DONBASKÁ ZASTAVENÍ 14. – S AKVAMARINEM NA SOUTĚŽI TANEČNÍCH SOUBORŮ V KRASNODONU

58377672_2281079725478525_1502004124164554752_nDíky Anně Brechové, jejíž obě dcerky tancují v tanečním souboru Akvamarin v Lugansku, a vedoucímu souboru, jsem mohl jet s Akvamarinem na jednu z největších tanečních soutěží v LLR, na soutěž Křišťálový podpatek (rus. Chrustalnyj kablučok), která se konala 20.4.2019 v Domě kultury Mladé gardy v Krasnodonu.

Soutěže se zúčastnily taneční kolektivy z měst Krasnodonu, Lugansku, Roveněk, Sverdlovska, Červenopartizansku, Mladogvardějska, Suchodolsku, jakož i z dalších míst především Krasnodonského okresu. V osmihodinové soutěži jsme zhlédli přes 120 vystoupení v několika věkových kategoriích (do 6 let, 6-8, 8-10, 10-12, 12-14, 14-16, 16-18), v kategoriích podle počtu členů skupiny (sólo tanec, dvojice, 3-7, 8-15, 16-25, nad 25) a podle druhu tance (klasický, lidový, moderní, vlastenecký). Byla to opravdu jedinečná přehlídka dětských, mládežnických a smíšených (zaznamenali jsme několik vystoupení, kde společně tancovaly děti i mládež) tanečních kolektivů, která znovu ukázala na krásu a bohatost ruské kultury na Donbase. Nešlo jen o přehlídku tanců, ale i písní a krásných barevných kostýmů. Většina tanečních vystoupení vyjadřovala nějaký příběh. Vystoupení vycházela z tradic zdejšího lidu, obohacená o současnost. Děti i mládež vystupovaly se zápalem, procítěně, vystoupení byla vypilována do nejmenších detailů. Vystoupení dostala diváky do varu, bouřlivé aplausy provázely takřka každé vystoupení. Ruská kultura tak má o svou budoucnost na Donbase postaráno.

Akvamarin měl ve čtyřech věkových skupinách šest vystoupení-Panenky (Darja Brechova), Malí stavitelé, Děti, pojďme žít přátelsky, Pravda života, Krajka, Život a my (Naďa Brechova). Akvamarin vybojoval dvě první (Panenky, Pravda života) a čtyři druhá místa (Malí stavitelé, Děti, pojďme žít přátelsky, Krajka, Život a my). Blahopřejeme!

Nečekaný zážitek čekal diváky, když se účinkující soubory shromáždily na podiu a čekaly na vyhlášení výsledků. Při čekání jim hrála moderní hudba. Zpočátku všichni klidně stáli, pak se začali pohybovat na místě a zpívat, později to však "rozbalili" naplno. Konferenciérka spěšně odnesla mikrofon, aby neutrpěl újmu. Tančilo celé podium, na které přibíhali další a další tanečníci. Tančila i část hlediště. Snad i lustry nad hlavami a ten mikrofon v zákulisí. Byl to neskutečný zážitek vidět několik set tančících dětí a mladých na podiu!

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR
Jeden komentář na DONBASKÁ ZASTAVENÍ 14. – S AKVAMARINEM NA SOUTĚŽI TANEČNÍCH SOUBORŮ V KRASNODONU

  1. Rocco napsal:

    Bravo! Stateční caparti, ostřelovaní fašisty Ukrajinci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!