DONBASKÁ ZASTAVENÍ 13. – PĚTKA NADI Z REFERÁTU O ČESKÉ REPUBLICE A POŘAD „CO PRO NÁS ZNAMENÁ RODINA“

KODAK Digital Still CameraKrásné odpoledne jsem prožil 19.4.2019 v Centru sociální rehabilitace dětí-invalidů "Duha talentů" v Lugansku (LLR). Pozvala mě tam Anna Brechova, jejíž dcerka Naďa do Centra také dochází. Naďa se mi před pořadem svěřila, že dnes dostala pětku (tj. nejlepší známku, ekvivalent jedničky v české škole) ze zeměpisu, z referátu na téma: Česká republika! Českou republiku si Naďa sama vybrala! Pochválil jsem ji jak za vybrané téma, tak za pětku.

V Centru se konal pořad na téma Rodina. Pořad, do nějž byly zapojeny děti i jejich rodiče, se skládal z básniček, písniček, tancování, veselého malování, hry, soutěže zručnosti a hádanek. Naďa zazpívala dvě pěkné písničky, přednesla básničku a zúčastnila se i dalších částí pořadu. Pořad se líbil dětem i dospělým.

Teprve po skončení pořadu jsem se seznámil s ředitelkou a dalšími pracovnicemi Centra. Ředitelka mi pověděla o Centru a jeho práci a provedla mě prostorami Centra. Ač Centrum sídlí ve stísněných prostorách v přízemí bytovky, je zde mnoho odborných pracoven i místností pro činnosti dětí, které jsou velmi dobře vybaveny. Děti mají k dispozici taneční sál (zde se konal i pořad), hernu, odpočívárnu i posilovnu. Dětí do Centra dochází 170 (v celém Lugansku je kolem 1000 dětí-invalidů). Pracovníci Centra chovají naději, že přibližně do roka by se měli stěhovat do větších prostor, do vlastní dvoupodlažní budovy, kde budou schopni přijmout i více dětí.

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR
5 Komentářů k DONBASKÁ ZASTAVENÍ 13. – PĚTKA NADI Z REFERÁTU O ČESKÉ REPUBLICE A POŘAD „CO PRO NÁS ZNAMENÁ RODINA“

 1. Dagmar napsal:

  Krasne, drzim pâlce do budoucna

 2. Sexuální otrokářství v Británii napsal:

  V tom případě volte otrokářství a kleptokracii: ANO, ODS, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL-TOP09-STAN-PRAHASOBĚ.

  ČESKÁ SUVERENITA (číslo 22), kandidáti do Evropského parlamentu
  1 MUDr. DAVID RATH, lékař
  2 Mgr. STANISLAV HUML, bezpečnostní expert
  3 Mgr. JANA VOLFOVÁ, předsedkyně strany, učitelka

  David Rath: Sexuální otrokářství v Británii

  Mainstreamová média, především ČT, už týdny omílají neustále brexit. Proč to asi dělají, když názory nás z české kotliny na rozhodnutí ostrovanů nemají vůbec žádný vliv? Jediné logické vysvětlení je, že nás chtějí tak vyděsit, aby nikoho nenapadlo uvažovat o něčem podobném i u nás.
  Až historie ukáže
  Vůbec nechci polemizovat o tom, zda brexit přinese prospěch nebo škody a pro koho. Teprve čas (historická zkušenost) ukáže, jak to ve skutečnosti bude, pokud však elity Spojeného království věc nezaonačí tak, že k naplnění vůle voličů nakonec nedojde. Jejich divadelní představení čím dál tím více ukazuje, že EU nakonec neopustí, ale o tom také diskutovat nechci.
  Selekce informací
  Spíš zaráží fakt, že mainstream zatajuje (nesděluje) hrozivé informace o novodobém otrokářství, které v Británii roky praktikovaly a utěšeně rozvíjely skupiny přistěhovalců z Pákistánu. Jde přitom o věc rozsahem nevídanou a nevídanou i rozsahem selhání britského represivního systému.
  Otrokyně
  Stovky, tisíce „bílých“ a mnohdy nezletilých dívek byly unášeny, násilně zdrogovány a prodávány k sexu v ilegálních muslimských bordelech. Rodiny zmizelých dívek se obracely na polici a další státní orgány a ty roky nedělaly vůbec nic. Těžko říci, zda motivem byla lenost nebo šlendrián nebo strach ze zásahu proti rostoucí a agresivní muslimské komunitě.
  Připosranost ANO
  Podrobnosti jsme se mohli dozvědět od Tommyho Robinsona, který se této kauze roky v Británii věnuje a měl o ní hovořit na semináři v poslanecké sněmovně. Maistreamová média mu dala nálepku ultrapravicového aktivisty za to, že hájí právo nemuslimských Britů na jejich zemi a dokumentuje zvěrstva novodobých otrokářů. Bohužel pořadatelé - poslanci z hnutí ANO a KDU se z povyku médií a z nátlaku britského velvyslance „podělali“ a konferenci zrušili. Sice ubohé, ale pro většinu našich současných politiků celkem příznačné.
  Měli chtít výměnu názorů
  Je škoda, že místo lokajské reakce naopak nepozvali i britského velvyslance na konferenci a mohli jsme slyšet a srovnat dva názory na to, co se roky dělo a asi i děje v Británii. Islám totiž není „obyčejné“ náboženství, ale diktuje i přístup k druhým lidem. Od mala je muslimům vštěpováno, že lidé, kteří nevěří v proroka a Alláha, jsou méněcenní, tedy podlidé. Je to obdoba nacismu, který lidi dělil zase podle rasy na ty nadřazené a podřadné. Islám dělá totéž s tím rozdílem, že rozdělení je podle víry.
  Nadlidé
  Příkladů dopadů takové víry – ideologie, je mnoho. Jedením z nejotřesnějších je právě zotročování nevěřících dívek pro potřeby uspokojení potřeb muslimských nadlidí. Nacismus se tradičně (a nelogicky) označuje za ultrapravicovou ideologii. Není islám také ultrapravicovým extremismem? Určitě téma k diskusi, ale tu od mainstreamu v EU čekat zatím nelze. Pro ty je ultrapravicovým aktivistou Tommy Robinson - basta a milé ovce to musíte akorát opakovat.
  Zdroj:
  http://blog.aktualne.cz/blogy/david-rath.php?itemid=33837

 3. proud napsal:

  Nechali jsme si vyrvat vedeni svejch zemi i pravo,kdy za nas tresta nekdo jinej a po jeho,misto nas a po nasem.Trpime to,nebo si toho aspon nevsimame? Zijeme jako nesvepravnej dobytek? Pak je vsechno jak to chceme mit a dobre nam tak!..........prej existovavalo neco jako "kopny pravo",dobry je si o tom neco pozjistovat ;-).

 4. proud napsal:

  "Českou republiku si Naďa sama vybrala!"..............si jen tak s usmevem rejpnu :-)))))),bodejt by si nevybrala kdyz je nase definice tak jednoducha: Orientace masochistu bez sebeucty podle vetru,kam vitr,tam plast,nejlip vzdycky k tem kdo je zaprodali(proto masochistu) a nechavat par blbu aby si s narodem delali beztrestne co chteji.A ma charakteristiku hotovou a velice presnou...........

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!