. Spolupráce Moskvy a Pekingu narušuje plány amerických stratégů.

98; Místopředseda Alfa-banky Sysujev: Zabíjíme lidi, sestřelujeme letadla a potom drze lžeme Za co nás má svět milovat? Rusko okupovalo Krym, zabíjí občany západních zemí a sestřeluje jejich letadla. A Západ se jen snaží chránit před zákeřnými ruskými tajnými službami a lživou propagandou. Tato slova pronesl v interview pro kazaňský list „Business Online“.

99; Tesla vyšetřuje incident s výbuchem automobilu na parkovišti v Šanghaji.

100; Ústřední volební komise na Ukrajině: Volby ignorovalo 11 milionů voličů. Z 29,6 milionu voličů hlasovalo jen 18,4 milionu. Volební účast jen nepatrně přesáhla 62%.

101; Byl zadržen sedmý z devíti uprchlých vězňů v Tuvě v Ruské federaci.

102; Evropská unie má v úmyslu zlepšit image organizací občanské společnosti na Ukrajině.

103; Ruské funkcionáře budou odvolávat za špatné hodnocení od občanů. Ministerstvo pro hospodářský rozvoj bude sledovat kvalitu státních služeb.

104; Suprun naučila Ukrajince, jak mají bojovat se stresem. Ukrajinská ministryně zdravotnictví Uljana Suprun dlouhodobě hýří babskými radami o zdravém způsobu života a prevenci chorob.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!